Letne prazdniny - ako travite?

debata o všetkom a pre všetkých

Letne prazdniny - ako travite?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 26 Jún 2014, 13:38

Ahojte. Koncom skolskeho roku nam skoncili vsetky kruzky aj lesna skolka,kde mala chodila jedno dopoludnie. Rozmyslam,ako malej naplnit leto. Ako to robite vy? Ja celkom pendlujem,doma,nasi,chalupa,moja stara mat,ale i tak som sa pristihla pri nude,hlavne ak som viac dni v brne...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Letne prazdniny - ako travite?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 26 Jún 2014, 16:42

My mame opacny problem - ani zdaleka nestihame vsetko, co by sme chceli. Buduci tyzden ideme na dve navstevy, potom na splav, potom ku rodicom na chatu. Tam byvame cele leto. Na chate je aj dalsia rodina s detmi, takze je kopec zabavy, ani nemusime nikam daleko chodit. Obcas pride nejaka navsteva, alebo my ideme na vylet. Je tam dost prace, cele leto treba robit okolo urody, nenudime sa. Rodinny dom je v tomto idealny - na dvor sa daju dat detom nejake atrakcie a tym ze su stale vonku, su spokojne. O to horsi byva sok po navrate do panelaku :-D Tento rok uz ale posledny krat, ked nastupim do prace, nebudeme moct takto fungovat :-(
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: Letne prazdniny - ako travite?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Jún 2014, 00:37

Mne sa osvedcilo co najviac casu travit s niekym - teda hlavne s partakmi pre deti. Takze dufam, ze v lete nas postupne navstivia kamaratky s detmi (to je vyhoda domu), taktiez sesternicine deti - tie byvaju mimo SR, takze je to o to lepsie. Ked su u nas moje kamaratky, tak aj chod domacnosti je jednoduchsi, zdielame spolocne :-) a je tak vacsia zabava.
V rodnom meste, kde byvaju rodicia chodia decka kazde leto na tyzden na denny tabor. Tam sa tiez snazime, aby tam bol este niekto znamy - kamoskine deti, sesternicine... Jednak spoznaju mesto a jednak su spolu. Ak nie inak, tak aspon stari rodicia organizuju program, ale opat podla moznosti s detmi mojich sesternic.
Pokial sa da, aj dovolenku sa snazime organizovat spolu s niekym. Teraz to mame vymyslene tak, ze sa stretneme s kamaratmi z Holandska (s detmi samozrejme) v Cechach na rodinnom tabore s detmi. Uz sa velmi tesim - dospelaci si mozme pokecat a decka budu mat spolocny program.
Jasne, mavame aj dovolenky aj samy, ale je to vacsia nuda a musime byt kreativnejsi co sa tyka programu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Letne prazdniny - ako travite?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 27 Jún 2014, 11:08

U nas je to tak, ze spolocne dovolenky detom viac vyhovuju, ale my dospelaci si vzdy najneskor na treti den povieme, ze nikdy viac :mrgreen: Aj tak sa vzdy nechame zase nahovorit :D Najlepsie bolo, ked sme sli so sestrou, ale tak, ze oni boli ubytovani inde ako my. Cez den spolocny program, deti sa zabavili, rano a vecer klud pre seba. S nimi je fajn aj to, ze maju podobny zivotny styl a deti povahovo aj vekovo podobne nasim. S inymi ludmi sa tazko zladim, lebo moje predstavy o dovolenke su velmi nestandardne :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: Letne prazdniny - ako travite?

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Jún 2014, 13:20

tak moje predstavy o dovolenke sú jednoznačné - maledivy, pokoj, žranica, slnko, more, kúpať sa, ležať, spať. proste hlivieť. aktívna dovolenka je pre mňa zabijak. takže o tomto možem iba snívať ešte poriadnych pár rokov. tiež sa nám veľmi osvedčilo chodiť na hromadnejšie akcie a dovolenky s kamarátmi, čo majú deti, ja som najspokojnejšia, ak je to také prostredie, kde sa dajú voľne a bezpečne vypustiť a tiež uprednostňujem rodičov, ktorí neriešia každú blbosť alebo konflikt medzi deťmi, iba ak hrozí nejaké nebezpečenstvo :mrgreen: som rada, že máme dom a dvor. tento rok nás čakajú prvé prázdniny, školka končí 11.7. a potom sme až do septembra doma.
my sme dokonca už vyslali nášho syna na týždňovú dovolenku bez nás, švagriná išla k moru, tak nám zobrala aj Tomáška, bola tam s kamarátkou, ktorá má tiež 2 malé deti.. náš tam bol úplne šťastný, tak som rada.. no ale trochu sme sa s mužom doma nudili :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Letne prazdniny - ako travite?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Júl 2014, 15:50

Shira, a tebe kedy vychadza TP? Ak si dobre pamatam, prazdniny si uz prilis neuzijes?
My sme este nikdy neboli na vylihovacej dovolenke, ked som este robila, tak sme aj rozmyslali, ale vzdy bolo prilis vela inych zaujmov a malo volna. Teraz je dost volna, ale zase malo penazi, a uz ani nie je na vylihovanie chut. Kym som doma, mozem vylihovat kolko chcem :mrgreen: Najviac sa nam osvedcila dovolenka, na ktoru sa vobec nic neplanuje, iba termin a priblizna trasa (prstom po mape), kombinacia auto+stan alebo bicykle+stan. Nie sme na nic viazani, ideme kedy chceme, kam chceme. Ked sa nam uz nechce ist dalej, alebo zbadame nieco pekne, zozenieme nejaky kemp a dalsi den sa rozhodneme, ci tam zostaneme alebo pojdeme dalej. Vyhybame sa atrakciam, vychyrenym lokalitam a vsetkemu, co pritahuje davy.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: Letne prazdniny - ako travite?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 02 Júl 2014, 09:22

Nudu su teda neviem predstavit. MAm neustaly pocit nestihania a nahanania. Bud sme na vylete alebo na navsteve alebo je niekto u nas a sme s nim na vylete. :-)
Snazim sa to tocit, jeden den vylet, dalsi bicyklovanie, potom dalsi ihrisko, potom plavanie. V poslednom obdobi nie je moc casu na indoor aktivity, ako kreslenie, ci plastelina. Takze ak vo chvilke kludu nieco take navrhnem, tak deti vyborne spolupracuju. Kedze je ovocna sezona, casto spolu pecieme.
Okrem toho sa mi velmi rozsirili moznosti tym, ze deti uz nemaju poobedny spanok a sme podstatne flexibilnejsi. Do ich dvoch rokov sme chodili len tu do parku, na ihriska v dedine, teraz objavujem region. Ani ja to tu este nepoznam, tak ma to velmi zaujma. A je co odhalovat, je tu kopec lesnych turictickych a bicylovych tras, jaskyne, hrady, zrucaniny, jahodove polia na samozbieranie. Teraz dozreli cucoriedky v lese....
Tak ked sa hrozne nudite, nabal Vas a za 6 hodin ste tu. :-) Je tu volna izba, varia obstojne. :-) Maso nebude.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní

Re: Letne prazdniny - ako travite?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Júl 2014, 18:18

Nuz zienky,uz par dni sa chystam odpisat,ale nestiham, takze to take zle s nami nebude. Dakujem mamamima za pozvanie,ale ste kusok od ruky. :D
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron