Čistenie zubov - školáci

debata o všetkom a pre všetkých

Čistenie zubov - školáci

Neprečítaný príspevokod artemis » 07 Okt 2013, 14:46

Zakladám novú tému, lebo som nenašla odpoveď ani tému v tejto veci: Máme taký špecifický problémik s čistením zubov, ktorý je práve opačný než býva zvykom. V poslednom čase sme si všimli, že dcéra stále predlžuje čas čistenia zubov. Kedysi si čistila zuby cca 3-5 minút. Ale posledný čas ani neviem odkedy, umýva zuby aj 15 minút a bola by i dlhšie, keby sme ju nezačali prerušovať, že už má skončiť. Podarilo sa nám ju prinútiť aby nečistila zuby viac ako 10 minút, ale menej sa už nedá dosiahnuť, robí scény, že zuby ešte nemá komplet umyté atď. Má také 2 minútové presýpacie hodiny, ktoré si otáča teraz 5 krát. Otázka - prosím - na tuto odborníčky ako shira atď.: Môže také dlhé čistenie zubov uškodiť? (Kefku kupujem so soft štetinami, pastu normálne pre deti od 7 rokov...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Čistenie zubov - školáci

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Okt 2013, 17:22

nie, ja som schopná si čistiť v pohode 30 minút... záleží od techniky, kefky, pasty- pokiaľ človek drhne tvrdou kefkou, práškom horizontálnym spôsobom, zoderie si krčky (prípadne sa opýtajte na prehliadke, či má krčky v poriadku). kupuj mäkké kefky a neabrazívnu pastu, nech teda čistí ;) možno by ju bavilo aj čistiť medzizubné priestory medzizubnými kefkami a niťou, to neublíži, alebo aj čistenie jednozväzkovou kefkou večer pri tv môže byť aj nekonečné...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Čistenie zubov - školáci

Neprečítaný príspevokod Anna » 08 Okt 2013, 08:42

Toto je Artemis skôr výhoda, tiež by som volila už jednozväzkovú, ak má takú trpezlivosť a chuť...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Čistenie zubov - školáci

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Okt 2013, 09:00

Ďakujem :love:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Čistenie zubov - školáci

Neprečítaný príspevokod quaxi » 08 Okt 2013, 09:25

Nasho syna ohladne umyvania zubov velmi inspirovala rozpravka Bol raz jeden zivot - diel o zuboch. Su tam take protivne bacily, co so zbijackou vrtaju dieru do zubu, ked zje dieta cukriky, tak im narastu svaly a ide im to este lepsie, ale potom ich splachne zubna kefka a voda :D Uplne ho to fascinovalo a odvtedy si sam chodi dobrovolne umyvat zuby aj 4x za den, a ked dranka sladkosti, staci mu pripomenut ako sa tie hnusne bacily na zuboch tesia, ze pride cukor, hned si to rozmysli :mrgreen: Takze ak mate niekto opacny problem ako artemis, odporucam :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Čistenie zubov - školáci

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Okt 2013, 10:45

quaxi píše:Nasho syna ohladne umyvania zubov velmi inspirovala rozpravka Bol raz jeden zivot - diel o zuboch. Su tam take protivne bacily, co so zbijackou vrtaju dieru do zubu, ked zje dieta cukriky, tak im narastu svaly a ide im to este lepsie, ale potom ich splachne zubna kefka a voda :D Uplne ho to fascinovalo a odvtedy si sam chodi dobrovolne umyvat zuby aj 4x za den, a ked dranka sladkosti, staci mu pripomenut ako sa tie hnusne bacily na zuboch tesia, ze pride cukor, hned si to rozmysli :mrgreen: Takze ak mate niekto opacny problem ako artemis, odporucam :-)


No veď práve quaxi aby sa To aj vám nezvrátilo, čo myslíš, prečo máme tento problém? :mrgreen:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Čistenie zubov - školáci

Neprečítaný príspevokod quaxi » 08 Okt 2013, 12:55

:mrgreen:
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Čistenie zubov - školáci

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Okt 2013, 18:38

asi to budem púšťať v čakárni :D :D :goodjob:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron