Animovane rozpravky pre deti

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 20 Mar 2014, 07:50

Moja Naďa mala rada aj "chlapčenske" rozprávky. :-D
Z tých disney-pixar ma este napadli Hľadá sa Nemo, Toy Story, Up (Vzhuru do oblak). Tie boli tiež krásne.
Ale pravdupovediac čim ďalej tým viac mám dojem že tie animaky robia viac pre dospelých ako pre deti, to aby sa rodičia nenudili v kine s ratolesťami. Naposledy som pozerala Ľadové kráľovstvo, dostalo Oscara tento rok vo svojej kategórii, tak to bolo fakt krásne, sme s Nadou ani nedychali.
Cars majú na začiatku take predstihy, cez vikend to Nadka chcela, malý sa strhol dva krát veruže, lebo sa sem tam kukol na telku, ked sa hral s dacim, ale potom to už nie je take, inak je to klasický príbeh v duchu " ako pyšná princezná. stratila svoju pýchu, vďaka poctivej práci a tak si našla aj veľa priateľov a že na kráse nezáleží" :-D
Ale v iných rozprávkach sa mi nezdá ten strih taký rýchly, alebo už som zvyknutá, neviem. :-)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod reanda » 20 Mar 2014, 12:41

tak ja som bola uplne unavena aj po zhliadnuti mase a medveda, ta masa je tusim adhd alebo co :mrgreen:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 20 Mar 2014, 20:31

Reanda, mozno ked budes spat v noci 2 hodiny vkuse a nebudes sa 20 x otacat zlava doprava, budes stihat i Masi. :-)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod Amosa » 20 Mar 2014, 21:39

Ahojte, zaujimava diskusia. Zostupim teda hlbsie do jamy levovej a zastanem sa Bambulky. Pre mna je to hodnotne dielko, hoci stacilo, aby to herecky obsadili inak a uz by to tak krasne nefungovalo. Tie pribehy su komorne, laskave a vlastne sa v nich ani velmi neprehrava. Chce sa mi verit, ze p. Pantik sa ani velmi do role nestylizoval, zrejme to bol jeho prejav a pristup aj v civilnom zivote a Bambulka bola aj nazivo taka ako v seriali (raz som sa s nou ako dieta stretla na podnikovej ROH akcii na Den deti, nedala sa prehliadnut, sebavedoma, hlucna, pisklava,..)
Co sa tyka rozpravok, tak u nas to zacalo klasicky krtkom a potom uz stracam s vami krok.. Vacsinu toho, co sa tu spomina ani nepoznam. U nas sa rozpravky sleduju na youtube a na dvd. (TV nemame, pred par rokmi sme ho zrusili). Potom prisiel MAtysek a Jaja, Bambulka, O pejskovi a kocicce, Kocour Mikes, Teo, .. Vela rozpravok je po cesky, co je u nas v poriadku, sme zmiesana rodina a mala cestinu ovlada. Teraz je velky hit Jonalu, tam je vela pesniciek (fakt dobrych), tie si spieva, tancuje.. Trotro, Sendung mit der Maus.. Tieto su nemecky, ale zijeme v zahranici, kde mala chodi do skolky, takze rozumie. Kedze rozpravky nepozera cez tv vysielanie, mame aku taku kontrolu nad tym, co sa ku nej dostane. Zasiahla som zatial iba raz a to ked sa zblaznila do My little pony, z tejto rozpravky chytala divne moresy..
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Mar 2014, 21:40

ja neviem ja som si nevšimla nijaký rýchly strih ani nič také, všetko mi pripadá v pohode oproti nášmu malému a "mášu" máme doma :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Mar 2014, 01:25

Amosa, ake divne moresy mas na mysli? Nase baby to prave zacalo chytat, tak nech sa viem pripravit. Tym zasahom myslis, ze si to potom stopla?
Z mojej strany sa snazim obmedzovat Winx (pre najstarsiu), tiez je to nejake prapodivne... na prvy pohlad krasne vily, ale staci pozriet do uzkych zelenych oci a nemam dobry pocit. A vobec, velmi vela novych rozpravok, hlavne v knihach su same carodejnice a im podobne.
Mimochodom, poculi ste, ze uz aj do cestiny je prelozena svedska rozpravka, kde sa princ zalubi do princa? Uz to len sfilmovat. To radsej Bambulku a klasiku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 21 Mar 2014, 10:28

JankaMich píše:Mimochodom, poculi ste, ze uz aj do cestiny je prelozena svedska rozpravka, kde sa princ zalubi do princa? Uz to len sfilmovat. To radsej Bambulku a klasiku.

A nevies ako sa vola? Este som o tom nepocula.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod artemis » 21 Mar 2014, 12:51

quaxi píše: A nevies ako sa vola? Este som o tom nepocula.


Volá sa King And King.

Pozri:

http://www.spiegel.de/schulspiegel/ausl ... 71451.html

alebo

http://en.wikipedia.org/wiki/King_%26_King

či sa to chystá niekto sfilmovať, to neviem.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod Amosa » 21 Mar 2014, 21:33

JankaMich píše:Amosa, ake divne moresy mas na mysli? Nase baby to prave zacalo chytat, tak nech sa viem pripravit. Tym zasahom myslis, ze si to potom stopla?..

Na tejto rozpravke bolo toho viac, co sa mi znepacilo. Je to cele take preafektovane, ruzove, povrchne, niektore diely dost strasidelne. Poniky su panovacne, frkaju, dupu.. no a rovnako zacala reagovat aj mala. Je to podla mna taka hnusna marketingova namotavka, zacne to rozpravkou a potom to uz fici. Casopisy, obrandovane somariny vsade v obchodoch, oblecenia, hracky.. Pohar pretiekol, ked sme natrafili na video, kde jeden z ponikov dookola opakuje slucku, "chces byt ako Princess Celestia? Potrebujes mat ruzove saty (korunku, naramok,...) No a takto dookola, veselo sa manipuluje s malymi spotrebitelmi.. Takze ano, tuto rozpravku sme zakazali. Abstak trval kratucko, asi mala aj sama z tejto rozpravky zly pocit. Taky uz je youtube, da sa tam najst vsetko, co je taka dvojsecna zbran. Chce to kontrolu, vela rozpravok je prespikovanych reklamou, aj nevhodnou. Otvaram malej uz len zname odkazy, alebo si to stahujem.
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 03 Apr 2014, 12:41

Mozno niekomu pomoze - Masa a medved v slovencine http://uloz.to/soubory/Ma3n/masa-a-medved-sk-ru-dvdrip/
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Apr 2014, 00:19

to radsej nebudem. Mne sa paci, ako moje deticky dobre reaguju na rustinu :-)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 04 Apr 2014, 09:39

mne sa ta ruska verzia tiez paci omnoho viac :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 04 Apr 2014, 23:28

Dakujem Quaxi, uz som pozrela tiez dake ruske. Mile to bolo. Ale doteraz som to vobec nepoznala.
Ale zhodou okolnosti sme zdedili prave po kamaratoch Maugliho Knihu dzungle, Smolkov a Laura Stern. Amosa, to posledne by sa Vam mozno pacilo. Ale je to i vychovne.
Tak ked sa to okuka, vyskusam Masu a Yakari. A este tu Popolusku a Snehulku.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 20 Sep 2014, 22:05

Smolkov nekukavame, Masu mam stale v zalohe.
Nove hity su Rapuntzel (ta dlhovlasa dievka z veze) a Rio. Do toho posledneho som uplne zalubena, Uz je aj druhy diel, vraj velmi vtipny, este sme nevideli. A jasnacka Ladove kralovstvo.
Kamarat zo Singapuru mi rozpraval, ze u nich je tiez horucka Ladoveho kralovstva a stava sa, ze detske narodeninove oslavy su v tejto tematike. Tak tam vsetky dievcatka chcu prist oblecene v elsinych satach. No a on ako dobry otecko ich chcel kupit dcere, ale tie boli siroko-daleko vypredane, hladal v Azii, hladal v Amerike. Nasiel na nete za 150 dolarov. :-) Pre 5rocne dieta. Nekupil. Ale napadlo ma, ze by sa dalo z toho teraz zit, Quaxi.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod reanda » 21 Sep 2014, 12:33

mne sa nahodou 'my little pony' paci.. kym som to nepozeravala, tak som si tiez myslela, ze je to ruzove a preafektovane, ale uz si to nemyslim.. a rozhodne to nie je povrchne.. su tam praveze velmi dobre spracovane rozne temy, problemy, s ktorymi sa dieta moze stretnut, alebo aj tak vseobecne a na pocudovanie sa mi tam doteraz nic nezdalo nevhodne vyriesene alebo blbo podane.. a na to, ako neznasam poucne rozpravky, tak tato mi nevadi, lebo je poucna takym prirodzenym sposobom, nie takym umelym skolkarsko-ucitelkovskym, z ktoreho mam vyrazku.. a hlavne je to vtipne :) .. a koniky su prirodzene ludske, maju aj 'dobre' aj 'zle' vlastnosti, nie ako bezne v rozpravkach, kde su vacsinou hrdinovia striktne rozdeleni na tych dobrych a tych zlych, co je normalne nerealne
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 21 Sep 2014, 21:10

Mamamima, zaujimavy napad :-)
U nas je najnovsi hit Kacerovo. Kamoska mi dala okopirovat zopar dielov z 90tych rokov, pustali sme to detom v aute na dovolenke a spominali na detstvo :-) A este sa im zapacil aj Bob a Bobek. Ale v aute po 11h cesty by sa im uz pacilo asi cokolvek :-D
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Sep 2014, 09:58

Mamamima píše: Tak tam vsetky dievcatka chcu prist oblecene v elsinych satach. No a on ako dobry otecko ich chcel kupit dcere, ale tie boli siroko-daleko vypredane, hladal v Azii, hladal v Amerike. Nasiel na nete za 150 dolarov. :-) Pre 5rocne dieta. Nekupil...


Ja som tie saty 3 dni a 3 noci sila. Neni to take narocne ako to vyzera. Iba piplacka. Vysledok super. Material so zvyskov, sateny roznych odtienov modrej. Stuzky, zips, metalicke bordury...Zvysky latky so striebornymi vlaknami, povystrihovane vlocky a nalepene na saty. Zavoj, resp, taka pelerina uvazovacia na krku z tylu, petrolovo modra - padla za obet stara lacna zaclona z ikey. Stacilo este urobit niekolko matric rozne druhy snehovych vlociek (inverzne) a bielym lakom na auta co je v spreji, prestriekat cez matricu na ten tyl a krasne vlocky hotove na zavoji. A dcera ma aj vlasy ma po zadok dlhe a prirodzeny platinovy blond, iba zapliest cop a hotovo, takze karnevaly boli uspech a spokojnost.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Sep 2014, 13:34

artemis píše:Ja som tie saty 3 dni a 3 noci sila. Neni to take narocne ako to vyzera. Iba piplacka. Vysledok super. Material so zvyskov, sateny roznych odtienov modrej. Stuzky, zips, metalicke bordury...Zvysky latky so striebornymi vlaknami, povystrihovane vlocky a nalepene na saty. Zavoj, resp, taka pelerina uvazovacia na krku z tylu, petrolovo modra - padla za obet stara lacna zaclona z ikey. Stacilo este urobit niekolko matric rozne druhy snehovych vlociek (inverzne) a bielym lakom na auta co je v spreji, prestriekat cez matricu na ten tyl a krasne vlocky hotove na zavoji. A dcera ma aj vlasy ma po zadok dlhe a prirodzeny platinovy blond, iba zapliest cop a hotovo, takze karnevaly boli uspech a spokojnost.


Fiha, ta musela byt krasna :) A aj hrda na mamu ;) Ale 3 dni a 3 noci prplania, to uz aj chapem tych 150 dolarov :o
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod snežienka » 23 Sep 2014, 22:02

artemis :goodjob:
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 24 Sep 2014, 21:40

Artemis,
vav, ja som stratena uz v druhom riadku. Verim, ze boli skvele. Ja som len v stadiu, ze musim Elsu kreslit....
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 24 Sep 2014, 21:40

Artemis,
vav, ja som stratena uz v druhom riadku. Verim, ze boli skvele. Ja som len v stadiu, ze musim Elsu kreslit....
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 25 Sep 2014, 19:03

Tak u nás aj u sestry práveže letia aj tie moderné. Hlavne tam, kde sú pesničky, kde sa spieva, to ich fascinuje. Čiže napríklad sa im páčil Frozen, ale mne sa to nepáčilo. Bolo to veľmi smutné a pre deti ťažké na pochopenie. Ale hlavne že to bolo kreslené a pesničky boli. Tak letí Pat a Mat, Máša, Krtek :)
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod snežienka » 22 Dec 2014, 23:15

Zienky, urcite poznate francuzsky animovany serial Bol raz jeden zivot. Viete o nejakom dobrom slovenskom dabingu? Ja som ho nasla v ponuke martinusu ale bol tam taky od zakaznika, ze je to plne bohemizmov a ze boli sklamani. Vdaka za tipy.
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Dec 2014, 20:48

My to pustame z youtube a cechizmy som si nevsimla, ale zase keby tam aj boli, mne by to vobec nevadilo, aj tak polku rozpravok pozeraju v cestine. Mam pocit ze tam je verzia este z cias ked sme my boli mali, vtedy sa chvalabohu cista slovencina neriesila, ale teraz s tym tolko buzeruju, ze uz mozu niekomu pripadat zvlastne vyrazy, ktore boli pred 20 rokmi bezne.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Animovane rozpravky pre deti

Neprečítaný príspevokod olsenka » 10 Mar 2015, 23:27

Tom a Jerry je klasika ktorej sa vždy detičky v rodine potešia :) No s novodobými rozprávkami sa to žiaľ graficky nedá porovnať..... Sestrina dcérka má 5 občas ju nosíme do kina, no tak to je pre ňu zážitok o ktorom rozpráva celý deň. Naposledny bola mimo z toho Snehuliaka... a teraz tí Mímoni ...vždy niečo nové :) :)
olsenka
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Mar 2015, 19:49
Bydlisko: Košice
Počet detí: 0
1. dieťa: Emma
Rokov: 10 rokov, 7 mesiacov, 13 dní
Môj status: Si to, na čo myslíš :)

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron