Ockovanie predcasne narodenych deti proti RSV

debata o všetkom a pre všetkých

Ockovanie predcasne narodenych deti proti RSV

Neprečítaný príspevokod Marta » 01 Nov 2013, 22:20

Ahojte
zaujimalo by ma ci ma niekto predcasne narodene dietatko a naslednu skusenost s ockovanim proti RSV virusu?
Moja dcerka sa narodila v 35TT nepotrebovala vsak kysli, hned vedela sma dychat, s porodnou hmotnostou 2.92 kg, v podstate bez prolemov.
Kedze je 35 TT narodena nam nukaju toto ockovanie. kedze plucka su nezrele dychanie ma v poriadku podla lekara. Vase skusenosti prosim?
Vraj to su hotove protilatky nie je to ako klasicke ockovanie. Prekvapila ma pristup lekara ze to celoplosne aplikuju bez ohladu na stav babatka, kedze ine je babo narodene v 27 TT co v 34TT a podla poporodnej adaptacie.
Vdaka vopred za komentare.
Marta
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 01 Nov 2013, 16:53

Re: Ockovanie predcasne narodenych deti proti RSV

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Nov 2013, 02:01

pozri SS
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ockovanie predcasne narodenych deti proti RSV

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 05 Nov 2013, 15:17

ahoj. moja dcéra sa narodila tiež v 35 t. ale mala len 2170 g. tiež nebol problém s dýchaním. v inkubátore len 1 deň + kvôli žltačke. na pneumológii sa nás lekár spýtal, či chceme očkovanie. predčasne narodeným deťom to dávajú, že nie sú vyvinuté plúca úplne, resp. nemajú protilátky proti ochoreniam dýchacích ciest. kedže sa narodila v sept. a čakala nás zima, rozhodli sme sa, že áno. vtedy sme mali vlastne len info v prospech očkovania. nemali sme žiadne ochorenie, iba malé soplíky, ktoré trvali dlhodobejšie. taktiež doteraz nebola vážnejšie chorá, že by mala zápal priedušiek alebo pod. lekár nás vtedy podporil ale aj v dojčení slovami - aspon rok vydržte. kojíme sa doteraz, takže určite vidíme význam aj v tom. mám kamošku v anglicku, ktorej sa tiež narodil syn predčasne. tam ich ale nesledujú ani v ambulancii pre rizik, novorodencov, ani na neurologii ani na plucne nechodili, ani neočkovali RSV. on má naopak od nás neustále zápaly dých. ciest. tým ale nechcem povedať, že je to z dôvodu neočkovania. ja som sa na to pýtala dodatočne aj v teme o očkovaní (ked som prišla k informáciam proti očkovaniu), ale neviem už presne akú odpoved som na to dostala.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 24 dní

Re: Ockovanie predcasne narodenych deti proti RSV

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Nov 2013, 00:30

skor to vyzera z dovodu nedojcenia... Nevies ako na tom boli/su s dojcenim<
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ockovanie predcasne narodenych deti proti RSV

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 06 Nov 2013, 13:10

neviem. inak , nam pichali Synagis, ja to poznám pod týmto názvom, tak dúfam, že je to to isté ako RSV. ešte k tomu čo som riešila v súvislosti s očkovaním - bola to otázka, či toto očkovanie mohlo spôsobiť ekzém u malej.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 24 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron