ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Jan 2015, 23:29

Ta statistika je bohuzial aj pri dojceni. Bola by som rada, keby sa dojceniu buduci lekari venovali viac, a to nielen pediatri, nakolko dojcenie ma velky vyznam na cely zivot a pomaha predchadzat mnohym chorobam.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 18 Jan 2015, 03:56

Dr. Jacob Puliyel z poradného výboru indickej vlády pre očkovanie:
"... očkovanie proti pneumokokom zníži výskyt zápalov pľúc len o 4 prípady na 1000 očkovaných detí. Zaočkovanie 1000 detí vyjde na 12.750 dolárov. Liečba 4 prípadov zápalu pľúc v Indii podľa liečebného postupu WHO vyjde na 1 dolár. Tie kmene pneumokokov, ktoré v Indii prevládajú, sa takmer všetky dajú ľahko zničiť lacnými antibiotikami, ako je penicilín. V USA, kde sa proti pneumokokom očkuje už pekných pár rokov, došlo k posunu kmeňov: vakcínou pokryté kmene boli nahradené inými kmeňmi. Ako na potvoru, tieto nové kmene sú viac odolné voči antibiotikám. Očkovanie jednoducho problém s pneumokokmi zhoršilo. Napriek tomu však teraz túto vakcínu tlačia do Afriky a Ázie. ...
Toto nie je o záchrane životov v chudobných krajinách. Je to celé len a len o prachoch. Tieto organizácie a ich sponzori majú zisky, ktoré si chcú chrániť. Etika ich veľmi nezaujíma."


Viac v článku:
"Moderná Mária Antoinetta: „Keď nemajú chlieb, nech sa dajú očkovať“"
http://www.slobodavockovani.sk/news/mod ... u-ockovat/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Mar 2015, 00:43

Na FB je zaujimava neverejna skupina o ockovani, kto chcete, napiste mi, poslem pozvanku
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 19 Mar 2015, 01:07

JankaMich píše:Na FB je zaujimava neverejna skupina o ockovani, kto chcete, napiste mi, poslem pozvanku


Napíš mi na mail, prosím, že ako sa volá.
Možno už o nej viem...
A možno nie... :-)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod snežienka » 06 Máj 2015, 21:48

Ahojte, pre tych, ktori zvazuju "stretnutie" deti v realnom zivote s osypkami, mumpsom a ruzienkou.
Vo svojej knihe (Ockovanie v otazkach...) ohladom osypok dr. Kotok pise, ze dietatu treba umoznit pokojne prekonat tuto chorobu v tom veku, ktory mu na to urcila priroda. Ale uz neuviedol, co on povazuje za ten vek. Tak tu je jeho odpoved:

Обычно оптимальным возрастом считается период от трех до шести лет, но не будет ничего страшного, если это произойдет раньше или позже.
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Máj 2015, 22:35

Snežienka, neprezradzaj, že si staršej generácie :-).. Pre tých mladších: obvykle sa pod ideálnym vekom berie 3-6 rokov, ale nič strašné sa nestane AK sa to stane skôr alebo neskôr.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod lulu » 15 Sep 2015, 22:38

Dobrý večer sa praje :D dlhooo som tu nebola...
Manof, prosím vás, ešte sem aj chodíte? :D ...som sa chcela spýtať, či sa niečo zmenilo na RUVZ TT. Prišlo nám predvolanie, malá úplne bez očko už má cez tri roky. Dúfala som, že už bude aj premlčacia doba...tak asi nie. Rozmýšľam, či má vôbec zmysel tam ísť, alebo tak či tak nám naparia najvyššiu pokutu....a zbytočne sa tam pôjdem handrkovať.... :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Sep 2015, 12:28

lulu píše:Dobrý večer sa praje :D dlhooo som tu nebola...
Manof, prosím vás, ešte sem aj chodíte? :D ...som sa chcela spýtať, či sa niečo zmenilo na RUVZ TT. Prišlo nám predvolanie, malá úplne bez očko už má cez tri roky. Dúfala som, že už bude aj premlčacia doba...tak asi nie. Rozmýšľam, či má vôbec zmysel tam ísť, alebo tak či tak nám naparia najvyššiu pokutu....a zbytočne sa tam pôjdem handrkovať.... :mrgreen:

Koľko presne cez tri roky?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod lulu » 16 Sep 2015, 14:33

...3 rocky a 4 mesiace...( vidno aj v profile)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 16 Sep 2015, 21:57

Nepytala si sa ma, pytala si sa manof-a, ale aj ja poviem svoj nazor. Zalezi od toho, co si urad mysli, ze kedy ste sa priestupku dopustili. Ak bude urad tvrdit, ze ste sa priestupku dopustili pred viac ako dvoma rokmi, mal by byt priestupok premlcany a podla zakona by ho nemalo byt mozne prejednat, ak sa nemylim. Avsak urad bude asi tvrdit, ze ste sa dopustili priestupku trebars aj vcera, ze ked ste premeskali ODPORUCENU lehotu na ockovanie, ze ste sa mali dostavit KEDYKOLVEK potom, a to mohlo byt teoreticky aj vcera. To je moj nazor, ze tak urad bude postupovat. Oni vam tu pokutu naparia a vy ju bud zaplatite alebo sa s nimi budete sudit o to, ci priestupok premlcany je alebo nie je.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 16 Sep 2015, 22:10

Toto miesto vyuzivam i ja na otazku pre manofa. Dcera mala uz 10 rokov, nic neockujeme, ale uvazujem aspon o tetanovke, kedze nie je babikovsky typ, ale skor taka divoska co sa rada hrabe v zemi , pestuje sporty pri ktorych sa casto zrani (skateboard atd)... Kedze mam moznost si vybrat prichadza do uvahy bud tetanol pur, alebo sa nuka aj kombinacia DTP v com je navyse zaskrt a pertussis a tusim aj polio. Kedze sa jedna o svinstvo tak ci tak, co by si odporucil, su to rovnake sracky, a tym padom mozeme supnut DTP alebo cisto tetanovka je to mensie zlo? Totiz ja som tetanol pur mala tu cest sama obdrzat v roku 2013 a dodnes mam s rukou problemy (nervove bolesti, dodnes hmatatelna rezistencia, obcasne brnenie v ruke atd.) takze tiez to je poriadny humus asi. Takze prosim o nazor manof, dakujem.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod snežienka » 18 Sep 2015, 00:44

artemis, viem, ze si sa pytala manof-a, ale si si ista, ze chces ockovat "proti"-tetanus?
Ocakavas velmi hlboke a znecistene rany? Dcerka by mohla mat vonku so sebou prirucny peroxid vodika na okamzitu dezinfekciu (pripadne inu latku na dezinfekciu, co ponuknu v lekarni). 10 rocne dievcata su uz dost rozumne, mala by sa vediet osetrit. Ak by bol fakt tazky uraz, ten sa riesi inak. A pokial viem, tak tiez ATB je riesenie, ak by peroxid nevycistil vsetko.

Okrem clankov na tuto temu na slobodavockovani.sk som objavila aj:
http://www.vitalia.cz/clanky/8-ockovani ... -otazniky/
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 18 Sep 2015, 08:32

artemis píše:Toto miesto vyuzivam i ja na otazku pre manofa. Dcera mala uz 10 rokov, nic neockujeme, ale uvazujem aspon o tetanovke, kedze nie je babikovsky typ, ale skor taka divoska co sa rada hrabe v zemi , pestuje sporty pri ktorych sa casto zrani (skateboard atd)... Kedze mam moznost si vybrat prichadza do uvahy bud tetanol pur, alebo sa nuka aj kombinacia DTP v com je navyse zaskrt a pertussis a tusim aj polio. Kedze sa jedna o svinstvo tak ci tak, co by si odporucil, su to rovnake sracky, a tym padom mozeme supnut DTP alebo cisto tetanovka je to mensie zlo? Totiz ja som tetanol pur mala tu cest sama obdrzat v roku 2013 a dodnes mam s rukou problemy (nervove bolesti, dodnes hmatatelna rezistencia, obcasne brnenie v ruke atd.) takze tiez to je poriadny humus asi. Takze prosim o nazor manof, dakujem.

Jedno aj druhé je svinstvo, ale DTaP-IPV je podľa mňa väčšie svinstvo.
Osobne by som ale nedal 10-ročnú očkovať. Pravdepodobnosť tetanu (tobôž ak poriadne dezinfikujete rany peroxidom vodíka) je výrazne menšia, než že ju zasiahne blesk, proti ktorému ju asi zaočkovať nedáš.
Tetanovka aj tak nepomôže pri veľkej časti prípadov tetanu, keď sa toxín dostane do nervovej sústavy inak než cez krvný obeh.
A má základné očkovanie?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 18 Sep 2015, 08:36

lulu píše:...3 rocky a 4 mesiace...( vidno aj v profile)


Tak to je už veľmi blízko premlčaniu.
Skús sa deň pred plánovaným pojednaním ospravedlniť, že sa nemôžeš dostaviť z naliehavých rodinných dôvodov alebo nejakú podobnú haluz si vymysli.
Natiahni to tak, aby ďalší termín bol cez 3 roky a 6 mesiacov života dieťaťa a keď tam potom prídeš, tak sa ich spýtaj, že o čo im ide, keď to je premlčané.
Lepšie sa to naťahuje písomne než telefonicky, takže by bolo dobre, keby si im ospravedlnenie poslala tak, aby im došlo deň vopred.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod lulu » 18 Sep 2015, 17:53

Manof: Ďakujem za odpoveď, táto verzia ma vôbec nenapadla :D ...len či nebudú taký šikovný, že šupnú náhradný termín už obtýždeň :/ Manof, prosím vás, keby predsalen riešili o nás bez nás. Koľko môžu teraz dať pokutu? Premlčacia doba je dva roky od každého očkovania, čo mala absolvovať. Takže by to teraz už nemala byť plná výška, ako to je prosím? Alebo plná výška za všetky očkovania celkovo, aj preočkovania sa tam rátajú? Som z toho jeleň, už si to ani nepamätám...
....Ešte ma zaujíma ako to je s kartou dieťaťa, chcela by som na doma obe karty mojich detí na prečítanie, lež tam pôjdeme na prípadný ďalší termín... Je povinná mi na moju žiadosť doktorka tieto vydať, alebo môže protestovať? Ako je to z právneho hľadiska? Či to neberie ako jej vlastníctvo a môže mi karty nevydať...
....inak aj staršiu v 11 rokoch som odmietla dať preočko, bo sa obávam, že sa jej vrátia zdravotné problémy, čo roky mala...Samozrejme, že aj to dokina s radosťou nahlásila. Ako sa rieši toto? resp. koľko ma výde pokuta za to jedno nepreočkovanie?
Ďakujem krásne manof ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 20 Sep 2015, 10:48

lulu píše:Manof: Ďakujem za odpoveď, táto verzia ma vôbec nenapadla :D ...len či nebudú taký šikovný, že šupnú náhradný termín už obtýždeň :/ Manof, prosím vás, keby predsalen riešili o nás bez nás. Koľko môžu teraz dať pokutu? Premlčacia doba je dva roky od každého očkovania, čo mala absolvovať. Takže by to teraz už nemala byť plná výška, ako to je prosím? Alebo plná výška za všetky očkovania celkovo, aj preočkovania sa tam rátajú? Som z toho jeleň, už si to ani nepamätám...
....Ešte ma zaujíma ako to je s kartou dieťaťa, chcela by som na doma obe karty mojich detí na prečítanie, lež tam pôjdeme na prípadný ďalší termín... Je povinná mi na moju žiadosť doktorka tieto vydať, alebo môže protestovať? Ako je to z právneho hľadiska? Či to neberie ako jej vlastníctvo a môže mi karty nevydať...
....inak aj staršiu v 11 rokoch som odmietla dať preočko, bo sa obávam, že sa jej vrátia zdravotné problémy, čo roky mala...Samozrejme, že aj to dokina s radosťou nahlásila. Ako sa rieši toto? resp. koľko ma výde pokuta za to jedno nepreočkovanie?
Ďakujem krásne manof ;)


Keďže niet žiadneho sadzobníka, tak teoreticky môžu dať pokutu aj maximálnu (331 €), ale reálne sa bude riešiť len MMR-ka, Hexy a pneumokoky už nie, takže po správnosti by pokuta mala byť podstatne nižšia. Ale nedá sa to vynútiť, nanajvýš to môžeš namietať v odvolaní a potom ešte prípadne na súde.

Termín nemôžu dať obtýždeň, pretože odberná lehota na pošte je 18 kalendárnych dní, takže ten termín musia dať úmerne tomu, minimálne tak 3-4 týždne neskôr.

Lekárka Ti nieže nemá povinnosť, ale ani právo vydať originál karty. Jedine ak kópiu. Každopádne má povinnosť umožniť Ti nahliadnutie (a vtedy si ju môžeš nafotiť).

Výšku pokuty Ti neviem vypočítať, lebo - ako som už spomínal - nejestvuje žiadny sadzobník, a tak je to všade inak. A aj na jednom a tom istom RÚVZ to môže byť v rôznych prípadoch resp. v rôznom čase rôzne.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron