Po materskej opat v praci

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod snežienka » 26 Aug 2016, 22:32

Shira, ten energeticky dlh mi bol jasny hned... mam to v bledoruzovom ale z inych dovodov a okolnosti.
Podla toho, co si spominam, Luky Ti prisiel ako pozehnanie do zivota, necakane a statisticky 0 pravdepodobne. Lenze asi nevhodne, v tom obdobi ste mali extremne vela stresu a ten stres, len v inej forme, neprestal.
Pises, ze je spokojny v kociku alebo v aute. Rada jazdis? Co keby si si spravila dovolenku len s Lukym a vela by ste jazdili po krajine? Ze FAKT neriesis nic? Len SI a oddychujes dobrou jazdou? Niekde zastavite na obcerstvenie? Potom trosku kocik, len tak, potom pozerat na tablete videjka. Vsak Ty si nemala na seba cas odkedy si pamatam.
Alebo, co by si najradsej spravila keby nebolo tych x "KEBY"?
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod snežienka » 26 Aug 2016, 22:49

Nedavno som nahodou objavila stranku: http://zuzanamihalechova.sk/
A tam je v ponuke e-book o detskych emociach, este ho nemam, ale vyzera, ze stoji za precitanie:
http://zuzanamihalechova.sk/predaj-ebook-emocie/
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Sep 2016, 22:27

Shira, sama si davas dokopy, ze bolo a je toho na teba velmi vela. Spociatku, pokial viem, si nemala ziadne ine vychodisko, iba zniest celu tu zataz sama. Dieta si musela vynosit, odkojit sama, ambulanciu si musela viest, lebo ucty nemal kto iny platit. Neboj. za odstavenie ta u kritizovat nebude nikto, urcite si tak urobila po dokladnom zvazeni, vsetkych pre a proti.
Citis sama, ze nieco prestava, dokonca na chvilu uz aj prestalo, fungovat. Dokazet si v tom celom strese urcit svoje zivotne priority? Manzel, financie, praca, deti, kariera, oddych, sloboda, zdravie....? Skus si urobit tento zoznam a skus este jeden - ako by tento zoznam podla teba vyzeral o 20-30 rokov, resp. ako asi vyzera u stastnej zeny na prahu dochodku.
Na Harvarde robia dlhorocny vyskum (trva uz 70rokov), ktory skuma zivot urcitych svojich absolventov + rovnaky pocet ucastnikov je z ulice, z chudobnych pomerov. Vedu o nich podrobne zaznamy celych 70rokov, ktore aktualizuju kazdych niekolko rokov. A snazia sa zistit, ktory z nich ma aky zivot. Zistili jednu vec - so zivotom su spokojni ti, ktori bez ohladu na financie, karieru, rasu, nabozenstvo a dokonca i zdravie, maju dlhodoby partersky vztah,resp. vztah s nejakou skupinou ludi. Cim zdravsie vztahy, tym spokojnejsi zivot.
Aj z inych zdrojov sa potvrdzuje, ze #1 pre stastny rodinu ma byt vztah manzelov, az potom su deti. Deti budu spokojne, ak su spokojni rodicia. A teraz co s tym? V minulosti si bola jedina, co tahala financie. Este je to stale tak? Je mozne pribrzdnit v praci a vzdat sa urcitych financii, ale urcite i kariery a kolektivu v praci v prospech rodiny?

Moje odporucanie by bolo zamerat sa na manzela, na travenie casu s nim. Ak sa rozbehnete vy dvaja, zvladnete to ostatne lepsie. Idealne je naplanovat si pravidelnu aktivitu, viem ze sa napr. osvedcili tanecne kurzy, ale i spolocne vecere, plavanie, jazda na koni......, a ak sa da, zaradit romanticky vikend. Je mozne, ze si myslis, ze rozhybat by sa mohol on, je to mozne - ale TEBE zalezi na vasej buducnosti, TY chces mat spokojnu buducnost.

A to hlavne - ak sa da, uber v praci. Viem, bude to menej penazi, stopnu sa vam nejake plany, ale zdrava mama je najvacsia invensticia pre rodinu. Ak sa tebe nieco stane, ak by si ochorela, ako by to u vas vyzeralo?

Drzim palce, dostatok sily pre spravne rozhodnutia. A nejake filmy co mozu pomoct:
http://www.csfd.cz/film/246107-v-jednom-ohni/prehled/
http://nebojtesa.tv/film-co-by-robil-je ... rver-2012/
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod artemis » 24 Sep 2016, 22:55

shira píše:ach.. ze dobit baterky.. ja uz idem na dlh velmi dlhu dobu. dlh voci sebe, voci detom na ukor mna, voci muzovi na ukor deti, psychoporadna zachranila manzelstvo pred uplnym koncom, no ja sa stale nejak neviem najst, ani v materstve, ani v rodine, ani v zivote, co je dost smutne. pritom navonok sme ako uzasna, idealna rodina a ja ako vzorovy podnikatel, manzel taktiez zacina byt velmi uspesny.
viem ze toto je dojcenske forum a podla tunajsich nazorov by som mala mozno dojcit "do vymeny chrupu" , no odhodlat sa prestat s dojcenim a spolocnym spanim bolo velikanske vykupenie. vedela som, ze sa dva rpky trapim a bojujem s lukim, no obom nam prospelo ukoncit tento boj. lukinko je dieta, ktorému proste niekedy nikto a nic nevyhovie, a ziadne dojcenie by nas nespasilo, naopak, zacal vyuzivat aj toto ako jednu z foriem vydierania, a verim, ze kto to nezazil, neuveri, nepochopi. skratka sceny kvoli dojceniu v najnemoznejsi cas zmizli, cim celkove sceny sa zredukovali na polovicu, a vecer v noci a rano zmizli uplne. obdobie vzdoru vraj neexistuje, tvrdila by som aj ja donedavna.. zbytocne rozpisovat, aka psychiatria to je niekedy, a najhorsie su tie neskutocne vycitky, ze stale Lukáša neviem nejak prijat, nenasla som sposob, ako na neho, stale neviem co s nim, vidim v nom prekazku, co vsetko nemozme robit a kam vsade nemozme ist, lebo lukas. ked mi opatrovatelka zavola, ze nemoze prist, tak som na infarkt, dnes som musela s nim ist do prace, a este teraz vecer mi je z celeho dna do placu. pripadam si ako neschopná matka, co nevymysli ani jedinu pozitivnu aktivitu s 2 detmi naraz tak, aby som nemala pocit, ze niekto z nas 3 je ukrivdeny. vobec vobec neviem, ako z tohoto zacrovaneho kruhu vyjst, lebo je mi jasne, ze luki citi toto moje negativne nastavenie voci nemu. vela na neho kricim, po zadku a po rukach ho capem, niekedy teda dost.. uplne mi zlyhavaju nervy.. luki robi dost zle aj Tomasovi, znicil mu velke mnozstvo veci, vie mu aj celkom realne ublizit (dnes mu hodil do hlavy velky kamen) bojim sa velmi. co s tym, co z toho, ako na neho. a ci som aktivne s nim? skoro vobec. chodime sa kupat, plavat, vtedy ano, rad sa vzdy kocikoval, to som si ozaj uzivala, inak nic. pustim mu you tube, poslem na dvor nech sa sam hra, alebo ho necham v izbicke, nechavam ho aj sameho jest.. casto aj sameho zaspat.. vlacim ho inak ako macka mlade, co mi tiez pride casto otravne, casto ho necham sediet v aute (jasne ze nie v teple) kym nakupim, daco vybavim a tak, lebo som leniva s nim stale absolvovat nejaku torturu a dohadovacky.. a rev a rev... ked sedi a caka je spokojny kludny, je tak zvyknuty... kocik a autosedacka su ok a vzdy boli. este ho bravam do detskeho kutika kde obe deti vypustim, doma tiez sa spolieham, ze sa dvaja nejak prebavia. par krat som s nim stavala lego, knizky vobec, neucim ho nic, je taky samorast.. akoby som mu nevedela odpustit to neustale visenie na mne v prvych mesiacoch/rokoch az do mojich uplne najkrajnejsich sil. je mi do placu ked toto citam, viem ze lukasko si nezasluzi takuto matku a ja so snad ani nezasluzim take krasne zdrave a šikovné dieta, za ktore by som mala byt vdacna bohu. neviem co urobit aby som sa zmenila, aby sa vsetko zmenilo, ale mozno len ten vek 0-3 beriem ako nutne zlo. cas s tomaskom a celkovo jeho prinos pre mna je ohromny, je to fantasticky chalan na ktoreho som velmi hrda, zasnem, ako krasne sa k lukaskovi sprava, uvedomujem si aj svoj dlh voci nemu, ked som takmer dva roky nevedela najst ani chvilku pre neho.. teraz ked je luki samostatnejsi, snazim sa tomaskovi vela vynahradit.. a tomi mi vela s lukaskom pomaha. snazim sa aby sme boli s tomaakom partaci, caato je to.tak, ze nie ja mam na starost dve deti, ale my dvaja s tomim mame na starost lukasa, a to je vtedy fajn...


Ahoj Shira, chodim sem obcas, tak som si neskoro vsimla Tvoj prispevok. Je to strasne ale takych lukasov je po svete milion. Pozitivne je, ze Ty to vnimas ako zavadu. Horsie by bolo ak by si ako rodic take spravanie dietata obdivovala a podporovala, ako vynimocnost, zvlastnost a roztomilost - lebo, nebudes verit, aj take sa deje a hlavne na Zapade. Viem, ze mohol by niekto namietat ze slovo "spravanie" sa k 2-rocnemu dietatu akosi nehodi, ze ono to spravanie este nemoze mat v zmysle akom tomu slovu rozumieme.

V prvom rade by som odporucila super sa snazit ovladnut a nekricat, necapat po zadku ani po rukach, skusila si nejake ukludnujuce lieky? Poznam starsiu distingvovanu a fajnovu pani, ktora mi rozpravala, ze ked bol jej syn maly (a to vobec nebol taky cert ako Tvoj) ze bola uplne na nervy zo vsetkeho, dala si predpisat lieky na ukludnenie nervov a mala pokoj. Celkom som si ju vedela predstavit za mladi, permanentne nadopovana pri malom dietati, on to prezil v zdravi a urobil skvelu karieru a ona je pestovana a elegantna doteraz, nielenze pokoj a pohodlie vyzaruje ale stale aj vyzaduje, hehe. No, ale naozaj je chlapcek taky zurivec? To nasilie a mucenie zvierat, mozno bude sadista, na tom nic nie je zvlastne, takych muzov je tiez kopa, otazne je ci bude sa vediet v dospelosti kontrolovat alebo nie. Alebo ma len taku nejaku fazu, nieco som pocula o tej freudovskej teorii, skus si to pozriet, ci nieco na tom nebude. V podstate to co opisujes, moze byt tiez len davanie najavo jeho crt buduceho charakteru - egoizmus, nervactenie, bezohladnost, nenavist k surodencovi, neporozumenie si s ludmi, to su tiez uplne bezne javy (a bohuzial v dnesnej dobe akoby i potrebne na prezitie v tejto dzungli), mozno je to psychopaticke, ale psychopat je udajne kazdy piaty clovek, tak co na tom.

Dovolujem si takto priamo pisat, lebo myslim, ze ma aspon trochu poznas v tom, ze vies ako o myslim. Ale co robit? Ak by som mohla Ti poradit, tak by som poradila takto: to dieta vyzera byt chytre, ale neprejavilo zatial ani stipku svedomia, treba zistit ako na tom je. Ked si zuriva, nema to ucinok, lebo nema vycitky svedomia, ono tiez zurivost povazuje za prostriedok ako si presadit svoje. Cize to Tvoje packanie po rukach, kricanie atd. povazuje za suboj. Co je zle. Lebo vie, ze si to Ty co prehras (moralne). A ak prehrava on, je este viac zlostny, lebo sa nazdava, ze iba preto, lebo je slabsi, mensi oproti Tebe a nema taku moc. To si ja laicky myslim. Ze unho nemas autoritu, alebo ak mas, tak vynutenu. Co keby si prejavila pred nim slabost, kolaps, normalne by si sa zlozila, zvijala po zemi a rumazgala? Ako by reagoval potom? Ostal by zarazeny, odisiel, alebo by sa snazil byt ucastny a chcel Ti pomoct, utesit? Ked chce mat navrch, preco si to nevyskusat az do dosledkov? Toto je co sa tyka domu. Ale ked si s nim vonku taketo scenky nie su vhodne, neni za potreby aby nejaky dobrodinec volal policajtov na sialenu matku.

Avsak - mam podozrenie. Nie si az prilis uzkostliva v tom, ze co si osatni ludia na verejnosti pomyslia, ked pocuju rev, prieky atd? Ze si pomyslia o Tebe ze si mater co si nevie dat dieta do poriadku, mater co decko ma nemozne a nevychovane? Lebo - na to sa mozes vykaslat. Vykalkuluj si na nakup alebo na nejaku aktivitu viacej casu aby Ta nezaskocili ziadne dohadovacky a ako pises tortury, rev atd. a odvazne sa podujmi to absolvovat, tak ako to pride, prezi a vyzi to. Neboj sa hanby, pohladov ludi, ak budu nejake sceny, ved kvoli skriekajucemu decku Ta nikto z obchodu ani z uradu vyhodit sa neodvazi. Nenapominaj, nechaj ho nech sa vyzlosti, pred ludmi-no a co, uvidis sama co sa bude diat a ako bude dalej reagovat. Bud pripravena zaplatit nejaku vec, co v obchode znici, netrap sa za to ked sa sprava nie podla Tvojich predstav, ani sa za to pred ludmi nehanbi, nevysvetluj, neospravedlnuj sa. My Slovaci sme tak vychovani, ze deti maju byt poslusne a dobre, velmi casto napominame, co na jednej strane je myslim si dobre, ak je to zdravy priemer, ale dost casto vidim extremy (ktore sa mozu nasincovi zdat normalne) - nenapominaj za zaspinene topanky, saty, nenapominaj ked je na verejnosti dieta hlucne (uvediem priklad- stala som v Bratislave v potravinach v rade na kasu a male dieta tam matke vykrikovalo a bolo hlucne. Matka bola z toho hotova a nedarilo sa jej dieta utisit. Ludia tiez reagovali podrazdene. Klinec zasadila kasirerka, ked neprijemne zensku vyzvala aby si dieta utisila, ze sa jej neda pracovat. Ta bola hotova a cervena od hanby. Bola som najedovana, lebo na jednej strane aj mne ten skrek isiel na nervy, avsak na druhej strane viem pochopit, ze deti vedia byt take, a mater mala isto svoje dovody, ze mala decko zo sebou. Prisaham Ti Shira, ak by som bola na mieste tej matere povedala by som vynutenym veselym hlasom kasirerke do tvare, ze: "nic sa neda robit, ale budete to musiet slecna vydrzat, dokial odtialto neodidem. Budte radi slecna, ak Vas moje dieta neopluje, lebo niekedy robi aj to."

Mozno je aj taky nezmar, ze ma mnoho energie, tym padom je dobre ho vsade vlacit a utahat, aspon lepsie zaspi. Vobec sa nad tym netrap, nefilozofuj nad svojimi citmi voci synovi, ber to tak ako to je a hotovo, spravaj sa ku nemu korektne, urcite neni na svete cudzia zena, ktora by sa ku nemu spravala lepsie od Teba, tak nech si to drobec aj Ty laskavo uvedomite ;)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod snežienka » 27 Sep 2016, 22:18

Nedalo mi...
"Agresivita dieťaťa je jeho plač po láske alebo pozornosti rodiča, prípadne inej neuspokojenej potrebe. Láska je najlepšou odpoveďou na agresívne správanie. Dieťa totiž ešte nie je schopné kontrolovať svoje správanie keď sa jeho emócie prevalia. Podobne ako mnohí dospelí, kričí alebo hovorí zraňujúce slová. Čím destruktívnejšie sa dieťa správa, tým viac lásky a istoty potrebuje."

https://www.paula.sk/materstvo/vychova- ... yjadrenie/
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Sep 2016, 22:56

snezienka, suhlas. A aby tu lasku mohla davat, treba zacat byt v dobrom egoisticka a mysliet viac na seba a priestor pre seba,vid vyssie. Potom mozes vyzarovat :love: . Lieky na ukludnenie ta akurat tak mozu priviest skor do hrobu. Kamaratka bral lieky na depku, pred 3 tydnami mala pohreb, skoncila vo Vahu, na Slnave. Este v ten tyzden tam vylovili dalsich dvoch. A kolega dnes prisiel s tym, ze jeho znama skocila pod vlak. Treba si naozaj urcit poradie dolezitosti a ist tvrdo za tym. A ak mas aspon kusok miesta pre Boha, naozaj vrelo odporucam duchovne cvicenia, v Piestanoch je to u Jezuitov v kaplnke. Za tri dni si tam dokonale v tichu budes vedie dat myslienky dokopy. Tam najdes skutocnu pomoc.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Okt 2016, 20:55

Ahojte. Po dlhej dobe som sem nakukla,ako sa Vam dievcata,dari. Tema je tu tazka,bohuzial. Shira,moc dufam,ze tvoj koment si pisala v dakom momentalnom pesimé...a mas sa v realite lepsie. Poradit bohuzial neviem. Toto totiz ,ako si to popisala,"dobre" riesenie nema. Utriedit priority,zvazit,ci dalej s muzom ci bez a ak s nim,tak zamakat na vztahu,deti su Vase zrkadla si myslim,ale ja moc psycholog nie som,takze neviem ci moje rady su vobec spravne.
U nas tiez hrozna nestihacka. Chodim na 4dni do prace,k malym chodi opatrovatelka,vozi malu do skoly a maleho dva dni do lesnej skolky a dva dni je s nim. Nechceli sme,aby cele dni pobyval v rovesnickom kolektive,je to takto dobre,je spokojny. Samozrejme stoji ma to prakticky cely moj plat,ale co sa da robit,do prace som uz z profesionalneho hladiska ist musela a aj ma praca moc bavi. Mrzi ma ,ze som s detmi tak malo (tie 4dni odchadzam o 6 a ledva ich o 17 pozbieram). Bola to krasna doba,ked bolo toto forum aktivne a ja som mala cas sem chodit diskutovat...mam pocit akoby to bolo pred 20rokmi.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Okt 2016, 20:56

Aha baby,a este dojcim :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod artemis » 04 Okt 2016, 22:37

snežienka píše:Nedalo mi...
"Agresivita dieťaťa je jeho plač po láske alebo pozornosti rodiča, prípadne inej neuspokojenej potrebe. Láska je najlepšou odpoveďou na agresívne správanie. Dieťa totiž ešte nie je schopné kontrolovať svoje správanie keď sa jeho emócie prevalia. Podobne ako mnohí dospelí, kričí alebo hovorí zraňujúce slová. Čím destruktívnejšie sa dieťa správa, tým viac lásky a istoty potrebuje."

https://www.paula.sk/materstvo/vychova- ... yjadrenie/


Jemine zase ta Aldortka. Snezienka, ja viem, ze to myslis dobre. Ak by vsak ten vyrok bol pravdivy, tak basy su plne nie zlocincov ale po laske a istotach tuziacich ludi. Mozno to plati na niektorych, ale nie na vsetkych. Aldortova ignoruje, ze clovek moze byt od narodenia zly, zlomyselny, sadisticky, chladnokrvny, egoisticky, bezohladny, narcisticky. Zavisi to od toho, s akym mozgom sa narodi, ako sa mu mozog v tych najdolezitejsich stadiach vyvinie, co tam zasiahne.

Tiez neplati, ze dieta nie je schopne kontrolovat svoje spravanie. V momente ako dokaze vypozorovat aku reakciu vyvolala jeho akcia, iba retardovane dieta nie schopne usudku, poucenia. Aj priemerne inteligentne individuum si uvedomi, ze ma moznost volby. Zachovat sa tak alebo onak.

Nie je pravda, ze musi byt pravidlo, ze cim destruktivnejsie sa dieta sprava tym viac istoty a lasky potrebuje. Poznam vo svojom okoli pripady, kde prave deti co dostavaju najviac lasky a istoty sa spravaju prave destrukcne a naopak. A dospeli? Su ludia ktori dokazu velmi dobre kontrolovat svoje spravanie a ak su v nich skryte selmy tak ti su najnebezpecnejsi. Ja nehovorim, ze shiriin syn je buduci dospely zlocinec, to vobec nie, avsak chcelo by to mozno zmenit pristup k nemu, viac ho pozorovat a robit spolu s nim aktivity v ktorych ma zalubu. Mozno s nim treba viacej rozpravat, viacej travit casu. Cudzim ludom ako opatrovatelkam by som ho nedavala. Mna ako 2 ci 3 rocne decko jeden cas davali opatrovatelke (a to kedysi nebolo az tak bezne ako dnes) a nik mi dodnes neveri v aku jezibabu sa zmenila ta akoze mila pani, rodinna znama, v momente ked sa za rodicmi zatvorili dvere.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Okt 2016, 23:09

KInsi, super ta po case pocut. Ano, skoda tohto fora, co uz digitalna doba je strasne rychla. Ako to nie je davno co fora vznikali, tak rychlo dokazu zaniknut. Nahradil to FB, akurat je priserne rychly a aj skupiny tam dokazu rychlo vznikat a zanikat. Neviem ci si niekedy zabludila na hlavnu stranku - www.dojcenie.eu. ale posledne tusim dva,ci 3 roky (Snezienka oprav ma) sa jej venujem. Ako inak, hlavna tema je dojcenie v prirodzenej polohe. Uz sa mi podarilo v Mamile trocha ju presadit. Teda aspon tolko, ze ju relativne akceptovali. Na stranke okrem clankov su i videa, takze ak mas niekoho, kto potrebuje poradit, mozes instruovat tam.

Artemis, ja Aldort az tak velmi nemusim, nie kazdy je umelec a moze vychovat doma. Doba sa bohuzial zmenila a nestaci vzdelavat len doma. Som ale veriaca a verm na lasku. Ano, mas pravdu, moze byt, ze v cloveku je Zlo, ale to je skutocne zlo, co treba vyhanat exorcizmom, lebo ten clovek nemal ochranu v Bohu. To je uz ale trocha mimo. Zaklad pre cloveka ostava ten isty - vztahova (priam doslovne fyzicky kontaktna) vychova. Dotyky su pre lasku podstatne. NIekde som teraz nedavno citala ze zavislost je pri nedostatku kontaktu. Presne.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Po materskej opat v praci

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Okt 2016, 22:53

Ha tak som sa zasmiala teraz celkom :-D
To ze Lukas sa na dvore prebojuje cez 3 dobermany, neznamena ze ich muci :-)
Svojho brata miluje asi najviac na svete a je to vzajomne, to ze sa surodneci biju, neznamena ze sa nenavidia,
No a uprimne, nezda sa mi, ze by bol sadista a psychopat, ani s prizmurenim oboch oci :-D
Na zem sa nehadze, afektivne záchvaty nema, autista nie je, naopak, je velmi pritulny a kontaktny.
V skolke si zvykol za tyzden, v noci spi 10 hod cez den dve, zje co dostane na tanier, vecer pozrie s bratom rozpravku a zaspia spolu, pyta sa na wc, vacsinu casu sa umieva.. Ked mu niekto vezme hracku tak si to nenecha, ale v tomto veku je to normalne, priebojny je az az, ak sa mu niekto a nieco nepaci, da to najavo jednoznačne..
My sme prezili najnarocnejsie obdobie uz, takze deti upratane, kazdy svoju pracu, svoje miesto, svoj rezim..
Uz vo veku 2,5 deti co to pochopia, destruktivne obdobie za nami a zacalo tvorive, blaznit doma sa mozu bud na dvore alebo v izbicke, sami jedia uz bez toho ze by polievka sa jedla rukami alebo zo zeme, vsetko ok.
Nuz a kto si da dlhodobo lieky na ukludnenie, je to cesta do pekla, presne ako kazda ina droga. Lieky problem ani nepomenuju, ani nevyriešia, iba ho zakryju..
Na fora v podstate uz ja ani mam cas - alebo lepsie povedane, da sa omnoho plodnejsie vyuzit...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron