Biznis ci ozajsna pomoc laktacnych poradkyn?

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Biznis ci ozajsna pomoc laktacnych poradkyn?

Neprečítaný príspevokod artemis » 12 Máj 2014, 13:43

charlie píše: Ja ako ucitelka s praxou a VS za vyucovanie pozadujem rovnaku sumu za 60 minut a nikto mi ani viac, ako 20e neda, aj ked 20e je uz skor priprava na prijimacky na VS, co je narocnejsie.
Ale garanciu že dítko príjmačky spraví, alebo že neprepadne, tiež nemožeš nikomu dať :)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Biznis ci ozajsna pomoc laktacnych poradkyn?

Neprečítaný príspevokod charlie » 12 Máj 2014, 14:03

Ale skolska inspekcia nad nami visi stale ;) a kedykolvek ta ktokolvek moze za cokolvek udat...
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Biznis ci ozajsna pomoc laktacnych poradkyn?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Máj 2014, 14:06

Mamamima, presne tak to je, ked das vysoku sumu, zaplati ju ten, komu na tom skutocne zalezi, ak je poradenstvo zadarmo, vyskusa to hocikto, ale vlastne sa kapacita poradkyn minie mozno zbytocne na ludi, ktori o to nemaju seriozny zaujem.
Platba za sluzbu zaroven akoby zavazuje aj samotnu poradkynu, aby sa snazila. Ani nie vedome, skor podvedome toto robia mnohi ludia - ak za nieco dostanem vyssiu sumu, mam pocit ze poskytnuta protihodnota z mojej strany musi byt adekvatna.
Casto aj ocakavania mamiciek su nerealne, bud cakaju zazracne riesenie s okamzitym ucinkom, alebo maju svoju predstavu o tom, ako sa ma dieta spravat (napr. jest kazde 3h a celu noc prespat) a chcu radu, ako to dosiahnut, pricom vysvetlenie ze ich poziadavky su nesplnitelne pre nich znamena, ze LP "nepomohla"...

Reci o chudobnych mamickach v odlahlych castiach SR su uplne neprimerane. Travim 3 mesiace do roka v takej dedine, dobre viem ake to tam je. Ta ista mamicka vysoli za UM kopu penazi kazdy mesiac, za sumu, ktoru by dala za poradenstvo, nenakupi ani sadu flasiek, co bude ku UM potrebovat... Dalsie peniaze minie celkom zbytocne na hory jednorazoviek a dalsich somarin, len aby ju susedy neohovorili... Okrem toho na prve 3 deti dostane 830E od statu, naozaj to musi cele rozhajdakat na kocik a najvycackanejsiu postielku a nenajde sa par eur na poradenstvo, ktore jej v konecnom dosledku usetri hromadu penazi? Na internete je kopa dobrych materialov, ku beznym problemom lahko najde dobru radu zadarmo, vela sa tiez da poriesit telefonicky zadarmo, na osobne stretnutie toho nezostane az tak vela, aby musela platit poradkynu vela krat.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Biznis ci ozajsna pomoc laktacnych poradkyn?

Neprečítaný príspevokod artemis » 12 Máj 2014, 15:50

quaxi píše:
Reci o chudobnych mamickach v odlahlych castiach SR su uplne neprimerane. Travim 3 mesiace do roka v takej dedine, dobre viem ake to tam je. Ta ista mamicka vysoli za UM kopu penazi kazdy mesiac, za sumu, ktoru by dala za poradenstvo, nenakupi ani sadu flasiek, co bude ku UM potrebovat... Dalsie peniaze minie celkom zbytocne ... naozaj to musi cele rozhajdakat na kocik a najvycackanejsiu postielku ....


to je naozaj pravda :) Ja som najprv vyhadzovala tiež toľko peňazí na oblečenie pre babatko, až kým som sa spamätala z toho ošiaľu, tak som to zabrzdila, žiadny problem, no ale potom cez leto u babičky na dedine, tá mi odmietala s ňou chodiť na prechádzky, že ju budú ludia ohovarať ako chudobne je vnúča oblečené :lol:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Biznis ci ozajsna pomoc laktacnych poradkyn?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Máj 2014, 23:49

dobra rada stoji gros ... to je jasne. Vsak ako som pisala, poradenstvo robim zdarma (i ked niekedy po zauctovani nakladov bylinky, benzin atd to tak nevyzera), ale z principu by som to mozno mala zmenit.

Charlie suhlasim, cistych 15e za hodinu je primeranych, mozno az velmi dobrych. Prepokladam, ze student pride k tebe, si zamestnana (t.j. odvody plati zamestnavatel) a do vysky 500 eur mimo hlavny prijem zdanovat nemusis. KOlko by si vsak pytala, ak by sa za studentom musela cestovat - rozlisovala by si platbu za cestovanie a za ucenie? A co ak by si to mala ako zivnost a cca 40% by si mala odvadzat na odvody a dane. Tych 40% za predpokladu, ze zarobis dost, lebo minumum na mesacne odvody v tomto divnom state je 200eur.
Toto je to chore na celom systeme - malo by byt uplne jedno v akom si zamestaneckom pomere, jednoducho spocitat rocny prijem minus naklady minus nezdanitelne minimum, z toho percenta na odvody. Ak by bol prijem maly, dane by neboli ziadne a rozdiel zaplatenych odvodov do vysky povinnych odovodov by doplatil stat. Stale by ho to vyslo lacnejsie ako socialka a ludia by sa aktivizovali. Takto sa kazdy snazi obchadzat system ako sa da - alebo to vzda a zlenivie a ostatnym je divne, preco niekomu staci 10e na hodinu a niekto pyta za rovnake sluzby 20e. Kocurkovo
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Biznis ci ozajsna pomoc laktacnych poradkyn?

Neprečítaný príspevokod charlie » 13 Máj 2014, 12:03

Nie Jani, ja chodim za nimi, ale to je jedno, ty si to vystihla.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Biznis ci ozajsna pomoc laktacnych poradkyn?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Máj 2014, 13:17

Vitaj v klube sluzieb klientom :D
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Biznis ci ozajsna pomoc laktacnych poradkyn?

Neprečítaný príspevokod charlie » 13 Máj 2014, 14:05

:goodjob: sluzime rady... ;)

Inak, ak by som to robila na plno na zivnost, tak by som sa isto neuzivila, iba ak by som robila pre jazykovky, ale to od rana do vecera. Slovensko je proste krajina zazrakov.

A kedy sa my a nase zdravotnictvo dostaneme k tomu, aby zeny mali z porodov dobry pocit, nie zivotnu trumu? Pre mna najhorise zo vsetkeho aj tak bol pobyt v nemocnici potom, odratavala som hodiny. Keby sme mali aj my taketo babice, ktore pridu domov, poradia, podporia, ukazu co a ako, vela veci by u nas mohlo vyzerat inak, aj dojcenych deti by zrejme bolo viac, keby ich mamam ktosi hned nenautil klobuciky a umele mlieko, len aby priberalo a co najskor domov. :(
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Biznis ci ozajsna pomoc laktacnych poradkyn?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 13 Máj 2014, 21:45

Charlie, ta poporodna starostlivost v domacom prostredi je isto prijemna, ale nerob si iluzie, co sa tyka podpory dojcenia. Vacsina babic je na tom tak ako zdrav. sestricky na novorodeneckych oddeleniach. A vzhladom na dlhorocnu prax su presvedcene o spravnosti svojich postupov a dalsie vzelavanie v oblasti dojcenia nepovazuju za potrebne.
Tvoja posledna veta bola velmi trefna, lebo prave minuly tyzden som riesila mamicku, ktora bola na zaklade odporuceni babice na klobucikoch a druhu, ktorej dali v nemocnici do ruk flasu, lebo s kojenim to vraj u nej neklaplo.....Dalsej babica odporucila odsavat a do odsateho mlieka zamiesavat UM a podavat flaskou, lebo babatko malo priberalo. A silu babicinho slova som nebola schopna prebyt argumentaciou. Kamaratka samozrejme kojila este nasledne 3 tyzdne.
Ja sama som tiez pri prvom dietati odchadzala z nemocnice s klobukmi a pri tretom (najneskor narodenom) sme zlyhali na nespravnom prisati a skutocnej pomoci sa mi dostalo od slovenskej mamilackej LP :) .
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron