ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 16 Nov 2011, 21:50

a kolko davaju za odmietnutie "iba" mmr?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Nov 2011, 22:10

akdarka píše:a kolko davaju za odmietnutie "iba" mmr?


To je iný kraj - iný mrav.

Alebo si tiež z Oravy?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 16 Nov 2011, 22:13

ahoj manof. Chcem si kúpiť knihu "Aby pôrod nebolel". Vieš mi ju doniesť na besedu 24.11 do Tlmáč? Ďakujem
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 13 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 29 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Nov 2011, 22:14

gabika78 píše:ahoj manof. Chcem si kúpiť knihu "Aby pôrod nebolel". Vieš mi ju doniesť na besedu 24.11 do Tlmáč? Ďakujem

Samozrejme, Gabika.

Nezabudni si tú knižku potom pýtať. :-)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 16 Nov 2011, 22:19

:-) Ďakujem

ešte jedna otázka... máš skúsenosť s niečim takým, že vedľajší účinok Hexi + Prevenar = Zápal obličiek ?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 13 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 29 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Nov 2011, 22:23

gabika78 píše::-) Ďakujem

ešte jedna otázka... máš skúsenosť s niečim takým, že vedľajší účinok Hexi + Prevenar = Zápal obličiek ?


Celkom jednoznačne. Prečítaj si článok:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ock ... ucinnosti/

a bude Ti to úplne jasné.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Nov 2011, 22:41

a preco je na RUVZ v DK podana zaoba?? a ak maly absolvoval uz dva ockovania,tak by o malo byt menej nie? :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 1 deň

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Nov 2011, 22:50

Norika píše:a preco je na RUVZ v DK podana zaoba?? a ak maly absolvoval uz dva ockovania,tak by o malo byt menej nie? :D


Lebo dal pokutu, hoci to je protiústavné.

Pokuta je v zásade vec názoru úradníka resp. vec dohody. Nijaký záväzný sadzobník nejestvuje.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 19 Nov 2011, 00:56

Čím více případů infekčních nemocí prostudujeme, tím více nejasností se vkrádá do jinak oblíbeného výkladu, v němž dominuje přímý vztah příčina – důsledek. Například Abigail Salyers, mikrobioložka z University of Illinois, poukazuje na to, že bakterie spojované s určitou chorobou najdeme u mnoha lidí, ale jen málo z nich skutečně vykazuje příznaky této nemoci. „A je to spíš pravidlem než výjimkou,“ dodává.


http://www.dobromysl.cz/scripts/detail.php?id=170

Tak už tu máme hemofily, meningokoky, HPV, pneumokoky...
Všetko toto drvivej väčšine svojich nositeľov vôbec nič nerobí, len pár výnimkám z pravidla to dorobí problémy, ale veselo sa proti tomu očkuje o dušu, jak keby šlo o mega-super-nebezpečné baktérie.

To som zvedavý, proti akým bežným baktériám a takmer-neškodným vírusom ešte za môjho života stihnú vynájsť očkovanie.

Podľa mňa sa boj s mikróbmi nedá vyhrať a kto si myslí niečo iné, je odsúdený na totálny debakel.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod TIA » 19 Nov 2011, 20:27

manof píše: To som zvedavý, proti akým bežným baktériám a takmer-neškodným vírusom ešte za môjho života stihnú vynájsť očkovanie.

Nechame sa prekvapit, ale bojim sa, ze uz urcite maju nejake nove na sklade, staci uz len predpripravit podu pomocou medii a moze sa veselo zacat :-(.

Ked tak nad tym ockovanim rozmyslam, farma firmy predsa musia vediet, ze tie pridavne latky su nebezpecne, nie? To ma nikto nepresvedci, ze nevedia, snad nejaky labak maju a nieco tam snad robia..? Predpokladam, ze vedia aj to, ze ockovanie nie je ucinne, ale v ramci zachovania trzieb im taka skutocnost predsa nemoze prekazat.. . Ked teda toto vedia, tak by snad radsej mohli do ludi pichat fyziologicky roztok a efekt by bol co do ochrany pred chorobou rovnaky a vedlajsie ucinky ziadne..

Je teda fakt mozne, ze to robia naschval aby boli ludia viac chori..? Je takato nechutnost vobec mozna? Ja teda konspiracne teorie sledujem, ale tak toto sa mi zda fakt "chore"..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Nov 2011, 20:29

alebo vymyslia zas nejaku novu chorobu...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 1 deň

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 19 Nov 2011, 21:05

TIA píše:Ked tak nad tym ockovanim rozmyslam, farma firmy predsa musia vediet, ze tie pridavne latky su nebezpecne, nie? To ma nikto nepresvedci, ze nevedia, snad nejaky labak maju a nieco tam snad robia..? Predpokladam, ze vedia aj to, ze ockovanie nie je ucinne, ale v ramci zachovania trzieb im taka skutocnost predsa nemoze prekazat.. . Ked teda toto vedia, tak by snad radsej mohli do ludi pichat fyziologicky roztok a efekt by bol co do ochrany pred chorobou rovnaky a vedlajsie ucinky ziadne..

Je teda fakt mozne, ze to robia naschval aby boli ludia viac chori..? Je takato nechutnost vobec mozna? Ja teda konspiracne teorie sledujem, ale tak toto sa mi zda fakt "chore"..


Čo sa nebezpečnosti prídavných látok týka, tak by som povedal, že Big Pharma toho vie viac než radový občan, pretože ná prístup k nameraným (neskresleným) údajom v testoch, vie aké podvody sa urobili, aby očkovanie vyzeralo účinnejšie a bezpečnejšie, než reálne je, atď.

Čo sa účinnosti týka, tam to nie je také jednoznačné. Minimálne živé očkovacie látky proti bežným detským chorobám nejakú účinnosť majú a to z podstaty svojho zloženia. Keďže obsahujú živé vírusy a vyvolávajú v podstate tú istú chorobu len so slabšími (a niekedy aj nijakými) príznakmi, logicky musia vytvárať aj nejakú imunitu, i keď zjavne slabšiu než prirodzené prekonanie choroby. Naproti tomu také očkovanie proti TBC, čiernemu kašľu či chrípke má úplne mizernú účinnosť, ak vôbec nejakú. Takže treba rozlišovať.

Iná otázka je, či lepšie sa proti bežným detským chorobám dať zaočkovať, alebo radšej ich prekonať. Tu sa ukazuje, že lepšie je ich prekonať, pretože potrénujú imunitný systém tak dobre, že výrazne znížia napr. riziko rakoviny v neskoršom veku. Takže hoci sú tie vakcíny pomerne účinné, konkrétne tieto choroby je lepšie radšej prekonať nadivoko - s vitamínmi a bez antipyretík.

Ďalšia vec je, že u očkovania bol pozorovaný podobný efekt ako u antibiotík - aj mikróby chcú prežiť a tak sa snažia prispôsobiť - ako antibiotikám, tak vakcínam. Boj pomocou antibiotík už v čoraz väčšej miere prehrávame, a možno ešte za nášho života dospejeme k tomu, že budú prakticky všetky antibiotiká neúčinné, lebo tie najvýznamnejšie baktérie sa naučia brániť proti všetkým. A s vakcínami to vidím tak nejak podobne, len to bude možno trvať o pár desaťročí dlhšie.

Boj s mikróbmi skrátka nemôžeme vyhrať. Radšej by sme sa mali naučiť s nimi žiť. Celá táto posadnutosť ničením baktérií a vírusov vyplýva z obrovského nepochopenia miesta človeka v Božom stvorení, či Matke Prírode, ak chcete. Máme sa naučiť s prírodou a všelijakými bytosťami vedome spolupracovať, nie ich zničiť. Ak sa budeme stavať do pozície "poručíme větru, dešti", tak nás tornádo či tsunami veľmi rýchlo vyvedie z omylu našej nafúkanosti.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Nov 2011, 23:50

V casopise Zdravie si uz pekne chystaju medialnu podu pre ockovanie na ovcie kiahne. opisali tam nejaky vynimocny pripad, ked skocili s kiahnami v nemocnici (trocha komplikacie, ale v pohode vyliecili) - ale podla nich 90% sa z kiahni dostane doma . To ani coby 10% koncilo v nemocnici. Ono ten clanok ladili velmi neutralne, ze je ozaj neskodna choroba, ale prvok strachu pekne zasiali a rodic ako vzdy sa rdsaj vyhne komplikaciam a zaockuje.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 11 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Nov 2011, 02:10

JankaMich píše:V casopise Zdravie si uz pekne chystaju medialnu podu pre ockovanie na ovcie kiahne. opisali tam nejaky vynimocny pripad, ked skocili s kiahnami v nemocnici (trocha komplikacie, ale v pohode vyliecili) - ale podla nich 90% sa z kiahni dostane doma . To ani coby 10% koncilo v nemocnici. Ono ten clanok ladili velmi neutralne, ze je ozaj neskodna choroba, ale prvok strachu pekne zasiali a rodic ako vzdy sa rdsaj vyhne komplikaciam a zaockuje.


Čím vo výsledku spôsobí spravidla ťažšie komplikácie, než tie, ktorým zabránil.
Prinajmenšom teda v "long run" to tak je.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Nov 2011, 10:07

nič v zlom, ale časopis zdravie je dosť hrozný... články sú smerované tam, kam chcú čitateľa dostať, a to veľmi plíživou, nenápadnou formou. ako keby čitateľ dospel k "vlastnému" rozhodnutiu a presvedčeniu, pritom je to cielená manipulácia.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Nov 2011, 10:14

som na nervy z toho, prečo naše deti nemôžu prekonať kiahne, mumps, osýpky, ružienku tak ako my. ok, sú choroby so závažným priebehom tak dobre, napr. tetanus. ale prečo pri bežných chorobách má vyhrávať ekonomický argument nad zdravotným? jasné, epidémia osýpok sposobí, že v čakárni u detského bude 300 matiek, decká neprídu do školy, matky do roboty, štát zaplatí očr, jasné, že je to pre nich nevýhodné. ked bol socializmus, platil mzdy aj očr štát, asi to bolo jedno...tak to radšej všetko plošne zaočkujú a hotovo. ušetrí štát na dávkach, farma firmy spokojné, ešte spriatelené s vládou. je to svinské.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Nov 2011, 00:49

ja som navyse pochopila, ze toto ohrozenie ockovanim sa dotyka aj nas, co sme tie choroby prekonali. Ono pokial ta choroba nekoluje medzi populaciou, tak postupne stracame protilatky a ani o tom nevieme. A tieto detske banalne choroby su vo vyssom veku omnoho komplikovanejsie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 11 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 21 Nov 2011, 01:34

JankaMich píše:ja som navyse pochopila, ze toto ohrozenie ockovanim sa dotyka aj nas, co sme tie choroby prekonali. Ono pokial ta choroba nekoluje medzi populaciou, tak postupne stracame protilatky a ani o tom nevieme. A tieto detske banalne choroby su vo vyssom veku omnoho komplikovanejsie.


Presne ako hovoríš.

Ale ono to nakoniec znamená aj to, že dĺžka trvania ochranného účinku očkovania je tým menšia, čím menej sa daná choroba vyskytuje.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 21 Nov 2011, 01:35

Inak odkazy na nové články o očkovaní dávam sem:
viewtopic.php?f=12&t=425&p=9866

aby sa to neplietlo s voľnou diskusiou a aby to bolo pekne pokope.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Nov 2011, 14:58

Vcera sme oznamili nasej lekarke,ze odmietame ockovanie prevenarom...Kedy mozme cakat predvolanie na RUVZ?? myslite,ze si stihneme uzit pokojne sviatky?? A ako postupoat na RUVZ?? priznam sa nemame na pokutu, ale ani dar reci,aby sme sa vedeli branit...som rada,ze sme nedali nase dieta ockovat,ale neviem,ako tento tlak ustojim...zacinam mat strach,ale viem,ze som urobila dobru vec a rozhodnutie by som nezmenila,len neviem,co moze nasledovat dalej.....pomozete mi prosim?? :cry:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 1 deň

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Nov 2011, 15:00

este aj reklamovat kociar nam musela ist svokra,lebo my s muzom sme sa dali odpinkat...takze toho sa bojim....ak tam na urade zacnu na mna ziapat,ja sa rozrevem,a a na pokutu fakt nemame ani na pravnika, nas jediny prijem je moja materska
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 1 deň

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 22 Nov 2011, 16:30

Norika píše:este aj reklamovat kociar nam musela ist svokra,lebo my s muzom sme sa dali odpinkat...takze toho sa bojim....ak tam na urade zacnu na mna ziapat,ja sa rozrevem,a a na pokutu fakt nemame ani na pravnika, nas jediny prijem je moja materska
splnomocnite na jednanie s úradom svokru :twisted: . Nie, vážne, v tomto by Vám ani svokra asi nepomohla. Nikto nesmie na Teba ziapať, ani na úrade.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 22 Nov 2011, 19:25

Norika píše:ak tam na urade zacnu na mna ziapat,ja sa rozrevem,a a na pokutu fakt nemame ani na pravnika, nas jediny prijem je moja materska

možno to nebude priamo ziapanie, ale istú (možno jemnú) formu nátlaku treba očakávať. Lekárku máte na Spiši či na Orave? Otázka tiež stojí tak, či keď nemáte na pokutu, či by ste mali na liečbu ťažkých nežiaducich účinkov očkovania.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Nov 2011, 23:37

neziaduce ucinky by nam pomohli platit rodicia nasi...ale kedze s ockovanim nesuhlasim ako jedina z rodiny ,jedina si ponesiem aj nasledky mojho konania... :-/

manof,pojdes tam s nami?? ja to asi inaksie nevidim...RUVZ mame v DK,sam si pisal,ze tam teraz maju problemy s nejakou zalobou...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 1 deň

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 23 Nov 2011, 08:27

Norika píše:neziaduce ucinky by nam pomohli platit rodicia nasi...ale kedze s ockovanim nesuhlasim ako jedina z rodiny ,jedina si ponesiem aj nasledky mojho konania... :-/

manof,pojdes tam s nami?? ja to asi inaksie nevidim...RUVZ mame v DK,sam si pisal,ze tam teraz maju problemy s nejakou zalobou...

kľudne pôjdem, ale aspoň cestovné zo Žiliny preplatiť potrebujem
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia

cron