Máte radi sushi?

debata o všetkom a pre všetkých

Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod kavomanka » 02 Okt 2014, 14:59

Ahojte. Minule prišiel brat k nám so sushi. priznám sa, nemám odvahu na také jedlo, surové ryby, čo ja viem? Ja milujem ryby, na akýkoľvek spôsob, jedla som už aj kadejaké morské príšerky, ale surovú rybu som nevyskúšala, nenabrala som odvahu, ani som neochutnala. Ako je to s vami? Máte radi sushi? :)
kavomanka
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 25 Aug 2014, 14:08

Re: Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod snežienka » 02 Okt 2014, 23:54

Moj partner ho ma velmi rad, ale vravel, ze ho bude jest uz len v Japonsku. Ze mimo tej krajiny zatial naozaj dobre sushi nejedol, tak ho uz nekonzumuje.
Ja som raz mala "tatarak" z lososa. Uplna surova ryba a veeeeelmi dobra :)
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 03 Okt 2014, 21:35

Ryby v tejto uprave moc nemusim, aj ked klasika pecene alebo dusene mi chutia. Morske plody vobec nejem a na sushi mi vadi aj ryza a tie hnusne riasy, co chutia ako nahnita pokosena trava, takze pre mna je to jedlo, ktoremu sa vyhybam velkym oblukom :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 03 Okt 2014, 23:07

my sushi mame velmi radi. ale teda chuti nam len v jednom sushi bare v BA. ALe je pravda, ze vo FouZoo som nebola takze s tym porovnat neviem :D
takze odvaha, dobry sushi bar a mozno pridete na chut. Aj malemu velmi chuti, rata sa mu jedenie palickami. jemu vyberame samozrejme so zeleninou alebo vyberieme nejaku pecenu rybu. skvele polievky maju. no nic, preglgnem sliny a idem spat...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Okt 2014, 00:07

Sushi poznam len z obrazka, ale napadlo ma, ze kysle rybicky nie su asi tepelne upravene, ci?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Okt 2014, 00:07

Sushi poznam len z obrazka, ale napadlo ma, ze kysle rybicky nie su asi tepelne upravene, ci?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 04 Okt 2014, 20:58

Moje to nie je, ale manzel ma rad azijsku kuchynu. Mama to robi pravidelne doma, nie je to velky problem. Ona neje ryby, takze to plnime zeleninou. Riasy hockde uz kupips, do ryze pridat trochu octu, ked varis, potom sa dobre lepi. Riasu vystriet na taku podlozku, co sa da zatocit (take tenucke drievka zviazane), nacapkas ryzu, naplnis, zatocis, krajas, ozdobis vselijakou farebnou surovou zeleninou. Wasabi a sojovu omacku do misiek, hotovo, dobru chut.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Okt 2014, 22:35

Ja by som mohla jesť suši kludne aj 3x denne... chvalabohu to neviem robiť a nemáme tu blízko suši bar, inak skrachujem na 100%.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod Dotty74 » 08 Okt 2014, 11:49

ja sushi zbožňujem, prvýkrát som ho jedla v Blave a bolo výborné, teraz sme v našom meste natrafili na reštiky, kde je tiež chuťovo fantastické a dokonca sa dá objednať aj domov - minule sme si robili oslavu a okrem vynikajúcich domácich chuťoviek sme zaexperimentovali a objednali aj sushi - malo to veľký úspech - ale robiť si ho doma si netrúfam :D
Obrázok užívateľa
Dotty74
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 23 Sep 2014, 14:35

Re: Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod kavomanka » 24 Okt 2014, 11:00

áno? a kde ste kupovali? z ktoreho mesta ste?
kavomanka
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 25 Aug 2014, 14:08

Re: Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod artemis » 28 Okt 2014, 12:08

kavomanka píše:Ahojte. Minule prišiel brat k nám so sushi. priznám sa, nemám odvahu na také jedlo, surové ryby, čo ja viem? Ja milujem ryby, na akýkoľvek spôsob, jedla som už aj kadejaké morské príšerky, ale surovú rybu som nevyskúšala, nenabrala som odvahu, ani som neochutnala. Ako je to s vami? Máte radi sushi? :)


Nedoverujem tomu v nasich podmienkach.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod Dotty74 » 28 Nov 2014, 20:46

Teraz som spoznala mamičku, býva vo vchode vedľa a pozvala ma k nim na návštevu a ona zbožňuje a robí sushi, povedala že ma to naučí, tak som zvedavá. No a tá reštika je v Prešove volá sa Kliklak. Ak sa raz dostanem na dovolenku, tak vyskúšam isto v prímorských krajinách, že či by sa to dalo porovnať aj v našich podmienkach. Ale mne to tu chutí, aspoň doteraz som mala šťastie na fajnové sushi :P
Obrázok užívateľa
Dotty74
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 23 Sep 2014, 14:35

Re: Máte radi sushi?

Neprečítaný príspevokod olsenka » 10 Mar 2015, 23:18

Morské plody a sushi by mali najlepšie chutiť niekde pri mori, no nie vždy to je tak. Na dovolenke v Chorvátsku sme si sadli do celkom podľa vzhľadu kvalitnej reštiky, aj jedlo bolo dosť drahé- samozrejme najdrahšie boli práve špecialitky z mora.... A poviem vám, lepšie robím ja doma z tých mrazených... a to už je čo povedať. Po vyskšaní asi troch reštaurácií som prestala hľadať a svoju energiu som radšej minula na trhoch nákupom morských príšeriek... Tak so sushi to bude asi rovnako. Jedla osm ho len párkrát nemôžem posúdiť či bolo dobré alebo sa dáspraviť aj lepšie... no neohúrilo ani neublížilo :)
olsenka
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Mar 2015, 19:49
Bydlisko: Košice
Počet detí: 0
1. dieťa: Emma
Rokov: 10 rokov, 7 mesiacov, 13 dní
Môj status: Si to, na čo myslíš :)


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron