nespolupráca v škôlke

debata o všetkom a pre všetkých

nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod vejula » 16 Máj 2014, 13:08

Ahojte, mam na vas jednu otazku.... Čo si myslíte o tom, ked dieťa v škôlke nespolupracuje. Teda aby som to vysvetlila, odmieta na povel tancovať spievať recitovať.... Môj syn je dosť individualista, čo o nom viem a vždy som to brala ako fakt, nikdy by ma nenapadlo, že je to nejaky problém. Včera mali v škôlke besiedku, všetci tancovali spievali a môj malý len stál a absolutne nič.. KEd som sa ho pýtala doma, prečo netancoval, povedal, že bol unavený a že sa mu nechcelo. Učitelka mi včera povedala, že môj malý ako jediný odmieta spolupracovať, a podielať sa na spoločných aktivitách, že ani nevie, či ma nejaku pamäť, lebo ani básničky ani pesničky, vraj nič.... Ja velmi dobre viem, že pamäž ma vybornu a pamätá si všetko aj to čo nemusí. Ale učitelke to samozrejme nevysvetlím, lebo ona ma svoju mienku. Pritom syn chodí do škôlky rád, nema absolutne problém, po chorobe sa do škôlky teší. Preto ma včera dosť prekvapili tie učitelkine slová. Ja ale neviem či to riešiť. Nedokažem syna nutiť spievať či recitovať, ked na to nemá chuť, myslím, že tým, že to bude robiť len kvôli mne, to vlastne stráca význam aby to vôbec robil... Mate niektorá sa dieťaťom podobný "problém" ?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod quaxi » 16 Máj 2014, 15:01

Ved to vobec nie je problem, len pre ucitelku je to problem, lebo nema postarane o cele stado naraz, ale musi sa este straaasne namahat a pozerat na jedno dieta, co sa hra inac. Hlavne s chalanmi casto byva problem, ze v skolke su preferovane skor dievcenske aktivity, kreslenie, tancovanie, recitovanie - to chalana proste nebavi, bud ide s davom, alebo ide s davom a robi popri tom bordel aby dal najavo nespokojnost (to mame doma my), alebo kasle na dav a robi si svoje... Podla mna to je idealna situacia, ak si vie najst nahradny program, ked mu ucky vymyslia nudny. Nijako ho k tomu nemotivuj, ked o tom ucitelka bude zase lamentovat, tak sa jej spytaj, ze ci nejako vyrusuje, zavadzia im, alebo preco jej to prekaza ze sa nezapaja.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod quaxi » 16 Máj 2014, 15:11

A aby som ta potesila, nasa prva skolkarska besiedka vyzerala asi takto:
scenka c. 1: deti nastupuju na podium a zbojnik vresti NIEEEEEE ja tam NEEEEJDEEEEEM
scenka c. 2: mamicka odnasa zbojnika do obecenstva
scenka c. 3: deti spievaju a tancuju
Z kazdej triedy sa naslo aspon jedno take dieta ;-) A o 2 roky neskor ked mal na ZUS prvy koncert tak prisiel, poklonil sa, ludia zatlieskali a on na to - "To ste uz dotlieskali? Aj viac ste mohli!" Nema problem :-D
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Máj 2014, 15:22

Mne to tiez ako problem vobec nepripada skor mi to pride usmevne. Urcite by som ho do nicoho nenutila ved ti to pekne sam vysvetlil ze ho to nebavilo. Cudujem sa ze ucitelka to riesi. Ja mam sice davove dieta ale su tam aj nedavove a skor je to vtipne aj na vystupeniach a ucitelky u nas nemaju s tym problem. Ja zase naopak ked sa opytam ci sa naucil basnicku a nech mi povie tak bud mi nepovie alebo naschval si vymysla a smeje sa, ale na vystupeni povie vsetko ako treba... Inak Dominik je moj clovek ja som isla vzdy proti prudu a drzalo ma to veeeeelmi dlho :D :D :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod reanda » 16 Máj 2014, 16:11

poprosit pani ucitelku, nech mu da laskavo svaty pokoj a nekazi ho :D
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod vejula » 16 Máj 2014, 17:55

dakujem dievčatá... Ste ma upokojili, včera ma to trochu znechutilo... Nie to, že nespieval a ani si nepotrpím na pochvaly od "autorit". Ale bolo to také divne, lebo učitelka všetkým rodičom deti chválila, aké su šikovné a bla bla.... A mne akurat povedala, že fakt nevie ako budeme dalej riešiť, že naše dieťa nema absolutne zaujem o spoločné aktivity. Som sa jej snažila vysvetliť, že je typ dieťaťa, ktoré sa nedokaže hrať na pokyn... Tak len krutila hlavou, že sa to ale musí naučiť :-S a proste celkovo sa o nom vyjadrovala, akoby bol nejak pozadu oproti ostatným....Divny pocit som z toho mala... triedu mu meniť nechcem, on si zvykol a pači sa mu tam, teši sa ked ide do škôlky... Tak ho to snad ani nejako zvlašť nezranuje... A berie to športovo.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod vejula » 16 Máj 2014, 18:16

ešte chcem doplniť, že ked tie detičky tancovali on celý čas žmural očami a škrabal sa po hlave. Videla som, že absolutne nieje vo svojej koži a nenachadza význam v týchto aktivitách. On nikdy nebol typ dieťAťA, KTORý by sa predvádzal a ukazoval, čo vie.... Všetko robí viac menej sam pre sebe, pre svoj dobrý pocit, nie pre uznanie, či potlesk davu.... Asi preto je mu toto všetko cudzie. PRemýšlam, či ma význam vôbec sa týchto besiedok zučastnovať
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod snežienka » 16 Máj 2014, 19:04

vejula píše:.... Všetko robí viac menej sam pre sebe, pre svoj dobrý pocit, nie pre uznanie, či potlesk davu....

vejula, podla mna je prave toto super. Ja by som to nazvala nezavislost/sloboda. :goodjob:
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod artemis » 16 Máj 2014, 19:41

reanda píše:poprosit pani ucitelku, nech mu da laskavo svaty pokoj a nekazi ho :D


Reanda, vidím že môj koment už nie je vôbec potrebný :mrgreen:

Vejula, nič si z učitelky nerob, Tvoj syn je silná individualita, to že sa mu nedostalo chvály ho asi nijako nezarmutilo, takže ani Teba nemusí to trápiť :)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod vejula » 17 Máj 2014, 10:42

snežienka artemis, dakujem za príspevky... Si uvedomujem, že asi som si to len proste zobrala príliš osobne, tie reči. Môže my byť v podstate ukradnuté to, či učitelka vie, či nevie, či ma môj syn nejaku pamäť. Hlavne, že to viem ja, že je mudry, len nema potrebu to predvadzať pred cudzími ludmi.. :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod artemis » 19 Máj 2014, 15:26

vejula píše:snežienka artemis, dakujem za príspevky... Si uvedomujem, že asi som si to len proste zobrala príliš osobne, tie reči. Môže my byť v podstate ukradnuté to, či učitelka vie, či nevie, či ma môj syn nejaku pamäť. Hlavne, že to viem ja, že je mudry, len nema potrebu to predvadzať pred cudzími ludmi.. :-)


Som velmi nad vami cez vikend rozmyslala - napadlo ma, ci to nebola i taka preventivna "obranna" reakcia ucitelky voci Tebe, ked sa do nej vzijes, ona to naozaj moze pocitovat ako svoje osobne zlyhanie, ze Ti syna nevie naanimovat na taketo aktivity. Moze nevedomky pocitovat vinu a preto sa radsej vopred brani takymto sposobom, aby akoze si jej Ty alebo niekto iny nevycital, ze "nevie" zvladnut dieta.

Ono vlastne by bola dobra reakcia z tvojej strany ak by sa to nabuduce s ucitelkou opakovalo, povedat jej a uistit ju ze Ty sa na nu nehnevas ani jej nevycitas, ze syn nepredviedol recitaciu alebo scenku ktoru sa snazila ich naucit,a nieco v tom zmysle povedat ze ved nie je potrebne urcovat vinnika, ze nespochybnujes ucitelske kvality, rovnako ako nema zmysel spochybnovat synovu pamat a ucenlivost, ze je to jednoducho jedno , ze akceptujes v akom je vyvojovom stadiu a ze ona sama najlepsie ved vie ako je kazde dieta a jeho vyvin individualny. A este by som jej podakovala a dala nejaku kavu do kuchynky ucitelkam ;)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod artemis » 19 Máj 2014, 16:59

quaxi píše:... ked o tom ucitelka bude zase lamentovat, tak sa jej spytaj, ze ci nejako vyrusuje, zavadzia im, alebo preco jej to prekaza ze sa nezapaja.
Ano toto je ono, ale to by ona musela asi priznat ze lamentuje preto, lebo ma pocit zlyhania ze jej metody nanho nijako nefunguju, tak sa bude branit utokom ;) ;) ;)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod vejula » 22 Máj 2014, 08:26

No baby ja neviem... Začinam mať z tej celej škôlky velmi divný pocit. Učitelka ma totiž vníma ako matku, ktorá nechá svoje dieťa robiť čo chce, jednoznačne ma značné vyhrady voči mojej výchove. Včera ma totiž privítala asi takto: No mamička musíte začať svojho syna vychovávať, on musí mať nejaké základy... LEbo to čo dnes vyviedol.... Tak som sa spýtala, čo sa teda stalo a vyšlo z nej, že boli vonku na preliezkach a on sa vykakal ku kríkom... Že iné učitelky sa pýtali čo to ma v tej triede za dieťa pre Boha, že vedla v triede je postihnuté dieťa, ale toto im neurobí... A bla bla. Tak som na nu kukala jak puk. Hovorím, že doma kaka do zachoda, ešte sa nam nestalo, že by sa vykakal niekde mimo, určite ho to neučím a ak to spravil, tak zrejme už nevydržal. Ona mi začala vyprávať, že oni maju zachody blízko, že tie kríky mal dalej, že to nieje normálne. Že aj môj manžel povedal, že máme taku volnu výchovu, ale že to takto nejde, že mu tým škodím, že z neho predsa nemôže byť nejaký samorost, že musí mať hranice a proste kydy. Tak som sa jej snažila vysvetliť, že ja ho ku kríkom kakať neučím, ale ak sa to aj stane nepríde mi to ako niečo z čoho treba robiť taký škandál. Že mu poviem, aby v škôlke ne travu už nekakal. A nech si nemyslí, že doma nema žiadne hranice, že su len isté veci, ktoré nechavam na neho, ale čo sa týka hygieny a podobných základných navykov, na všetko davam pozor a nemyslím si, že by v tomto ohlade bol nejaký samorost. ... Ako baby snažila som sa pred nou mať chladnu hlavu, ale dosť ma to zobralo. Ako sa o Dominikovi vyjadrovala, jak o nejakom nevychovanom, chorom dieťati, len kvôli jednemu hovienku pri kríku. Myslíte, že je toto normalne? JA to nechapem, prečo z toho urobila takýto škandal, pričom nešlo o žiadnu katastrofu. Nwepoviem, keby bol agresívny k deťom, alebo by sa vulgarne vyjadroval, či také veci.... Ale toto? Chvalabohu môjho syna to nejako extra nezobralo. Dnes do škôlky šiel v pohode, s usmevom na tvari... JA to evidentne znašam horšie. Ale to, čo zo mna robí a z môjho syna pomaly nepríčetného či postihnutého, ja neviem. FFakt neviem čo si o tom myslieť.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod vejula » 22 Máj 2014, 09:01

TEraz mi volal muž, že sa s nimi rozprával a že im to nakoniec aj prišlo luto, že sa tak vyjadrovali. Tak ja neviem, či je chyba vo mne, že s mužom sa dokažu normálne porozprávať, len somnou nie... :-/
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Máj 2014, 14:16

Toto je vyhoda, ked ma clovek viac deti. Vacsinou zisti, ze napriek tomu, ze uplatnuje rovnaku vychovu, kazde dieta je ine .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod vejula » 22 Máj 2014, 17:19

Janka je to tak, ja tiež vidim, že moje deti su rozdielne. Ale napriek tomu sa ešte nepovedať koho povaha je v podstate "lepšia" Ja mam v blizkom okolí pár príkladov, kedy dvaja surodenci ako deti boli jasne zakategorizovaný. JEden ako zlý, nezodpovedný, flákač..... A druhý ako dobrý šikovný krásny mudry.... A v dospelosti sa to všetko obrátilo a so svojim životom sa nakoniec vedel lepšie popasovať ten "zlý"
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod quaxi » 22 Máj 2014, 20:39

vejula píše:TEraz mi volal muž, že sa s nimi rozprával a že im to nakoniec aj prišlo luto, že sa tak vyjadrovali. Tak ja neviem, či je chyba vo mne, že s mužom sa dokažu normálne porozprávať, len somnou nie... :-/

To nie je chyba v tebe, ale v tych slepiciach. Tak funguju vsetky ucitelky ktore som kedy videla. Na zenu protivne, povysenecke, na chlapa ako med... Rataj s tym a vsetko nechaj vybavovat manzela. Zarucena podstatne vyssia uspesnost a este si aj usetris nervy.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod reanda » 22 Máj 2014, 21:31

a to ako co, by boli radsej, keby sa bol pokakal do gati???? ci ani to sa im este nestalo? vsak to vyriesil uplne genialne, boli vonku, tak sa vykakal vonku a este aj pri krikoch, nie pod preliezku.. to co tam mate za ehm ucitelky? ja, ked sme v lese, tiez nehladam zachody, ale vykakam sa pod krikom :mrgreen: ... ty kokso, asi som postihnuta..

mne by stacila uz len ta veta "mamicka, musite zacat svojho syna vychovavat" a mala by som dost... vlastne uz to oslovenie by mi stacilo...

brrrrrrrrrrrrr
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod Kandy » 23 Máj 2014, 00:21

Och, asi zistili, že nevieš hneď reagovať, tak si na tebe vybíjajú frustráciu z celého dňa alebo čo. Ja asi tiež nie som normálna, lebo moje dieťa učím, že keď nie sú na blízku záchody, tak sa má vykakať/vycikať ku kríkom. On sa totiž radšej pokaká, ako ísť mimo záchoda. :? Myslím, že to v pohode vyriešil, asi ich nechcel otravovať, keď si vie pomôcť sám. ;-)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Máj 2014, 08:20

quaxi píše:
To nie je chyba v tebe, ale v tych slepiciach. Tak funguju vsetky ucitelky ktore som kedy videla. Na zenu protivne, povysenecke, na chlapa ako med... Rataj s tym a vsetko nechaj vybavovat manzela. Zarucena podstatne vyssia uspesnost a este si aj usetris nervy.


Ano presne toto iste som chcela napisat, takto to funguje. :mrgreen: :x

Oni zistili ze si bezbranna v reakciach tak si dovoluju. Predstav si ze by si inak reagovala: s otvorenymi ustami pocuvala ako dramaticky licia hov.. v krikoch a potom keby dopovedali by si s roztvorenymi ocami presla do hlasneho smiechu, ze ci to je problem ze sa vykakal do krikov a nastastie nie do nohavic ked uz nevydrzal. A vaznou tvarou by som povedala, ze ci je problem s odpratanim lebo ze inak skocim po psie sacky a im to pod krikami odstranim...

Si velmi inteligentna a citliva, beres ohlady a to vie ista sorta bezohladnych a jednoduchsie stavanych ludi zneuzit ...ze spravia prave z teba idiota, nesmies sa dat, neboj sa byt "bezohladnejsia" v tom zmysle ze ak Ti taketo zenske hovoria nieco s velkou vaznostou, uplne suverennne to obratit treba na "srandu", zbagatelizuj ich, ze to snad ani vazne nemyslia co ti hovoria treba povedat im, aby to pocitili ako miernu sebaobranu od teba, opakujem hlavne to neber tak vazne ako ti to chcu podat.

vejula mas stastie ze mas manzela akeho mas, je to velka opora, keby si ho nemala tak tie zenske ta zozeru :mrgreen: :x
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Máj 2014, 09:04

artemis píše:Si velmi inteligentna a citliva, beres ohlady a to vie ista sorta bezohladnych a jednoduchsie stavanych ludi zneuzit ...ze spravia prave z teba idiota,


Presne toto je najoblubenejsi sposob manipulacie nielen u ucitelov, ale napr. aj u uradnikov, lekarov... Clovek ktory je inteligentny a slusny nema rad, ked ho druhi povazuju za hlupeho a bezohladneho. A tak ti manipulatorka naznaci, ze ak nieco chces/robis/nevies/nevyhovies jej predstavam, tak je to prejavom tvojej hluposti, je to neslusne ci bezohladne - a ty sa podvedome branis, chces ukazat ze nie si taka sprosta, za aku ta ma... a uz ta maju tam, kde chceli. Je dobre si to uvedomit, pretoze akonahle si pocas rozhovoru uvedomujes, ze sa rozpravas s manipulatorom, omnoho lahsie mu odolas, lahsie rozoznas jeho taktiku. Velmi dobre funguje tzv. metoda otvorenych dveri (ak ti niekto ide vyrazit dvere, ty mu ich pred nosom otvoris a on sa naplesti) - osoba caka, ze ty sa zacnes branit, ze nie si taka zla, no ty namiesto toho zacnes zo seba zamerne robit este horsiu, hlupejsiu, drzejsiu, tym uplne prekazis manipulatorovu taktiku a on nevie, ako dalej. V jeho ociach sice zostanes hlupa a este aj drza, lebo si mu neskocila do pasce, ale co si o tebe mysli osoba tak nizkych moralnych hodnot, ako je manipulator, ti predsa moze byt uplne ukradnute.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: nespolupráca v škôlke

Neprečítaný príspevokod vejula » 23 Máj 2014, 15:37

Ďakujem vam dievčata všetkym za reakcie... TEda chvalabohu niesom jedina, ktorá nemá pocit, že hovienko pri kríku je dôvodom na tretiu svetovu :-) Máte pravdu v tom, že v šoku neviem pohotovo reagovať, až potom ma napadne, ako som sa mohla zachovať... Ale bola som ako obarená, ked som počula čo rozpráva a k tomu ešte ten ton v hlase a zhrozenie... KEd okrem iného dodala, že všetky deti o tom teraz budu doma rodičom rozprávať, či podobne perly o tom, ako sa všetky učitelky pýtali, že čo to ma za dieťaa v triede, že ani postihnuté toto nespraví, prišlo mi to, akoby vo mne schvalne chcela vyvolať nejaký pocit hanby či zlyhania ako rodiča. Alebo ma tým len chcela presvedčiť, že pre každého normálneho človeka je to čo spravil Dominko zdeseniahodný čin, ktorý nikoho nenechava chladným :-P
Len dufam, že sa obdobne nevyjadrovala aj v triede pred deťmi. :-/ Na buduce už snad budem pripravenejšia. PResne ako pišete, treba dať jasne najavo, že takéto "tragedie" idu mimo mna a nemienim si robiť hlavu z niečoho, čo v skutočnosti nestoji za reč :-) Ešte raz dakujem
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron