Detska oslova narodenin

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Jan 2014, 12:20

Artemis, ty si mala tusim horsie stastie na ucitelov ako ja :mrgreen:
Ja som sa pracovnemu vyucovaniu vyhla, lebo som bola na 8r gympli a tam sa take nenosilo. Takze sme akurat obcas vramci telesnej vychovy okopavali skolnikovu zahradku. Ale potom ho stvalo, ze mu to ziaci ponicia, tak prestal zneuzivat detsku pracu :-) Tam kde pojde syn to tusim na 1. stupni nemaju, zato su velmi v mode rozne upratovacie a ine akcie - snad kazdy mesiac tam vidim hluciky rodicov s detmi behat s metlami po areali, tak dufam, ze sa tomu bude dat elegantne vyhnut.
JankaMich, schovavacky su super napad. Aj teplo-zima, alebo taka retazova, ze sa schova poklad, deti dostanu mapku, pridu na miesto, tam najdu dalsiu mapku atd az na konci najdu ten poklad. Nasich to velmi bavi.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod Amosa » 29 Jan 2014, 12:34

a teraz citam, ze nic nove pod slnkom nepisem. Nevadi, hlavne, nech sa vam oslava vydari.
Artemis, az mi mraz presiel po chrbte pri citani tvojej skolskej historky
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod reanda » 29 Jan 2014, 12:53

mamamima, dufam som ta neurazila tou zmienkou o snobstve, to som tak nemyslela :) .. ja som si to predstavila aj z pohladu seba ako maleho decka a ja by som mala z takychto akcii akurat tak stres.. ale iste su deti, ktore to bavi, hlavne, ak sa uz rozkruti ten kolotoc..
no ale ja by som to aj tak asi nerobila, jedine, ze by moje deti po tom velmi tuzili.. som preto stastna, ze u nas sa zatial taketo az tak nenosi.. a to pozyvanie kamaratov, ak to iniciuje samo dieta, tak tiez sa asi posuva prave az do toho skolskeho veku..

mne sa pacili tie navrhy na hry zima-teplo, my sme to ako decka vnutri hravali aj s magnetom, aj na hladanie pokladu a tiez disko v maskach, to by som bola ako mala asi unesena :)

a priprava maskrt spolu s detmi sa da - piskoty s bananom na sparatku macane v cokolade
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod Amosa » 29 Jan 2014, 13:27

Mamamina, este jeden tip. Mozno by dievcata bavilo vymalovat/ozdobit drevene pismeno - inicialu svojho mena. (ako pokrocile predskolacky to svoje pismenko uz mozno niektore rozpoznavaju). Hotove si to potom mozu vziat domov a prilepit na dvere detskej izby, napr.. Take pismena ti viem vyrobit
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 30 Jan 2014, 00:23

Dakujem dievcata, ste velmi kreativne.
Tak z VAsich dalsich napadov zaradujem do programu schovavanie predmetu od Janky. V rodinnom kruhu vyskusam hadzanie vatovymi tamponikmi.

Medovniky robime pravidelne, Vianoce nemozu byt ani bez chalupky. Ale mne staci to robit s mojimi troma. Robit to este vo vacsej skupinke by to bolo pre mna ako za trest. Pismenka su tiez dobry napad, ale chcem sa vyhnut farbam vo vacsom kolektive.

Prave v tom je asi trochu moj problem. Aktivit s detmi je predsa spusta, len chcem vybrat take, kde ako-tak usetrim moje vlastne nervy, minimalizujem skody na majetku, ale dievcence sa zabavia. Ale myslim, ze uz som nazbierala par nezhubnych typov.

Aha, a dake masky uz doma mame, ale zatial nie tolko. Pravda je, ze ked pride akakolvek kamoska na navstevu, tak sa prezliekaju. Dokonca existuje on-line shop, kde sa da na taketo party zapozicat truhlicu plnu takych odevov. Ale nechcela som tatko investovat.

Reanda :love:
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod artemis » 30 Jan 2014, 20:24

Mamamima píše:...
...Aktivit s detmi je predsa spusta, len chcem vybrat take, kde ako-tak usetrim moje vlastne nervy, minimalizujem skody na majetku, ale dievcence sa zabavia...

Moja reč :D
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod quaxi » 17 Jún 2014, 22:38

Neviete mi poradit nejaky darcek ku 6. narodeninam dievcatka? Syn ide na oslavu spoluziacke, ale ja vobec netusim, co fici u takychto dievcat. On samozrejme nema potuchy, podla neho maju dievcata radi spidermanov a urcite by si zelala indiansku sekeru :mrgreen:
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Jún 2014, 23:34

Littlest pet shop, ale dnes uz skor ponici pod menom Rarity, Rainbow Dash a tak. Popripade vily Winx. Ked je to spoluziacka, nech si to zisti u inych spoluziacok, tieto spominane hracky sa totiz obvykle hraju skupinovo. Vzdy zaberu aj doplnky k tymto hram. pokial nema oblubeneho starsieho brata, spiderman nou ani nepohne.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 18 Jún 2014, 09:30

Filly konik, alebo dake puzzle s konikmi ci vilami, cokolvek s jednorozcom, co sa ligoce, je to ruzove alebo fialove. Moze byt aj cacka do vlasov, sponky, gumicky. Su teraz aj take cacane kadejake pisacie potreby, ako dierovacka a zosivacka, noznicky - to je aj velmi uzitocne. My sme dost na vyplnovacie a pracovne zosity. Raz dieta dostalo take predkreslene princeznicky, ktorym treba dovystrihovat saty a polepit doplnky (vsetko sucast pracovneho zositu). S tym sa potom chcu hrat vzdy vsetky dievcata, co pridu na navstevu.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod reanda » 18 Jún 2014, 17:32

mna tiez napadli nejake somarinky do vlasov a tie babiky s vystrihovacimi satami som milovala ako decko
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod quaxi » 19 Jún 2014, 23:03

Dakujem za rady, bola by som bez vas stratena v tej ruzovej zaplave v hrackarstve :-) Uz mame nakupene, dufam ze sa bude pacit. Obchadza ma hroza ked si predstavim, ze toto bude coskoro chciet moja dcera :-D
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Jún 2014, 00:14

Ja ich mam 3 :D :D
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod artemis » 24 Jún 2014, 14:55

quaxi píše:Neviete mi poradit nejaky darcek ku 6. narodeninam dievcatka? Syn ide na oslavu spoluziacke, ale ja vobec netusim, co fici u takychto dievcat. On samozrejme nema potuchy, podla neho maju dievcata radi spidermanov a urcite by si zelala indiansku sekeru :mrgreen:


Littlest Pet Shop, Filly, Lego Friends...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 02 Aug 2014, 23:29

S odstupom referujem o tohtorocnej narodeninovaj oslave, nakolko ste sa na jej priprave tiez podielali. :-)
S priebehom som bola omnoho viac spokojna ako pred rokom, ale aj som bola viac pripravena a psychicky obrnena.
Urobila som temu pirati, lebo som sa chcela dako veselo obliect a mam fasiangovy piratsky kostym, tak som to chcela vyuzit. Podavala som papagajovy kolac (papagaj padol z pleca piratskemu kuchtikovi pri vareni do cesta), potom sme vyrabali piratsky monokel (len karton, farbicky a snurka od topanok - takze velmi simplexne a neskodlive domacnosti), potom mali s tym zalepenym okom akoze chodit po stanovistiac s cielom zlozit piratske skusky a dostat sa samozrejmä k pokladu (v truhlici piesok a sponky a farebne kamienky - to museli ryzovat). Stanovistia boli velmi jednoduche, len z toho, co dom dal, ake mame hracky, ale ked som to zaobalila do piratskej tematiky, tak dievcata spolupracovali velmi zanietene. Napr. balancovat na kriedou nakreslenej ciare na zemi, akoze chodenie po lodnom lane, chytanie magnetiek ryb z nafukovacieho bazena, museli sa napchat vsetky do maleho stanu, akoze v kajute je malo miesta.... No nic moc originalne, ale ked to bolo ako celok, tak to omonoho lepsie vyznelo. Dalej museli dokazat, ze v case hladu zedia i chobotnice (kakaove z lineckeho cesta). Poklad nasli, presypali, rozdelili. Potom sme spolu robili tu pizzu. Tiez dobra spolupraca, az na to, ze kazda chcela inu kombinaciu ingrediencii. Kym bola pizza v rure este som im pokreslila na tvaricky vzory podla zelania.
Celkovo bolo dobre.
Moje ponaucenie: Velmi konkretna priprava pomoze. Nejaka myslienka, ktora sa taha celou akciou nie je na skodu.
Dakujem za vsetky napady, urcite pomohli.

A este som aj tu s inymi mamickami riesila fenomen detska oslava. Vsetky sa zhodli na tom, ze ked sa deti vzajomne navstevuju, tak sa hraju, nik ich nemusi zabavat a aj tak im je dobre. Ale akonahle sa to vola detska oslava, akoby ocakavali, ze to bude cosi vynimocne a ze budu zabavane, ze budu male darceky na domov a podobne....
Neviem, ci je to spravne, ale v kazdom pripade mi toto poucenie pomohlo zorganizovat lepsiu oslavu, ako som robila pred rokom (to som ocakavala, ze sa budu riesit hodne same)

Tak aj Vam zelam vela uspechov pri organizovani podobnych akcii.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod artemis » 27 Aug 2014, 01:01

Mamamima píše:S odstupom referujem o tohtorocnej narodeninovaj oslave....


Tak klubuk dole, mas moj respekt, ze si to nervovo zvladla a takto brilantne. Ja tento rok rozmyslam, ako si to co najviac zjednodusit.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Detska oslova narodenin

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 25 Sep 2014, 19:14

Keď som robila oslavu pre 6 ročnú Sofijku, tak ona sama si robila pozvánky pre svojich kamarátov. Pozývala som asi 10 detí s tým, že ostávali aj rodičia. My sme sa bavili aj dozerali na nich. Každý mal dušu na pokoji kde je jeho dieťa a čo robí. Púšťala som im detské pesničky ako mandarinka darinka a všetko od petra naďa...oni tancovali, alebo sme mali hry napríklad že som uviazala šnúrku na cukrík a oni len za pomoci úst si mali ten cukrik pritiahnuť...alebo papanie pudingu kto skôr zje, samozrejme len maličké porcie aby im nebolo zle...tak sme mali rôzne hádzanie loptičky do vedra alebo kto skôr prejde na skákacej lopte určitú dráhu... nejak som nepozerala na peniaze že všetko musí byť drahé, proste snažila som sa aj čo najlacnejšie nejaké koláče domáce, pohostenie jednoduché, detské šampanské a tak ;) myslím, že deti sa zabavili a ostali krásne spomienky. ale takúto oslavu určite nerobím každý rok a je pravda že ani niektorí rodičia nerobili pre svoje deti a vôbec im to nevyčítam. Kto chce tak nech robí, ako sa na to cíti.
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron