2-ročné dieťa a reč

debata o všetkom a pre všetkých

2-ročné dieťa a reč

Neprečítaný príspevokod Marika » 10 Mar 2014, 17:20

Ahojte. Mám 2r dcéru. Nie je jej veľmi do reči. Už mi to vadí, lebo každý sa do nej ozýva, ked sme na prechádzke, a ona nič. Doma to tiež nie je sláva. Počuli sme ju ako povedala oco, hapčí, traktor, auto, ticho, papá, ham a ešte napodobní zvuky zvierat. Tie slová povedala párkrát a dosť. Myslím, že počutému slovu rozumie, lebo vyberie varechu, ked jej poviem, alebo vo vani vypustí vodu, alebo ju pýtam drevo, tak donesie. Chcem sa vás popýtať na váš názor. Či ísť k lekárovi, či ešte počkať,či čo robiť. Od septembra by mala ísť do školky,lebo idem do práce.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 28 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: 2-ročné dieťa a reč

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Mar 2014, 19:01

Uplne v poriadku, my sme v dvoch rokoch mali mama, tato, havo, tuto, toto... teraz ma ide poraziť, čo sa mu nezatvoria ústa :evil: po druhých narodeninách sa to zrýchlilo, po nástupe do školky ani nehovorím (2r. 9mes.) a po 3.narodeninách rozvité súvetia so slovami, ktoré doma nepoužívame :mrgreen: :mrgreen: a normálne vedie debatu s hocikým.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: 2-ročné dieťa a reč

Neprečítaný príspevokod reanda » 10 Mar 2014, 20:49

moja ma dva a pol roka a povie mama, mnam, ham, hav hav, au a huuu :) .. a este tata, ked sa jej chce :mrgreen:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 10 mesiacov, 13 dní

Re: 2-ročné dieťa a reč

Neprečítaný príspevokod artemis » 10 Mar 2014, 23:31

Marika píše:Ahojte. Mám 2r dcéru. Nie je jej veľmi do reči. Už mi to vadí, lebo každý sa do nej ozýva, ked sme na prechádzke, a ona nič. Doma to tiež nie je sláva. Počuli sme ju ako povedala oco, hapčí, traktor, auto, ticho, papá, ham a ešte napodobní zvuky zvierat. Tie slová povedala párkrát a dosť. Myslím, že počutému slovu rozumie, lebo vyberie varechu, ked jej poviem, alebo vo vani vypustí vodu, alebo ju pýtam drevo, tak donesie. Chcem sa vás popýtať na váš názor. Či ísť k lekárovi, či ešte počkať,či čo robiť. Od septembra by mala ísť do školky,lebo idem do práce.


Možno nikto zatiaľ nepovedal nič, čo by jej za to stálo rozhovoriť sa...Lekárovi by som nešla, iba tam zbytočne bacily môžte nachytať...Čo už môže zistiť, tváriť sa tajomne a múdro, tiež nemá krištáľovú guľu, iba ak bude aktívny a bude chcieť dať kolegom zarobiť, povláčia Ťa po x možných vyšetreniach a iba čo sa dieťa vystresuje a kopu času stráveného po termínoch a čakárňach a vypočutí si knižkových teórii a múdrostí vás to bude stáť...Nechaj to na školku do septembra, uvidíš, čo bude tam...ale bez ohľadu na to, do 3 rokov by som to vôbec neriešila.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: 2-ročné dieťa a reč

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Mar 2014, 01:18

Synovec i susedovie mala temer neprehovorili do 3 rokov, potom sa pekne rozrecnili. Obzvlast ta susedovie mala sice nic nehovorila, ale neverbalne vzdy vedela velmi dobre vyjadrit co chcela. Mozno by stalo za to skusit znakovanie, moze sa vam zjednodusit komunikacia.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: 2-ročné dieťa a reč

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Mar 2014, 10:57

Je to uplne normalne a bezne, len vacsinou si to ludia nevsimnu, kedze take deti prilis nepocut, takze na sebe uputaju menej pozornosti ;-) Do troch rokov by sa mala rozkecat, ak nie, tak potom je dobre ist ku logopedovi.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 16 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron