skutočný darček

debata o všetkom a pre všetkých

skutočný darček

Neprečítaný príspevokod kinsi » 17 Dec 2013, 19:25

kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod reanda » 18 Dec 2013, 00:10

radsej nic
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod kinsi » 18 Dec 2013, 07:45

potom som si to detailnejšie pozrela, je to pre deti HIV pozitívnych matiek...takže aspoň tak
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod quaxi » 18 Dec 2013, 10:02

HIV pozitivne matky by potrebovali skor ucinnu liecbu, vdaka ktorej sa da drzat HIV na uzde do takej miery, ze riziko nakazy cez MM je velmi male. V tych hygienickych podmienkach, ktore tam vladnu, je flasa s UM dost rizikova - lahko sa stane, ze flasu nedostatocne umyju, babatko z toho dostane nejaku hnacku a kedze je podvyzivene a bez lekarskej pomoci, moze ho to stat zivot.
Maju tam pisane aj o Syrii, ze polovica matiek nedostatocne koji. Tam by sa skor zislo nejake plosne vzdelavanie, ale v tych podmienkach to asi vobec nie je realizovatelne. Na obrazku dieta s dudlom v puse... Ked ta zena nedostatocne koji, daju jej UM na prikrmovanie a o 3 mesiace nebude kojit uz vobec. Lenze o 3 mesiace bude po vianociach, darcov ubudne o 90%, co potom? Keby bolo dieta este aspon ciastocne kojene, ma vacsie sance.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 18 Dec 2013, 15:13

Absolutny suhlas s Quaxi.
Kto chce, moze zalistovat tu.

http://hivbreastfeeding.org/hivkit4.pdf

V priebehu 1. roku je 3 % pravdepodobnost, ze sa nakazi plne kojene dojca od matky na HIV. NAKAZI, ni zomrie!!!!!
Pri flaskovani 15 deti v prvom roku ZOMRIE na ine infekcie.

Je to teda velmi zvlastny vianocny darcek. Chcelo by sa mi verit, ze to producenti UM myslia dobre. Ved skutocne su mamicky, ktorym to s kojenim nevyslo, alebo boli inak informovane a potrebuju podporu. Ale ked dieta prejde na UM, potom ho uz bude i ta chudobna matka kupovat, aj ked jej ho nik nedaruje.... Takze je to nakoniec o peniazoch.
Okrem toho matky, ktore dojcia a uzivaju virostatika, su v podstate lepsie liecene, ako matky, ktore nedojcia a tym padom ani ta kontrola ich ochorenia nie je taka dosledna.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 18 Dec 2013, 15:34

Upresnujem: 15 deti zo 100 v prvom roku zivota pri flaskovani zomrie na ine infekcie.

(Bavime sa o krajinach, ktorych by sa tykala vyssie spomenuta humanitarna pomoc)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Dec 2013, 00:36

Nedavno sme na nasej konfere mali o HIV a dojcenie nasledovne:
Materské mlieko môže byť kľúčové pri ochrane bábätiek pred HIV
V materskom mlieku sa nachádza látka, ktorá neutralizuje HIV a môže chrániť bábätká pred získaním HIV od infikovaných matiek. Čítajte ďalej na:
http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 153200.htm

Ďalší článok na podobnú tému: http://blogs.smithsonianmag.com/science ... ights-hiv/
Proteín v materskom mlieku, ktorý chráni proti HIV.


Ešte štúdia k tým proteínom a HIV:
Tenascin-C is an innate broad-spectrum, HIV-1–neutralizing protein in breast milk
Genevieve G. Foudaa, Frederick H. Jaegera, Joshua D. Amosa, Carrie Hoa, Erika L. Kunza, Kara Anastia, Lisa W. Stampera, Brooke E. Liebla, Kimberly H. Barbasb, Tomoo Ohashic, Martin Arthur Moseleyd, Hua-Xin Liaoa, Harold P. Ericksonc, S. Munir Alama,1, and Sallie R. Permara,e,1,2
Author Affiliations

Edited* by Robert C. Gallo, University of Maryland School of Medicine, Baltimore, MD, and approved October 3, 2013 (received for review April 19, 2013)

Significance

Achieving an AIDS-free generation will require elimination of breast milk transmission of HIV-1, as breastfeeding is a cornerstone of infant survival in developing regions. Antiretroviral prophylaxis considerably reduces postnatal HIV-1 transmission, yet its efficacy is limited by access, adherence, toxicities, and resistance of maternal HIV-1 strains. Alternative, safe strategies of impeding postnatal HIV-1 transmission will be required to eliminate infant HIV-1 infection. In this paper, we identify an innate HIV-neutralizing protein in breast milk, Tenascin-C, which captures and neutralizes HIV-1 virions via binding to the chemokine coreceptor binding site on the HIV-1 Envelope. This protein has the potential to be developed as a prevention strategy for postnatal and other modes of HIV-1 transmission.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 19 Dec 2013, 10:11

Ked sme sa dostali k virostatickemu efektu MM, doplnim este jeden podobny zdroj. Netyka as ale HIV, ide najma o Hepatitidu C.
V MM obsiahnuty enzym stiepiaci tuky, lipaza, rozklada obal virusov (tych, ktore obal maju), cim ich nici. Tento efekt sa pozoroval najma pri HCV, ciastocne virusy chripky (H1N1), HSV. VZV. (herpes a kiahne). Na HIV to nefungovalo dostatocne, ale ide o iny typ virusu.
http://jid.oxfordjournals.org/content/e ... 9.full.pdf
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 19 Dec 2013, 10:29

Inak som sa podobne pozastavila nad kampanou velkej firmy HIPP. Neviem, do akej miery je to rozsirene, ale tu sa v predvianocnom case objavili na mnohych miestach flasticky HIPP s prosbou o financny prispevok v kampani proti umelym preruseniam tehotenstva a na pomoc zenam, ktore sa napriek povodnemu zameru rozhodnu nakoniec proti. Tak sa mal z flasky odmontovat cumel, vlozit dnu peniaze a cumel zamontovat....
Priznam velmi zmiesane pocity. Ved HIPP chce len nieco dobre, s cim v podstate suhlasim, ale ta forma flaskova, ktora sa vrta do povedomia zien a dievcat, deti. Lebo flaska bola vystavena par tyzdnov v skolke, neprehliadnutelne. Okrem toho stala v kostole, pri vstupe, hned vedla svätenej vody.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod quaxi » 19 Dec 2013, 14:21

Taketo kampane mavaju na starosti reklamne agentury a tam to vymyslaju ludia, ktori o detoch moc nevedia, mozno ani netusia, ze dnes kopa babatiek flasku ani nestretne. Ale napad je to dobry (z marketingoveho hladiska), tazko vymyslis nieco ine, co maju ludia zafixovane ze to patri ku babatkam, aby sa tam zaroven mohli davat peniaze. Velky prsnik so srobovacou bradavkou by im asi nepresiel :-D

Malokedy prispievam na nieco mimo SK. Je to cele tazko okontrolovatelne, neviem komu pomaham a ci vobec - kolkokrat sa uz ukazalo, ze institucia z darovanej sumy minula takmer vsetko na svoju reziu, alebo napr. podporovane deti zdaleka neboli z tych, ktore by to potrebovali najviac... Aj tento skutocny darcek mi pripada, ze niekto to sice mozno myslel dobre, ale ma velmi zle vedomosti - ak si ani nezisti zakladne veci ohladne rizik UM v takych podmienkach, ako mu mam verit, ze zvladne celu narocnu logistiku okolo dorucovania balickov tym, ktori to potrebuju?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod artemis » 20 Dec 2013, 13:38

quaxi píše:...Velky prsnik so srobovacou bradavkou by im asi nepresiel :-D ?

:mrgreen:

quaxi píše:...Malokedy prispievam na nieco mimo SK. Je to cele tazko okontrolovatelne, neviem komu pomaham a ci vobec - kolkokrat sa uz ukazalo, ze institucia z darovanej sumy minula takmer vsetko na svoju reziu, alebo napr. podporovane deti zdaleka neboli z tych, ktore by to potrebovali najviac... Aj tento skutocny darcek mi pripada, ze niekto to sice mozno myslel dobre, ale ma velmi zle vedomosti - ak si ani nezisti zakladne veci ohladne rizik UM v takych podmienkach, ako mu mam verit, ze zvladne celu narocnu logistiku okolo dorucovania balickov tym, ktori to potrebuju?


Myslím si to isté. Kinsi, treba pomáhať svojim blížnym, nie vzdialeným. Zbierky do rozvojových krajín sú založené zväčša na tom, že chudobní Európania sa skladajú na boháčov v tretích krajinách, resp. že projekty ktoré majú pomáhať chodobným vlastne chudobných iba používajú aby na nich aktéri zarobili.

Po zhliadnutí viacerých dokumentárnych filmov som došla až k takému záveru, že neprispievam už ani použitým oblečením a topánkami, pretože to, čo tieto organizácie deklarujú, že to pôjde chudobným (čo vyvoláva dojem že ZADARMO), vôbec nie je pravda. Organizácie čo tieto veci zbierajú to PREDÁVAJÚ a za tržbu živia vlastný podnik - zaplatia účtovníkov, zamestnancov, kancelárie, telefóny, autá, diéty, kongresy, služobné cesty atď. prípadne iba zlomok percent použijú z tých peňazí na charitu - ale to už vieme ako tá charita vyzerá - vyrobia odznačiky, zadajú nejakej firme napr. aby urobila štúdiu o chudobe, pomenovala problémy, ale riešenie žiadne...firma zhrabne peniaze urobia sa fotečky s celebritami, prípadne žranica v hoteli s pripnutými stužtičkami nádeje a podobné somariny.

No a najhoršie na tom je, že tieto použité veci vyvezú do tretích krajín, tam to speňažia priekupníkom, tí ďalej malým obchodníkom a sú toho tam plné trhy. Dôsledok je likvidácia tamojších VÝROBCOV textílii, odevov, topánok atď. pretože tie ceny použitých vecí sú vždy nižšie než ich domáce nové produkty. Takže takto vyzerá tá charita - ľuďom ktorí robiť chcú a vedia, zlikviduje im to podnikanie aj malý kapitál, nezamestnanosť ani nehovorím. Preto by som aj ostatným radila, použité veci radšej dajte niekomu z okolia menovite, ak nie tak to radšej vyhoďte. Pretože tie kontajnery "charitatívne" to je obyčajný kšeft, ktorý v konečnom dôsledku ľuďom v rozvojových krajinách škodí.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod quaxi » 21 Dec 2013, 01:30

artemis píše:No a najhoršie na tom je, že tieto použité veci vyvezú do tretích krajín, tam to speňažia priekupníkom, tí ďalej malým obchodníkom a sú toho tam plné trhy. Dôsledok je likvidácia tamojších VÝROBCOV textílii, odevov, topánok atď. pretože tie ceny použitých vecí sú vždy nižšie než ich domáce nové produkty. Takže takto vyzerá tá charita - ľuďom ktorí robiť chcú a vedia, zlikviduje im to podnikanie aj malý kapitál, nezamestnanosť ani nehovorím. Preto by som aj ostatným radila, použité veci radšej dajte niekomu z okolia menovite, ak nie tak to radšej vyhoďte. Pretože tie kontajnery "charitatívne" to je obyčajný kšeft, ktorý v konečnom dôsledku ľuďom v rozvojových krajinách škodí.


Ano, presne toto iste som uz nespocetnekrat stretla napr. v roznych analyzach, dokumentoch, rozhovoroch s miestnymi ekonomami - darovany tovar zo zapadu zabija ich miestne podniky, ktore mu nedokazu konkurovat. Ti ekonomovia zakazdym hovorili - ak chcete pomoct nasej krajine, NIC nam sem nedavajte zadarmo.
Ja som si nasla dobry odbyt na starsie veci - krizovy dom pre tyrane ci inak ohrozene matky s detmi. Je na dedine, kam obcas chodievame, takze cca raz za rok ked viem ze pojdeme s prazdnym autom, spravim velke upratovanie a donesiem im za vrece veci, samozrejme pouzitelnych. Obcas tam pride napr. matka, co zdrhla uprostred noci pred nasilnikom aj so svojimi detmi a maju doslova len to, co mali na sebe v case uteku. Takze starsie veci sa tam uzivia, aj detske aj dospelacke. Taketo domy su v kazdom kraji, byva tam nonstop sluzba, takze po dohode sa daju veci odovzdat aj ked idete napr. cez vikend na vylet a mate cestu okolo.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Dec 2013, 18:54

mne sa charita v tejto podobe takmer protiví. nemôžem si pomocť. kto chce pomáhať africkým deťom, nech tam ide na misiu, aby bol v obraze, čo a ako tam funguje. prekážajú mi zásielky, pohľadnice a podobné veci, čo mi chodia do práce, s obrázkami, s perami, roznymi darčekmi... už len toto ma vytáča, kolko stoja samotné tieto zásielky. a vnich citové vydierania, aby som prispela takou-onakou sumou. neverím ani tomu, že "adoptujte si africké dieťa na diaľku".
nepotrebné veci rozdávame po dedine, nedávno tu jedno vyhoreli tak im muž zaniesol nejaké spotrebiče a nábytok, čo sme už chceli vymeniť za nové. takto to je asi najlepšie. so šatstvom neviem čo urobiť, občas to položím vedľa kontajnera a tam si to už niekto zoberie.
quaxi, kde by som našla nejaký krízový dom? prijmú tam veci, ako obnosené šatstvo?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Dec 2013, 00:00

Shira, napr. tu je celkom aktualny zoznam http://www.domov.estranky.sk/clanky/dom ... omovy.html
V BA sa da odniest aj do skladu solidarity, mozno nieco podobne funguje aj v inych mestach http://www.charita.sk/stranky/sklad-solidarity
Tiez detske domovy mimo vacsich miest byvaju zle zasobene a vyuziju kadeco.
Z mojej skusenosti - cim dalej od velkych miest, tym menej veci dostavaju, a tym viac radosti urobi cokolvek co prinesies. Tam kde nosime my, vidim bezne decka z toho centra v obleceni o 10-15cm kratsom, nez by potrebovali, zaplaty sa ani nedaju zratat - nase oblecenie po 4-6 detoch, co som tam s malou dusickou zaniesla, nosia tie deti do kostola ako slavnostne kusky... Dala som im aj moje starsie veci, co sa mi napr. sprali, takze mi uz boli kratke, ale inac vyzerali dobre, tomu sa potesili snad najviac, lebo pre starsie deti sa malokedy nieco najde, a toto zrovna boli kusky, co moze v pohode pouzit 12-14rocne dievca. Takisto topanky po detoch spravili velku radost. Ja vzdy pre istotu zavolam a poviem co priblizne mam, aby som im nenosila nieco, coho maju plny sklad a nepotrebuju, ale zatial nikdy nic neodmietli.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: skutočný darček

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Dec 2013, 10:46

Ďakujem, podľa toho zoznamu tu veru široko-ďaleko nič nie je :twisted: možno ked im napíšem, dalo by sa to aj poslať. Tiež budem mať niektoré veci už po 4 deťoch, snáď to niekam upracem do dobrých rúk.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron