Pozor na okná

debata o všetkom a pre všetkých

Pozor na okná

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 25 Sep 2014, 20:36

Ahojte, chceli by sme meniť okná niekedy asi na jar, lebo teraz už nestíhame. No a len tak by som chcela vaše názory či sú lepšie plastové alebo drevené. A kupovali ste si aj tie bezpečnostné prvky, aby si deti neotvorili okná? My sme doteraz nemali, ale čím ďalej tým viac je tých prípadov kde vypadli deti z okna aj keď u starých rodičov...Asi aj tam by som im namontovala. :lol:
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Re: Pozor na okná

Neprečítaný príspevokod quaxi » 25 Sep 2014, 22:34

To zalezi hlavne ake mas deti. My sme na 10. poschodi, okna vecne dokoran a neriesim, nespravaju sa nebezpecne. Ale niekto nemoze nechat dieta chvilku same pri okne, lebo by to dopadlo zle... Daju sa kupit aj poistky, alebo aj zamykacia klucka (da sa zamknut aj v polohe vetrania).
Drevene potrebuju castejsiu udrzbu, u nas neprichadzali do uvahy aj kvoli cene, a aj mi to bolo luto davat take okna do panelaku, asi v rodinnom dome by som ich skor dala. Ak mate velmi vlhko, tak su lepsie drevene, dychaju trochu viac ako plastove, takze menej hrozia plesne.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pozor na okná

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 03 Okt 2014, 19:17

No presne tie plesne. Vlhké kúty nemôžem ani cítiť. Neviem ako by sa tomu dalo zabrániť. Nejaké zateplenie alebo omietky. Viem že okná treba poriadne otvárať aby sa vyvetralo, ale tá kondenzácia pár, tak tomu sa nevyhnem a hlavne nie v kuchyni, kde mi digestor nefunguje a môj manžel ho vymieňa asi už 3.rok. :evil:
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Re: Pozor na okná

Neprečítaný príspevokod quaxi » 03 Okt 2014, 21:30

Ked mate problemy s plesnami tak s plastovymi oknami sa to takmer naisto este zhorsi. A zateplenie nie vzdy pomoze, niekedy prave naopak :-/
Na vymenu digestora objednaj hodinoveho manzela. Digestor vymeneny za hodinu a cokolvek dalsie budes potrebovat spravit v byte, pojde to po tejto skusenosti chlapovi ovela rychlejsie :mrgreen:
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pozor na okná

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Okt 2014, 00:10

a co tak pouzivat mikrovetranie? To je vlastne okno skoro zavrete, ale je tam vacsia strbina. Ale aj normalna ventilacka by mala byt podla mna bezpecna. Ale do kuchyne ozaj nieco ucinnejsie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pozor na okná

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 04 Okt 2014, 20:51

Lenka, existuju aj take lapace vlhkosti, ktore si tam mozes dat. Prirodnym je napriklad drevene uhlie. Daj do misiek na skrine hore. Alebo potom take umelohmotne, v ktorych sa pravidelen meni napln, ked sa tam nazbiera vela vody.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron