Pracujúce dojčiace mamičky

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Petra » 09 Aug 2011, 21:13

Parada, dakujem, skusim sa tam dotrepat :-) Ak by ste vedeli aj o inych na druhom konci BA - Karlovka, Dudubravka, potesim/e sa.
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod charlie » 23 Sep 2011, 16:56

Odstránené naziadosť užívateľky charlie.

Murtagh
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Petra » 23 Sep 2011, 21:48

Charlie, pocuvaj svoj vnutorny hlas. Za vsetky rozhodnutia musime niest zodpovednost, ale ak sme s nimi stotozneni, ide to lahsie, si myslim...
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Sep 2011, 00:14

JA som najskor islo do prace od 8.mesiaca, ale bolo to na polovicny uvazok a aj z toho cast z domu. Ale aj ten jeden mesiac je velmi dolezity, aby sa ako-tak zaviedli prikrmy. Vsetko im v praci dobre vysvetli, ze teraz to jednoducho mozne nie je, ze mozno o dva mesiace to bude realnejsie. Neviem presne co robis, ale pises rozvrh - si niekde v skolstve? Ak by ta veelmi potrebovali a nahradu nemali, navrhni im, ze by si isla aj s malou. Ja mam kratku skusenost so skolenim (ja som skolila) a s malou priblizne vo veku tvojej malej a islo to v pohode. SAmozrejme, ze bola cely cas v nosici.
Ked je zena tehotna, nikto sa nezamysla nad tym, ze chodi do prace aj s dietatom. Tak preco teraz ten rozdiel, teda pokial je babo vyzdrzi v nosici a na prsniku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Sep 2011, 15:36

charlie, kto je vlastne s malou? píšeš, že manžel nestíha svoju robotu. ono je to tak, že jeden z vás sa musí venovať malej, nie svojej robote. inak sa to nedá, je ešte príliš malá. my sme mali obdobia, ked sme nestíhali ísť na záchod, najesť sa, napiť, nie ešte niečo porobiť. malá je prvoradá, manžel, pokiaľ je s nou doma, musí riešiť v prvom rade jej potreby, takže nakŕmiť (mne na začiatku aj nosil na dojčenie do roboty) a uspať. malý bol náročný, spal iba na prsníku alebo v pohybe (ale samozrejme v kočíku v žiadnom prípade)- takže auto, manduca... počas celého spánku pohyb. s príkrmami sme na tom boli ok, papá od 5,5 mesiaca, javil velký záujem, aj je dobrý jedák (ale zároveň dobrý prísavník :goodjob: , takže žiaden strach). toto prechodné obdobie je stresové ale pomerne krátke, kým sa to utrasie. zuby rastú tiež len určitý čas (my sme mali 10 dní takých, že som bola na obesenie :mrgreen: )potom to prešlo. takže manželovi manducu, aby si oddýchli ruky, ked mu tam zaspí, bude hrdý tata :lol: robotu si neporobí, to muži nesú zle... jeden z vás sa musí práce ( a finančného prínosu )načas vzdať, je na vás, či to budeš ty alebo on. k tej práci, mne sa zdá výhodnejšie 4 alebo 5 dní byť kratšie v robote ako len 3 dni a dlho. tak si nájdete ľahšie systém, ked sa budú veci pravidelne opakovať. manžel sa naučí porozumieť malej, vyčítať jej potreby.. jedlo je jedna vec, to by mala spapať niečo každé 2,5-3 hod, a ked bude potrebovať prsník a nie si doma, tak musí manžel pritúliť, ponosiť, hrať sa s ňou.. hned ako prídeš, tak sa nacucne ;) mala by si byť presvedčená, že práca je taká nevyhnutnosť a prínos, že sa oplatí podriadiť jej. ak to má prinášať viac negatív ako pozitív, je lepšie nechať to tak. nápad JankyMich je zaujímavý, alternatívna učitelka 8-) 8-) treba na to guráž, ale super :goodjob: úplne v pohode nebudeš (ja mám sem tam stále výčitky, ale musím si opakovať argumenty, že je to takto ok) ale mala by si mať počas svojej pracovnej doby aspon istotu, že malá a manžel sú na tom psychicky v norme ;) ak sa máš zožierať, zostaň ešte doma. no a v práci im potom s ľútosťou priznaj, že si precenila svoje schopnosti a nástup do práce musíš odložiť, snáď ťa celkom nezožerú :o :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod charlie » 08 Okt 2011, 10:56

Odstránené naziadosť užívateľky charlie.

Murtagh
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod charlie » 08 Okt 2011, 10:58

Odstránené naziadosť užívateľky charlie.

Murtagh
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Okt 2011, 14:19

charlie píše:Shira, manzel pracuje z domu. Malu nakrmil a uspal, ale potom nestihal svoju pracu a nahanala ho sefka, ze mal nieco odovzdat a neodovzdal a bol v strese aj on, aj ja a v konecnom dosledku aj mala.

to je úplne jasné, je jedno, že robí z domu. pri malej neporobí. tam sa velmi nedá počítať s tým, že malá zaspí a muž porobí niečo :mrgreen: niekedy sa podarí, niekedy nie... materská je na plný úvazok, nič "popri" si netreba brať, to je stres ;) ked budeš doma, bude všetko ok. moj muž je s malým, ale nerobí z domu, ani nijako ináč, iba sa venuje malému. max. vyberie riady z myčky a uvarí nám ráno kávu :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod luciole » 08 Okt 2011, 19:39

charlie, to je perfektné :goodjob: budete mať pohodičku, obe si to určite budete užívať ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod TIA » 14 Nov 2011, 10:26

Idem to tu trochu ozivit, kedze za chvilu musim nastupit do prace, teda konkretne o dva dni, v stredu. Shira sice upokojuje, ze sa to da zvladnut a ze sa nemam stresovat, ale aj tak som si par krat minuly tyzden poplakala a stale neviem, ako v stredu rano pojdem z domu :-(. Mam stale pocit, instinkt, ze robim velku chybu, ze "opustam" svoje dieta. Mala sa jak na potvoru zacala este castejsie dojcit doobeda, mimule tahala az 4 krat (teda okrem dudkania, 4 krat naozaj papala). Mam pocit, ze nam to dojcenie po vsetkych tych problemoch konecne ide. Mala zacina byt spokojnejsia, zaparenina je skoro fuc a sem tam sa nam podari spapat zo dve lyzicky prikrmu :-). Neviem uplne ako to technicky zvladneme, kedy bude najlepsie aby ju muz doniesol na dojcenie, kedy dat prikrm, vodicku, ale asi to nejak vyplynie same, uvidime. Kazdopadne sa budem snazit o priebehu informovat. Drzte nam palce..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod zigi » 14 Nov 2011, 18:15

Jojoj, tak uz sa vam to blizi? Tia, musime verit tomu, co sa to tu uz par krat pisalo, ze babatko sa s novou situaciou urcite vyrovna a zvykne si na dojcenie v case ked je s nim mamina...to sa potvrdilo aj pri Shire. Aj ked sa mi to tazko pise, lebo budem z toho v rovnakom strese ako ty. Viem si predstavit aka si asi spokojna, ze dojcenie je konecne v poriadku a teraz do toho budes zasahovat, ale na vyber asi nemas. Na pol dnove pobyty s ockom si urcite zvykne a len im to pomoze posilnit vztah. Neboj sa, len im doveruj, si super mamina, co robi pre babo vsetko najlepsie ako sa len da a aj s touto situaciou si urcite poradite. :goodjob:
Hoci, ja tiez budem pred nastupom do prace hotova..... :(
Velmi na vas budeme mysliet, urcite pis novinky. A ozaj ocino ju vie uspat, alebo to bude na ostro?
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 3 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 18 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod TIA » 14 Nov 2011, 21:21

Zigi, dik za podporu, mam pocit, ze to tu my dve v najblizsich dnoch a tyzdnoch poriadne rozpiseme :-).

Muz malu vie uspat, teda, sem tam sa podari ked sme vonku a on nosi, alebo doma ju unosi na rukach, ale prevazne som uspavala ja, lebo nam to teraz krasne ide prskom, tak naco sa trapit. Dnes v noci sme dokonca mali taky extrem, ze sa mala o tretej rano zobudila, prsko nechcela a otocila sa za tatinom, tak som si povedala, ok, nech sa chvilku pohra, potom ju zacnem uspavat. Taka je zlata, s vaznou tvarou ho docahuje, plieska ho rucickami kym sa nezobudi, a potom sa strasne rehoce, ze je tatino zobudeny :-D. No, a teda, dnes sa tak k nemu otocila, chytila a pritiahla sa k nemu a on ju zacal hladkat po vlaskoch a za chvilu mala uz aj spala!! Muz bol od stastia cely bez seba ako sa mu to podarilo ju uspat, a cely den mi to zas a znova rozpraval, zlaty :-). Najviac som ale aj tak bola stastna ja, lebo som mohla spat dalej ;-)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Nov 2011, 21:36

Tia, síce upokojujem, že sa to dá zvládnuť, ale to vidím teraz, prípadne som to videla vtedy, kjed sa nám to pekne utiaslo. pred nástupom do práce som mala rovnaké pocity. že malého opúšťam a že je to celé hrozné. to, že sa vám dojčenie popravilo, je dobré a výhodné. keby si musela do práce a dojčenie by nebolo v poriadku, bolo by ešte horšie. moj sa dojčí ked som doma aj doobeda, úplne hocikedy, hocikolko. ale ked nie som doma, tak sa proste nedojčí (a určite to nevyzerá tak, že by počas mojej neprítomnosti stál uplakaný pri dverách a cucal si ruku ;) )- skor to vypadá, že si ani nespomenie :lol: a už v pohode uspáva ocko na rukách a malý mu potom spí v postielke aj dve hodiny :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod zigi » 15 Nov 2011, 10:56

Joj to je zlate Tia! Ked su na tom takto, tak to urcite super zvladnu a pol dna nie je zas taka dlha doba. Neboj, vsetko pojde dobre. A uvidis aky z neho bude hrdy a zodpovedny ocino. :love:
Za to my by sme sa tiez mali naucit zaspavat s ocinom. Moja sa vie uspat len na prse a s muzom sa len jasi, spat ani za svet. Len ten nie je vobec doma a ked aj ano, tak ma stale nieco na robote :( Budeme musiet na tom popracovat, len neviem ako kedze kvoli strajku by mala byt nonstop so mnou, no co, mame este mesiac a pol, snad to bude lepsie.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 3 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 18 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Nov 2011, 12:44

Shira, niekedy mam pocit, ze iba vdaka Tvojim prispevkom este ako tak drzim po kope. Moc mi pomaha, ze upokojujes :-). Som Ti velmi vdacna..

Zigi, myslim, ze moc dopredu skusat nema zmysel, budu to nejak musiet zvladnut a zvladnu to urcite. Koniec koncov aj mne trvalo kym sa vo mne zobudili vsetky spravne instinkty, tak si myslim, ze to zafunguje aj u nasich muzov. Vy dve mate este dost casu, aby sa Vam pekne normalizovalo dojcenie a aby ste sa uz konecne prestali trapit s cievkou a strajkom.

Som sice velmi smutna, ze sa musim vratit do prace, ale na druhej strane som rada, ze moj muz dostava sancu sa k malej takto priblizit a vytvorit si blizky vztah. On sa celkovo este niektorych veci dost boji, je okolo malej velmi opatrny az nesvoj, tak dufam, ze tym, ze bude s nou sam sa postupne ukludni a najde si svoj system..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod TIA » 18 Nov 2011, 19:54

Tak, len kratke info odo mna, lebo som unavena jak kon a este mam nejaku pracu. Mame za sebou tri dni a je to teda dost hroza zatial. Zacali sme vyborne, ja teda urevana este som poriadne nevytiahla paty z domu a mala muzovi uz spala v ergu. To ma trochu povzbudilo a kym som prisla do prace, tak sa mi aj podarilo prestat plakat. No, ale tam pozitiva koncia, muz doniesol malu za mnou tak okolo desiatej, ale o prsko zaujem nemala (bola cela vycudovana kam to prisla a rozdavala usmevy), tak sa po polhodine zbalili a isli ku svokre. Uz cestou tam bola mrzuta a vystupnovalo sa to, ked sa do nej snazila dostat jablcko lyzickou. Ked isli odtial to uz bolo s placom, tak muz radsej znova dosiel za mnou. Domov sme isli tak, ze som ju niesla na rukach pricucnutu zatial co ona spala (vsetko tu mame blizko, takze vsetky spominane trasy sme isli pesi). Druhy den bol este o nieco horsi a o pol 11tej som utekala domov, dneska som robila z domu, tak to bolo lepsie. Ked to zhrniem, tak mam pocit, ze:
1. Mala sa doobeda dojcit vobec nedozaduje, ak tak len dudlovat na uspanie
2. Pre mojho muza je tazsie ju uspat (zatial zabera len ergo v kombinacii s vysavanim)
3. Mala je z toho dost rozhadzana, budi sa mi s placom a spi este horsie jak doteraz
4. Ja sa len velmi tazko sustredujem na pracu, skoro nic nestiham

Celkovo to zatial moc nejde, este ze je zajtra sobota, uvidime dalej..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Nov 2011, 16:59

tia, tvoj stres sa prenáša, a to nie je dobré.určite to vieš, ťažko to ale ovplyvníš. trvá to nejaký čas, kým vznikne systém. ja som tu na začiatku témy spomínala, ako sa malý nechcel dojčiť v práci, iba sa tam rozbláznil, prestimulovaný odchádzal, čo znamenalo skorý rev a problémy. ja som bola nervózna, núkala som mu stále prsník, až ho odmietal v zlosti. musel si aj on zvyknúť na prostredie... nie vždy sa však dojčenie v práci podarilo podľa predstáv. ked sa malý v práci u nás celkom odmietal dojčiť(stačili mu ockove príkrmy), prestal ho nosiť, mal asi 7,5 mes. už presne neviem. tvoj manžel potrebuje skúsenosť, lepšie čítanie signálov... to sa časom spraví. pokial sa dojčenie nepodarí, kvoli rozrušeniu, nie je dobré dalšie rozrušenie u svokry (svokry majú snahu všetko preháňať- už len spôsob, akým sa bavia s dieťaťom, nosia a kŕmia, je podľa mna vyčerpávajúci) aj ked svokra to myslí isto dobre. lepšie snáď, ked ju muž ponosí v ergu, po prebudení ju skúsi ešte raz doniesť na dojčenie, ked máte všetko blízko.. potom by ste išli spolu domov. manžel nájde sposob, ako ju uspať (moj dal príkrm a potom ho vozil v aute hodinu :mrgreen: ) teraz ho iba pritúli na holé telo a malý zaspí, čumím ako puk...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Nov 2011, 17:05

ešte som chcela- ako malá papá príkrm? ak sa vám dojčenie nebude dariť v práci, skús systém- poriadne nadojčiť ráno, so stláčaním prsníka, za 2 hod trebárs ponúkne ocko nejaký príkrm a pojdu sa von ponosiť.. má nejaký režim doobedného spánku? zhruba to načasovať na to, ako spáva doobeda. zmení len sposob zaspávania-bez prsníka. po prebudení za tebou do práce. sms od tvojho muža, že je to ok a zvládajú situáciu, ti pomožu lepšie sa v robote sústrediť. moj niekedy aj trošku klamal :mrgreen: :o potom až z neho vyšlo, že sa s malým potrápil.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod TIA » 19 Nov 2011, 18:32

Shira, hej, je mi to jasne, ze svoju nervozitu na malu prenasam, snazim sa brat to optimisticky, ale nie vzdy to ide. Tu svokru, to s Tebou uplne suhlasim, to som muzovi aj ja hned "zatrhla", to bolo na malu privela. Co sa dojcenia tyka, snazim sa ju nadojcit vydatne rano, lenze ona je ukazkove babo bez rezimu a ked nechce, tak proste nic nezmozem, nutit nema vyznam, taktiez vela zalezi od toho kedy sa rano zobudi, a kedze je to zvacsa okolo piatej - pol siestej, do siedmej je uz aj zase ospala, takze zvacsa zaspava hned okolo osmej. Spi pol hodinku a potom sme chodievali von na nakup, druhy spanok je velmi vrtkavy, niekedy okolo desiatej, niekedy az o pol dvanastej. Muzovi sa to proste tazsie triafa, kedy je ospala "tak akurat", aby ju zacal uspavat a ak to presvihne, tak uz sa ten rev tazko bez prska utisi a to je samozrejme frustrujuce. Moj muz je z toho dost hotovy, smutny, ze mu to nejde. Myslim, ze by potreboval hodit rec s Tvojim :-). Ja ho sice stale povzbudzujem a snazim sa mu odovzdat vsetky svoje "vedomosti" o malej, ale to proste neni ono. Nie vzdy sa da vsetko aplikovat a hlavne, ja viem vzdy spolahlivo vylucit hlad ako pricinu nespokojnosti. Prikrmy nam zatial moc nejdu, zje tak nanajvys 2 lyzicky, skusali sme kasicky, kusky do ruky, vselico uz od zeleniny a ovocia, ale proste asi este nie je ready. Co je ale zaujimave, vo stvrtok vypila pol pohara vody (teda vela aj povylievala samozrejme), tak to je snad uspech, aspon nieco :-). Asi to proste chce cas, neviem, mne je hrozne, mam pocit, ze prichadzam o vela a chyba mi, ze nie je stale so mnou. Shira, mas moj obdiv, teda aj Tvoj muz..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod zigi » 19 Nov 2011, 20:49

Uf Tia, velmi rada by som Ti poradila nieco, co vam pomoze, ale na takyto recept asi prideme az ked budeme mat potom. No vedeli sme, ze to nebude take lahke... Zjavne si mala s ocinom potrebuju na seba trosku zvyknut a predsa len sa lepsie spoznat. Ved ja sama som mala dlho problem citat mojej malej signaly a aj teraz mam casto problem zistit, co vlastne chce... Viem si predstavit ako sa Tvoj muz citi, s tym mojim to bude rovnako...tusim by sme im tu mali otvorit temu, nech si tam pokecaju ... na pivo asi spolu neskocia ;)
Vcera som sa rozpraval s kamoskou, co nechala 8 mesacnu dceru doma s mamou (teda jej starou mamou) a hovorila mi, ze okrem odlucenia riesili este aj generacne rozdiely v nazoroch na vychovu a to muselo byt omnoho tazsie. Takze si povedzme, ze sme na tom este dobre, ked tie nase deticky mozu byt aspon s ocinom. No ale sa mi pise, ked ja to este nezazivam, co?
Ale najtazsie na tom musi byt naozaj to odlucenie, to aj ja budem velmi tazko znasat... :( Velmi Vam drzim palce, hlavne ocinovi!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 3 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 18 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Nov 2011, 12:36

tia, ja ked som začala robiť, malý bol výlučne dojčený, s príkrmami sme začali až o mesiac, takže som nejako nadojčiť musela. neviem, o kolkej odchádzaš z domu do práce.. ja dojčím pri prebúdzaní, zrejme aj ty-ako píšeš o tej 5.30. ak sa ti ukladá pred 8- si už asi z domu preč, že? ideálne by bolo pri tejto únave znovu nadojčiť, lenže to zrejme nemožeš.. ak dojčíš 5.30 tak 8.30 pomaly by už muž mal byť pri tebe v práci na dalšie dojčenie, predtým by si malá mohla aspon polhodku pospať v ergu... potom by išli po svojom a znovu za tebou okolo 11...sama nájdeš sposob, uvidíš. je to o signáloch, ťažké pre muža, ale nie nemožné. moj bol úplne nadšený, ked začal malému rozumieť takým iným, materským sposobom..proste nie len hry a sranda, ale čítanie potrieb. ale nemysli si, že to išlo samo a hladko, veľa zistil na svojich omyloch. nemusíš sa báť, že by to bola nejaká trauma pre dieťa. aj my ako matky sme najprv nevedeli (a bábätko nám to snáď odpustilo) budú sa učiť navzájom ;) vela telesného kontaktu z manželovej strany a trpezlivosť ;) dve lyžičky príkrmu sú predsa na začiatku úplne normálne, ved to je ok, je ešte maličká.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 20 Nov 2011, 17:39

TIA drzim palce, aby sa to dobre rozbehlo a aby ste to krasne zvladali! ;)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod TIA » 25 Nov 2011, 18:54

Takze, dalsi tyzden za nami, vlastne prvy ;-).

Musim povedat, ze je to o mmoho lepsie, mali sme sice aj krusne chvilky aj sme si vsetci poplakali, ale inak kazdym dnom to postupuje k lepsiemu. Skusali sme kedy je najvhodnejsi cas prist na dojcenie a vyzera to tak, ze uz to celkom triafame. Moj muz zacina malej lepsie rozumiet, uz vie asi kedy co signalizuje (ale je rychly, ze? Po tyzdni!! Mne to trvalo tri mesiace :-D), celkovo je uz kludnejsi a nue taky vystresovany a to aj mala urcite citi a je lepsie.

Nas pracovny den teraz vyzera asi takto: mala sa budi 5:30-6:00, necham ju s muzom v posteli a ja idem varit obed, ranajkujeme spolu a pred osmou idem z domu, snazim sa ju vtedy este nadojcit, zvacsa si aspon cucne, niekedy sa aj poriadne napapa, mala potom zaspava tatinovi v ergu pri vysavani, spi taku pol hodku (muz spi s nou :-)), potom sa prezlecu, oblecu a vydaju sa za mnou, tak okolo pol desiatej su u mna, mala si zas trosku cucne (sice nechce hned jak ma vidi ale tak za pol hodku), potom odchadzaju, mala po ceste v ergu mrnci ale nakoniec zaspi, muz sa s nou poctivo prechadza (aj v lejaku) kym spi (zase pol hodku), potom idu domov, to je tak okolo jedenastej, trosku sa prehraju, mala vypije trosku vodicky z pohara a ked ja dobehem okolo pol jednej tak sa uz dost vyhladnuta vrha na prsnik :-). Dokoncujem obed, papame a ideme spat. Muz ide vybavit svoju robotu alebo spi tiez :-), lebo je dost KO.

Poobede mala hrozne zle spava, skoro vobec sa jej nedari si pospat, ale to bude asi tymi zmenami, inak to vyzera, ze to bude zvladnutelne.

Musim tiez povedat, ze aj napriek tomu, ze mi mala hrozne chyba, vidim, ze je to pre muza hrozny prinos a tesim sa ked ich vidim ako si rozumeju. Okrem toho je strasne zlate ked mi muz rozprava svoje skusenosti a "objavy", presne tie veci co som s nou zazivala ja na zaciatku. Velmi nas to zblizilo, casto si rozumieme uplne bez slov, staci pohlad :-). Muz si zacal viac vsimat ako niektore veci robim s malou a akoby obkukaval :-). Taktiez dneska zahlasil, ze vsetky maminy obdivuje, ze to vobec nie je lahke!!

Co sa prace tyka, ja toho za to doobedie teda moc nestiham a celkovo sa to s firmou tak nejak ubera takym zvlastnym smerom, co tu nebudem zbytocne opisovat do detailov.., proste som sa rozhodla, ze v polke januara sa vraciam na matersku. Nie je to preto, ze by sa to takto nedalo zvladat, skor preto, ze by som musela nabehnut na svoj predporodny pracovny vykon (co bolo bezne 10 hodin denne), k tomu sluzobne vela cestovat a to teraz proste nechcem. Chcem byt s malou, byt s nou tie prve mesiace, som jej to dlzna :-). Financne to absolutne nebudeme zvladat, ale nieco uz vymyslime.

Co sa tyka tohto modelu, otec na materskej, uplne vsetko jak pise Shira je pravda, vidim to na vlastne oci a kedze mame este 3 tyzdne pred sebou (potom si beriem dovolenku), tak budem este o nasich pokrokoch a skusenostiach informovat ..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 25 Nov 2011, 21:25

Ahojte, chcem sa pripojiť k vašej diskusii o pracujúcich dojčiacich mamičkách.Ja našťastie tento problém nemám - zatiaľ -ako pracovať aj dojčiť.Lenže ja mám dilemu,ako spojiť materstvo v zmysle byť s dieťaťom čo najviac - nielen poskytnúť mu hocikedy prsník a spojiť to s prácou.Pretože,kedysi som si myslela,že uplynú 3 roky a ja pôjdem v pohode pracovať,dieťatko do škôlky,alebo k rodine....lenže...vďaka dojčeniu mám k dcérke taký vzťah,že ju proste milujem,zdá sa mi úžasná a geniálna - také sú všetky deti - to viem. A myslím,že ju nedokážem dať od seba na 8hod.a nech sa o ňu starajú druhí a potom z práce unavená,nebudem mať na ňu ani čas.(Aj mi mnohí hovoria,že nezdravo naväzujem malú na seba - ale samozrejme to sú názory starej "školy",Dcérka dokáže byť aj s inými,ale nie niekoľko hod. a musím byť aspoň v blízkosti - že keď si na mňa spomenie,aby ma rýchlo našla).Takto to jednoducho v drvivej väčšine funguje v celej spoločnosti....Aké máte zamestnania,čo sem chodíte?Máte aj také,že môžte mať deti pri sebe?...Pravdupovediac,chcela by som už niečo aj robiť,hoci sa ešte veľmi nevyspíme,dcérka sa dojčí aj v noci....lebo mám také jednotvárne dni a nemám sa ani s kým poriadne stretávať....tak som začala hľadať a premýšľať a napadla ma taká alternatíva,či sa nedať na podnikanie.Lenže nič o tom neviem- chcela som predávať kojenecké veci spojené s miestom pre stretanie a poradenstvom pre mamy s deťmi .Mám pani,ktorá roky predávala tieto veci a viedla by mi obchod- lenže všetci poukazujú na to,že je kríza a je to veľmi zlý nápad - keďže sa rozmáha aj internet.obchod.Riešite niektorá takéto niečo - pracovať aj byť s dieťaťom,čo najviac?..Ja som pracovala v amb.,kde doktorka netoleruje žiadne OČR.,PN a o dieťa sa má starať niekto druhý,prvoradá je práca a až potom rodina.Ďakujem za odpovede,Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 16 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod TIA » 25 Nov 2011, 21:56

Andrea, rozmyslame velmi podobne :-). Ja budem musiet poriesit tiez nejaky prijem, aby sme vyzili a chcem pri tom full time vychovavat svoje dieta. Co sa tyka podnikania, je tazke radit, treba vsak mat dobry napad, po ktorom je podla moznosti dopyt a ostatne je vecou stastia alebo lepsie povedane dobreho marketingu :-D. Ale samozrejme, kazde podnikanie si taktiez vyzaduje vela usilia a casu. Je dost mozne, ze take klasicke 8 hodinove zamestnanie mozno "zatazuje" menej ako vlastny biznis. Rozdiel je asi skor v tom, ze si ten cas clovek moze nejak inak zatriedit a nemusi byt fyzicky kazdy den nepritomny a dieta v skolke. Ten internetovy predaj je asi dobra moznost, sama nad niecim takym uvazujem.

Co sa naviazanosti tyka, povazujem to za normalne ak take male babatko svoju mamicku potrebuje a je na nu naviazane. Ako bude rast, bude sa prirodzene viac zaujimat aj o ine veci, bude chciet byt s inymi detickami, postupne sa bude viac a viac osamostatnovat a bude to asi tak prirodzene, ze to ani Tebe nebude nijak zvlast cudne. Urcite robis spravne ak si vytvaras velmi blizky vztah so svojim dietatkom..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron