detské topánky a zlomená noha :-(

debata o všetkom a pre všetkých

detské topánky a zlomená noha :-(

Neprečítaný príspevokod Dotty74 » 14 Jan 2015, 18:34

ahojte, boli sme minulý víkend na túre v Nízkych Tatrách, maličkého sme nechali doma u našich a so 7 ročnou dcérkou sme sa vybrali na výlet. Malá však na zľadovatelom chodníčku tak spadla, že si zlomila nohu :-( Lekár na pohotovosti hneď pozeral akú sme mali obuv, veď jasné že nepôjdeme v hocičom. Keďže výlety a turistika sú v našej rodine veľmi obľúbené, na začiatku zimy som nakúpila celú výstroj od termo prádla až po treky, také drahé v obchode, tak som si myslela že sme ako tak v bezpečí, ale asi ani nie.
Odkiaľ máte kvalitnú a bezpečnú obuv - hlavne pre dieťa?
Obrázok užívateľa
Dotty74
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 23 Sep 2014, 14:35

Re: detské topánky a zlomená noha :-(

Neprečítaný príspevokod quaxi » 14 Jan 2015, 22:26

Ahoj Dotty, ja pisem len zo spolupatricnosti - nasa 3rocna dcera si pred 2 tyzdnami zlomila nohu :-D A vobec nie vdaka topankam. Narazila na boboch do stlpu, ani nesla rychlo, este tam aj bol molitan lebo to bolo v lyziarskom stredisku. No nic nepomohlo, vyzeralo to na maly tukanec akych sme v detstve absolvovali desiatky kazdu zimu, smejdne boby nemaju ani skrabancek a ona zlomene obe kosti pod kolenom. Topankami to nezachranis, na lade sa smyka proste vsetko - jedine ze by si jej dala nesmeky, ale tie na take male topanky nesedia. Navyse pevne topanky maju rovnaky efekt ako lyziarky - udrzia clenok pevne v jednej polohe a potom nastane praveze horsia zlomenina vyssie. Keby boli topanky makke, minie sa cast energie padu na ohyb topanky, cast absorbuje podstatne ohybnejsi clenok, ktory je navyse na taku zataz stavany, a zlomenine sa vyhnes. Mozno za cenu podvrtnuteho clenka, ale to je oproti zlomenine pohoda. My chodime vela po horach, ale tiez som uz zistila, ze praveze pevna obuv vobec nie je taka bezpecna, ako sa hovori.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: detské topánky a zlomená noha :-(

Neprečítaný príspevokod snežienka » 16 Jan 2015, 20:55

Zienky, sucitim s Vami, vdaka, ze zdielate skusenost. Trochu z ineho sudku,prve topanocky, co som malej kupila boli specialne sandalky z Protetica, ortopedicke, ale s pevnou podrazkou. To boli jedine, kde som videla, ze ci jej topanka sedi alebo nie. No a musim skonstatovat, ze neskutocne tvrde boli na chodenie... Kupovala som ich, ked len zacinala chodit... Neskusena mama, no co dodat...
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: detské topánky a zlomená noha :-(

Neprečítaný príspevokod quaxi » 17 Jan 2015, 12:08

Aj ja som kupila prve protetikove, lebo som chcela chranenu spicku a takych bol vtedy velmi maly vyber. Dieta v tom odmietlo chodit, padalo, no hroza. Minule som citala o vyskume, kde spravili mladsim skolkarom prekazkovu drahu a potom snimali pohyby, ako ju zdolavali tusim bosi a potom v klasickych tvrdych topankach. Rozdiel bol priepastny, v pevnych topankach mali deti pohyby na urovni lahsej obrny. Napriek tomu je stale velmi zakoreneny nazor, ze detske topanky maju byt pevne, clenkove. Vyrobcom to tiez velmi vyhovuje, tvrde topanky sa vyrabaju lahsie a su ovela odolnejsie - na makkych sa akykolvek zly spoj alebo aj zly strih hned prejavi.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: detské topánky a zlomená noha :-(

Neprečítaný príspevokod artemis » 19 Jan 2015, 13:33

Dotty74 píše: ...Lekár na pohotovosti hneď pozeral akú sme mali obuv...
A čo povedal?
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: detské topánky a zlomená noha :-(

Neprečítaný príspevokod quaxi » 14 Feb 2015, 17:27

Dotty, ako sa dari? My sme sa pred 2 tyzdnami zbavili sadry, teraz uz aj ortezy a mame rozcvicovat nohu. Co sa tyka ohybnosti, rozcvicila ju za 3 dni, ale chodi zatial hrozne. Clenok ma vpadnuty, vykruca ho, nohu akoby ani nezapajala do pohybu, len ju pasivne pouzije na opretie. Dostali sme zakaz akychkolvek pevnych topanok, pretoze by jej branili v posileni a rozcviceni svalov. Zatial aj zakaz padat :mrgreen: a u nas vonku je vsade poladovica, super kombinacia, radsej ju tam ani neberiem. Ani do skolky este nemoze, uz to vidim tak ze pojde az po jarnych prazdninach, len ako dovtedy vydrzat...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron