Schody a bezpečnosť detí

debata o všetkom a pre všetkých

Schody a bezpečnosť detí

Neprečítaný príspevokod kavomanka » 05 Nov 2014, 11:56

Ahojte..chcela by som sa opýtať, čo používate ako zábranu na schody pre malých lezúňov? O chvíľu sa ma to bude týkať, nakoľko môj poklad začal štvornožkovať a schody sa mu nesmierne páčia. Susedka má tú zánbranu z lidlu ale to už jej drobec dokáže aj sám otvoriť. Chcela by som niečo spoľahlivejšie, asi to budem musieť dať vyrobiť, lebo máme dosť atypické schody, sú dosť široké :( dakujem za tipy
kavomanka
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 25 Aug 2014, 14:08

Re: Schody a bezpečnosť detí

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Nov 2014, 13:54

deti som naucila liezt po schodoch, ked stvornozkovali. Dolezite bolo ich naucit hlavne zliezat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Schody a bezpečnosť detí

Neprečítaný príspevokod quaxi » 05 Nov 2014, 22:09

My sme davali mrezu z detskej postielky otocenu opacne (hore nohami) a tie nohy sme gurtnami priviazali o zabradlie. Deti sme vzdy nechavali, nech si to skusaju, iba ak nebol nikto nablizku, tak sla na schody zabrana. Takze sa velmi rychlo naucili zvladat schody bezpecne a nebol problem, na ten kratky cas sa neoplatilo vymyslat inu zabranu. Na sirokom schodisti som videla podobnym sposobom prichyteny lacny rost z postele.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Schody a bezpečnosť detí

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 09 Nov 2014, 23:01

Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Schody a bezpečnosť detí

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Nov 2014, 12:49

My mame zabranu z Ikei, železnu (maju i drevene) a super. Mame ju dodnes, už skor kvoli psom, ked chcem nechat hore, či dole priležitostne, ale maly nevie dodnes otvorit.Malej sa podari len niekedy, ide to dost zložito a ťažko, takže je bezpečna.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Schody a bezpečnosť detí

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 24 Nov 2014, 14:55

No tak ja som mala zozačiatku strach, lebo sme si dali drevené samonosné a to sa mi zdalo príliš nebezpečné aj pre dospeláka, hlavne ak má niekto strach z výšok, ale prežila som, nie je to také strašné. Kým je všetko tak namontované a mám aj zábradlie som v pohodičke. No a deti strážim ako oko v hlave. Mala som aj tie zábrany, ale starší sa naučil to otvárať, aj keď to ide ťažšie, sama nechápem ako to vie a on za sebou nezatvára, takže aj malý krpec lezie po schodoch za ním. Tie stupne sú tak normálne nie sú vysoko, čiže to vie zvládnuť, aj keď samozrejme trpnem vždy. Hore chodia štvornožky a dole po zadku ;)
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Re: Schody a bezpečnosť detí

Neprečítaný príspevokod kavomanka » 16 Feb 2015, 19:30

LenkaLienka, Máte samonosné drevené? A nevŕzga to? Ja som sa toho hrozne bála.
kavomanka
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 25 Aug 2014, 14:08

Re: Schody a bezpečnosť detí

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Aug 2015, 16:09

samonosné a drevené máme aj my, nie nevrzga to absolutne, su krasne aj nebezpečné :-D kto nevie musi davat velký pozor, my sme zvyknutí, aj deti, psi, takže pohoda. deti sa rýchlo naučia hore aj dole, no tam je však celkovo problém- dieťa vie množstvo vecí, ale je roztržité, nepozorné atď aspon teda tie moje, sú schopné utekať dopredu s hlavou otočenou dozadu, napríklad... a to je peklo. zábrany máme, pozemok rovný ale u našich samý zráz, múrik, kopec... šialenstvo :twisted: :twisted: :twisted: tak ozaj nerobím nič len chodím Lukimu za zadkom..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron