Detská izba

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Detská izba

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Apr 2014, 23:20

:goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Detská izba

Neprečítaný príspevokod reanda » 09 Apr 2014, 23:38

quaxi, mamamima, hehehe, ja postel u sestry, oblecenie v spalni u rodicov, hracky a veci do skoly v skrini na chodbe :D .. svoju prvu "detsku izbu" som mala od 25 rokov :mrgreen:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Detská izba

Neprečítaný príspevokod quaxi » 10 Apr 2014, 09:21

Mamamima :mrgreen: presne aj u nas sa manzel pytal - kde mam volne miesto?
Ked som v tom case spoluziackam hovorila, ako mame podeleny byt, tak sa mi smiali, ze som bezdomovec vo vlastnom dome :) Ale v podstate tu vacsina ludi zije v 3i bytoch a s 2 detmi to boli vzdy zaujimave kreacie - od obyvacky v chodbe 2x3m, kuchynu dostupnu len cez priechodnu kupelnu, po kupelnu prestahovanu do spalne... Ta nasa kombinacia bola vlastne este celkom normalna :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Detská izba

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 15 Apr 2014, 20:56

Quaxi, ja som to znasala zvacsa tiez dobre, len periodicky, ked sme sa so sestrou posekali, tak ma ta situacia na par dni napajedila, ale opat som sa ukludnila. Ved ako vravis, mohlo to byt i horsie, mohla som skoncit este na balkone alebo v pivnici .:-)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Detská izba

Neprečítaný príspevokod quaxi » 15 Apr 2014, 22:24

Ja som to vyriesila po svojom - prisla domov, napisala ulohy a zdrhla prec za svojimi aktivitami. Vratila som sa o 21h, umyla sa a sla spat. Za pubertu som tymto sposobom nazbierala kopu vybornych zivotnych skusenosti, doteraz si to neviem vynachvalit :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Detská izba

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Júl 2014, 21:38

Tak hlásim, že máme definitívne riešenie: v máji vznikla pekná detská izba - Tomáško si dokonca popozeral vizualizácie a schválil- potom už len čakal, kedy to konečne urobíme. tak sme urobili, akonáhle došla jeho posteľ, spáva iba v nej. Posteľ je veľkého rozmeru- 90x200 tj. vyspia sa tam aj dvaja, navyše, vyťahuje sa spod nej rovnako veľké ďalšie lôžko. To, že budem spať s ním, malý zavrhol hned prvú noc - vyhnal ma na spodnú posteľ. takto sme spávali nejaký čas, manžel spokojný a vyspatý v spálni. Potom som začala odchádzať do spálne, ako malý zaspal a ráno som ho chodila budiť. ďalší krok - ráno sa budil sám a mohol na mňa zavolať alebo prísť do spálne za nami. Niekedy zaspával aj s tatinom. Máva otvorené dvere a spálňa je hneď vedľa. Ďalší krok - to už po príchode z porodnice, uspával bud tatino alebo ja s tým, že dojčím malého v kresle - nebolo treba, aby som ležala pri ňom, mohla som dokonca odísť - napiť, umyť, atd. ked som sa vrátila, malý už spal a v dalšej fáze ma sám poslal preč, vraj maminka chod sa napiť ja budem spinkať sám :lol: :lol: takže v pohode spíme v spálni- ja, manžel a medzi nami mladší, starší spí vo svojej izbičke a už sa pýta, kedy bude bábo spať s ním :mrgreen: takže zvládam ukladať obe deti bez plaču. na obedný spánok sa tam poberie sám, treba ho len ísť uložiť a dať pusu a najväčšie plus- sú tam všetky hračky a tam sa aj hráme.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Detská izba

Neprečítaný príspevokod vejula » 20 Júl 2014, 16:10

No ja neviem, moje deti maju izbičku spoločnu a nevidim v tom problem. Su ešte malí a hraju sa radi spolu, myslím, že ešte nemaju nejaké naroky na sukromie. Ak mam povedať za seba. Sme sice štyria, no najmladší braško sa narodilo, ked už sme boli všetci odrastení (20rokov, 16 rokov a 15 rokov) takže sme vyrastali viacmenej traja. Bratia mali spoločnu izbu a ja ako dievča som mala jednu menšiu izbu a popravde som bratom zavidela. Nechcela som spavať sama hadam až do strednejš školy, nechcela som byť od nich izolovaná. Samostatná izba mi prišla skôr ako nevyhoda. Jej výhody som si začala uvedomovať snad až ked som prichadzala do puberty (11 - 12 rokov)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Detská izba

Neprečítaný príspevokod quaxi » 22 Júl 2014, 18:35

shira, to sa vam super vyriesilo :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Detská izba

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 22 Júl 2014, 22:55

Shira, tak to je hlavne dolezite, ze mate riesenie, co vsetkym vyhovuje. Ja si tu postel s dalsou vysuvacou zdola tiez neviem vynachvalit. Zelam Vam, nech Vam to tak vydrzi i nadalej.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron