Pracujúce dojčiace mamičky

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 23 Jan 2012, 22:22

Ďakujem vám za odpovede, ani mne sa nepozdáva odísť len tak, stratiť sa, no na druhej strane viem, že bude chcieť ísť so mnou. a plakať. preto neviem, čo je lepšie.
a čím nahradiť iné situácie, kde pomáha dudka? upokojenie, pri strachu ,...
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Jan 2012, 23:34

Jedine naruc a veeela lasky. Neviem aku mas svokru, ale nech sa snazi veci riesit pozitivne a narucou - a to aj pripadny vzdor, unavu, ci "zle" spravanie" . Na riesenie vzdoru alebo akychkolvek negativnych pocitov mas ty totiz dojcenie, kde sa dietatko jednoducho opatovne "naladi". A dojcenie je vzdy len pozitivne, preto je to taky genialny nastroj na vychovu.
Ruky dokazu niekedy aj potrestat a vtedy moze byt dietatko zmatene - v takom pripade moze odmietnut naruc na chlacholenie. Preto taky doraz na pozitivnost spravania sa opatrovnika.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod zigi » 26 Jan 2012, 12:33

Tak som zas tu, nastastie mam trosku lepsie spravy... Hanicka sa konecne naucila spat na ocinovi v satke :goodjob: Takze po prvom hororovom tyzdni prislo zlepsenie, pospinka si na nom v satke dva krat do dna, sice jej pri zaspavani musi pustat na youtube pesnicky, co nie je az take idealne, ale aspon to funguje. Dokonca sa mi muz pochvalil, ze citi, ze sa ich vztah vyrazne zmenil, zacina sa ucit citat signaly, je pokojnejsi a viac si veri. Hanicka je este stale uplackana, ale aspon sa uz s nim vyspinka, tak som aj ja trochu pokojnejsia. V kazdom pripade to nie je koniec, vypoved zvazujem tak ci tak. Mne osobne Hanka tak velmi chyba, ze sa neviem ani sustredit na pracu. Strasne vam chcem vsetkym podakovat, ze ste ma podrzali, ked mi bolo tak hrozne tazko a dakujem janke, ze ma vypocula po telefone, ked som bola fakt zufala...snad uz nieco take nikdy nebudem musiet prezivat.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 26 Jan 2012, 22:38

odsala som skúšobne mlieko doobedu a na druhý deň jej ho svokra skúšala dať napiť z pohárika,aby sme vedeli, či vypije. nechcela, potom som ho ja skúsila a bolo kyslé. nebolo už dobré. koľko by malo MM vydržať v chladničke? vybrať ho z chladničky len tesne pred podávaním, či môžem aj skôr. toto bolo vybraté cca 1 hod. skôr, aby oteplilo. tak neviem, či v tom bol problém. podľa mojich info ešte z pôrodnice, ked sme odsávali, malo by vydržať 24 hod., a 2x sa mohlo ohriať. lebo ked si v robote doobedu odsajem, to by malo byť na druhý deň.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Jan 2012, 00:53

Mirkaska, tiez viem len tych 24 hodin. Urcite by som ho prenasala v termoske.

Inak u nas mliecnom automate na druzstve maju nepasterizovane mlieko, a odporucaju vypit do 48 hodin.

ZIgy, som rada, ze aspon nejake pozitivne spravy. Nech uz to dopadne akokolvek, to vylepsene puto medzi Hanickou a tatinom zostane :) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Anna » 27 Jan 2012, 10:07

Mne tiež odsaté mlieko takmer vždy skyslo...uskladňovala som ho v chladničke, ale také odsaté a odstaté ani mne nechutilo, doteraz neviem v čom je chyba.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Jan 2012, 20:02

Tomáško mi pil odsaté mlieko, len kým som nedojčila, ale toto mlieko nikdy nestálo, akurát som stíhala odsávať. odkedy sa naučil na prsník, odsaté mlieko neprijímal, hlavne nie také, čo bolo odstáte a vôbec nie rozmrazené- to som povyhadzovala. ja som počas práce nikdy neodsávala, neznášala som to ... a zdalo sa mi, že mám v práci príliš infekčné prostredie. našťastie mohli na dojčenie dochádzať- ale aj ked to znie jednoducho, také ľahké to nebolo.. prešli sme si 2 štrajkami a v tých časom to boj veľký boj a stres.
pracovať a mať dieťa ktoré je už na príkrmoch, je výhoda. aj ked príkrm nenahradí dojčenie-prítomnosť matky, upokojí aspon hlad dieťaťa.
zigi, super že ste sa zlepšili...
z predošlých príspevkov mi vychádza, že nástup do práce je predovšetkým o psychike, prijatí novej situácie, dôvere v partnera, dôvere v samého seba... dieťa je zrkadlom nášho stavu. čím viac sme v pohode, tým lepšie pre dieťa. ono je prispôsobivé... samotná organizácia, spánok, dojčenie je druhoradé.. nejako to z toho vyplynie. nezdá sa mi, že toto je o dojčení.
už som písala skôr, muž prirodzene nemá materinské inštinkty, ale ked ho povzbudíme, odpustíme chyby, doprajeme čas, získa ich, úplne zmení vzťah k dieťaťu, lepšie pochopí matku aj dieťa a toto je prínosom pre vzťah. myslím, že dieťa je šťastné, ked má oboch rodičov a je s niektorým s nich, mnoho detí nemá to šťastie, sú postavené do ťažkých situácií (a nikdy nevieme, čo nás v budúcnosti čaká)..zdá sa mi, že detičky sami o sebe sa vedia prispôsobiť dobre, ked otec a mama sú v pohode a ono cíti tú istotu, že napriek všetkému je ono prvoradé a milované.
ja som tiež zažila veľa stresu, plaču, nemohla som sa sústrediť na prácu, domov som chodila ohnivou čiarou..volala som každú chvílku domov atď.. ale manžel ma stále upokojil, že to zvláda (možno nie vždy to bola pravda :mrgreen: ) ale predovšetkým malý bol v poriadku. po príchode som si kontakt s ním vynahradila nosením, dojčením. postupne sa to celé utriaslo, no ale nebola iná možnosť. teraz sme už všetci v pohode.. (no momentálne sme chorí a zúfalí, ale všeobecne áno)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Anna » 27 Jan 2012, 22:44

Shira , opísala si to krásne, dojcenie je len najlepší a najprirodzenejší prostriedok na vytvorenie vzťahu , istôt a komunikáciu v budúcnosti, ale nie je to nevyhnutnosť ani predpoklad na "sformovanie správneho človeka".
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 28 Jan 2012, 21:40

budem preč od dcérky cca 3,5 -4 hod. + možno nie vždy sa bude dojčiť tesne pred mojim odchodom. mám teda odsávať mliečko počas tohto času alebo nie? máme skoro 1 rok a 5 mes., príkrmy sú zatiaľ čo sa týka množstva o pár lyžičkách, pár hryzoch z ovocia, zeleninky... nič moc. Klemka povedala, že je to v poriadku. Problém s množstvom mlieka nemám, ale nie je ho ani navyše. určite by som ani neodsala toľko, koľko si malá vypije na dudke. tak neviem, čo robiť? odsávať aj ked nie pre ňu, aby sa udržala tvorba? dakujem
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Jan 2012, 15:30

mirkaska- doteraz ste nikdy nemávali 3,5-4hod pauzy v dojčení :o ? mne sa nezdá potrebné počas takejto (krátkej) doby odsávať, ani kvoli tvorbe mlieka... podla mna si malá po tvojom príchode naťahá kolko môže a vynahradí si to. tvorba mlieka by sa mala stále tvoriť podľa dopytu. ale lepšie sa vyjadria k tomuto poradkyne.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 29 Jan 2012, 22:56

málokedy. ani si nepamätám také pauzy. tak cca 2 - 2,5 hod. ked je vonku s niekým iným, alebo ked sme niekde na návšteve alebo je niekto u nás a ona vtedy nie a nie ísť na dudku. a v noci do polnoci sa budieva min. každú hodinu a častejšie a po polnoci si nepamätám, to tak spím, že nevnímam čas a koľkokrát sa dojčíme :-)
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Jan 2012, 23:34

3.5-4 hod by mali byt v pohode aj bez odsavania. Ono to odsavanie by malo aj tak hlavny zmysel vtedy, kedy by prilis dlhou pauzou prislo k vyznamnej tvorbe mlieka - t.j. nie kvoli mlieku samotnemu (aj tak ho dietatko ani nebude chciet), ale tvorbe mlieka. Velmi aktualne by to bolo napr. pri sluzobnej ceste - dietatko sa uz je schopne napapat aj z inych zdrojov, ale po prichode mamicky bude chciet pokracovat v byvalom rezime - preto si aj mimo dietatka musime vtedy udrziavat tvorbu mlieka.
Osobne som v praci po roku neodsavala, ani ked som robila na 8 hodin a bolo to v pohode. Telo sa jednoducho na novy rezim nastavi. DOlezite je, aby po prichode mamicky dietatko dostalo vzdy to co potrebuje. Tu nezabudat na pravidlo, ze do 2 rokov dojcenie aktivne ponukame a po 2 rokoch neodmietame poziadavku na dojcenie (ale uz neponukame). Vtedy uz dochadza k ustanoveniu dojcenia a mali by sme sa spolahnut na to, ze dieta vie, kedy si potrebuje pytat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 31 Jan 2012, 21:40

dakujem Janka veľmi pekne. to odsávanie je aj tak dosť náročné, skúšala som odsávať tento týžden, no išlo to dosť pomaly, cca 20-30 ml za 15 min. z oboch prsníkov. to by som si v práci ani nemohla dovoliť :-).
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 31 Jan 2012, 21:46

ešte mám jednu otázku. pitný režim v čase bez dojčenia zabezpečiť vodou, príp. nejakými ovocnými šťavami? svokra chce dávať silou mocou namiesto môjho mliečka iné - kravské, UM. že ked bude chcieť mňam - mňam (tak hovorí, ked sa chce dojčiť a vidí prsia), dá jej toto iné mlieko. aby jej nechýbalo. nemyslím si, že je to správne. neviem ako jej to mám vysvetliť.
môže piť dieťa vodu zo slamky vo fľaši? dcérka pila z takej fľaše, čo mala moja malá neter u nás na návšteve a mala z toho veľkú radosť. viem, že slamkou sa piť môže, no neviem, či aj z takejto. do toho by som jej dávala piť v čase, ked som preč.
dakujem veľmi pekne
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Jan 2012, 22:51

um ani kravske nie :-( ani cajiky a pod....staci cista voda, treba to svokre zdvôraznit, ja by som mal obavy teda, ja stale spracovavam nasich,aby nedavali malemu,co si neprajem.... a najlepsie z pohara, nas uz vie pit, ak mu ho pridrzim, ak by pil sam,tak by to na seba vylial :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 01 Feb 2012, 00:28

Rok a 4 mesiace su naozaj dostatocny vek na to, aby sa dieta vedelo napit, ked to potrebuje. Ak vsak na vypitie vodicky posluzi slamka, prilezitostne preco nie. CO sa tyka ovplyvnenia prisatia, poharik nema vplyv na dojcenie, vela pitia zo slamky uz nieco urobit moze (je tam iny sposob satia). Myslim, ze staci nechat na zdravom pristupe k veci.

Kravske mlieko, a uz vobec nie UM, nema ziadne opodstatnenie. Po 6tom mesiaci veku dietata, ked uz matka nema svoje mlieko a dieta je na prikrmoch, tak ine mlieko dieta nepotrebuje, vyzivu cerpa z prikrmov. Je to len velmi silny marketing vyrobcov UM. Ti teraz ponukaju UM pre deti do 6rokov, tehotne a urcite za chvilu pridu s UM aj pre seniorov, som zvedava, ci bude nasim babickam chutit ;) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Feb 2012, 12:50

dojčené dieťa iné mlieko nepotrebuje piť vôbec, ale tiež tvrdiť že dieťa nesmie piť čaj je prehnané, nesladený čaj je dobrý nápoj, zeleninové a ovocné šťavy riedené taktiež, okrem zahnatia smädu majú aj výživovú hodnotu, v lete uprednostňujem vodu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Feb 2012, 19:02

Shira, problém je s čiernym čajom, ktorý znižuje vstrebávanie železa, toto málokto vie.
K JankeMich -
JankaMich píše: Po 6tom mesiaci veku dietata, ked uz matka nema svoje mlieko a dieta je na prikrmoch, tak ine mlieko dieta nepotrebuje, vyzivu cerpa z prikrmov.

Jani, to si písala v rýchlosti, že :D Rozumiem tomu, čo chceš povedať, len aby to bolo zrozumiteľnejšie - aj matka po 6-tom mesiaci môže mať dostatok mlieka a ak nemá iné príčiny, ktoré znižujú tvorbu mlieka (cumlík, fľaša, klobúčiky, nedojčenie na požiadanie a iné), tak ho aj má, navyše dojčenie nie je len kŕmenie materským mliekom. Janka chcela povedať, že ak dieťa nie je dojčené, príkrmy vo vhodnom zložení sú schopné dieťaťu poskytnúť všetky nutrične potrebné látky - nepotrebuje teda umelé ani iné mlieko. Viac o mlieku v tejto odpovedi v poradni Mamily: http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=197
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Feb 2012, 21:12

Aha no cierny by ma nenapadlo dat, ten je u mna az na urovni kavy... Existuje mnozstvo neutralnych bylinkovych cajov, ktore je mozne nepit ako liecebne caje ale normalne na dennom poriadku. Je to dobry navyk, vidim to u mojho muza, ktory je nezvyknuty pit caj ani vodu a znesie max.ovocny caj ked je chory, ostatne za nic na svete. My sme bylinky poznali, zbierali chystali odjakziva a nepolozi ma ani palina, ked ju potrebujem zo zdravot.dovodov vypit. Je dobre naucit dieta ze bylinkovy caj je normalny a chutny, v chorobe to clovek oceni. Tiez v zimnych mesiacoch lepsie ponuknut caj, v letnych zase vodu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 10 Feb 2012, 00:08

idem sa pochváliť, zatiaľ to zvládame celkom dobre. s malou sa rano rozlucim, len ju treba potom zahovoriť, ked chce ist za mnou. pred 11,30 hod. prídem domov, nedá sa mi ani vyzliecť, čo malá už tak veľmi chce mňam - mňam (tak označuje prsia, dojčenie). trochu horšie zaspávame , lebo na obed je už viac unavená, zvykli sme o 11. hod už aj spať a večer, niekedy aj hod. a viac len si leží na mne, dudká,...
dakujem za podporu.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Feb 2012, 01:19

:goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Anna » 14 Feb 2012, 12:42

Tak ja som včera normálne odišla o 8.00 ráno a prišla som cca o 15.00. ráno som sa normálne rozlúčila, že idem do obchodu ďaleko autíčkom, opýtala čo chce kúpť5/ povedal, že mäsko a mliečko/ a že prídem, že bude na mňa čakať s babkou, úplne v pohode bez sĺz som zabuchla dvere, žiadne opakované odchody, malý trocha zaplakal pri dverách, ale celý deň super, keď sa dožadoval cici, mam mu dala acidko s vysvetlením, že mamka nám pre neho mliečko nechala... normálne jej aj zaspal na 2 hodiny, mne spí cca 45 min. a po zobudení mu dala sójový nápoj /DM-Alpro soya/, hral sa s dedom a babkou bez sĺz, po príchode žiaden nálet na prsník-pozdrav a ďalej naháňačka...tak toto bola facka, ale ja som sa na diaľku vôbec nestresovala, normálne telepatia, pričom mama ma navštevuje, nežijeme a nie sme s ňou pravidelne...prsníky sa mi naplnili, rukou som odstriekala...dnes som ho dokonca nechala pri sestrinom partnerovi- je rozvážny a kľuďas, nepohne ním ani zemetrasenie...zase v pohode, normálne som prišla a on tlačil vlak na koľajniciach s nákladom zvierat ďalej....tak si hovorím, že fakt sme rozmanití, ja som sa tiež nestresovala a už je aj strarší /19 mes./...môžem ísť do roboty, ale zatiaľ chcem byť doma, che, che..
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Feb 2012, 15:18

nuž, my sme boli v Taliansku na lyžovačke s kamoškou a jej manželom, čo majú 15 mesačného syna. takže raz sme odovzdali dieťa my im a išli sa lyžovať a potom druhý deň zase oni nám... obaja chalani v pohode, dokonca Tomáško im zaspával na prechádzke v kočíku (tak to je už fakt vrchol) alebo na izbe na rukách, potom ho položili do postielky a spal aj 3 hod. žiadne plače, nič...
ráno, ked odchádzam, bud sa muž snaží malého zabaviť nejakou hrou a ja sa vytratím, alebo ma vidí odchádzať a to si chvíľku poplače, v takom prípade mu moj muž ukazuje z okna, že mama odchádza autom preč, zakýva. a prichádzam o akto vidí,hned prestane plakať.. len hlavne nesmiem mu zabuchnúť dvere pred nosom,toje jasné. ja už tiež robím dlhšie, odchádzam o 8.00 a prichádzam o 15.00. ponúkam mliečko hned po príchode. inak, aj moj už začína byť drzý, hocikedy príde ku mne, nadvihne tričko a pricucne sa :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 05 Mar 2012, 23:10

ja musím začať pracovať na 8 hod. + cesta cca 45 min. najviac sa bojím zaspávania, lebo bez mňa a dudky to zatiaľ nejde. raz som prišla o 1,5 hod. neskôr ako zvyknem, manžel ju chcel uložiť, no akonáhle si ľahli, malá začala pomrnkávať, plačkať a dožadovať sa mamy a mliečka.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Pracujúce dojčiace mamičky

Neprečítaný príspevokod TIA » 19 Apr 2012, 20:10

Zigi, uz dlhsie na Vas myslim, ako fungujete? Pracujes, ci si sa predsa vratila k malej? :)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron