Po materskej opat v praci

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Apr 2015, 23:04

Som rada, ze je lepsie :D .
To, ze maly ide tak velmi za Tomaskom, je uplne normalne. Az ked som mala viac deti ako jedno, tak som aj ja pochopila, ze co sa pozornosti tyka, je najtazsie mat jedno dieta. Vsetka pozornost ide na rodicov (a teda vacsinou aspon spociatkou na maminu). Tiez vidim, ze tu vychovu, co mohla dat tomu starsiemu a zrazu na to nezostava na mladsieho - ta sa dostava prenesene od starsieho tomu mladsiemu. Zrazu sa pri viacerych detoch najtazsie o ne stara vtedy, ked ostane doma iba jedno. Ak sa to stane, hned sa staram u susedov, kde by som pribrala nejakeho kamarata.

Dojcenie ako komplikaciu pre liecby ramena neries. Kludne v pohode (teda pokial mas tu moznost kludne a v pohode ;) )chod za doktormi a vybav si co potrebujes. Pre dojcenie by tam nemali byt ziadne obmedzenia.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod snežienka » 21 Apr 2015, 00:04

Shira, super, tesim sa :love:
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Apr 2015, 07:19

JankaMich presne tak, dve deti je lahšie mať ako jedno. Teraz to už vidím. A začínam si užívať výhody. začínam chápať aj mamičky,čo sa im staršie dieťa nechce vodiť do škôlky. Ale to sa prejavuje až teraz, ked je mladší schopný samostatného pohybu, má pravidelnejší režim a menej spánkov za deň. Teším sa na leto, ked budú obaja doma, len aby nebolo upršané leto a nemusím vymýšľať iný program okrem vypustenia detí na dvor a dohliadania na ne.
S mojim ramenom to nevyzerá dobre. Po úraze som mala mať bandáž trvale niekoľko týždňov, no mala som ju asi 20 minút, s rukou som fungovala ďalej, v podstate rameno nemožem používať a veľmi bolí. Viac ako deti ma v noci budí bolesť ramena a neschopnosť nájsť si polohu, do toho zakomponovať ešte prísavku, s ktorou treba polospiacou mrnčiacou manipulovať a nesmerovať na správne miesto (putuje po posteli)... Po operácii ramena bude nevyhnutná bandáž na určitý čas, s bandážou okolo hrudníka a vyradenou pravou rukou dojčiť sa nedá.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 21 Apr 2015, 08:21

Ahoj Shira, to je úžasné ako sa všetko vyriešilo, super! Si šikula :goodjob:

....k tomu tvojmu ramenu - celkom určite sa dá poriešiť aj keď dojčíš, ale nie lekármi! Mne úplne odišlo rameno, keď mala staršia pol roka, nepoznala som šatky, dojčila sa v kuse a aj na ulici, v nosítku nechcela ( bolo len provizórne, lacné a ničilo mi chrbticu).
Mala som však šťastie, že moja zamestnávateľka bola neurologička a s ambulanciou RHLB. Kolegyňa, skvelá fyzioterapeutka ( pomáhala aj športovcom a od športového fyziot. sa aj učila ) mi rameno rozcvičila na silu ( pripadalo mi to ako nejaká thajská masáž,) rozmasírovala hĺbkovo a chodila som na magnet. Naučila ma aj ako ho rozcvičiť. Po týždni bolo po bolesti ( kvôli ktorej som nespávala ), pritom s ramenom som už nepohla, ruku nezdvihla.

Poriadny fyzyioterapeut ti pomôže, skôr však nejaký, ktorý lieči športovcov...držím palce
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Apr 2015, 12:18

objednala som sa na športovú kliniku, uvidíme.. dúfam, že bude potom všetko ok.. nejako to snáď dajú dokopy :(
lebo inak smerujem k tomu, že budem ľaváčka :twisted:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 22 Apr 2015, 12:31

Ahoj Shira, zle som si precitala, co mas vlastne s ramenom, ja som ho mala len presilene. Klobuk dole, si velkym povzbudenim pre matky, ktore chcu dojcit. To bola od teba uzasna obeta. Budes po operacii hned cvicit, ci ti rameno zafixuju. Aky uraz si vlastne mala?
Nam raz kolegyna doniesla ukazat fixacne pasy pre sportovcov ( neviem ako sa volaju ), mozno sa tak da zafixovat rameno bez nutnosti komplet.bandaze az na hrudnik...skoda.len, ze to uz je pre teba pase, drzim palce
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 22 Apr 2015, 12:39

...uz so precitala, ze po operacii ti ho zafixuju...tak sa dojcit ozaj neda...aj ked na niektorych klinikach ihned rozcvicuju klby, aspon som mala moznost vidiet rozdiel, ked kolegyna cvicila kolena ( aj ruky )po fixacii a tych, co nemali bandaze. Tych po bandazi cvicila az niekolko mesiacov....na strankach Vlada Zlatosa, je to podrobne zdokumentovane.
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Apr 2015, 12:20

aha, az teraz som pochopila aj ja. Otazka je - budu nepristupne oba prsniky? Odhadujem, ze jeden by fungovat s trochou sportoveho pristupu mohol.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Máj 2015, 20:36

ten sportovy pristup s jednou ( lavou) rukou je natolko obtiažny, ze automaticky zapojim aj pravu, co nesmiem a budem tam, kde som bola. bud sa na ti dam a dodržin kludovy rezim, alebo do toho vobec nema zmysel ist. s tou ortezou a jednou rukou dojcit velke zive dieta sa ozaj neda. plus sa starat o dalsieho plus noci k tomu- nereálne.. snad bude docasne stacit nejaka rehabilitacia, a ak nieco zavaznejsie, budem to musiet odlozit na cas, kedy nebudem dojcit, nosit, uspavat sto krat za noc. manzel sa tvari ako strasne napomocny no po dvoch dnoch ho to prejde a nakoniec aj tak budem robit veci ako obvykle :-(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Máj 2015, 20:38

andrea360 píše:...uz so precitala, ze po operacii ti ho zafixuju...tak sa dojcit ozaj neda...aj ked na niektorych klinikach ihned rozcvicuju klby, aspon som mala moznost vidiet rozdiel, ked kolegyna cvicila kolena ( aj ruky )po fixacii a tych, co nemali bandaze. Tych po bandazi cvicila az niekolko mesiacov....na strankach Vlada Zlatosa, je to podrobne zdokumentovane.

idem to popozerat.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Máj 2015, 20:51

idem to popozerat, mam to isto zanedbane lebo som to nechala tak.. rameno bolo vyklbene. velmi boli stale, hybnost mozno 30 % , neviem obyc veci ucesat sa, zapnut podprsenku, vyzliekat cez hlavu, dvihnut ruku, opriet sa o nu... treba to nutne rozcvicit a ist na rezonanciu prip.artroskopiu kvoli tomu ci je tam roztrhnuty nejaky vnut.vaz co potom rameno stale vyskakuje.. no podla urazu ze ruka visela 10cm pod klbom si nerobim iluzie ze je to tam v poriadku. dojcim len z praveho prsníka, lavy ma este trochu mlieka no ten je nejaky horsi stale, tomasa tiez som posledny rok iba z praveho ( akoby si to ten prsnik pamatal ) no a poloha, maly na mojej ruke cuca, hlavu na ramene opretu.. takze smrt :mrgreen: uz mam kolkokrat aj slzy v ociach aj zurivost, lebo aj krcna chrbtica je blokovana aj to rameno, vsetko stuhnute bolave, najradsej by som uz prastila s celym dojcenim... lebo su take noci ze nemozem ani tu ruku vytiahnut spod neho, aby sa nezobudil.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Máj 2015, 11:07

TO je naozaj zabijak. Leziac na chrbte si skusala dojcit? Prip. dat sa trocha na bok? Proste zmenit polohu tak, aby si v nej vydrzala a maly sa sa musel prisposobit? Postavit sa uz vie? Mozno nech skusi postojacky.
Jednoducho skusit ist na to v zmysle, ak sa chce dojcit, tak len v takej polohe, kde sa ti o ruku neopiera. Uz je dost velky a poloh je tiez dost. AK ti to nie je uplne jasne, mozem aj prist.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod artemis » 21 Máj 2015, 11:04

Som rada shira ze sa Ti situacia v zivote zlepsila. S ramenom drzim palce, nech sa Ti vyzdravi.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod quaxi » 05 Sep 2015, 10:46

Tak prazdniny za nami, ako sa vam dari? Ako ste zvladli prazdniny?
Ja som mala 12 dni dovolenky na cele leto, takze sme vyuzivali celu siroku rodinu, denne tabory a pod. Dva krat boli deti na tyzden u babicky, co sa im sice velmi pacilo, ale ja to budem lutovat asi este dlho, lebo babicke pekne liezli na nervy a teraz musim pocuvat, ake su deti nevychovane. Oni totiz maju predstavu ze idealne dieta sa ticho v kutiku same hra, nic od nikoho nechce, neotravuje, nema ziadne konflikty s inymi detmi a pod. No proste pubertak co prespi cely den so sluchatkami v usiach by bol asi dokonalym vnucatkom :lol: Ale som si celkom ista, ze ked dojdeme do tejto fazy tak to bude znova zle :lol:
Mali sme aj jeden denny tabor, nahodou sa mi podarilo najst taky, kde vzali obe deti a este k tomu za dobru cenu. To je totiz ako som zistila problem, ak je jedno dieta pod 6r a druhe nad 6r. Drviva vacsina taborov je bud pre skolkarov, alebo pre skolakov, a rodic dvoch deti rozneho veku ma rano rozvazat kazde dieta inde. Okrem toho keby som chcela zaplatit dvom detom denne tabory na 3 tyzdne, tak si mozem rovno vziat neplatene volno na ten mesiac a budeme na tom rovnako, lebo by to zhltlo cely moj plat...
Ale inac bolo v lete fajn, v praci utlm, casto uplna nuda, takze som chodila do prace neskor a odchadzala obcas aj trochu skor. Teraz mam problem si zvyknut na ranne vstavanie :lol: Deti uz zacali zase v skole a skolke, nastastie sa tam obaja tesili. A my uz zase vymyslame ako to zladit, ake kruzky dat aby sa to stihalo...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Sep 2015, 12:48

Čaute, žijeme aj my, rameno funkčné, zrehabilitované, neoperované, krajné polohy nedám lebo už som to nedocvičila, ale nevadí, je to super aj takto. Muž sa venuje svojej práci a ak je aj s nami, má na uchu telefón alebo do neho píše, ak aj nie hrá sa nejakú hru alebo pozerá tv, deti najlepšie ak nič nechcú a neobťažujú a ani po 5 rokoch nepochopil, že 6:30 ráno sú hore, či chce či nechce.. sem tam má dobrú náladu, tak sa im venuje - stršieho si často brával so sebou. S mladším je to horšie, on nejak neuznáva "kontaktné rodičovstvo" a celkovo výchova u neho ide formou príkazov, zákazov, poslušnosti a ja som už vzdala tento boj.. malinký si všetko vyžaduje šialeným vreskotom, čo na pohode nepridáva, muž vreštiace dieťa zásadne na ruky nezoberie, niekedy sa s ním radšej niekam vyparím. jasle tu nie sú žiadne, ak máme obaja pracovné povinnosti a vypadne opatrovatelka, je to dost husté. moja robota ide pekne z kopca, stačí že pacient je ošetrený nejakým mojim náhradníkom, potom zase ho 1-2x preobjednám z rod. dovodov a ide do kelu :mrgreen: kebyže mám tretie dieťa, do práce už ani nepáchnem celé 3 roky, je to blbosť. rozkrájať sa nedá a ak sa aj zdá, že by to na začiatku šlo, vždy je to na úkor niečoho - roboty, detí, partnerského vzťahu, samého seba - alebo aj všetkého dokopy. mne osobne je doma najlepšie, a tak som to aj poňala, že priorita je "materská", robota je popri.. a tak to tam aj bohužiaľ vyzerá :evil: a ozaj stále sa dojčíme :dojcenie:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Sep 2015, 21:10

Na nejakej spolocnej dovolenke sme neboli, nakolko muz mal nejaky projekt a neuvolnili ho. Taktiez peniazky isli prerobenie izby pre najstarsiu, aby sa konecne uz mohla odseparovat od mladsich sestier. Na zaciatku leta sme vsak boli aspon jednej zaujimavej akcii Christiland. Je to predlzeny vikend pre veriace rodiny, za malo penazi naozaj vela muziky, pre deti do 12 rokov. Same nafukovacie hrady a atrakcie, rozpravkovy les - decka sa naozaj mozu vyblaznit. Urcite bude aj na buduci rok, kludne sa prihlaste.
Decka boli kadetade na táboroch, so starymi rodicmi, takze zazitkov maju hadam dost.
Teraz uz aj najmladsiu mam skolacku, tak ma chyta nostalgia.
Shira, plne chapem tvoj posun v mysleni :-). Aj som si matersku uzila plne tri roky az s najmladsou a az vtedy som naplno pochopila naozajstnu ulohu zien. Praca to urcite nie je, to nie je naplnenie. Skoda, ze sa na to da prist az potom, ked clovek deti ma - vôbec sa necudujem zenam, ze sa obavaju mat rodinu - spolocnost im husti do hlav ake su dolezite, aby odvadzali dane, ake su uzitocne a aku dobru karieru maju mat... Vyznam zamestnania pre cloveka som pochopila, ked byvaly zamestnavatel zdvihol kotvy a napriek tomu, ze vsetko bolo super - kariera, praca - vsetko bolo fuc. VTedy som pochopila, ake je to nedolezite a ako je dolezite mat rodinu. Po uspesnych projektoch ani stopy, kdezto moje deti vidim rast kazdy den, su tu, nie su vôbec virtualne. A samozrejme, aj muza je super mat pri svojom boku :-)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod quaxi » 10 Sep 2015, 09:27

Shira, to som rada ze sa vam situacia aspon trochu utriasla. A este ste aj s dojcenim vydrzali - na to ake ste mali problemy je to uzasny vykon :goodjob:
Janka, ja som si uzila matersku 6,5 roka vkuse a praveze si hovorim, ze keby som mala este tretie dieta, tak by som to uz asi takto nespravila, ak by som mala moznost, zostala by som v kontakte s pracou na nejaky ciastocny uvazok alebo obcasnu vypomoc. Alebo ak by to bolo mozne zladit so strazenim deti tak kludne aj nejake dobrovolnictvo. U nas sa praveze vsetko velmi zlepsilo mojim nastupom do prace a hlavny dovod je, ze ja som spokojnejsia. Este aj manzel si to vsimol :mrgreen: Mne po cely cas velmi chybalo nejake prakticke vyuzitie mozgu a konicky to nedokazu uplne nahradit. Na MD mi chybala spatna vazba, ci robim dobre svoju pracu - to sa neda nijako objektivne posudit a tak som mala stale pocit ze to robim zle. V praci je to take jednoznacne, clovek hned vie ci sa mu dari alebo nie. Ulohy v praci su presne definovane a daju sa vyriesit v kratkom case, s detmi riesim nejasne problemy a vyriesit sa nedaju, len sa da po dlhom case povedat ze odzneli, aj to si nikdy nie som ista ci uz definitivne... Celkovo ked mam aj pracu, mam pocit ze aspon nieco zvladam a robim dobre, ked som sa venovala iba detom, tak som ho nemala.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Sep 2015, 23:52

Quaxi chapem. Fakt je ten, ze na poslednej materskej som uz robila poradenstvo, takze to ma drzalo v normlanej spolocnosti ludi a aktivity
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Okt 2015, 00:04

U nás všetko lepšie a lepšie, malý je fantastický, starší tiež, dojčenie zdá sa že je ukotvené, všetko sa upratalo aj doma...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod quaxi » 02 Okt 2015, 19:22

U nas to zacina vyzerat tak, ze mozno niekedy o pol roka by som uz mohla prejst na kratsi uvazok (6h). Bolo by to pre nas uplne idealne a uz teraz vyzerala situacia v praci tak, ze by sa to dalo, lenze nam necakane odisiel kolega, pridu dvaja novi, bude ich treba zaucit a zatial zastupit toho odideneho, takze asi to teraz nepojde. No ked sa to utrasie, skusim o to poziadat. Dost mi zatial pomaha aj moznost home-office, aj ked nemozem takto vymyslat prilis casto. Oficialne mame povoleny 2x za mesiac a po dohode so sefkou mozem aj castejsie, takze sa mi skoro kazdy tyzden podari zostat doma a usetrim 2h cestovania, idem si pre dieta do skolky, nemusim zhanat babicky a sme spolu ovela dlhsie - uplny luxus :-)
Ale inac nam teraz dost strpcuje zivot synova skola, lebo maju taku ucitelku co si mysli, ze cim viac domacich uloh, tym lepsie. Takze im dava na DU asi trojnasobok toho, co robia v skole. Cast si napise v druzine, ale tam pisu len hodinu a to staci sotva na tretinu uloh. A potom doma, vecer uz je unaveny, konecne by sme mohli byt spolu a cely cas musime stravit ulohami. Sedi nad tym do deviatej vecer a aj tak nespravi vsetko. Ja mam potom dilemu, lebo na jednej strane ho nechcem ucit ze sa ma na DU vykaslat, na druhej strane vidim ze to uz k nicomu nevedie, dietatu odkvickava hlava, je nestastne, mentalne uz kdesi uplne mimo, ani netusi co sa po nom chce, oberam ho o spanok... Tak som sa rozhodla ze skusim ucitelke napisat, ze by to mnozstvo mohla trochu prehodnotit. Zatial neodpovedala, dufam ze si nanho kvoli tomu nesadne... Inac sa dost zmenil, uz je menej pojaseny, lepsie pristupuje k povinnostiam, lepsie sa s nim da dohodnut, celkovo mam pocit ze na tu skolu dozrel asi az teraz, napriek tomu ze mu vo vsetkych testoch jednoznacne vychadzalo ze bol zrely uz pred rokom.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Okt 2015, 21:48

Quaxi, ja neviem, či ešte vôbec niekedy budem robiť na plný úväzok, t.j. 8,5 hod.denne, dúfam že nie :-) tých 6 je optimum a úplne stačí, k tomu keď prirátame cestu a serepetičky okolo, tak je to akurát, na zavezenie a vyzdvihnutie deti..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2016, 22:46

caute, ako zijete, ak tu este niekto je? obe moje deti idu uz do skolky, bude to huste ... hlavne teda s Lukasom, tazko mi je s nim dako, cele moje nastavenie je nejake biedne, akoby som si s nim nerozumela, neviem to vysvetlit... v juni ako mal 2 roky som ho odstavila a bola to jedna z najvacsich ulav, zaroven som ho dala do detskej k tomasovi a zacal aj spat súvisle 9-10 hod... muz sa navratil do spalne po rokoch, teda aspon čiastočne, tie noci vo nezaspi pri tv. najvacsie obavy mam ohladom skolky, ci mi lukasa nevratia spat ako neprisposobiveho :o je to este take trdielko co nevie dokopy nič. . hlavne vie teda revat, to je asi najsilnejsia jeho stránka. dala som si kurz vychova nevychovou, asi poznate, u starsieho celkom funguje no u mladsieho nejak nefunguje nic, co som vcelku frustrovana.. maly ma take zvlastne nesympaticke prejavy- nadavanie, bitie, prekrikovanie.. cudzich ludi uplne odmieta, odmieta niekedy aj muza mojho aj tomasa, a to tym sposobom, ze zacne kricat a bit ich, ked sa chcu priblížit. taktiez druhe deti nejak neznesie.. kope psov a bije... uf inak ked sedi vvkociku, je ako vysmiate slniecko, cesty autom bez problemov, samostatne sa prehra doma aj na dvore, denne spanky ako hodinky, celu rozpravku dlhu vydrzi pozerat, ked je so mnou v bezpeci, je ok no nejako toe socialne kontakty su divne.. opatrovatelku mame rok apol a on stale ju odmieta ked pride, stale reve ked odchadzam, vie sa urazit, nadavat, hadzat vsetko o zem. ked som s nim cely den, casto to nezvladam, neviem vobec najst v nom nejaky system, hrozne vela veci znici hadze do vody, na zem, vsetko vynucuje revom... vytaca sa pre blbosti. a ja mam dake slabe nervy stale viac
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod snežienka » 26 Aug 2016, 18:06

Shira ahoj, myslim, ze sa tu niekolko zienok obcas pokuka, ze co je nove, ale obavam sa, ze tvarokniha prevalcovala tieto male fora.

K Lukaskovi - ked si s nim, si s nim naplno? Alebo musis riesit aj nejake ine veci?
Totiz moja mala, ked som s nou a "odpojim" sa od nej, tak vie byt otravna ako svietiplyn a ja padam na hubu od unavy, ked mam byt stale "pritomna". Niekedy mam stavy, ze keby nebola dojcena, tak dam 2 tyzdnovu dovolenku daleko od vsetkych, nech sa o nu jej otec stara.
Ked sme vsak len sami dve a ja nemusim nejak riesit zvysok sveta s jeho vykonstruovanymi potrebami a zbytocnostami, ze si mozem len tak plynut a pocuvat seba a aj malu, tak je taka pohodaaaaa, ze uplne najsamviac.
Uz zacinam mat teoriu, ze dieta potrebuje NASU energiu, aby fungovalo. Inymi slovami, ked si Ty v pohode, tak aj dieta je v pohode.
Mas sa o koho opriet v zivote? Ci to tahas nejako cele sama? Kedy si si naposledy doplnila baterky?
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Aug 2016, 21:09

ach.. ze dobit baterky.. ja uz idem na dlh velmi dlhu dobu. dlh voci sebe, voci detom na ukor mna, voci muzovi na ukor deti, psychoporadna zachranila manzelstvo pred uplnym koncom, no ja sa stale nejak neviem najst, ani v materstve, ani v rodine, ani v zivote, co je dost smutne. pritom navonok sme ako uzasna, idealna rodina a ja ako vzorovy podnikatel, manzel taktiez zacina byt velmi uspesny.
viem ze toto je dojcenske forum a podla tunajsich nazorov by som mala mozno dojcit "do vymeny chrupu" , no odhodlat sa prestat s dojcenim a spolocnym spanim bolo velikanske vykupenie. vedela som, ze sa dva rpky trapim a bojujem s lukim, no obom nam prospelo ukoncit tento boj. lukinko je dieta, ktorému proste niekedy nikto a nic nevyhovie, a ziadne dojcenie by nas nespasilo, naopak, zacal vyuzivat aj toto ako jednu z foriem vydierania, a verim, ze kto to nezazil, neuveri, nepochopi. skratka sceny kvoli dojceniu v najnemoznejsi cas zmizli, cim celkove sceny sa zredukovali na polovicu, a vecer v noci a rano zmizli uplne. obdobie vzdoru vraj neexistuje, tvrdila by som aj ja donedavna.. zbytocne rozpisovat, aka psychiatria to je niekedy, a najhorsie su tie neskutocne vycitky, ze stale Lukáša neviem nejak prijat, nenasla som sposob, ako na neho, stale neviem co s nim, vidim v nom prekazku, co vsetko nemozme robit a kam vsade nemozme ist, lebo lukas. ked mi opatrovatelka zavola, ze nemoze prist, tak som na infarkt, dnes som musela s nim ist do prace, a este teraz vecer mi je z celeho dna do placu. pripadam si ako neschopná matka, co nevymysli ani jedinu pozitivnu aktivitu s 2 detmi naraz tak, aby som nemala pocit, ze niekto z nas 3 je ukrivdeny. vobec vobec neviem, ako z tohoto zacrovaneho kruhu vyjst, lebo je mi jasne, ze luki citi toto moje negativne nastavenie voci nemu. vela na neho kricim, po zadku a po rukach ho capem, niekedy teda dost.. uplne mi zlyhavaju nervy.. luki robi dost zle aj Tomasovi, znicil mu velke mnozstvo veci, vie mu aj celkom realne ublizit (dnes mu hodil do hlavy velky kamen) bojim sa velmi. co s tym, co z toho, ako na neho. a ci som aktivne s nim? skoro vobec. chodime sa kupat, plavat, vtedy ano, rad sa vzdy kocikoval, to som si ozaj uzivala, inak nic. pustim mu you tube, poslem na dvor nech sa sam hra, alebo ho necham v izbicke, nechavam ho aj sameho jest.. casto aj sameho zaspat.. vlacim ho inak ako macka mlade, co mi tiez pride casto otravne, casto ho necham sediet v aute (jasne ze nie v teple) kym nakupim, daco vybavim a tak, lebo som leniva s nim stale absolvovat nejaku torturu a dohadovacky.. a rev a rev... ked sedi a caka je spokojny kludny, je tak zvyknuty... kocik a autosedacka su ok a vzdy boli. este ho bravam do detskeho kutika kde obe deti vypustim, doma tiez sa spolieham, ze sa dvaja nejak prebavia. par krat som s nim stavala lego, knizky vobec, neucim ho nic, je taky samorast.. akoby som mu nevedela odpustit to neustale visenie na mne v prvych mesiacoch/rokoch az do mojich uplne najkrajnejsich sil. je mi do placu ked toto citam, viem ze lukasko si nezasluzi takuto matku a ja so snad ani nezasluzim take krasne zdrave a šikovné dieta, za ktore by som mala byt vdacna bohu. neviem co urobit aby som sa zmenila, aby sa vsetko zmenilo, ale mozno len ten vek 0-3 beriem ako nutne zlo. cas s tomaskom a celkovo jeho prinos pre mna je ohromny, je to fantasticky chalan na ktoreho som velmi hrda, zasnem, ako krasne sa k lukaskovi sprava, uvedomujem si aj svoj dlh voci nemu, ked som takmer dva roky nevedela najst ani chvilku pre neho.. teraz ked je luki samostatnejsi, snazim sa tomaskovi vela vynahradit.. a tomi mi vela s lukaskom pomaha. snazim sa aby sme boli s tomaakom partaci, caato je to.tak, ze nie ja mam na starost dve deti, ale my dvaja s tomim mame na starost lukasa, a to je vtedy fajn...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Aug 2016, 21:19

a este som chcela, hlavne to, ze riesim zvysok sveta, nie som len ja a on ked mame spolocny cas, ale hladam sposob, ako ho upratat, aby som si mohla porobit svoje... dnes som zase dostala neskutocne vynadane od ludi, lebo som prehliadla 2 týždne stary mail a mlada rodina s 3 mes.babatkom prisli zbytocne na termin, ktory si akoze zajednali a ja som to neprecitala... tak mam zase cely den rozbity.. co si zase odniesol predovsetkym lukinko. lebo vsak je prvy a najblizsi v rade na moju nevrlost. na druhej strane, keby som sa mu aktivne venovala, nespravim nic ine, ci? kto iny uprace, nakupi, navari, kto odpovie tomasovi na milion otazok a poda mu milión vysoko odlozenych veci? navyse, ked hra s lukim ma nenaplna a s tomasom uz ano, no luki zase nemoze mat k takym veciam pristup ( ak som mu umoznila hrat sa s nami alebo teda robit to co.my, vzdy sa to nejak vypomstilo, nejakou skodou alebo problemom... ) no a okrem toho chodim do prace, jasne.. domacnost caka nasledne...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron