Pracujúce dojčiace mamičky

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Anna » 26 Júl 2012, 21:13

Ja som bola Norika v podobnej situácii ako ty, malý bez mamy ani hodinu, zaspávanie na prsníku, odchody nesmel vidieť....spravila som náhly rez, žiadne prípravy ,no a teraz- spanie cez deň nehrozí, zaspí na nočný spánok o 18.00, pri odchode mi zakýve, v sobotu ma pošle do roboty...cez deň mamu ani nespomenie, na začiatku si sám pre seba povedal, že necical dlho, ale teraz ....hraje sa momentálne s bratrancovým 4, 5 ročným, robia celý deň zbojstvá, dokonca mi dnes povedal, že zlostí babku, lebo sa vždy šalí s Oliverkom...takže necítim, že by dajak trúchlil...pravdou je, že dojčenie mi pomáha, tak ako Didulka niekde napísala-nikdy som sa necítila silnejšia a v práci sebavedomejšia a odvážnejšia, optimizmus ma fakt neopúšťa, práca ma baví / naozaj to musia byť hormóny/,zmena ku materskému stereotypu...ale...ak by som mala možnosť ostať doma, určite do 2,5 roka ostanem, pri príchode mi je vždy do plaču, lebo skoro zaspí a pravdou je, že medzi 2-2,5 rokom je prekrásne obdobie.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Júl 2012, 21:27

aj ja by som najradsej ostala doma...ja sa uz ani tej prace nebojim, mam obavy, ci to fyzicky a psichycky zvladnem...to ano,ale nasadenie, to by mi nechybalo...ale je to terza tazke vsetko u nas :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Júl 2012, 23:54

Neviem ako Kaufland, ale kamaratka robi v Tescu a tam byvala velmi spokojna. Najprv ako brigadnicka, po MD na skrateny uvazok a pokial viem, casovy harmonogram si vie dohodnut. Tiez vsak asi nie je obchod ako obchod...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod zigi » 01 Aug 2012, 10:56

Ja sa idem len podelit o novinu, ku koncu augusta som dala vypoved :mrgreen: Muz sa musi vratit do roboty a ja nemam to srdce dat Hanku do jasiel alebo k niekomu cudziemu.
Iste, je mi to luto, kedze podobnu robotu ako mam, uz urcite nezozeniem, ale pravdupovediac sa mi dost ulavilo, ze budem moct byt zas s Hankou. Zvladat sa to dalo v pohode, s muzom si super rozumeju a Hanka je take ulietane spokojne dieta, takze nemam pocit, ze by moj odchod do prace mal na nu nejaky zly vplyv (aj ked zaciatky boli hororove). To skor ja som tym dost trpela, ze s nou cele dni nie som. Skratka som mala sama pocit, ze o nieco prichadzam a stale ma to dost zozieralo. Na vypoved to ale nebolo, takze ked mi muz zahlasil, ze sa musi vratit do roboty, bolo mi to jasne, co mam robit. :love:
Ale dost sa desim toho ako to financne zvladneme...ale vsak nie sme jedini, co ziju z jedneho uboheho platu s hypotekou na krku.

Norika, ak mas pocit, ze by si najradsej ostala doma a nova robota Ta nebude ani naplnat ani dostatocne zivit, tak asi este pockaj. Ja som sa fakt dost zozierala a nakoniec som sa aj tak na robotu poradne nevedela sustredit, skratka to nebolo ono, stale som mala pocit, ze nieco nie je v poriadku. Mozno keby som robila len na polovicny uvazok, bolo by to ine, ale to sa nedalo ...
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Nov 2012, 13:12

baby,hlasim sa do klubu! uz takmer dva tyzdne pracujem a rovno na plny uvazok(8 hodin denne) prislo to necakane,bez dlhsieho premyslania. zatial vsetko super klape(az na ten bordel co mame doma posledne dni :-D ) . hanka je s muzom,vyslo nam to tak,ze sa pri nej striedame. idem vas docitat postupne :-)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Nov 2012, 20:02

estterka wow :goodjob: som zvedavá na dalšie dojmy, ja už makám na plný úväzok takže domov chodím tak okolo 16:00, stalo sa aj, že som došla o 18. Malého už možme nechať aj u svokry alebo švagrinej, má ich rád a je tam spokojný, takže občas vybehneme aj sami s mužom von, je to paráda. Dnes spal na obed u svokrovcov, 1.x., síce sme tam všetci boli a ja som ho uspávala, ale spať na cudzom mieste je úspech :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Nov 2012, 22:18

shira,ja zacinam o tretej poobede,teda som s nou doobeda dovtedy. niekedy zaspi tesne predtym ako odchadzam,ak nie,zaspi s muzom. ona je taka,ze ked je unavena,lahne na zem kde ju to pochyti a spi okamzite :-D mame vselijake zaujimave fotky miest kde zaspala :-D a ked chodim domov v noci tak ona je este vzdy hore,ona od narodenia chodi spavat velmi neskoro v noci a rano dlhsie spi a teda budem pridem a hend ju uspim(to bolo vcera) alebo sa nadojci a este sme hore daco spolu.
podla mna by takto aj na inom mieste zaspala..teda ked sme na slovensku,tak ked mala asi rok a pol vybehla som vecer von s kamoskou(zostresovana s telefonom nonstop v ruke) a hanka zaspala pri mojej mame v posteli v pohode. najviac zatial trpi domacnost..ale co som citala,musim vycvicit lepsie psa,my mame ja korytnacku-mozno aj tu zaucim :-D
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Nov 2012, 22:22

a este co sa dojcenia tyka,stala sa taka neprijemna vec,ze sme chytili daky gastro virus a hanka sa vtedy nedojci ked vracia(hocico dostane do bruska okamzite ide von,mame odskusane na nej proste ze take 2 hodky po vracani treba pockat) a tak som rano raz dojcila a potom do noci nic a strasne ma boleli prsia,ked sa naliali tragedia..potom ju muz doniesol za mnou do prace,tak trosku sa ulavilo a doma sa poriadne napila. ale par dni som mala dost citlive prsia z toho.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron