Ako trávite čas s deťmi?

debata o všetkom a pre všetkých

Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod Dotty74 » 23 Sep 2014, 14:39

Staršia dcérka Ninka má 7 rokov, začína byť posadnutá korálikmi a pripája sa ku mne, keď robievam kamoškám náušnice a náramky. Po kom to asi má? :lol:
Mladší Marko má len 4 mesiace, uvidíme pre čo sa nadchne časom...
Čo radi robia vaše deťúrence?
Obrázok užívateľa
Dotty74
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 23 Sep 2014, 14:35

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Sep 2014, 21:06

U nas su velmi v oblube spolocneske hry. Niekedy obycajne, ale mame aj zopar takych pre dospelakov, tak potom mame aj my srandu, ked musime vymyslat pravidla tak, aby to zvladal aj syn. Dcera samozrejme taha nahodne, ale vacsinou to hru ozivi, takze to nevadi.
Koralky bavia dceru, syna bavili raz :-) Oboch bavi plastelina. Dcera ma velmi rada puzzle, syn vobec, co je skoda, lebo mna to bavi. Obaja radi skladaju lego. Inac ich zatial celkom dobre zabavaju domace prace, hlavne varenie a pecenie, pri tom vedia vydrzat dost dlho. Alebo este sviecky - dam im alobal, na to zopar starych sviecok, oni si ich odpaluju jednu od druhej, zhasinaju, kvickaju vosk a modeluju z neho, to ich zabavi aj vyse hodiny.
Ale inac vacsinou travime spolocny cas vonku roznymi sportami, alebo len tak bezcielnym poflakovanim po lese - to volame ze ideme hladat hriby, aj ked ich takmer nikdy nezbierame, iba fotime.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Sep 2014, 22:58

Ja som si spomenula, ze najstarsiu bavili tie koraliky (alebo to bolo nieco ine male)velmi skoro - ked vedela sediet, ale chodit nie. Velmi rada ich brala medzi prsteky a davala do skatulky. Takze Dotty, mozno to Marka zaujme uz za chvilu :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 24 Sep 2014, 21:35

Teraz je v tej vekovej kategorii velmi moderne robenie naramkov a inych ozdobok z farebnych gumiciek. Su vselijake levely, pomocky ako haciky, vidlicky, ceruzky. Vsetky dievcata, v okoli sedia a gumickuju, vymienaju,....Ako kedysi CE-cka.
Okrem toho rada tiez strikuje len pomocou prstov, to dnes riesila asi 4 hodiny. ( na 4 prstoch su nahodene ocka na jednej ruke)
Inak klasiky: farby, plasteliny, peciatky.
Teraz sa prida zber gastanov, kreslenie obrazkov na okna pomocou farieb na sklo, to ma velmi rada. To robime vzdy s nastupom noveho rocneho obdobia - menime temy. Len mi je luto potom tie starsie vytvory zoskrabat, lebo to niekedy nepreziju. Takze mame doteraz ozdobene okna zajacami a velkonocnymi vajcami v pestrych farbach.
Tento rok je hribov fakt vela, my ich teda aj s pozitkom zbierame. Aj take co nepozname a potom robime mykologicku poradnu podla atlasu. (Tie potom vyhodime) Tie atlasy nachame samozrejmä.
Este deti radi vypichuju, neviem. Take male ihly su to a picha sa do vopred nabodkovanych tvarov. To sa da aplikovat v kazdom rocnom obdobi . povypichovat aktualne tvary v trendovych farbach. Na Velku Noc sme robili vajca a kurata vselijake cipkovane, teraz skor domceky alebo kostolik, to sa nalepi na okno, ked je uz tma a vnutri sa svieti je to zuzo.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 24 Sep 2014, 21:36

Na tie gumicky si daj do google: Gummiarmband.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Sep 2014, 22:42

U nas tie gumicky maju dokonca aj v dvoch nasich dedinskych miniobchodoch. Je to naozaj vsade.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 24 Sep 2014, 22:45

Tie gumicky ficia dost aj tu, co som si vsimla na ZS. Aj v hrackarstvach je toho teraz dost. Nasho syna to naucila jedna pani na dovolenke, len tak na prstoch, super zabava ked stanujete v dazdi a nemate kam ist.
Este je dobre vysivanie na dierkovanom papieri. Obycajny tvrdsi papier s dierkami kazdych 5mm a na tom nakresleny obrazok. Dieta vysiva obvod obrazku, ide to ovela lahsie ako na latke. Netusim ako sa to vola, my sme to kupili v pagro diskont, taku sadu kde ich bolo tusim 100ks a stalo to par supov. Syna to velmi bavi.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 29 Sep 2014, 15:20

To je také super, keď sa deti venujú aj iným činnostiam než pozeranie tv alebo hranie pc. A hlavne, ak sa im pri tom venujú aj rodičia, pretože dieťa to postupom času prestane baviť ak je samé. Hej teraz letia tie gumičky, mám už kopec náramkov v rôznych farbách a variáciách. Dcéra si vždy nájde niečo či už v časopise alebo na nete čo by chcela spraviť a ja jej samozrejme musím pomôcť. Nedávno doniesla vytlačený obrázok, že chce háčkované srdiečka, no bohužiaľ, háčkovať fakt neviem, tak mi to nejak nedalo a objednala som to :D Ešte som ju učila náramky priateľstva, ale tie vyššie levely neviem, ja len také jednoduché. ;)
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod Dotty74 » 16 Okt 2014, 19:27

Jaj tie gumičky ju nejak nenadchli. Kúpili sme jej balíček ale ju viac bavia korálky a robenie náušníc. Niekedy sa čudujem, kde sú hranice jej fantázie. Síce možno aj na internete berie inšpirácie. Háčkované sa aj mne veľmi páči, svokra to vie, ale už s vekom sa tomu bohužiaľ nevenuje.
Odkiaľ si objednávate tie kadejaké doplnky na výrobu? Ja občas si niečo na vianočných trhoch kúpim či už na stromček alebo ako dekoráciu. Najmä na Vianoce alebo Veľkú noc.
Obrázok užívateľa
Dotty74
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 23 Sep 2014, 14:35

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod luciole » 16 Okt 2014, 20:42

Ja som na tvorivy material akurat objavila stranku http://www.creactive.sk/ Maju velky vyber,spracovanie objednavky bleskove a vsetko skladom,este som nieco menila,na co reagovali promptne a milo. Tak este snad aj dorucenie bude ok a definitivne budem moct odporucat ;-)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 16 Okt 2014, 21:11

Ja take veci radsej kupujem v normalnych obchodoch, rada sa motkam v oddeleniach s kadejakymi drobnostami a nakupujem podla toho, co ma zrovna oslovi, ze by sa dalo vyuzit. Na internete ma vacsinou neoslovi nic, potrebujem to vidiet nazivo. V Tescu alebo Kiku mavaju rozne drobnosti, tiez v papiernictvach, galanterkach alebo aj v hrackarstvach.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 06 Nov 2014, 18:57

Ja osobne mám pobehané obchody ako ginka v KE, reproma v PO tam majú dobré výbery. Ale časom som všetko obkukala a vždy majú rovnaký tovar, nič nové. Postupne som začala viac cez net objednávať. Vždy majú nejakých nových predajcov čo sa venujú rôznym činnostiam, čiže je to fakt pestré. Teraz najnovšie sa snažíme napodobniť s dcérou takýto náramok http://www.artride.eu/sk/vyrobky/artrid ... -muslovina Tak držte prsty, aby to vyšlo tak ako je to na obrázku. Ak to nevyjde, asi ho objednám a poviem, že som ho nejak spravila v noci kým spala :D
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod Dotty74 » 12 Nov 2014, 23:21

aj na sashe som našla zaujímavé kúsky, len škoda, že toho času teraz nie je trošku viac...aj ten creactive a a artride vyzerá zaujímavo, našla som tam fajn inšpirácie, už to asi nebude robiť len malá, našla som zaujímavé kúsky aj pre seba :-D
Obrázok užívateľa
Dotty74
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 23 Sep 2014, 14:35

Re: Ako trávite čas s deťmi?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Nov 2014, 12:37

U nás fičí tancovanie v prezlečení za princezny. Chudák malý je tak pod vplyvom malej, že sám aktívne pýta šatičky (malá mu venovala baletný dres so sukničkou v ružovej farbe a s hello kitty na bruchu) a natahuje si ružovú celenku a potom spolu aj hodinu tancuju, lietaju, vyskakuju, oblubuju najma Canakyho s Podhradskou a samozrejme Fíííha Tralala :) Moja mama má s tým trochu problém, že je s malého takýto transvestita, ale mne to príde akor ako sranda a hlavne sa super zabavia. Uvidíme dokedy ho to bude bavit.
Malý sa ešte super zabaví s vláčikom z Ikei, ten , ako muž poznamenal, odpratujeme každý večer. Inak chodíme vela von a cez leto trávili moc casu na trampolíne.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron