Stránka 1 z 1

sidelar metóda

Neprečítaný príspevokNapísal: 27 Jún 2017, 10:08
od Marika
ahojte. ako pozerám nejak to tu viazne.
mám pocit, že moja malá má nejakú poruchu so sústredenosťou a tak a natrafila som na nejakú sindelar metódu. Neviete o tom niečo? či to nie je nejaká pokútna metóda.

Re: sidelar metóda

Neprečítaný príspevokNapísal: 19 Júl 2017, 10:14
od snežienka
Ahoj Marika, vsimla si si to na nej sama, ci mas aj podnety od inych? napr. ucitelka v skolke, veduci kruzku a tak podobne...
Podla mna by bolo vhodne stretnut sa s dobrym detskym psychologom na diagnostiku.

Re: sidelar metóda

Neprečítaný príspevokNapísal: 26 Okt 2017, 15:34
od Marika
Ahoj. Všimla som si to až teraz ako mi prišla správa od niekoho s reklamou na lieky, aj vám?
Všimla som si sama, a tak som šla ku psychologovi v centre pedagogicko-psychologickom. Odtiaľ nás poslali až do LM (Jamník), je tam špeciálna poradňa pre poruchy reči. Už sme boli aj u neurologa, ešte máme ísť na EEG či ako - anténky na hlave. Poruchu má nejakú, len ešte neurčili presne. O sústredenosti nehovorili nič, ale nejak dlhšie nevydrží. Reč je na jej roky slabá, chlapovi povie bola a žene bol, zahas, zatvor - u nej znamená zasvieť, otvor. Nerozumiem, lebo vôbec s ňou tak nerozprávame. Až teraz ako som mala jej kartu, som si spomenula, že mala novorodeneckú žltačku až 3 mesiace, zvýšené pečeňové hodnoty, chudokrvnosť trochu viac ako je norma u dieťaťa takého malého. Plus ja som brala v tehotenstve lieky na depresiu, ale to som sa pýtala, či môžem otehotnieť počas toho, tak mi dr. odobril, tak som sa nebránila tehotenstvu. Trochu alebo trochu dosť ma to trápi, ale poviem si, že sú oveľa vážnejšie choroby. s ktorými sa mamky a ich deti musia trápiť.
Trochu ma naštvalo, že keď som sama dávala v školke papiere, kt. mali oni vyplniť, tak mi povedali, že načo tam idem, keď jej nič nie je, a po mesiaci mi druhá učiteľka povedala, že asi nepôjde do školy ako má.

Re: sidelar metóda

Neprečítaný príspevokNapísal: 02 Jan 2018, 16:17
od Marika
pred sviatkami nás "usvedčili" z DISFÁZIE. Hrúza, na nete o tom žalostne málo a k logo až na konci januára

Re: sidelar metóda

Neprečítaný príspevokNapísal: 20 Jan 2018, 21:54
od JankaMich
Na rec a sustredenost moze mat bohuzial vplyv aj ockovanie.

Re: sidelar metóda

Neprečítaný príspevokNapísal: 22 Máj 2018, 11:55
od Marika
Nie je očkovaná.