ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 01 Feb 2012, 21:15

Amarelka píše:Vedel by mi niekto povedat, ak moje deti nahodou teraz prekonavaju ruzienku, moze to byt dovod ako odmietnut ock. MMR,,,,bude mi to vediet dr zistit ah bez toho, aby im brala krv. Obe deti maju flaky po tvary, mala menej A maly to ma aj na rukach, take drobne bodecky a ba tvary ma plet taku drwnu ako omietla...z jedla to nebude, nejedia to iste, malu dojcim, no a dost dlho sme msli soplr, v pofstate pred 2 tyzdnami sme boli na pohot., lebo maleho bolela hlava, ale nic nrzistili, iba na krcnom dali pamycon do nosa, no a mala zase pred 3 t. Mala siestu chorobu...teraz teploty nemaju, len maly mi niekedy cez den povie, ze je unaveny, no a tie flskovyrazky...tak podla priznakov mi to tak vychadza na rubeolu, vie mi niekto napisat, ci si dobre myslim a ci to lekarka vie jednoznacne potvrdit? Lebo moxno ju to ani nenanapadne, ked bol maly na to ock.,,,vonku minusove teploty s nie je lahke sa vytrepat z bytu z dvoma detmi...


Ak to bola ozaj ružienka (čo sa dá preukázať testom na protilátky v krvi), tak to potom je ozaj dobrý dôvod na odmietnutie očkovania proti ružienke, lebo za takýchto okolností očkovanie proti ružienke nemôže priniesť absolútne nič dobré.

Otázkou je, ako sa na to zaxichtí doktor(ka). :-)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 01 Feb 2012, 23:13

Vdaka za odpoved Manof, tak zajdeme za dr. A poziadam ju o to, celkom by som bola rada, ak by sa to potvrdilo, je to lepsie predsa len ako ock.,
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 25 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod zigi » 07 Feb 2012, 23:31

Tak na ozivenie Vam popisem moju dnesnu skusenost u pediatra v Luxemburgu, kde ockovanie nie je povinne. Prve ockovanie sme tu absolvovali, ked mala mala 3 mesiace, nic som o tom nevedela, brala som to ako beznu prax. Kedze mi mala zacala po ockovani riadne strajkovat, prestala spavat a celkovo bola velmi nervozna, zacali sme zistovat, co to moze byt a rozhodli sme sa nepokracovat minimalne do dvoch rokov. Medzitym sme boli na Slovensku, lekarka bola nastastie ustretova a to nase neockovanie nijako neriesila. Dnes sme boli znovu u pediatricky tu v Luxe (po 6 mesiacoch) a prve, co sa spytala, bolo, ci sme davali zaockovat. Ked som povedala, ze nie, postavila sa, podala mi malej kartu a povedala, nech okamzite odideme, ze ona s rodicmi, co nedavaju ockovat deti, nechce mat nic spolocne. Na otazku preco takto reaguje, ked ockovanie nie je povinne, mi povedala, ze povine nie je preto, lebo ho vsetci predsa automaticky absolvuju, takze povinne byt nemusi! Ziadna diskusia, prehliadka, nic, proste nas surovo vyhodila! Doma som zobrala telefon, obvolala par dalsich lekarov a vsade som dopadla rovnako, s tym rozdielom, ze boli aspon slusnejsi. Ale nikto nam malu nechcel zobrat, ked ju nechceme dat zaockovat. Nakoniec som nasla jedneho, ktory mi sice prizvukoval, ze robim chybu, ked s ockovanim nesuhlasim, nakoniec nas ale aspon objednal na preventivku s tym, ze mi este vysvetli pozitiva ockovania, ked prideme ;)

Celkovo som z toho dost rozcarovana, cela tato "demokracia" v ockovani, je cista iluzia, system vas nakoniec aj tak prinuti to urobit. Dozvedela som sa aj, ze do ziadnej skolky ani jasli tu neockovane dieta nevezmu a predskolska dochadzka je jeden rok povinna..... k tomu snad niet co dodat.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 4 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 19 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Feb 2012, 23:35

ja si osobne a úprimne myslím tiež, že "sloboda v očkovaní" je ilúzia, nič v zlom.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 08 Feb 2012, 05:58

zigi píše:Celkovo som z toho dost rozcarovana, cela tato "demokracia" v ockovani, je cista iluzia, system vas nakoniec aj tak prinuti to urobit. Dozvedela som sa aj, ze do ziadnej skolky ani jasli tu neockovane dieta nevezmu a predskolska dochadzka je jeden rok povinna..... k tomu snad niet co dodat.

Do waldorfskej škôlky by Ti dieťa mali zobrať aj neočkované. Skús pohľadať, či takú nemáš v rozumnej vzdialenosti od miesta bydliska/pracoviska.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 08 Feb 2012, 06:42

Milí priatelia, známi i menej známi,


rád by som Vás pozval na besedy o očkovaní, ktoré budú:

DNES, t.j. v stredu 8.II.2012
o 10:00
v Stupave:
http://www.slobodavockovani.sk/news/bes ... 8-ii-2012/

ZAJTRA, t.j. vo štvrtok 9.II.2012
o 10:00
v Bratislave-Rači:
http://www.slobodavockovani.sk/news/bes ... 9-ii-2012/

o 17:00
v Bratislave-Podunajských Biskupiciach:
http://www.slobodavockovani.sk/news/bes ... 9-ii-2012/


Ak by ste chceli usporiadať besedu o očkovaní aj vo Vašom meste/obci, tu je návod:
http://www.slobodavockovani.sk/podujati ... at-besedu/


Na prípadné stretnutie sa teší,
za preposlanie tohto oznamu prípadným ďalším záujemcom vopred ďakuje
a pekný deň praje
--
Ing. Marián FILLO alias manof
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Feb 2012, 23:51

Mozno to vyznie, ze pisem o inom, ale ma to suvis, snad ho pochopite - Mam kamaratku v Dansku (je original Danka), co chodia normalne do prace, pricom byvali v domceku uprostred tych ich poli a mali k tomu asi 2ha. Mali tam kravicku+nejake zvieratka. Mali dobre strojove vybavenie, takze starostlivost o to bola asi ako my sa starame o zahradku pri dome + nejake sliepocky. Ked sme si pisali, vzdy som na zvieratka a farmicku opytala. Po ich vstupe do unie uz nebolo na co, nakolko byrokracia bola taka, ze podu a vacsie zvieratka predali...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 5 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 09 Feb 2012, 02:35

JankaMich píše:Mozno to vyznie, ze pisem o inom, ale ma to suvis, snad ho pochopite - Mam kamaratku v Dansku (je original Danka), co chodia normalne do prace, pricom byvali v domceku uprostred tych ich poli a mali k tomu asi 2ha. Mali tam kravicku+nejake zvieratka. Mali dobre strojove vybavenie, takze starostlivost o to bola asi ako my sa starame o zahradku pri dome + nejake sliepocky. Ked sme si pisali, vzdy som na zvieratka a farmicku opytala. Po ich vstupe do unie uz nebolo na co, nakolko byrokracia bola taka, ze podu a vacsie zvieratka predali...


Politika EÚ v oblasti poľnohospodárstva je vo všeobecnosti katastrofálna.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod estterka » 09 Feb 2012, 17:01

zigi píše:Tak na ozivenie Vam popisem moju dnesnu skusenost u pediatra v Luxemburgu, kde ockovanie nie je povinne. Prve ockovanie sme tu absolvovali, ked mala mala 3 mesiace, nic som o tom nevedela, brala som to ako beznu prax. Kedze mi mala zacala po ockovani riadne strajkovat, prestala spavat a celkovo bola velmi nervozna, zacali sme zistovat, co to moze byt a rozhodli sme sa nepokracovat minimalne do dvoch rokov. Medzitym sme boli na Slovensku, lekarka bola nastastie ustretova a to nase neockovanie nijako neriesila. Dnes sme boli znovu u pediatricky tu v Luxe (po 6 mesiacoch) a prve, co sa spytala, bolo, ci sme davali zaockovat. Ked som povedala, ze nie, postavila sa, podala mi malej kartu a povedala, nech okamzite odideme, ze ona s rodicmi, co nedavaju ockovat deti, nechce mat nic spolocne. Na otazku preco takto reaguje, ked ockovanie nie je povinne, mi povedala, ze povine nie je preto, lebo ho vsetci predsa automaticky absolvuju, takze povinne byt nemusi! Ziadna diskusia, prehliadka, nic, proste nas surovo vyhodila! Doma som zobrala telefon, obvolala par dalsich lekarov a vsade som dopadla rovnako, s tym rozdielom, ze boli aspon slusnejsi. Ale nikto nam malu nechcel zobrat, ked ju nechceme dat zaockovat. Nakoniec som nasla jedneho, ktory mi sice prizvukoval, ze robim chybu, ked s ockovanim nesuhlasim, nakoniec nas ale aspon objednal na preventivku s tym, ze mi este vysvetli pozitiva ockovania, ked prideme ;)

Celkovo som z toho dost rozcarovana, cela tato "demokracia" v ockovani, je cista iluzia, system vas nakoniec aj tak prinuti to urobit. Dozvedela som sa aj, ze do ziadnej skolky ani jasli tu neockovane dieta nevezmu a predskolska dochadzka je jeden rok povinna..... k tomu snad niet co dodat.



no vitaj v klube,aj u nas nie je zo zakona povinne ockovat,ale bez potvrdenia od lekara,ze je dieta zaockovane ju nevezmu ani do skolky a ani do skoly. my sa kvoly tomu planujeme prestahovat.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 09 Feb 2012, 23:16

zigi padla mi sanka!!!!!
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 28 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Feb 2012, 01:22

Estterka, som zvedava, ci sa bude dat za par rokov v ramci unie kam prestahovat - to su tie zakony EU co zasahuju do sukromia jednotlivych statov.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 5 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod zigi » 10 Feb 2012, 11:24

Ale pozerala som tu Waldorfsku skolku, co Manof odporucal, jednu som tu nasla a vyzera to, ze ich ockovanie naozaj nezaujima... Inak esterka, tiez ma napadlo, ze mozno sa casom uz nebude kam prestahovat :(
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 4 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 19 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod estterka » 10 Feb 2012, 12:04

JankaMich píše:Estterka, som zvedava, ci sa bude dat za par rokov v ramci unie kam prestahovat - to su tie zakony EU co zasahuju do sukromia jednotlivych statov.


tak pojdeme mimo EU , ja som velmi nekompromisny clovek co sa hanicky tyka a ak som presvedcena oniecom, tak spravim vsetko preto,aby to ostalo tak,ako ja a moj muz si to predstavujeme.. maximalne si viem predstavit,ze zmenim nazor a budeme ockovat,ale urcite nie, ze ma ockovanim niekto bude vydierat... keby velmi chcem a mam chut,tak aj tu by sa to dalo riesit a museli by ju vziat aj bez ockovania-kedze nie je dane zakonom a je to intimne a sukromne o kazdom cloveku,co si do tela pichne a nema nikto pravo ziadat potvrdenia a informacie o tom - toto som v podobnom zneni nasla na spanielskej stranke slobody v ockovani , ale to radsej odtialto odidem ;-)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 10 Feb 2012, 17:52

Zaujímavý kandidát:
http://www.sas111.sk/ockovanie.php
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Feb 2012, 14:00

Tak mozno sme v suchu. Som trocha paranoidna, ale ak doktorka neklamala, tak sme natrafili na dobru lekarku. BOli sme dnes prvy krat v poradni. Neockovanie proti pneumokokom nie je ani v karte zapisane, stara lekarka zrejme cakala,kedy sa stavim podpisat to. A ockovanie MMR: nova lekarka kludne vysvetlila,ke rizika plynu z neockovania, a potom som pospisala do karty,ze odmietam Priorix. Povedala,ze ona nic nenahlasuje. Lebo som sa pytala,ci nas nahlasi,alebo len pocet. Tak povedala,ze nie,ze iba ak by prisla kontrola,ukaze moj podpis. Tak snad si tie kontroly nevola sama :o
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Anna » 14 Feb 2012, 12:25

U koho si bola nakoniec Norika?
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 14 Feb 2012, 18:32

Norika píše:Tak mozno sme v suchu. Som trocha paranoidna, ale ak doktorka neklamala, tak sme natrafili na dobru lekarku. BOli sme dnes prvy krat v poradni. Neockovanie proti pneumokokom nie je ani v karte zapisane, stara lekarka zrejme cakala,kedy sa stavim podpisat to. A ockovanie MMR: nova lekarka kludne vysvetlila,ke rizika plynu z neockovania, a potom som pospisala do karty,ze odmietam Priorix. Povedala,ze ona nic nenahlasuje. Lebo som sa pytala,ci nas nahlasi,alebo len pocet. Tak povedala,ze nie,ze iba ak by prisla kontrola,ukaze moj podpis. Tak snad si tie kontroly nevola sama :o


To na Spiši či na Orave?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Feb 2012, 19:20

Kk.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 15 Feb 2012, 23:33

Ahoj manof poslala som Ti mail, dúfam, že prešiel, pa
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 15 Feb 2012, 23:37

artemis píše:Ahoj manof poslala som Ti mail, dúfam, že prešiel, pa


Prešiel.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 04 Mar 2012, 16:04

Milí priatelia,

po (z nášho hľadiska) nie práve podarenom výstupe prof. Dluholuckého na rádiu v utorok Lumen 21.II.2012 o 11:00, som v tom istom čase, taktiež v utorok, 6.III.2012 (tzn. najbližší utorok), v tú istú hodinu (11:00) pozvaný do bansko-bystrického štúdia rádia Lumen ja.

Podmienky sú rovnaké ako pred dvomi týždňami - je to kontaktná relácia, vysielaná naživo, takže môžete volať a klásť mi otázky, prípadne vyslovovať námietky. Ak už všetko viete, tak aj tak stojí za to zavolať, aby ste povedzme mohli otvoriť nejakú tému, ktorá doposiaľ načatá nebola - aj keď vy osobne už odpoveď poznáte.

Telefónne čísla do BB štúdia rádia Lumen sú:
048 / 471 08 88
048 / 471 08 89

Frekvencie rádia Lumen:
http://www.lumen.sk/vysielace.php

Ak nie ste v oblasti pokrytej nejakým z vysielačov, alebo ak nemáte použiteľný rozhlasový prijímač, môžete skúsiť živé vysielanie na internete:
http://www.lumen.sk/live_pop.htm

Mne však to internetové vysielanie minule dosť vypadávalo a je tam oneskorenie niekoľko sekúnd oproti rádiu, tak pozor na to.

Do počutia v utorok 6.III.2012 o 11:00!
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 06 Mar 2012, 11:19

Za 45 minút, priatelia, ideme naživo:
!!! DNES !!!
11:00 rádio LUMEN
FM: http://www.lumen.sk/vysielace.php
internet: http://www.lumen.sk/live_pop.htm
telefóny do štúdia: 048/471 08 88, 048/471 08 89

Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/rel ... -iii-2012/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 06 Mar 2012, 13:01

Super sa to pocuvalo :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 16 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tina » 06 Mar 2012, 13:51

velmi dobre, len skoda ze tak kratke...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 06 Mar 2012, 17:16

tina píše:velmi dobre, len skoda ze tak kratke...

aj moderátor ľutoval, že tak krátky čas na to bol. Telefóny zvonili o dušu ale on chcel aby som v prvom rade reagoval na tie vystrihnuté pasáže z pána profesora, takže na telefóny veľmi nedošlo. Mňa osobne to tiež veľmi mrzí, že to bolo tak krátke a že nebol veľmi priestor pre poslucháčov, snáď niekedy inokedy bude možnosť v nejakej aspoň dvojhodinovej relácii.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron