ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 27 Jún 2012, 23:41

quaxi: a keď mala zápal pľúc... tak aj kašlala.. predpokladám?... blbá otázko čo :lol:

Kandy: robili nám výter z nosa... Doktorka sa uškrnula a hovorí:"Maťko má krásneho pneumokoka, Presne toho na čo nie ste očkovaní."

Teraz máme zase sople. Týždeň bol ok... a už sa zase vezieme. deň teplota. Odsávam.. a začala som mu kvapkať koloidné striebro. A musím povedať, že zaberá.
Vyskúšala som ho na sebe. Bolela ma pol dňa hlava.. a k večeru pri koreni nosa.. ako keď Vám začína nádcha. Kvapla som si riadne do každej dierky.. trocha ma to zabolelo a po 10 minutách bolesť ustúpila, trocha sa mi spustili sople.. a po nádche ani stopy. Zvyknem si s nim kloktať aj hrdlo keď ma škriabe.. a to mám odskúšané.. zaberá pekne.

Kandy s tymi hlienami.. ja viem tak, že najlepšie je čo najviac odávať.. lebo akonáhle sa hlieny hromadia, baktérie sa v nich šíria. Takže čím viac sú hlieny v pochode tým lepšie. Inak papáme ešte Sinupret sirup... a to je taký bylinkový.. na horné dýchacie cesty.. na uvoľnenie hlienov a môže sa brať aj dlhodobo.


Rozmýšlam, že budem mu kvapkať to koloidné ešte týždeň a potom pôjdem zase k dokine nech nám spraví výtery. Chceme ísť začiatkom júla na dovču.. a tieto sople ma rozlaďujú...

Ozaj.. neviete niekto dávkovanie koloidného. Môžem Maťkovi kvapkať 3-5 x denne z kvapkadla malých Nasivin kvapiek.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 12 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 28 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 27 Jún 2012, 23:46

Kandy... tuším Etnicka mi spomínala niečo, že vraj aj 2 vakcíny z Hexy sú už postačujúce na imunizáciu. Opravte ma ak sa mýlim. ;)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 12 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 28 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 28 Jún 2012, 08:31

Gabika, ja mam koloidne striebro od jednej liecitelky a ta mi pisala, ze 3x denne 1-2 kvapky...aj nam super zabera, kvapkam aj do nosa, a uz som davala starsiemu aj do oka, ked mal zapal spojiviek.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 28 Jún 2012, 09:39

gabika, ano, kaslala, ale nijako hrozne a len velmi zriedka, nadchu mala taku nekonecnu, ale len priesvitne sople a stale jej tiekli. A po 2 tyzdnoch stale to iste, nijako sa to nelepsilo, mne az bolo blbe ist ku doktorke, ze decku pomaly nic nie je, ale mala som z toho stale blby pocit, ze to nie je len tak - ani neviem preco. A doktorka to iste, ze ona ma taky blby pocit, ale babu vlastne nic nie je, CRP v norme, dychanie neznelo zle. Ale ze nech ideme na rengen, este sa mi 20x ospravedlnovala ze vlastne nema ziadny objektivny dovod nas tam poslat, len jej blby pocit, tak som jej povedala ze ja mam z toho rovnaky pocit, ze len preto sme prisli :-) a na rtg sa ukazal jasny zapal pluc, potom z vysledkov vyteru sme sa dozvedeli ze zase pneumokok.
Treaz mame tiez malu zasoplenu, ukaslanu, a o 3 dni chceme ist prec :-/ Vitamin C nejako nezabera, aj ked myslim ze na 8kg dieta by uz davky 1g kazde 2-3h mali byt dost vysoke... Rozmyslam nad tym koloidnym striebrom, uz som o nom velakrat pocula, lenze stale mam taky blby pocit, ze co to asi tak robi, ked sa to po pouziti dostane naspat do prirody? Na jednej strane nasa davka je mala, moze mi to byt jedno, na druhej strane aj o HAK si to zeny hovoria a potom sa dopocujete o zmutovanych neplodnych rybach vdaka umelym hormonom z odpadovych vod... Neviem o tom nic, len ze si to vela ludi z okolia chvali, asi musim zistit viac info, aby som to mohla pouzit s cistym svedomim.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 25 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 28 Jún 2012, 09:54

gabika78 píše:Kandy... tuším Etnicka mi spomínala niečo, že vraj aj 2 vakcíny z Hexy sú už postačujúce na imunizáciu. Opravte ma ak sa mýlim. ;)

V príbalovom letáku k Infanrixu Hexa na str. 8 je tabuľka porovnania očkovania 2 a 3 dávkami a je to skoro to isté, rozdiel len minimálny, ak vôbec nejaký:
http://www.ema.europa.eu/docs/sk_SK/doc ... 032505.pdf
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Kandy » 28 Jún 2012, 10:34

Tak a keby som mu dala urobiť odber na protilátky. Vyšlo by mu, že si už na všetko vytvoril, je to dôvod na odmietnutie ďalšej vakcíny? Môžu má za to nahlásiť? Je to taká teoretická otázka, asi sa spýtam aj na poradni.
No a čo hovoríte na tie "epidémie" osýpok, ktoré ževraj vznikajú? Odporúčajú necestovať s neočkovnými deťmi. Ale čo my dospelí, ktorí sme síce zaočkovaní, ale podľa mňa už tie účinky vakcíny vyprchali. Nie sme aj my ohrození?
Gabika, Maťko už je našťastie zdravý ale ďakujem za rady. Dávala som mu zo začiatku do nosa čerstvo odstriekané mlieko párkrát denne. :) Tak možno aj to pomohlo.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 9 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 28 Jún 2012, 16:47

Kandy, kamoska zije v rakusku, dieta nema ockovane na osypky, dostalo ich v skolke, zo skolky ochoreli vsetky decka co neboli ockovane (nic hrozne, vraj 4 deti), ziadne zaockovane neochorelo, u nich v rodine nikto neochorel ani z dospelakov, ani zo znamych s kt. sa stretavali v inkubacnej dobe, ked netusili ze je infekcny. Takze nejaku ochranu dospelaci este maju, lebo osypky su taka choroba, ze ked nemas protilatky a stretnes to, tak to chytis na 100%. Tie "epidemie" su skor taketo nieco, v nejakej skolke/skole sa nakazi zopar deciek a hotovo, podla mna to nie je nejaka velka hrozba, hlavne decka do 15-18m nie su ockovane vobec a nikto kvoli tomu doma nesedi, a potom odrazu ked sa nezaockuju v 15m tak nemas cestovat?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 25 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 29 Jún 2012, 13:46

Kandy píše:Tak a keby som mu dala urobiť odber na protilátky. Vyšlo by mu, že si už na všetko vytvoril, je to dôvod na odmietnutie ďalšej vakcíny? Môžu má za to nahlásiť? Je to taká teoretická otázka, asi sa spýtam aj na poradni.
No a čo hovoríte na tie "epidémie" osýpok, ktoré ževraj vznikajú? Odporúčajú necestovať s neočkovnými deťmi. Ale čo my dospelí, ktorí sme síce zaočkovaní, ale podľa mňa už tie účinky vakcíny vyprchali. Nie sme aj my ohrození?
Gabika, Maťko už je našťastie zdravý ale ďakujem za rady. Dávala som mu zo začiatku do nosa čerstvo odstriekané mlieko párkrát denne. :) Tak možno aj to pomohlo.


Nahlásiť Ťa v zásade môžu, ale bol by to zo zdravotného hľadiska logický nezmysel.

K tým fiktívnym epidémiám osýpok a údajnej potrebe očkovania viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/stu ... t-vakciny/
http://www.slobodavockovani.sk/news/oly ... i-ockovat/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 29 Jún 2012, 13:48

quaxi píše:Kandy, kamoska zije v rakusku, dieta nema ockovane na osypky, dostalo ich v skolke, zo skolky ochoreli vsetky decka co neboli ockovane (nic hrozne, vraj 4 deti), ziadne zaockovane neochorelo, u nich v rodine nikto neochorel ani z dospelakov, ani zo znamych s kt. sa stretavali v inkubacnej dobe, ked netusili ze je infekcny. Takze nejaku ochranu dospelaci este maju, lebo osypky su taka choroba, ze ked nemas protilatky a stretnes to, tak to chytis na 100%. Tie "epidemie" su skor taketo nieco, v nejakej skolke/skole sa nakazi zopar deciek a hotovo, podla mna to nie je nejaka velka hrozba, hlavne decka do 15-18m nie su ockovane vobec a nikto kvoli tomu doma nesedi, a potom odrazu ked sa nezaockuju v 15m tak nemas cestovat?


Tí dospeláci neochoreli pravdepodobne preto (alebo hlavne preto), lebo sami osýpky prekonali, čím získali doživotnú imunitu.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tina » 29 Jún 2012, 17:49

viete niekto hodit nejaky link, odkedy sa ockuje to-ktore ockovanie?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Jún 2012, 18:17

kinsi píše:Kandy, chlapca by som určite v útlom veku neočkovala práve proti mumpsu. Som urologička a u nás na oddelení ležali opakovane chlapci okolo 18-20r s postparotickou orchitidou, čiže zapalom semenika po mumpse.Všetko boli očkovaný v detstve, len problém je, že keď zaočkuješ práve batoľa, imunita mu ostava zhruba okolo 15 rokov a tým ho robí v podstate ete náchylnejším prekonať toto ochorenie vo veku, kedy už má pohlavne zrelé pohl.orgány. Keby mumps prekonali v detstve, vyhli by sa tejto chorobe práve v tomto veku, kedy je riziko poškodenia semeníkov najvyššie.
Ale na druhej strane rozhodne nesúhlasím s Manofovým postojom k tetanusu, u nás mumpsu je tak málo hlavne z dovodu očkovania, možno ani nie tak toho klasického, preventívneho, ale hlavne postexpozičného (očkuje sa pacient po úraze u ktorého je podozrenie, že rana mohla byť kontaminovaná).
Polio - obrna už ozaj moc nehrozí, teoreticky len pri ďalekých cestách - výskyt si možeš overiť napr. tu http://www.szu.cz/uploads/documents/szu ... myelitis-přenosná dětská obrna- situace ve světě -2010,2011


kinsi a keby si mala chlapca kedy by si ho dala okčovť proti mumpsu pokial by ho neprekonal počas detstva. Pokila viem mumps sa preočkuvava ešte v 10 roku života. Aj to je podla teba skoro? Kedy je podla teba najvhodnejšie zaočkovať aby sa čo s najväčšom pravdepodobnosťou vyhol chlapec tomu zapalu semennikov?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 16 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tina » 29 Jún 2012, 22:10

juj pardon, zas som sa zle vyjadrila, nemyslela som odkedy sa ockuje = ockovaci kalendar, ale ako dlho sa uz podavaju jednotlive vakciny... ktora generacia ludi este nieje ockovana a podobne...
ja by som sa chcela pridat k vejulinej otazke: kinsi, manof: v pripade ze rodicia nechcu preockovat 11. rocneho chlapca, ktory dostal prvu davku proti mumsu v 18.mesiaci, neuskodia mu tym este viac = neskonci ochranny ucinok akurat v este nebezpecnejsom obdobi?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 30 Jún 2012, 00:14

tamoulik píše:Gabika, ja mam koloidne striebro od jednej liecitelky a ta mi pisala, ze 3x denne 1-2 kvapky...aj nam super zabera, kvapkam aj do nosa, a uz som davala starsiemu aj do oka, ked mal zapal spojiviek.



jee super... a ozik.. aké máš.. lebo mne lekárnička objednala toto:

http://www.rulcotherapy.eu/blue-line/

aké máte Vy.

http://www.koloidne-striebro.sk/koloidn ... triebro/1/ aj toto niekto odporúčal
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 12 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 28 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 30 Jún 2012, 00:24

quaxi píše:gabika, ano, kaslala, ale nijako hrozne a len velmi zriedka, nadchu mala taku nekonecnu, ale len priesvitne sople a stale jej tiekli. A po 2 tyzdnoch stale to iste, nijako sa to nelepsilo, mne az bolo blbe ist ku doktorke, ze decku pomaly nic nie je, ale mala som z toho stale blby pocit, ze to nie je len tak - ani neviem preco. A doktorka to iste, ze ona ma taky blby pocit, ale babu vlastne nic nie je, CRP v norme, dychanie neznelo zle. Ale ze nech ideme na rengen, este sa mi 20x ospravedlnovala ze vlastne nema ziadny objektivny dovod nas tam poslat, len jej blby pocit, tak som jej povedala ze ja mam z toho rovnaky pocit, ze len preto sme prisli :-) a na rtg sa ukazal jasny zapal pluc, potom z vysledkov vyteru sme sa dozvedeli ze zase pneumokok.
Treaz mame tiez malu zasoplenu, ukaslanu, a o 3 dni chceme ist prec :-/ Vitamin C nejako nezabera, aj ked myslim ze na 8kg dieta by uz davky 1g kazde 2-3h mali byt dost vysoke... Rozmyslam nad tym koloidnym striebrom, uz som o nom velakrat pocula, lenze stale mam taky blby pocit, ze co to asi tak robi, ked sa to po pouziti dostane naspat do prirody? Na jednej strane nasa davka je mala, moze mi to byt jedno, na druhej strane aj o HAK si to zeny hovoria a potom sa dopocujete o zmutovanych neplodnych rybach vdaka umelym hormonom z odpadovych vod... Neviem o tom nic, len ze si to vela ludi z okolia chvali, asi musim zistit viac info, aby som to mohla pouzit s cistym svedomim.



jááááj toto si mi nemala povedať.., že existuje zápal plúc aj bez kašla... teraz mám chrobáka v hlave. Ale Maťko vôbec nekašle... iba keď mu zabehne voda.. ale sople máme už 3 týždne.. no nič pojdeme pekne k doktorke v pondelok na výter.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 12 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 28 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 30 Jún 2012, 00:25

Kandy píše:Tak a keby som mu dala urobiť odber na protilátky. Vyšlo by mu, že si už na všetko vytvoril, je to dôvod na odmietnutie ďalšej vakcíny? Môžu má za to nahlásiť? Je to taká teoretická otázka, asi sa spýtam aj na poradni.
No a čo hovoríte na tie "epidémie" osýpok, ktoré ževraj vznikajú? Odporúčajú necestovať s neočkovnými deťmi. Ale čo my dospelí, ktorí sme síce zaočkovaní, ale podľa mňa už tie účinky vakcíny vyprchali. Nie sme aj my ohrození?
Gabika, Maťko už je našťastie zdravý ale ďakujem za rady. Dávala som mu zo začiatku do nosa čerstvo odstriekané mlieko párkrát denne. :) Tak možno aj to pomohlo.



to je super.. nech ste celý rok.. zdravy.. prajem. :-)))) a hor sa na dovču
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 12 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 28 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 30 Jún 2012, 00:47

Gabika,
ja nemam z lekarne, ale dostala som kontakt priamo na jednu liecitelku, ktora ho vyraba...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 02 Júl 2012, 04:36

tina píše:viete niekto hodit nejaky link, odkedy sa ockuje to-ktore ockovanie?

http://www.ruvzmi.sk/index.php/epidemio ... ogram-v-sr
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 02 Júl 2012, 04:51

vejula píše:kinsi a keby si mala chlapca kedy by si ho dala okčovť proti mumpsu pokial by ho neprekonal počas detstva. Pokila viem mumps sa preočkuvava ešte v 10 roku života. Aj to je podla teba skoro? Kedy je podla teba najvhodnejšie zaočkovať aby sa čo s najväčšom pravdepodobnosťou vyhol chlapec tomu zapalu semennikov?


Nezabúdaj ale, že proti mumpsu na Slovensku nie je dostupná nijaká vakcína, ktorá by nebola v kombinácii aj s osýpkami a ružienkou, pričom zložka proti ružienke sa vyrába na bunkových tkanivách, pochádzajúcich z umelo potratených bábätiek (viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/clanky/a ... y/potraty/ ), k čomu sa Vatikán vyjadril veľmi odmietavo:
http://www.slobodavockovani.sk/news/mor ... ch-plodov/ , pričom to má nielen etický rozmer, ale aj zo zdravotného hľadiska to má katastrofálne dopady: http://www.slobodavockovani.sk/news/pot ... ho-povodu/

Takže je otázkou, či pri súčasnom veľmi nízkom výskyte mumpsu stojí za to doslova "podpísať zmluvu s diablom" (inak očkovanie tými frankensteinovskými vakcínami z umelo potratených bábätiek nazvať nemôžem), obzvlášť keď vakcína proti mumpsu má dĺžku ochranného účinku možno tak 12 rokov (ak si dieťa vôbec nejaké protilátky proti mumpsovému vírusu vytvorí, čo teda rozhodne nie je vôbec isté), takže ak dáš dieťa zaočkovať v 10 rokoch, tak v 22 rokoch už bude po akejkoľvek "ochrane", schytá mumps a ešte len vtedy bude mať super-rizikový priebeh tejto kedysi bežnej detskej choroby. Predpokladám pritom, že v 22 rokoch ešte asi ani len nebude pomýšľať na potomstvo, to tak možno od 25 vyššie, kedy už po protilátkach nebude mať ani stopy.

A celá táto maškaráda prináša dosť vážne riziko neriadenej genetickej manipulácie, spôsobenej očkovaním umelo-potratovou vakcínou (viď http://www.slobodavockovani.sk/news/pot ... ho-povodu/ ). Neviem ako Tebe, ale mne takéto očkovanie vychádza ako z etického, tak z ekonomického i zo zdravotného hľadiska ako absolútne neprijateľné, obzvlášť keď práve táto neriadená genetická manipulácia má potenciál narobiť oveľa viac škody, než by divoký mumps kedy mohol narobiť.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 02 Júl 2012, 06:53

vejula píše:kinsi a keby si mala chlapca kedy by si ho dala okčovť proti mumpsu pokial by ho neprekonal počas detstva. Pokila viem mumps sa preočkuvava ešte v 10 roku života. Aj to je podla teba skoro? Kedy je podla teba najvhodnejšie zaočkovať aby sa čo s najväčšom pravdepodobnosťou vyhol chlapec tomu zapalu semennikov?


Niečo k účinnosti očkovania proti príušniciam (mumpsu):
"Firma Merck (MSD) vyše 10 rokov vedome falšovala výsledky testov účinnosti vakcíny proti príušniciam (mumpsu), tvrdia dvaja virológovia z tejto firmy":
http://www.slobodavockovani.sk/news/fir ... jto-firmy/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 02 Júl 2012, 12:36

quaxi píše:Kandy, kamoska zije v rakusku, dieta nema ockovane na osypky, dostalo ich v skolke, zo skolky ochoreli vsetky decka co neboli ockovane (nic hrozne, vraj 4 deti), ziadne zaockovane neochorelo, u nich v rodine nikto neochorel ani z dospelakov, ani zo znamych s kt. sa stretavali v inkubacnej dobe, ked netusili ze je infekcny. Takze nejaku ochranu dospelaci este maju, lebo osypky su taka choroba, ze ked nemas protilatky a stretnes to, tak to chytis na 100%. Tie "epidemie" su skor taketo nieco, v nejakej skolke/skole sa nakazi zopar deciek a hotovo, podla mna to nie je nejaka velka hrozba, hlavne decka do 15-18m nie su ockovane vobec a nikto kvoli tomu doma nesedi, a potom odrazu ked sa nezaockuju v 15m tak nemas cestovat?



presne si to vystihla... toto teraz riešime s miškou11.. chcem ísť niekam na dovolenku.. (ultra last minute :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) a jej svokruša, že nech nejdeme do Bulharska keď nie sme očkovaný lebo hrozia osýpky... a teraz čo.. veď očkuje sa až v 18 mesiacoch.. tak teraz budeme sedieť doma. :(
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 12 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 28 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 02 Júl 2012, 12:38

tamoulik píše:Gabika,
ja nemam z lekarne, ale dostala som kontakt priamo na jednu liecitelku, ktora ho vyraba...



ejha.. priznám sa.. toho sa bojím. :(
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 12 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 28 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Marika » 04 Júl 2012, 23:09

no, ako vidím, normálne mám strach teraz, syn(10r) mal všetky očkovania, teraz som sa rozhodla nič neočkovať, ani naše bábo a staršie už žiadne preočkovania, no ale ten mumps ma naštval. Ja som ho mala, kedy ho vlastne začali očkovať, lebo manžel,ročnik 75, hovorí, že mumps nemal.
Nechcem očkovať, ale osobne ten tetanus ma ešte trochu straší. Ono je pravda, že koní je teraz málo, ale začínajú sa pomaličky vracať a preed rokom sme váľali stajňu, kde kôň už nebol 30 rokov,ale cítili sme ešte koninu :-)
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 2 mesiace, 6 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 05 Júl 2012, 07:27

Marika píše:no, ako vidím, normálne mám strach teraz, syn(10r) mal všetky očkovania, teraz som sa rozhodla nič neočkovať, ani naše bábo a staršie už žiadne preočkovania, no ale ten mumps ma naštval. Ja som ho mala, kedy ho vlastne začali očkovať, lebo manžel,ročnik 75, hovorí, že mumps nemal.
Nechcem očkovať, ale osobne ten tetanus ma ešte trochu straší. Ono je pravda, že koní je teraz málo, ale začínajú sa pomaličky vracať a preed rokom sme váľali stajňu, kde kôň už nebol 30 rokov,ale cítili sme ešte koninu :-)


Keď Ti ide len a len o tetanus, tak jestvuje aj samostatná vakcína Tetavax čisto proti tetanu.
Ale u dieťaťa do 2 r. to aj tak v podstate nehrozí, takže ak už tak možno po 2. narodeninách.

Proti mumpsu začali očkovať v r. 1987. Ja osobne som mumps prekonal a mám 2 deti, takže riziko neplodnosti po prekonaní mumpsu v detstve treba chápať ako veľmi malé. Horšie to už je v adolescentnom veku alebo dospelosti, ale ani tam to nie je 100% - ďaleko do toho. Treba si uvedomiť, že úplná neplodnosť hrozí (iba hrozí, nie vždy aj je) len pri obojstrannom zápale semenníkov a ten je aj v dospelosti zriedkavý, aj keď je to výrazne častejšie než v detstve.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 07 Júl 2012, 11:41

manof píše:Tí dospeláci neochoreli pravdepodobne preto (alebo hlavne preto), lebo sami osýpky prekonali, čím získali doživotnú imunitu.

praveze ona s manzelom osypky neprekonali, boli ockovani standardne v detstve, preto sa toho aj bala, ale neochoreli, o tych ostatnych neviem, len to ze neochoreli.
Ako pozeram, ockovanie proti osypkam bolo zavedene v r. 1969 (to uz bolo povinne?), to by znamenalo ze vacsina ludi dnes 43rocnych a mladsich ich uz nemala sancu prekonat?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 25 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 07 Júl 2012, 13:07

quaxi píše:Ako pozeram, ockovanie proti osypkam bolo zavedene v r. 1969 (to uz bolo povinne?), to by znamenalo ze vacsina ludi dnes 43rocnych a mladsich ich uz nemala sancu prekonat?


Podstatná časť. Boli ale menšie epidémie (rádovo tisíce kusov) aj potom, údajne kvôli nedodržaniu chladiaceho reťazca, i keď kto vie, či to nebola len výhovorka, aby nemuseli priznať, že očkovanie ako také zlyhalo.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron