Deti ako domáci majstri

debata o všetkom a pre všetkých

Deti ako domáci majstri

Neprečítaný príspevokod kavomanka » 04 Sep 2014, 11:37

Môj 7-ročný synček mne aj manželovi chce vo všetkom pomáhať. Minule so mnou piekol a sa sťažoval, že ja mám zásteru a on prečo nemá, tak som musela ušiť aj jemu nejakú, takú chlapčenskú. S ockom by len zváral a majstroval z dreva rôzne výrobky. Občas sa mi zdá, že je príliš aktívny, ktovie dokedy mu to vydrží. Ako vám vaše staršie dietky pomáhajú a niečo vyrábajú? Som rada, ze nesedi pri tablete, ale ma radsej klasicke ručne prace. aj ked ta kuchyna potrebuje niekedy take dva dni na vyčistenie. :)))))
kavomanka
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 25 Aug 2014, 14:08

Re: Deti ako domáci majstri

Neprečítaný príspevokod quaxi » 04 Sep 2014, 14:36

Tiez mame takeho :-) Teraz ma 6r, ale odmalicka ho najviac pritahovali "chlapske" prace a kuchyna. Hracky nuda, ale ked kupime nieco v Ikee, tak ma vianoce, lebo moze skladat. My si svojpomocne prerabame byt, velke prace sme stihli pred detmi a teraz dorabame postupne vzdy to, na co nasetrime a najviac to treba. Takze obcas ma o zabavu postarane. Ale pomaha uz celkom efektivne, napr. spodnu polku detskej izby vymaloval on a vobec to nebolo treba po nom opravovat. Aj varenie mu ide dobre, niektore jedla (cestoviny, palacinky, zemlovku a pod.) uz prichysta uplne samostatne a ja len sedim a uzivam si :-) Mame stastie ze stari rodicia maju aj dielnu aj zahradu a este dedko opravuje historicke auto, syn by sa tam samozrejme najradsej prestahoval, to je prenho raj na zemi, zahradne prace ma tiez velmi rad. A samozrejme tiez som musela usit monterky, zastery a chnapky pre obe deti - povinna vybava aj na chatu. A este s nami vzdy musia ist pracovne rukavice, nasli sme take, co tesne obopinaju prsty a su pogumovane, v tych sa detom velmi dobre pracuje, ak ich este nemate, odporucam.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Deti ako domáci majstri

Neprečítaný príspevokod kavomanka » 11 Sep 2014, 17:15

to je skvelý nápad aj jemu kúpiť napríklad na vianoce takú výbavu, ako rukavice a montérky. Mal by istotne radosť. Odkiaľ si kupovala?
kavomanka
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 25 Aug 2014, 14:08

Re: Deti ako domáci majstri

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Sep 2014, 20:21

Ja som monterky sila, ale daju sa bezne aj kupit. Rukavice mali v hornbachu alebo baumaxe, ale tiez zozenies aj cez net. Napr. tu maju aj rukavice aj monterky, rukavice sa nam osvedcili tento typ http://www.pracovneodevykado.sk/pracovn ... TWITE-KIDS
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Deti ako domáci majstri

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 25 Sep 2014, 18:52

Kupovala som synovcovi - krsniatku montérky tiež cez net. Oh ako mu svietili očká, tak ma to dojalo, že mu montérky spravili radosť. Potom mu už rodičia tiež podokupovali rukavice a predstavte si, že aj prilbu ako majú stavbári :-D no ja som sa tak smiala, keď mi ho odfotili. Šplhal sa po stromoch celý vystrojený, že on pracuje na stavbe a už chcel si tam postaviť z dosák domček. Samozrejme mu to nedovolili, ale už prehovára ocka - švagra, aby mu ho spravil, tak som sama zvedavá ako to pôjde ďalej. Keby si chcela tak všetko sa nakupovalo tu v tomto eshope. Ja osobne som kúpila takéto http://www.peronslovakia.sk/sk/katalog- ... -maskacove Ale majú tam kadejaké aj kombinézy, tak si popozeraj. Lebo som chodila po baumaxe aj pracovných odevoch a nikde nemali detské, tak mi ostalo hľadať len po nete. :P
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Re: Deti ako domáci majstri

Neprečítaný príspevokod Dotty74 » 03 Okt 2014, 16:02

wau, tie maskáčové sú perfektné, keď ich teraz videla moja Ninka, hneď ich chce (inak to je taký malý chlapčisko:-) a my chodievame veľa do prírody, zídu sa, aj ja ďakujem za tip
Obrázok užívateľa
Dotty74
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 23 Sep 2014, 14:35

Re: Deti ako domáci majstri

Neprečítaný príspevokod reanda » 03 Okt 2014, 20:50

Dotty74 perfektny avatar :mrgreen:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Deti ako domáci majstri

Neprečítaný príspevokod quaxi » 03 Okt 2014, 21:24

Tie su fakt pekne, moj syn je teraz nadseny zo vsetkeho maskacoveho, urcite by ho potesili. Musim napisat Jeziskovi :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Deti ako domáci majstri

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Okt 2014, 00:12

Dotty, mas uzasny obrazok :D . Davno som nic tak vystizne nevidela :goodjob: .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron