Žijeme s batoliatkom

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Jan 2012, 17:37

to mas pravdu, vtedy zaberie jedine to, ked je s niekym inym.

Ale pokial uz prerasta cez hlavu vyhadzovanie suflikov, lezenia na okno a pod. a nikto nie je doma, tak vtedy je nosenie super. Takisto velmi dobre funguje materske centrum - dietatko obvykle velmi rychlo zapadne medzi hracky, kde si moze slobodne vyhadzovat co chce a mamicka si moze pokecat s ostatnymi, ci precitat knizku. Doma, pokial tam nie su ine deti, to bohuzial velmi nefunguje, dieta jednoducho potrebuje spolocnost.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 11 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 05 Jan 2012, 22:51

shira píše:ale ja tiež napr. čas, ked malého nosím, nepovažujem za "čas pre mňa" ;)


niet co dodat, presne si to vystihla:-)

JankaMich píše:to mas pravdu, vtedy zaberie jedine to, ked je s niekym inym.

Ale pokial uz prerasta cez hlavu vyhadzovanie suflikov, lezenia na okno a pod. a nikto nie je doma, tak vtedy je nosenie super. Takisto velmi dobre funguje materske centrum - dietatko obvykle velmi rychlo zapadne medzi hracky, kde si moze slobodne vyhadzovat co chce a mamicka si moze pokecat s ostatnymi, ci precitat knizku. Doma, pokial tam nie su ine deti, to bohuzial velmi nefunguje, dieta jednoducho potrebuje spolocnost.


JankaMich, ja nosim stale aj doma a plne respektujem potrebu malej byt v spolocnosti, byt s niekym...to vsetko mi je jasne a mam to najuzasnejsie dieta, ked sa mu niekto venuje doma alebo sme mimo domu:-D a samozrejme sa meni na male mrncadlo, ked sa mu doma nik nevenuje:-D len ma napadlo, ci nahodoiu niekto nema neaky tip na zaujimavu hracku ci nieco "hocico", prave na chvile, ked sa malej skratka neda venovat, neda sa nosit - ci uz kvoli povinnostiam alebo preto, ze chcem aspon na 5min vypnut pri salke caju na gauci...ale asi je to nerealna poziadavka :mrgreen:
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Jan 2012, 23:40

niektore mamicky to riesia televizorom alebo inym technickym zazrakom. Osobne na to moc nie som.
Mne najviac pomaha, ked mozem ist ku susede na kavu (teda ked starsie deti nie su doma) prip.ona pride k nam (aj s jej dcerkou).Tak sa mala zabavi a my mame chvilu relax. Takze radim najst si mamicku z okolia na pitie kavy :)
Ono najtazsie je prve dietatko, donho davame vsetku svoju energiu. Ked pride surodenec,tak uz nas tolko fyzicky nepotrebuju.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 11 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 06 Jan 2012, 00:13

fliacik0103.... no ja som už veľa krát vyhlásila, že TV moje dieťa niiiiiiiikdy nebude čumákovať... ale pošepkám ti.. nakloň sa aby nepočuli... dnes som mu pustila Spievankovo2 a ani nedýchal. 15 minút.. čistého času pre mňa. Za odmenu sme si zatancovali... čo sa mu nesmierne páči. Darmo tanečník po mame. :-D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 13 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 29 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod Anna » 06 Jan 2012, 10:56

No my sme dokonca zrušili káblovú televíziu, lebo ja na to nemám čas/ alebo som aj tak nikdy nič nevidela kvôli malému, ktorý všetko poprepínal/ a počúvam stále rádio-Slovensko 1, manžel si prečíta veci na internete a v novinách, na TV tiež nemá čas, takže my tiež tancujeme na hudbu, ale som si všimla, že mení choreografiu podľa rytmu, takže je ozaj pravda, že každý sa rodí so sluchom, len záleží, čo rozvinieš...no a samozrejme pomáha kamarátka na návšteve so svojím drobcom...vtedy je aj hodina a viac pokoj.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod Anna » 06 Jan 2012, 11:00

Ešte som chcela povedať, že už spolu varíme...všetko si nachystám, porežem, aby sme vyradili prípadné riziká, je to super, dovolím mu miešať, liať do hrnca, tak aspoň dačo pripravím.Nechcel svoje riady, ale robiť všetko so mnou, preto sme si to tak vymysleli.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Jan 2012, 16:33

JankaMich píše:niektore mamicky to riesia televizorom alebo inym technickym zazrakom.

tak ja patrím medzi "niektoré mamičky" u nás sa pozerá každý deň nejaký čas rozprávka a malý je fascinovaný a ja mám chvíľu čas na nevyhnutnosti. technických zázrakov máme neúrekom a beriem to ako súčasť doby, ktorej sa nevyhneme. včera som mu skúšala čítať, ale asi je na to ešte malý, jediné čo ho zaujímalo, je, ako mi tú knižku zobrať z rúk a rozšklbať :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod Anna » 06 Jan 2012, 17:02

Naozaj sú Shira deti rôzne, my s Petrom techn. vymoženosti až tak nevyužívame, rozprávku popozerá, dokonca mám pocit, že to už nie je také pasívne sledovanie, ale tým, že ja TV nesledujejm ani Martinko neprikladá TV dôležitosť, naopak noviny čítame spoločne, to ma len utvrdzuje v tom, že deti preberajú správanie ako také so všetkým od rodičov. Nechce sledovať TV, keď ja robím dačo, čo on nevidí, zvedavosť je silnejšia. Film určný dospelým už spolu vôbec nesledujem z horeuvedeného dôvodu a tým, že opakuje aj po hercoch v telke, tak radšej nesledujeme nič, lebo už teraz mi na otázku,či mu chutí, odpovie ano do pekla.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 06 Jan 2012, 22:14

baby, vdaka za tv rady, ale malu tv nezaujima, to bolo prve, co som skusala :twisted: ked ho zapneme, tak sa zapozera na 2minuty a konec. kym som nemala dieta, tak tiez som stale hovorila, ze tv MOJE dieta teda urcite pozerat nebude, ale prax je ina, nevadilo by mi to, my ho pozerame tiez. dneska mala super naladu, co znamena, ze sa hodinu zabavila v izbe so svojim tatinom, paraaaada:-) len skoda, ze to bolo akurat v case, ked som musela varit a nemohla len tak nic nerobit:-D teraz som jej vymyslela, ze do spodneho suflika v kuchyni som namiesto igelitiek nahadzala uplne vsetko, co ma napadlo, sa tam zabavila 15min - prvych 5 min tym ako ho skusala otvarat-zatvarat a zbytok vytahovanim a hadzanim veci na zem:-D dnes som jej skusala aj ja citat rozpravku z knizky, uspech ziadny, hned mi ju rvala z ruk, ze ci som normalna, ze ona toto pocuvat nebude:-DDD ale lubi pozerat obrazky zvierat so zvukovym doprovodom, sadne si do lona a caka, kym nezastekam, nezamukam, nezabekam, nezakotkodakam a nezaneviemco este:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 06 Jan 2012, 22:22

ahojte,
ja mám doma ešte len dojčiatko, práve preto som rada, že som sa k tejto diskusii dostala teraz... neskôr môžem zužitkovať vaše postrehy, nápady a spol., naozaj nesmierne zaujímavá a užitočná diskusia, dala mi veľa, určite sa k nej ešte v budúcnosti vrátim a prečítam si niektoré príspevky znova :)
priznám sa, že k môjmu dieťaťu sa snažím pristupovať intuitívne, nemám načítané žiadne východné knižky, ale už pokukujem po Respektovat a být respektován, zdá sa mi, že to je cesta, po ktorej sa chcem vydať...problém, ktorý však mám, súvisí s tým, že názory môjho manžela a mňa na prístup k dieťaťu či výchovu ako takú sa dosť rôznia, manžel je za "tradičný" model odpozorovaný z domu - dieťa má spať v postieľke, zaspávať samo, nevisieť stále na prsníku, treba mu naložiť na zadok, ak neposlúcha a pod... hoci je naša dcérka malá, už od jej narodenia s ním bojujem, najviac sme sa hádali kvôli spánku - dlho nevedel prehltnúť, že naše dieťa bude spať s nami v posteli, často sme sa hádali aj kvôli tomu, že keď dcérka cez deň spí, ležím pri nej, keď tam nie som, budí sa oveľa skôr, spí nepokojne, vraj som si ju tak naučila... teraz sa situácia trochu ustálila a už to nekomentuje, ale zasa sa mu zdá, že malá stále na mne visí a nevie bezo mňa existovať...snažím sa mu veľa vysvetľovať, v pokoji si stáť za svojimi názormi, ale priznám sa, že niekedy mi už dochádzajú argumenty aj sily...manžel je inak fajn, veľmi mi pomáha, venujem sa malej stopercentne, na ňom je domácnosť (upratuje, nakupuje, aj varí - ja len občas, keď popri malej stíham) aj zarábanie peniažkov, len sa nevieme zhodnúť, napadlo ma, že na dcéru možno aj žiarli, čo poviete? Stretli ste sa s takýmto niečím? Máte pre mňa nejaké tipy, ako by sa dala situácia riešiť?
inak, sorry za off topic
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod akdarka » 06 Jan 2012, 22:39

ziarlivost je mozno dobry postreh. v skole nam "hovorili", ze muz ma z dietata ambivalentne/protichodne pocity. podla mna sa to casom zmeni lebo mala uz bude neskor partacka, budu sa spolu hrat, blaznit, mala ho bude obdivne sledovat, tesit sa ked pride z prace...ty budes stihat casom toho viac (ja od roka naozaj badam vyrazne zlepsenie) - ocko sa zahra s malickou a ty mozes muzovi nieco dobre navarit a upiect. my sme dnes s muzom boli na obede a nakupoch, kavicke a bolo to fajn - isli sme z domu ked maly isiel s mojou mamou von do kocika spinkat (moja mama je jedina, ktorej v kociku hned zaspi - inak kocik uhlavny nepriatel :-) ) a vratili sme sa asi hodinku po jeho zobudeni...maly sa zobudil, napapal, trochu sa pohrali a uz sme boli doma :-) tesim sa, ze prisiel tak trochu cas aj na "manzelstvo"...moj manzel bol tiez vychovavany "pevnou rukou" ale chce to robit touto "nasou cestou" a je mi nastastie velkou oporou...takze moj tip je, ze sa to casom zlepsi a jedine asi apelovat na toto. velmi som neporadila, vsak?

btw, s manzelom sme sa zhodli (teda skor akceptuje moje rozhodnutie), ze 2.dieta najskor (ak vobec) ked bude syncek uz v skole :mrgreen: :mrgreen: no mat dieta je narocne (aspon pre mna) :D 8-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 06 Jan 2012, 22:55

akdarka, veľmi si ma upokojila... verím, že sa to zlepší, keď tak premýšľam, možno má naozaj pocit, že dieťa je teraz stredom vesmíru a manželstvo vytlačilo niekam do ústrania...my sme dosť rozdielne povahy, ja som submisívnejšia, veľa ustupujem, ale čo sa týka dieťaťa, bijem sa ako levica...aj keď pravdu povediac, najradšej by som bola, keby som si mohla konať po svojom bez toho, aby som niekomu vrátane manžela musela niečo vysvetľovať - čo je možno egoistický prístup z mojej strany, veď je to aj jeho dieťa, ale akosi tak to cítim
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod janka » 07 Jan 2012, 00:01

cottoncandy, je to uplne normalne, ze pri tak malom dietati nic nestihas, ten prvy rok je naozaj taky dost divoky, aj sa starat o dieta, aj mu robit partaka na zabavu, pretoze nikoho ineho nechce, aj ako-tak drzat domacnost, to je fakt strasne vela a je to vlastne cele na matke, ten prvy rok je to naozaj viac tvoje dieta ako manzelovo. Ono to vsetko pride, ta doba, ked bude dieta chciet cas travit aj s otcom, aj doba, ked zvladne dlhsie spat osamote, aj doba, ked sa dieta zahra a zabavi same, a ty konecne budes mat cas nieco porobit. Akurat ze to prirodzene prichadza o dost neskor, nez vacsina ludi ocakava a tak ja som si strasne dlho pripadala ako uplny neschopak, co nic nezvlada, len hrat sa s dietatom, obcas ti to nejaky dobrak aj nejako pripomenie. Obcas som si vypocula hrde komentare mamiciek, ze oni si deti nenaucili na ruky, ze ich deti spia pekne v postielke, a podobne, a tak ony stihaju hento a tamto. Ale potom prisla doba, ked sa to prelomilo. Dnes sa Miska vie velmi dobre a dlho zahrat aj sama, az obdivuhodne dobre, dobre sa s nou da dohodnut v kritickych situaciach - vtedy sa sprava tiez neuveritelne rozumne a zodpovedne - dovod ja aj manzel vidime v tom, ze mi naozaj doveruje, a to nevznikne len tak same od seba. A ja pre zmenu pocuvam lamentacie mamiciek, ktore si svoje deti nenaucili na ruky a roznymi inymi sposobmi im branili naviazat sa na ne, ze oni s ich detmi ake len maju tazkosti. Takze tak, neboj, pride to, len to netreba cakat prilis skoro a zbytocne to neunahlovat.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod janka » 07 Jan 2012, 00:48

Este k tomu TV som chcela, ja som sa s tym zmierila, ze je to sucast doby a je zbytocne s tym prilis bojovat. Miska o rozpravky, co jej pustame z laptopu, zacala prejavovat zaujem velmi neskoro, snad az hodne po roku a pol, dovtedy nic, ale ked zacala, tak ju to tak draplo, ze sme mali problem ju od toho odtrhnut. Potom sa toho akosi nasytila. Pozerava aj teraz, kazdy den zopar, ale vo velkom to strieda aj s inymi cinnostami. Ja to beriem tak, ze skor treba naucit dieta nejakej kulture sledovania, nez mu to uplne zakazovat. Napriklad je podla mna velky rozdiel v tom, ci TV bezi takmer nonstop ako nejaky podmaz, alebo si cielene vyberie nejaku rozpravku, pozrie si ju, sustredi sa na nu, pripadne sa spolu o tom aj bavime, a ked prestane pozerat, tak sa to vypne. Podla mna to iste, co o filmoch, by sa dalo povedat aj o knihach - tiez pri nich unikam do ineho sveta, tiez som schopna zhypnotizovane ich citat aj cele hodiny. No ide o to, vediet si vybrat, co citam, takisto vediet si vybrat film alebo dokument, pozriet si ho a koniec, a nie nechat na seba tupo posobit jednu relaciu za druhou, co prave pustaju.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 07 Jan 2012, 02:03

S Jankou suhlasim. TV alebo rozpravky ano, ale umerne veku. U nas je standard Vecernicek. Kedze je aj na ceskom TV, su dva. Deti velmi dobre poznaju znelku a riadia sa podla nej. Nemaju problem po zaverecnej znelke telku vypnut. Priznam sa, ze som presla aj na rannu rozpravku - kuzelnu skolku na CT1. Je to od 9,30, ale vacsinou zapinam 9,45. Su tam dve rozpravky, mala vacsinou vidi len jednu. Je to jednoduchy dej, podobne ako Vecernicek. SLuzi mi to ako motivacia k obliekaniu a papaniu. Ale fakt je, ze uz ma skoro 3 roky.
Sufliky su jednoducho magnet pre deti. Mam tusim fotku kazdej z dcer, ako pri rovnakom sufliku vyhadzuje s usmevom veci ;) . Pokial sa da, treba zamerat pozornost na jeden - dva dovolene sufliky. Idealne je zmierit sa s tym, ze veci sluzia nam, nie my veciam. :D
Co sa tyka vekoveho rozdielu, co som sa docitala, odpocuvala od inych mamiciek a samozrejme z vlastnej skusenosti, tak idealny vekovy rozdiel je okolo 3 rokov. Ked je to menej, je to narocnejsie pre mamicku, ale pre deti este lepsie. Ak je to viac (tych 6rokov tam uz urcite patri), tak sa deti vychovaju ako dvaja jedinacikovia. T.j. opakuje sa tam ta narocnost vkladania energie do dietatka. Pri tom mensom vekovom rozdiele je krasne vidiet ako energia vlozena do starsieho sa potom prenasa zo starsieho na mladsieho. Jasne, aj 6 rocne dieta vie pomoct, ale uz ma uplne ine zaujmy a zacina mu skola, a aj to je dost narocne - zaciatocnik v skole + babo. Aj pre mamicku je lahsie prejst zo starostlivosti o 2-3 rocne dieta (zrazu sa jej uvolnila naruc) na starostlivost o babo. Pri 6 rocnom dietati ide uz o velky skok. Nie je nezvycajne, ze mamicky dokonca potom uz ani dalsie dietako nechcu, zda sa im to uz potom velmi nepohodlne. V neposlednej rade - mamicka i ocko budu starsi o 6 rokov, co sa moze velmi lahko prejavit na problemoch s otehotnenim. Tiez nic nezvycajne, i ked prve tehotnenstvo bolo na prvy sup. Moja osobna mamickovska rada je, ze pokial v tom nie su naozaj ine zavazne prekazky, tak doprajte tomu babatku co mate teraz, surodenca v prijatelnom odstupe. Urcite to oceni viac ako hocijaky iny skvely technicky zazrak :love: .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 11 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 07 Jan 2012, 10:54

jankamich "Nie je nezvycajne, ze mamicky dokonca potom uz ani dalsie dietako nechcu, zda sa im to uz potom velmi nepohodlne"
suhlasim s tebou , nechceme druhe skoro- tak az za 6-8 rokov, ale ako rozmyslam, tak rozmyslam, neviem ci sa nam donho bude chciet ist, ked uz mala bude v takom veku, ze ju mozem dat na vikend k nasim a "uzivat si", co mi teraz obcas chyba...aj ked toto obdobie babetkovania postradam uz teraz,aj tak neviem ci bude druhe, ked uz budeme v stave pohodlia a odlozitelnosti :mrgreen: a zase na druhej strane by som jedinacika nechcela.aaaaach,zavidim vam kocky, ktore mate jasno v tom, ci ano ci nie druhe:-) asi by bolo u nas naj, aby to prislo ako mala - fakt az moc necakane:-DDD

k tej tv sa stotuznujem s tym, ze s mierou. u nas nejde ako podmaz a ked ju zacnu rozpravky zaujimat, tak moze pozerat v neaky cas...by som sa chcela k tejto tv teme opytat na vesa nazory, postrehy - mam taku predstavu, ze by som malej pustala rozpravky cisto v ang, nech sa jej dostane do podvedomia. fascinovalo ma totiz na bratrancovi, ze doma s nim hovorili madarsky, ale pozeral ceske rozpravky, ja som s nim hovorila slovensky, chodil do slov skolky a plynulo ovladal madarcinu, cestinu z tv a neskor aj slovencinu. tak ked to fungovalo s cestinou,rozmyslam preco by to neslo s anglictinou..mate s tym niekto skusenosti?

cottoncandy, drzim paste a posielam energiu v boji za vztahovu vychovu! :-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod vejula » 07 Jan 2012, 11:10

ku TV u nas ma dominko najradšej maškrtnička http://www.stv.sk/online/archiv/maskrtn ... 3&id=46719 a fidlibuma http://www.stv.sk/online/archiv/fidlibum toto mu vačšinou pustim rano ked sa chcem v klude naranajkovať. Ale telku ako podmaz sme zrušili a je to dobre
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 17 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 22 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 07 Jan 2012, 11:49

fliacik0103 ja s mojou sestrou nech sme ti prikladom. moj oco ako prvu vec do ktorej investoval kupil satelit. aj ked rozmyslam ci sa to za totaca dalo... ja som rocnik 86 takze neviem kedy presne ho kupil. no ale ine sme so sestrou nerobili len kukali nemecke TV na slovenskych nic neslo... no a vieme po nemecky. ja od kedy si pamatam tak som rozumela po nemecky... ja ked som chodila do skolky tak aj tam bola taka kvazi nemcina ale mna vzdy odtial vyhodili lebo som vsetko vedela a stale som sa hlasila... ako s rozpravanim to bolo horsie, ale keby bolo treba urcite sa rozrozpravam ale rozumiem uplne bez problemov. neskor som si nemecke Bravo kupovala takze aj pisanie zvladam :-) No a najlepsie bolo ze na skole som mala vzdy ist aspon jednu jednotku na vysvedceni :-) Ja ked sa aj s Tiborom hrame tak si pustim nemecke alebo anglicke spravy alebo serial alebo nieco nech sa na neho pekne lepi ;-) a este taky postreh. Anglictinu som sa ucila na skole. mali sme velmi dobru ucitelku na strednej (8 rocne gym) cize nas 8 rokov ucila a to sme vsetci sli nadupany z tade. ale napriklad mam problem precitat knihu po anglicky. tak velmi by som chcela ale nejak mi to nejde. a po nemecky precitam len taky fukot....
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 07 Jan 2012, 11:51

a tymto mojim vylevom som chcela povedat ze ja som za TV (v rozumnej miere) ale v cudzom jazyku. ked uz ma na to cumiet tak nech sa aspon nieco nauci ;-)
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 07 Jan 2012, 13:29

paulinaz vdaka za prispevok:-) si mi nim pripomenula aj jedneho kamarata, ktoreho otec ako 8 rocneho posadil v lete pred nemecke kanaly a ked isiel v septembri do skoly, odrazu vedel nemecky a nikto netusil, cim to je:-) a teraz pracuje na vysokom poste v nadnarodnej spol kde sa komunikuje iba cisto nemecky a anglicky - ze su z toho tam pracovnici tak zblbnuti, ze kolkokrat sa aj medzi sebou rozpravaju v sukromi po nemecky a ani si neuvedomia, ze nepouzivaju slovencinu:-DDale to uz mimo:-) takze idem chlapa nahnat nech stahuje, kto by mal zaujem potom o nase postahovane ang rozpravky, nech sa ozve, skusim dat na ulozto.cz :-D
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 07 Jan 2012, 13:36

inac online sa da dobre pozerat na movie25.com teda my este nepozerame rozpravky ale ja pozeram filmy ;-) a serialy na www.sidereel.com ...
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 07 Jan 2012, 13:54

pauliaz, nepoznam, idem hned omrknut:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 07 Jan 2012, 15:37

ako jednoduche rozpravky v anglictine odporucam Peppa Pig. Na you tube najdete urcite. Mozno, ze su predabovane aj do nemciny.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 11 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Jan 2012, 16:02

Ja možem odporučať v angličtine "Barney and friends" , ja to púšťam z youtube.com. Malá to neskutočne miluje, pri ničom tak sústredene nevydrží. takže ak chcem mať ozaj nerušených 20 minút, zapnem jej to, ale snažím sa, aby to nebolo každý deň. Rozmýšlam, že si kúpim i do auta nejakú malinkú obrazovku, čo jej zavesím na sedačku pred ňu, a v čase najvačšej krízi v aute pustím Barneyho, som si istá, že to by na chvíľu určite zabralo.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 15 dní

Re: Žijeme s batoliatkom

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 07 Jan 2012, 16:17

ja zboznujem tiez barneyho :goodjob: I :love: u, u :love: me, we r happy family :)
fliacik, poslusne sa hlasim! mam zaujem o linky z ulozto!
mamicky, viete poradiť nieco v španielčine, ci ruštine? :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 22 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron