Neviem prist nikam nacas

debata o všetkom a pre všetkých

Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod kinsi » 22 Jan 2015, 08:34

Zienky,normalne som dostala z Vasej temy o navrate do prace de
presie. Ja nie som schopna prist ani na kruzok,ci do skolky nacas,nieto este rano na siedmu do prace...Rozmyslam,ako to zlepsit. Mala chodi 2x do tyzdna dopoludnia do lesnej skolky,plus ma plavanie 2 rozne tanecne,vytvarnu a maly takisto plavanie a vytvarnu. K tomu zvykneme este 2x tyzdenne chodit plavat spolu,nejaka ta navsteva veterinara s psami co mavam v docasnej opatere,agility s nasim psom...A ja proste nie som schopna nikde prist nacas :( Nedokazem deti nachystat,obliect ani na deviatu. Rozmyslem,kde je chyba. Su vase 4+ deti sebestacne,myslim v zmysle obliekania? Nasa Kristi ak je motivovana oblecie sa za minutu,ale bezne "ochrnie" a nic jej nejde...Kym dochystam ju je maly schopny sa opat vyzliect :) Citim sa dost neschopne :( Je jedno ci sa zacneme chystat hodinu alebo 10min dopredu,aj tak prideme vsade pozde.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Jan 2015, 12:20

Ked som chodila do prace pri starsich, tak ranny nervak bol uplne bezny, lebo deti rozhodne nefunguju podla nasej vole. Specialne ta stredna akoby nemala pojem o case, kupodivu, ta najmensia vie najlepsie fungovat bez "zamrzania". Jedna znama to riesi tak, ze vstavaju hodinu pred odchodom. Ja toho schopna nie som, preto mam radsej ten kratsi uvazok, aby konecne deti neboli v strese. To bez stresu je aj tak len u skolkarky, tam mam cas, najhorsie je stale s tou strednou, skola zacina presne a on je nepredvitelna, v ktorej rannej faze "zamrzne". Ale musim povedat, ze posledne 2-3 mesiace sa kus polepsila.

Viete si predstavit takyto stres ani nie v Afrike, ale hoci 200 rokov nazad? Vtedy cele hospodarstvo bolo doma, skola minimalna a naroky na obliekanie minimalne. Vsak to asi poznate, ze v sobotu nemusite riesit nic.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod quaxi » 22 Jan 2015, 20:04

kinsi, kym chodil len syn do skolky, bolo tam treba prist do 8:30 a aj tak manzel aspon 2x do tyzdna meskal. Teraz od septembra nastupil syn do skoly, treba tam byt 7:55 a proste nemozeme prist neskoro. Dali by sme mu zly priklad. Treba vyrazit najneskor 7:40 z domu, ale ak je namrznute alebo treba odhadzovat auto, tak este skor. Zatial neprisiel ani raz neskoro. Ked musis, tak sa tomu prisposobis a zvladnete to. Deti su rano strasne spomalene, navyse obaja vecer hrozne zle zaspavaju a potom je rano problem ich vobec zobudit. Syna treba 20x popohnat, aby si natiahol jednu ponozku. Dcera sa inokedy spolahlivo oblecie sama, v skolke ju velmi chvalia aka je samostatna, dokonca sa stazuje, ze deti su pomale a ona potom musi hrozne dlho cakat, kym sa vsetci oblecu ked idu von. Ale rano ju komplet obliekam ja, inac by sla do skolky hola. Vstavame o siedmej a stihame LTT, ale stihame. Samozrejme malokedy v klude :-) Ja mam pocit, ze najhorsie decko je manzel - toho rano donutit aby vstal, to je katastrofa. A potom sa zavre na wc a tam spi dalej. Kolkokrat mam chut nanho vyliat vedro studenej vody :mrgreen: Asi najviac mi pomaha, ze vsetko co sa da, nachystame vecer. Syn si nachysta veci do skoly, urobi si rohliky na desiatu, rano ich len hodi z ladnicky do tasky. Ak treba brat nejake oblecenie alebo veci na kruzky, vsetko nachystame ku dveram, aby sme to rano nezabudli. Vecer si pozriem predpoved pocasia a podla toho si premyslim oblecenie, aby som nad tym rano nemusela rozmyslat. Ked je kriza, tak rychlo chystam deti a ja idem neskor do prace, musim tam byt az o 9:00 a ani to sa neberie vazne, takze to nie je problem, len potom o tolko neskor odchadzam. Ja by som rada chodila praveze skor, ale manzel by deti sam nezvladol.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod artemis » 22 Jan 2015, 23:51

kinsi píše:Zienky,normalne som dostala z Vasej temy o navrate do prace de
presie. Ja nie som schopna prist ani na kruzok,ci do skolky nacas,nieto este rano na siedmu do prace...Rozmyslam,ako to zlepsit. Mala chodi 2x do tyzdna dopoludnia do lesnej skolky,plus ma plavanie 2 rozne tanecne,vytvarnu a maly takisto plavanie a vytvarnu. K tomu zvykneme este 2x tyzdenne chodit plavat spolu,nejaka ta navsteva veterinara s psami co mavam v docasnej opatere,agility s nasim psom...A ja proste nie som schopna nikde prist nacas :( Nedokazem deti nachystat,obliect ani na deviatu. Rozmyslem,kde je chyba. Su vase 4+ deti sebestacne,myslim v zmysle obliekania? Nasa Kristi ak je motivovana oblecie sa za minutu,ale bezne "ochrnie" a nic jej nejde...Kym dochystam ju je maly schopny sa opat vyzliect :) Citim sa dost neschopne :( Je jedno ci sa zacneme chystat hodinu alebo 10min dopredu,aj tak prideme vsade pozde.


Zapadny rezim na Teba, zmenu zakona, ministerstvo vyskolit ucitelky aby vedeli pritvrdit. Ak neprides do zariadenia nacas, hlasenie na socialku, ze si problematicka, neschopna matka ktora ked nevie zabezpecit dochvilnost asi i v ostatnej starostlivosti o dieta je pochybna,terennych pracovnikov na Teba, najlepsie v nejakej rush hour, s policajnym doprovodom, isto na teba nieco najdu. Pokial zase nevyzdvihnes dieta zo zariadenia nacas jedenkrat, si upozornena, ak neprides nacas druhy raz volaju ucitelky rovno policiu a do protokolu ide udanie - opustenie dietata. V ramci 24 hodinovej pohotovosti policajti odovzdaju dieta socialnym pracovnikom a hasta la vista mamicka, mas smolu. :evil: Garantujem Ti, ze sa naucis chodit vsade s detmi a po deti nacas. :mrgreen: Ty jedna nezodpovedna osoba :twisted:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Jan 2015, 00:55

Neviem ako s kazdodennymi prichodmi, ale s dochadzkou si Artemis trafila klinec po hlavicke. Mam kamaratku, co ma netere v Holandsku a mam svagra v Anglicku, ktoremu syn zacal chodit do skoly. V oboch pripadoch je u nich nemozne, aby sem prisli mimo ich prazdnin. To si u nas neviem predstavit - dam ziadost riaditelke o uvolnenie na tyzden, lebo ideme hoci na dovolenku - a to uz nemyslim na zavaznejsi dovod ako navsteva rodiny kvoli krstinam a pod.

Jediny sposob co niekedy kamaratka rodina urobila, bolo od lekara papier, ked si to potrebovali predlzit. Ale aj to trocha obavali.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Jan 2015, 02:06

JankaMich píše:Neviem ako s kazdodennymi prichodmi, ale s dochadzkou si Artemis trafila klinec po hlavicke. Mam kamaratku, co ma netere v Holandsku a mam svagra v Anglicku, ktoremu syn zacal chodit do skoly. V oboch pripadoch je u nich nemozne, aby sem prisli mimo ich prazdnin. To si u nas neviem predstavit - dam ziadost riaditelke o uvolnenie na tyzden, lebo ideme hoci na dovolenku - a to uz nemyslim na zavaznejsi dovod ako navsteva rodiny kvoli krstinam a pod.

Jediny sposob co niekedy kamaratka rodina urobila, bolo od lekara papier, ked si to potrebovali predlzit. Ale aj to trocha obavali.


A vidis, toto citam v poradi ako druhe, a v inej prvsej teme som napisala prave toto. To si este dobre na tom, ked tyzdnove vylety moze schvalit riaditel. U nas je to len dva dni. Ostatne - viac ako dva dni, musi is oficialnou ziadostou tyzdne vopred na prislusny urad v okresnom meste. Tam skumaju dochadzku, prospech, znamky, a mozno i cisla dioptrii oboch prababiciek, kym rozhodnu ci Ti dieta uvolnia.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 23 Jan 2015, 21:43

Co sa tyka absencie v skole je to tu podobne. Treba ziadost riaditelovi s velmi velmi opodstatnenym odovodnenim.

Ale tu to zacalo tym, ze rodicia v dobe este nedavno minulej s oblubou kupovali dovolenky, ktore boli ciastocne mimo prazdnin, lebo to bolo lacnejsie. A potom tyzden pred a po prazdninach chybalo pol triedy. Tak pritvrdili. Teraz sa obcas stane, ze den pred prazdninami kontroluje policia na letiskach rodiny s detmi, ci su skolopovinne a ake su ich pohnutky k cestovaniu.....A su i sankcie.


Quaxi, ja sa musim tak usmievat ked citam Tvoje prispevky: vecer pozeram predpoved pocasia, lebo ked neprsi idem bicyklom. Detom narobim vecer kopky, co si maju obliect. Nakrajane ovocie na desiatu v skatulkach v chladnicke, na stole uz vecer tanieriky a pohare pripravene na ranajky, v cajniku sacok caju, co rano zalejem.:-). Aj gumicky do vlasov su uz vecer na kopke. vstavam 6:15, deti male vacsinou obleciem, nech na nich nemusim hucat uz zrana. Su sice to schopne urobit, ale nie po zobudeni za 15 minut. 6:55 ranajky, 7:20 obliekanie v chodbe, 7:35 prichod do skolky, 7:40 odchod skolskeho autobusu zo zastavky pri skolke, 7.45 vyrazam do roboty.
Manzel uz je davno prec nastastie, lebo by mi tam pospaval na zachode.:-) On je schopny rano zaspat po stojacky v sprche.

Kinsi, podla mna sa prirodzene prisposobujes okolnostiam. Ked musis, stihnes, lebo tomu podriadis svoje konanie, pripravis sa lepsie a pod. Ale ked nie uplne musis, preco by si sa mala stresovat?
To je uplne v poriadku.

A aj sa to velmi vyvija. Veci co pred rokom s detmi mozne neboli, teraz funguju.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod artemis » 24 Jan 2015, 02:17

Dievcata, Vy ste tu podla toho co citam vsetky superwomen, a este s takymi nemoznymi muzmi sedmispáčmi. Odpadavam a davam dole klobuk pred Vami.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod quaxi » 24 Jan 2015, 11:10

U nas ani neviem, ako oficialne funguje meskanie. V septembri sme mali prilezitost odcestovat na 5 dni, ale dozvedeli sme sa to vecer predtym. Tak som proste poslala ucitelke mail, ze krpec nepride a nech mi posle ulohy. Potom som napisala do ziackej ze "rodinne dovody" a hotovo. Nikto sa neozval, pridavky na deti este chodia :D Zo ZUSky mali nejaku akciu na 2 dni, tak som sa pytala ci treba peciatku zo ZUS a ucitelka len mavla rukou. Chory este nebol, to neviem ako funguje. Prazdnin je tolko, ze aj keby sme s manzelom vobec necerpali volno naraz, nemame sancu to pokryt, takze minat dovolenku este mimo prazdnin si aj tak nemozeme dovolit. Neskory prichod je problem hlavne preto, ze pri slovenskych uciteloch je velke riziko, ze kvoli zaspatym rodicom bude dieta navzdy zaskatulkovane ako problemovy ziak.
Ale v skolke su prisne pravidla na vyzdvihnutie dietata nacas. Ak nestihnete, bere ucitelka dieta na socialku a tam musia potom rodicia vysvetlovat, preco nestihli. Ak sa to stane opakovane, zacne rodinu socialka sledovat dlhodobo.

Artemis, ziadne superzeny, ja si praveze pripadam hrozne nemozna :mrgreen: som taka superzena, ze ked si dcera vecer zmysli, ze chce spat v tricku, tak sa este potesim, ze rano nebude treba prezliekat pyzamo 8-) Dcera zaspava az po 23h a tym padom ani ja nezaspim skor, potom sa rano neviem prebrat a mozog uplne vypnuty. Chlap je v tomto katastrofalny, ale vedela som do coho idem, odvzdy bol rano nepouzitelny. Ani sex rano nikdy nechcel, takze naisto vtedy spi, nie je to len lenivostou :mrgreen:
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod kinsi » 24 Jan 2015, 20:18

Žienky,uplne ste ma vydesili. To je strasna nesloboda,skola je u Vas ako vazenie :( Posobi to na mna strasne,aby som si nemohla 6-7r dieta vziat kam chcem,kedy chcem ak mam moznost napriklad niekam cestovat...A je u Vas aspon moznost nejakeho individualneho vzdelavacieho planu? Vam to pride OK?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 25 Jan 2015, 00:03

Nastupom do skoly je rezim rodiny velmi zadefinovany.
Ale urcite sa nakoniec dako dohodnut da. Napriklad priatelia susedia Poliaci chceli cez Vianoce skor cestovat do Polska, 2 skolopovinne deti v nasej skole. Dalo sa. Ale otecko napisal ziadost a bol osobne za riaditelom. Pracujucim cudzincom za tykchto okolnosti vyjdu v ustrety.

Na druhej strane dieta bolo minuly tyzden 1 x chore, chybala 3 dni, kedy horuckovala a bola uplne nepouzitelna. Dosli nam domace ulohy + cast toho, co prebrali pocas vyucovania. Tak v tie dni, kedy mala horucku sa s nou nedalo nic robit. Potom So + Ne, kedy sa davala dokopy, nebola uplne fit. No odpracuj s takym deckom 3 vyucovacie dni! Hrozne to bolo, skoro cely vikend sme tym zabili.
Moje ponaucenie bolo: len nevynechat zbytocne den v skole, lebo to znamena velku casovu investiciu rodica + volneho casu dietata.

Artemis, tak ta tunajsia akoze superzena ma uz 2 mesiace depku z toho, aka je nemozna! :-) Muz mi nasiel povzbudzovak od Jessie J., vraj si to mam rano pustit, hned ako vstanem a notit v robote. Citujem refren: .....You haven´t seen the best of me, I´m still woorking on my masterpiece.....
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod quaxi » 25 Jan 2015, 00:31

Skola dost obmedzuje, aj taka lezerna slovenska, do velkej miery aj vdaka tomu je hlavne vo vacsich mestach silny trend davat detom odklad. Psychologovia to odklepnu kazdemu kto chce, nejaky dovod sa uz najde, a rodicia si o rok predlzia bezstarostne obdobie. Ale na druhej strane skola je pre pracujucich rodicov vyhodnejsia nez skolka. Dieta moze ist do skoly aj nachladnute, nedoliecene alebo so zlomeninou :twisted: moze ist same domov, alebo ponho moze prist hocikto a netreba lajstre. Celkovo ten pristup je iny, v skolke akoby prilis neratali s tym, ze rodicia pracuju, v skole sa s tym uz rata a su prisposobene aj casy napr. vystupeni, rodiciek a pod. Ja si vravim ze este 2,5r a budeme za vodou, snad uz budu obaja skolaci a to hned pojde lahsie aj s pracou.

Mamamima, ja tiez ficim na hudbe. Nikdy som nepocuvala hudbu, iba v aute, a mam velmi dobru pamat na hudbu. Mali sme pocas mojej MD dve uzasne dovolenky, kde sme vela precestovali autom, a ked pocujem konkretnu pesnicku, viem si uplne presne vybavit miesto, kadial sme prechadzali ked som ju pocuvala, miesto, atmosferu... Ked som zufala, staci mi pustit jednu pesnicku z nejakej horskej cesticky a citim sa uplne ako na dovolenke. Stres v cudu a po jednej pesnicke zregenerovana :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Neviem prist nikam nacas

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 27 Jan 2015, 10:56

:-), dik, skusim.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron