Problémy s maternicou a krvácaním z dojčenia

debata o všetkom a pre všetkých

Problémy s maternicou a krvácaním z dojčenia

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 08 Feb 2015, 21:26

Ahojte, veľmi potrebujem odbornú radu kvôli problémom s maternicou.

Menštruujem od 9.mes.po pôrode ( asi od augusta ), najskôr to boli silné krvácania s bolesťami a silným predmenštr.syndrómom ( 2.deň krvácania som musela meniť vložku každú hod.-dve a bolesti som mala také silné, že som nemohla ani chodiť ) A každou menštr. to bolo horšie. Cyklus sa mi ustálil na 38 dní.

Avšak predposledné krvácanie ( pred vianocami ) som pila alechemilku, myší chvost, užívala Magne B6 a krvácanie a bolesti veľmi poľavili a krvácala som normálne, taktiež ustal PMS.
Po 2 týždňoch som začala špiniť, akoby mi opäť začínala menštruácia. Išla som už ku gynekologičke. Vyšetrením zistila, že mám vysoko narastenú stenu maternice. To spôsobuje aj silné krvácanie. Tvrdila mi, že veľmi často dojčím a prolaktín brzdí tvorbu estrogénu ( ktorý brzdí rast maternice, spôsobí ovuláciu...) a maternica nekontrolovateľne rastie. Podľa dní začiatku krvácania sú aj moje cykly anovulačné.

Posledná menštruácia bola slabšia ako by aj bola normálna ( jednoducho som odrazu mala veľmi slabé krvácanie ). Prvý deň som užila Ascorutin, vit.C a na druhý deň Magne B6. Po menštruácii stále mierne špiním.
Stery z krčka na cytológiu boli negatívne. Doktorka tvrdí, že ak mám vysokú stenu maternice, tá sa bude stále odlučovať sama a ja preto špiním.

Ja mám však strach, z čoho naozaj špiním, aj v podbruší ma stále bolí. Neviem presne odhadnúť ako často dojčím za deň. Akurát večer sa mi nalejú prsia ( dcéra má už rok ) a večer sa nadojčí aj druhá dcéra ( tá sa pred mesiacom dojčievala aj 3 x - to som zredukovala na 1x, lebo ma to už moc vyčerpávalo ).
Nemyslím, žeby som mohla byť tehotná, aj keď test si radšej spravím.

Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Problémy s maternicou a krvácaním z dojčenia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Feb 2015, 22:17

Andrejka, urob si ten test. Pripadne, nenavrhla Ti lekarka vysetrit stitnu zlazu? Aj s tym niekedy suvisi ne/pravidelnost resp. intenzita (?) menstruacie. Rovnako ci Ti robila testy na hormonalne hladiny? Ja tiez odkedy sa mi narodilo dieta mavam velmi silnu a bolestivu menstruaciu o napati v prsnikoch pred ani nehovorim, a to som nedojcila. A to uz trva X rokov. HAK neuzivam. Jedno obdobie mi meskala menstrucia lekar mi urobil odbery, vysledky boli take hormonalne hladiny ake byvaju typicke v tehotenstve avsak ine hormony zase uplne opacne...lekar nad tym krutil hlavou...ja som vedela svoje (u mna je to podmienene psychicky, ked mam stres, vnutorne napatie, nedoruiesene veci, vybavovacky, menstruacia sa oddaluje). Viac Ti neviem poradit.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Problémy s maternicou a krvácaním z dojčenia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Feb 2015, 11:59

ja odporucam poradnu Mamily a skusit navstivit aj ineho gynekologa.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Problémy s maternicou a krvácaním z dojčenia

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 15 Feb 2015, 14:42

Ďakujem za odpovede....ešte som nestíhala písať do poradne Mamily. Nad iným gynekológom som premýšľala. Nepoznám nikoho lepšieho, neviem ani komu by som zavolala. už roky sa stretávam s tým, že všetko lekári pripisujú dojčeniu ( únava, nervozita, spomínané gynekol.problémy a hormon.nerovnováhu...). A to stačí, že žena dojčí "len trochu" .

Myslím si, že aj ja mám "rozhádzané" hormóny. Neustále mám veľmi akné, ako som nemávala (hl.okolo uší a v spodnej časti tváre ). Užívam stále Prenatal,(aby mi aspoň menej padali vlasy ) snažím sa jesť bezpšeničné jedlá, vôbec nejem sladkosti...Nemôžem schudnúť, stále mi rastie brucho a to dojčím často, ako keď dcérka bola novorodenec....jednoducho po 2.dieťati sa moje telo nevie spamätať....Všetko mi potom vychádza len na stres ako príčinu....
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Problémy s maternicou a krvácaním z dojčenia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Feb 2015, 21:44

Neviem kde je jeden taký úžasný článok o menzese. Každopádne tam bolo napísané, že ženy v prírodných narodoch majú veľmi krátku menstruaciu. My čo sa krmime všeličím máme omnoho dlhšiu, lebo naše telo sa tak zbavuje škodlivín. Aj akné je vlastne snaha o ich likvidáciu. Potvrdila mito aj známa, čo absolvovala detox, že teraz má kratšiu. V tomto smere je to naša výhoda oproti muzom.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron