Test krvnej skupiny

debata o všetkom a pre všetkých

Test krvnej skupiny

Neprečítaný príspevokod snežienka » 21 Apr 2015, 00:21

Zienky, rada by som poznala krvnu skupinu mojej malej. V nemocnici po narodeni jej ho nespravili, vraj sa to uz nerobi.
Kedze nechcem, aby jej len kvoli tomu brali krv, objavila som na webe: http://www.tester.sk/test-na-zistenie-krvnej-skupiny-64
Mate s tym niekto skusenosti? Resp. ako by ste setrne zistili krvnu skupinu maleho dietata?

Tu mi znalosti z genetiky nepomozu i ked poznam aj genotyp svojej krvnej skupiny, viem si zratat nanajvys pravdepodobnosti jednotlivych skupin.
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Test krvnej skupiny

Neprečítaný príspevokod quaxi » 22 Apr 2015, 11:09

Ked bude niekedy chora, alebo bude mat nejaku preventivku a budu jej brat krv, tak mozes poziadat, aby spravili aj test krvnej skupiny. To je spolahlivejsie. Budes si to sice musiet zaplatit, ale tento test tiez nie je najlacnejsi.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Test krvnej skupiny

Neprečítaný príspevokod artemis » 21 Máj 2015, 11:00

snežienka píše:Zienky, rada by som poznala krvnu skupinu mojej malej. V nemocnici po narodeni jej ho nespravili, vraj sa to uz nerobi.
Kedze nechcem, aby jej len kvoli tomu brali krv, objavila som na webe: http://www.tester.sk/test-na-zistenie-krvnej-skupiny-64
Mate s tym niekto skusenosti? Resp. ako by ste setrne zistili krvnu skupinu maleho dietata?

Tu mi znalosti z genetiky nepomozu i ked poznam aj genotyp svojej krvnej skupiny, viem si zratat nanajvys pravdepodobnosti jednotlivych skupin.


Keby si mala Ty aj otec dietata krvnu skupinu 0 tak dieta moze mat tiez len 0 a test robit nemusis. Ak mate rozdielne krvne skupiny tak to asi tiez vies ze co moze a nemoze byt. Krvnu skupinu ak sa dcere nieco stane zistia okamzite, takze poruke tuto informaciu vopred mat netreba, z hladiska ako zaujimavosti, na krvnej supine neni nic extra zaujimave, to uz by ma skorej zaujimala DNA, u dievcata trebars mtDNA ze do akej haploskupiny patri...a to sa da komercne taky test urobit bez problemov, aj postou, len treba mat peniaze nazvys.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Test krvnej skupiny

Neprečítaný príspevokod snežienka » 23 Máj 2015, 00:03

artemis píše:... to uz by ma skorej zaujimala DNA, u dievcata trebars mtDNA ze do akej haploskupiny patri...a to sa da komercne taky test urobit bez problemov, aj postou, len treba mat peniaze nazvys.


K tej haploskupine mtDNA, to staci, ak si spravim test ja, dcera by ju mala dedit po mne, ci nie?
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Test krvnej skupiny

Neprečítaný príspevokod artemis » 28 Máj 2015, 12:36

snežienka píše:
K tej haploskupine mtDNA, to staci, ak si spravim test ja, dcera by ju mala dedit po mne, ci nie?


Samozrejme, tak to vedci tvrdia. Stacia na to sliny. Poslu postou puzdro s tycinkou a obratom sa to posle im naspat. Nikoho netreba injekciou pichat.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron