ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ashu » 29 Okt 2014, 12:10

Ahoj Manof, potrebovala by som poradit. Mame 2 deti, chlapec ma 2,5 roka, bol ockovany 3x hexou, dievca pol roka, ockovana este nebola. U nas ockovanie povinne nie je, ale je takmer nemozne najst pediatra, ktory by do ockovania netlacil, my sme prestupili aspon k takemu, co nam povolil odklad. Situacia je taka, ze zijeme v meste, kde je vela cudzincov, a aj 2 letiska, cim doktori radi argumentuju, v style - v Cine nieco prepukne a hned to tu mame. Dohodli sme sa tak, ze dceru zacneme ockovat v 10 mes. Infarixom Penta, Prevenar nedavame vobec, ale proti MMR ockovat vraj musime, tam nam neustupi. Syna zatial nevidel, ale predpokladam ze pocas poradne v 3. roku pride na to, ze MMR nema a bude na tom trvat. Ja sa tohto ockovania dost obavam, ale pravda je, ze cca o 3 roky sa stahujeme do Emiratov, a tam je to co sa tyka zlozenia obyvatelstva a asi aj chorobnosti o dost pestrejsie, tak sama neviem, co je vacsi risk. Ako to vyzera z chorobami, proti ktorym sa vseobecne ockuje, v tychto krajinach? Rada by som mala syna zaockovaneho proti mumpsu a dceru pred rubeolou, kedy najneskor by si nam to odporucal? nam dr tvrdi, ze zbytocne cakat nema zmysel, lebo tie choroby su najnebezpecnejsie v nizkom veku, co je asi pravda, ale aj vedlajsie ucinky su v nizkom veku asi pravdepodobnejsie ako neskor...Dakujem
Ashu
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 29 Okt 2014, 11:26

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Okt 2014, 12:24

Mne je osobne luto, ze moje deti su ockovane MMR. POdla mna su tieto choroby dolezite, aby ich deti prekonali v detstve a zaroven mali voci nim prirodzenu imunitu + pokial viem, osypky su prevencou voci niektorym druhom rakoviny. Potencionalne su tieto choroby nebezpecne v dospelom veku. Tam uz paradoxne clovek nevie, ci ma este protilatky (lebo ockovanie nezbezpeci dozivotnu garanciu).
Takto, tym ze su ockovane, by sa aj tak mali v dospelom veku zamysliet nad tym, ci maju protilatky a ci s tym chcu este nieco robit (teda ockovat).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 29 Okt 2014, 12:34

Ashu píše:... U nas ockovanie povinne nie je, ale je takmer nemozne najst pediatra, ktory by do ockovania netlacil, my sme prestupili aspon k takemu, co nam povolil odklad.


Tomuto nerozumiem. Keď nechcem tak nechcem a je fuk, či mi predavač niečo vnucuje alebo nie, jednoducho si tu nekúpim.
U pediatra si Ty zákazníkom a náležite tomu by si sa aj mala správať k služobníkovi - pediatrovi, ktorý žije z toho, že láskavo využívaš jeho služby.

Ashu píše:Situacia je taka, ze zijeme v meste, kde je vela cudzincov, a aj 2 letiska, cim doktori radi argumentuju, v style - v Cine nieco prepukne a hned to tu mame.


To je vtipný argument. Schválne: kde žijete? Lebo tuto vedľa vo Viedni neočkuje cca 20% obyvateľov a prisťahovalcov i turistov z celého sveta tam je do nemoty...

Ashu píše:... ale proti MMR ockovat vraj musime, tam nam neustupi. Syna zatial nevidel, ale predpokladam ze pocas poradne v 3. roku pride na to, ze MMR nema a bude na tom trvat.


Ked nedovolíš, tak nedovolíš, a môže sa aj rozliať na kolomaž. Nenechaj sa manipulovať niekým, kto chce na Tebe zarobiť a zdravie Tvojho dieťaťa preňho je menej podstatné než zárobok z očkovania.

Ashu píše:Ja sa tohto ockovania dost obavam, ale pravda je, ze cca o 3 roky sa stahujeme do Emiratov, a tam je to co sa tyka zlozenia obyvatelstva a asi aj chorobnosti o dost pestrejsie, tak sama neviem, co je vacsi risk.


Síce som tam ešte v živote nebol, ale z toho, čo o nich viem, mne osobne UAE pripadajú ako celkom civilizovaná krajina. Keby ste šli do Nigérie či Stredoafrickej republiky, tak by som Tvoje obavy ešte celkom chápal, ale v UAE ani veľmi nie...

Ashu píše:Ako to vyzera z chorobami, proti ktorym sa vseobecne ockuje, v tychto krajinach?


Viem len toľko, čo má na stránke WHO:
http://apps.who.int/immunization_monito ... heria.html
Hore nad tabuľkou sa prepínajú jednotlivé choroby.

Ashu píše:Rada by som mala syna zaockovaneho proti mumpsu a dceru pred rubeolou, kedy najneskor by si nam to odporucal? nam dr tvrdi, ze zbytocne cakat nema zmysel, lebo tie choroby su najnebezpecnejsie v nizkom veku, co je asi pravda, ale aj vedlajsie ucinky su v nizkom veku asi pravdepodobnejsie ako neskor...Dakujem


Heh, no ja by som proti ružienke a mumpsu neočkoval vôbec. Vakcína proti mumpsu má inak veľmi slabú účinnosť (ak vôbec nejakú), viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/epi ... dov-v-usa/
http://www.auria.sk/blog/studia-ukazuje ... ockovanych
http://www.slobodavockovani.sk/news/zly ... -mesiacov/
http://www.slobodavockovani.sk/news/fir ... jto-firmy/
http://www.slobodavockovani.sk/news/ved ... i-vakciny/

Každopádne ako u mumpsu tak u ružienky platí, že DETI ICH ZNÁŠAJÚ LEPŠIE než dospelí.
Ale očkovanie pre nich (obzvlášť vo veku do 3 rokov) predstavuje rádovo väčšie riziko.

Ja osobne, keby bola možnosť, by som chcel, aby moje deti dostali ako mumps, tak aj ružienku ešte pred pubertou. Normálne natvrdo bez akéhokoľvek očkovania.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod snežienka » 29 Okt 2014, 15:37

Ashu: ja som hladala antroposofickeho pediatra. Jej slova k MMR: ... chcela som, aby syn dostal osypky, dokonca som tu mala dieta s osypkami, dala som mu pochytat hracky a ten moj syn nic, nedostal ich!

Precitaj si nieco o tych chorobach, priebehu a liecbe od alternativnych lekarov. Ja som generacia, co mamky cakali, aby sme si mumpsom a ruzienkou presli a tesili sa, ze hura uz to mame za sebou. Osypky som vraj dostala aj napriek ockovaniu. Dnes si vravim: vdaka Bohu za ne. Moja mala ma teraz potrebne protilatky v materskom mlieku. Ockovanim o to pripravis svoju dceru, ona uz vsetky protilatky v materskom mlieku potom mat nebude. A ako ochrani novorodeniatko, co este nemoze byt ockovane?
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ashu » 29 Okt 2014, 17:23

jasne ze by som bola radsej, keby moje deti bezproblemovo prekonali tie choroby vo vhodnom veku, ale zarucit mi to nikto nemoze. A ak by sa nedajboze stalo, ze napr. syn by ostal neplodny po mumpse v puberte, to by som si nikdy neodpustila.
Co sa tyka ucinnosti ci neucinnosti ockovania, myslim ze pravda je niekde v strede, snad aku taku ucinnost tie ockovania maju. Teda ze ochrania lepsie ako nic.

Byvame vo Frankfurte, cudzincov je tu mrte, a vselijakych (aj ilegalnych, azylantov, atd.. z menej "bezpecnych" krajin) cize sa tu naozaj moze rychlo nieco zomliet.
A s tymi lekarmi je to tak, sice nutit nikoho nemozu, ale nespolupracujucim pacientom velmi rychlo ukazu dvere, normalne narovinu povedia ze u nich sa ockuje podla bezneho planu, a pokial u nich chceme ostat, musime to respektovat. A nebudem sa s nimi predsa hadat ked ma tam nechcu....My mame teraz uz 4. pediatra, (doteraz len jediny z nich respektoval slobodnu volbu v ockovani, ale odisiel do dochodku :x ) dr u ktorej sme teraz je celkom rozumna zenska, da sa s nou porozpravat, ale niektore argumenty su aj pre nu skratka "blbosti z internetu" a k tomu samozrejme prispeva aj to, ze nemcina nie je mojim rodnym jazykom, takze to proste nevydebatujem...inak som s nou spokojna, a nemame to k nej daleko, co je pre mna tiez dolezite, nebudem sa predsa trmacat s chorymi detmi cez cele mesto...Ono sa lahko bije do hrude, ze ta a ta choroba sa v pohode zvladne napr. vysokou davkou vit. C, ale akonahle sa choroba objavi, rodic aj tak hned bezi k lekarovi, a postupuje podla jeho instrukcii (vacsinou)
Je tu niekto, koho deti prekonali nejaku z beznych ockovacich chorob v nizkom veku? ( t.j. do 3 rokov) Ako to prebiehalo? Boli ockovane ci neockovane?
Ono je asi mozne, zeby som MMR pri tejto lekarke zahrala do outu, kedze tu ziadne pozvanky na ockovanie neposielaju, a zaujimaju sa o ockovanie len na poradniach, len som stale na vazkach, ci ho predsa len nedat....Dokedy - do akeho veku maju tieto choroby mierny priebeh? Ze by som syna dala zaockovat v nejakych 9 rokoch, a dcera nech sa zaockuje pred planovanim tehotenstva? Existuju aj samostatne vakciny na mumps a rubeolu?
Ashu
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 29 Okt 2014, 11:26

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 29 Okt 2014, 18:05

Ashu píše:Co sa tyka ucinnosti ci neucinnosti ockovania, myslim ze pravda je niekde v strede, snad aku taku ucinnost tie ockovania maju. Teda ze ochrania lepsie ako nic.


Čo sa mumpsu týka, účinnosť je MIZERNÁ. 97% z chorých keď sú očkovaní, to je horšie než zlé.
U ružienky a osýpok je účinnosť o poznanie lepšia.

Ashu píše:Byvame vo Frankfurte, cudzincov je tu mrte, a vselijakych (aj ilegalnych, azylantov, atd.. z menej "bezpecnych" krajin) cize sa tu naozaj moze rychlo nieco zomliet.


Nie viac než vo Viedni, kde je tá zaočkovanosť podstatne nižšia a nikto z toho nerobí kovbojku, a hlavne sa tam nič dramatické "nemelie".

Ashu píše:Ono je asi mozne, zeby som MMR pri tejto lekarke zahrala do outu, kedze tu ziadne pozvanky na ockovanie neposielaju, a zaujimaju sa o ockovanie len na poradniach, len som stale na vazkach, ci ho predsa len nedat....Dokedy - do akeho veku maju tieto choroby mierny priebeh? Ze by som syna dala zaockovat v nejakych 9 rokoch, a dcera nech sa zaockuje pred planovanim tehotenstva? Existuju aj samostatne vakciny na mumps a rubeolu?


Ako u koho, u niekoho majú tie choroby pohodový priebeh aj v dospelosti, len percento takých ľudí sa vekom znižuje.
Každopádne s mumpsom si naozaj nepomôžeš, ak nechceš preočkúvať každých 5 rokov, a aj to asi nebude až tak veľa platné.
Na mumps a ružienku kedysi boli u nás samostatné vakcíny, ale už nie sú. Avšak ako to je v Nemecku, to veru neviem. Akurát viem, že na osýpky tam separé vakcína je, ale či aj na mumps a ružienku, to veru neviem...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Okt 2014, 21:00

Ak si v Nemecku, velmi aktualna je pre teba kniha Ockovanie pre a proti od Dr.Hirteho. Mas to aj po slovensky.

Tazko budes medzi beznymi dnesnymi detmi hladat niekoho, kto MMR prekonal, ale vacsina ludi v mojom veku a vyssie to vacsina mame v pohode za sebou. Ja si vobec nepamatam, ze by niekto s tym nejake komplikacie mal, ani ze by o tom niekto z rodicov ci starych rodicov rozpraval. Jedine ak volaco, tak tuberkuloza u vojnovych rocnikov - ale aj to sa vyliecilo.
Ak si nieco negativne z chorob z detstva pamatam, je ako Tetracyklin poskodzoval chrup (aj mojej sestre) a ako o niekolko rokov mladsie deti zacali byt zrazu alergicke na vsetko mozne (az dnes viem, ze sa zaviedlo pre nich nejake ockovanie).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 29 Okt 2014, 21:36

Inak dnes za nejakú tri-štvrte-hodinku budem na Slobodnom vysielači:
http://www.slobodavockovani.sk/news/rel ... -od-21-00/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ashu » 30 Okt 2014, 22:51

Nema niekto tu Hirteho knihu v PDF?
Ashu
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 29 Okt 2014, 11:26

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 30 Okt 2014, 23:47

Ashu píše:Nema niekto tu Hirteho knihu v PDF?


Napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Marika » 05 Nov 2014, 16:14

Ahojte.
Ashu, ak nemusíš, neočkuj. A ak by som musela, mmr by som aj tak vynechala.
Ja som dala zaočkovať staršiu dcéru nedávno. Bude mať 11r. Najskôr som odmietla. Potom, že pokuta. Tak som sa odvolala, že 11 má až na Vianoce. Tak si ma zavolali na pohovor. Ja mám ešte 2,5r cicušku, chodím do roboty už, a tak, aj tak by som musela po 11 narodeninách zaplatiť. Tak som zaočkovala. Potom som si hovorila, že som krava. Urobila som to poslednýkrát. Dcéra chodila, biedna, s takými červenými očami 2 týždne, ťažko kašle odvtedy. Týždeň slabšie, týždeň hrúza. To som staršie dve deti ako tak z chorôb dostala. Až teraz som si uvedomila, že každý mesiac sme boli s chorobami u lekára až do 7-8 roku. A to len vďaka slávnemu očkovaniu. Teraz zase volali syna očkovať. Naša dr. je veľmi chytrá, nepozerá, že má DMO, nar. v 32 tt, v auguste mal 12 a už biedny očkovať. Ale som si povedala, že dosť. Nebudem sa naťahovať, zaplatím chudákom už po prvom uložení sankcie za porušenie zákona, že ohrozujem zdravie :mrgreen: .
S maličkou sa máme, chvála Pánu Bohu, dobre. V 1 roku mala nejakú neidentifikovanú virózu s teplotami. Prečkali sme doma. Na Vianoce, minulý rok, mala darček v podobe kiahní, bez teploty a iných horších javov, akurát vyrážky. Chodí do škôlky, mala akurát nádchu teraz. Za ten čas, čo je na svete, sme u nej bez očkovania so zdravím takto. A to je u nej strava na úrovni mizérie. Tak jej sem-tam dám čisté c-éčko do čaju. Čo som si nedostala do hlavy je tetanus. Moje deti sú otrasné. Myslím to tak, že sa zrania a vyčistiť to nejde bez kriku. Ich kriku a potom mojho kriku na nich, nech trochu vydržia. O malej ani nehovorím. Neviem prečo sú také precitlivené. My sme boli zafačovaní od hlavy po päty a s úsmevom na tvári sme behali hore dole po dedine. Dnes sa naši trošku pichnú a idú ležať :mrgreen:
Držím palce
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Marika » 05 Nov 2014, 16:19

ja osobne som prekonala aj mumps aj ružienku. Som ročník 80, neviem či som na to bola očkovaná. Sestra znášala mumps horšie pre bolesti. Ja som pri oboch chorobách mala paráda voľno od školy a dokopy mi nič nebolo. Pri mumpse trochu opuchnuté kolo uší a pri ružienke iba vyrážky, aj keď ich bolo statočne ale 2 týždne doma.Biedna mama. Keby mi bolo horšie aspoň by som ležala :P
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 05 Nov 2014, 22:51

Na mumps a rubeolu nie su na europskom trhu dostupne samostatne ockovacie latky.

Vzhladom na vysoku zaockovanost populacie na rubeolu nemozno automaticky ocakavat, ze sa dievcatko do dosiahnutia plodneho veku spontanne nakazi. Treba potom skontrolovat titer.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 06 Nov 2014, 13:31

Dnes od 21:00 na Slobodnom vysielači relácia o úmrtiach na následky očkovania:
http://www.slobodavockovani.sk/news/rel ... -od-21-00/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 07 Nov 2014, 21:43

Prvá časť slovenského prekladu knihy:

Dr. Andrew J. Wakefield:
„Bezcitná bezohľadnosť“ („Callous Disregard“) —
0. Venovanie. Poďakovanie. Predhovor. Predslov. Osoby a obsadenie. Prečo. Úvod
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr- ... enie-uvod/

Môžete šíriť, pokiaľ možno aj s odkazom na pokec k financovaniu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/slo ... akefielda/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Marika » 02 Jan 2015, 14:40

Ahoj. Bola som na preventívke s chlapcom 12r-7 ročník. Nedala som očkovať, už ani neviem na čo, či tetan či čo. Na podpise, zaujímavé, netrvali. Ale dr. ma upozornila, že toho roku 2015 má vyjsť taký zákon, že očkovanie bude povinné tak, že sa nikoho nebudú pýtať, ale bez všetkého sa zaočkuje aj napriek nesúhlasu. Čo je na tom pravdy?
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Jan 2015, 21:49

ja som citala nieco o ockovani dospelych - ze tam by to malo byt povinne.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 02 Jan 2015, 23:18

JankaMich píše:ja som citala nieco o ockovani dospelych - ze tam by to malo byt povinne.

Však už je - proti tetanu a záškrtu.
Ale na rozdiel od detí to u dospelých nikto nerieši.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 02 Jan 2015, 23:19

Marika píše:Ahoj. Bola som na preventívke s chlapcom 12r-7 ročník. Nedala som očkovať, už ani neviem na čo, či tetan či čo. Na podpise, zaujímavé, netrvali. Ale dr. ma upozornila, že toho roku 2015 má vyjsť taký zákon, že očkovanie bude povinné tak, že sa nikoho nebudú pýtať, ale bez všetkého sa zaočkuje aj napriek nesúhlasu. Čo je na tom pravdy?

Zatiaľ som nič podobné nepočul, ale toto by si, myslím, netrúfli. I keď človek nikdy nevie.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Jan 2015, 01:39

Vyzera to tak, ze aspon v Cechach si trufaju... http://denikreferendum.cz/clanek/19444- ... -s-miliony
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 03 Jan 2015, 13:28

JankaMich píše:Vyzera to tak, ze aspon v Cechach si trufaju... http://denikreferendum.cz/clanek/19444- ... -s-miliony

To je o pokutách, nie o očkovaní proti vôli rodičov.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Marika » 08 Jan 2015, 12:44

čítala som nové články na slobodeočkovania. To sú takí klamári, že až. Že vraj doktori sú najdôveryhodnejšie zdroje informácií o očkovaní. Že sa nehanbia. Naša dr. sa neunúvala s informáciami o nežiadúcich účinkoch očk. ani vtedy keď bola povinná. Ja ešte hlúpa som nič nevedela pri prvých deťoch. Dr. povedala dnes očkujeme, tak ja som vyzliekla, pichli a šli sme s receptom na nurofen domov. Nepovedala ani na akú chorobu sa očkuje a o účinkoch toľko, že môže mať zvýšenú teplotu, to bolo všetko. Ona ani nevie, že keď už očkuje a chce akýtaký účinok, že nurofen iba vo veľmi súrnych prípadoch. A to som ostala debil pri odmietnutí, že dr. študujú 6 rokov a my mamičky si prečítame niečo na nete a sme múdre. Chyby neopravujem :twisted:
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 08 Jan 2015, 13:41

Marika píše:čítala som nové články na slobodeočkovania. To sú takí klamári, že až. Že vraj doktori sú najdôveryhodnejšie zdroje informácií o očkovaní. Že sa nehanbia. Naša dr. sa neunúvala s informáciami o nežiadúcich účinkoch očk. ani vtedy keď bola povinná. Ja ešte hlúpa som nič nevedela pri prvých deťoch. Dr. povedala dnes očkujeme, tak ja som vyzliekla, pichli a šli sme s receptom na nurofen domov. Nepovedala ani na akú chorobu sa očkuje a o účinkoch toľko, že môže mať zvýšenú teplotu, to bolo všetko. Ona ani nevie, že keď už očkuje a chce akýtaký účinok, že nurofen iba vo veľmi súrnych prípadoch. A to som ostala debil pri odmietnutí, že dr. študujú 6 rokov a my mamičky si prečítame niečo na nete a sme múdre. Chyby neopravujem :twisted:


Milá Marika,

takto, ako si to napísala, to vyzerá, že my sme klamári. V skutočnosti to ale nehovoríme my, hovorí to doc. MUDr. Zuzana Krištúfková PhD., ktorá povedala to, čo cituješ, v tomto článku, ktorý sme s láskavým dovolením redaktora prevzali zo Zdravotníckych novín:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ock ... -sklamani/

Navyše mám dojem, že si celkom neporozumela tomu, čo chcela doc. Krištúfková povedať. Povedala, že "podľa našich prieskumov", tzn. pýtali sa mamičiek v čakárňach pediatrov a väčšina z nich považovala pediatra za najdôveryhodnejší zdroj. Teda nie je to konštatovanie faktu, že pediater reálne je najdôveryhodnejším zdrojom informácií o očkovaní, je to len konštatovanie výsledkov prieskumu MIENKY mamičiek. A keďže zatiaľ na SK vyše 90% rodičov dáva svoje deti očkovať (aspoň tak to vyzerá z dostupných štatistík), podľa všetkého naozaj väčšina rodičov považuje pediatrov za najdôveryhodnejší zdroj informácií o očkovaní, hoci v skutočnosti ním nie sú, ako správne píšeš.

Lekári síce študujú 6 rokov, ale samotnému očkovaniu sa venujú len niekoľko málo hodín. A ozaj málo, spočítaš to na prstoch.

Vopred ďakujem za pochopenie.

Marián Fillo
www.slobodaVockovani.sk
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Marika » 08 Jan 2015, 18:05

:cry: jáááj, prepáčte, ja som nemyslela, Teba manof, že klamete, ale tých proočko. Keď dávam pozor ako píšem, tak aj tak zle píšem, a dupľom, keď chytro-chytro.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 08 Jan 2015, 19:00

Marika píše::cry: jáááj, prepáčte, ja som nemyslela, Teba manof, že klamete, ale tých proočko. Keď dávam pozor ako píšem, tak aj tak zle píšem, a dupľom, keď chytro-chytro.

OK, prijímam ospravedlnenie. :-)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron