Prílišné naviazanie na matku a škôlka

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 07 Okt 2013, 11:12

Po vieknde, prazdninach a chorobach je to vzdy najtazsie. Teraz mu pomaly dochadza, ze ta skolka nebola len jednorazova zalezitost, tak sa brani. Ale ked planujes nastup do prace, nezostava ti ine, len to nejako prekonat. Nemohol by ho docasne vodit do skolky niekto iny? On totiz dobre vie, ze teba lahko obmakci, a tak to bude skusat. To je normalka, take su vsetky deti na svoje mamy. Keby tam chodil napr. s oteckom, dedkom a pod., tak by pravdepodobne vymyslal menej - nevies si to aspon na par tyzdnov zariadit takto? A tiez je problem, ak si matka nie je ista, ci robi dobre, ci to nejako nepomenit a ci ho tam davat... Ved tusim sa uz o tom v tejto teme aj pisalo.
Ak hladas pracu, urcite je omnoho lepsie dat najprv dieta do skolky a az potom hladat. A hlavne ziadne depky ak nenajdes pracu rychlo - po RD to skoro kazdej trva dlho ;-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 18 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Okt 2013, 13:41

no, bola som po maleho uz o pol dvanastej, ucitelky mi povedali, ze bol dobry, ked som odisla, ze ked boli von, tak sa aj osmelil a nahanal sa s detmi.... :-/ trdlo jedno, uvidime co zajtra,takze som troch akludnejsia....akurat, ho teraz nejako prehana, tak neviem, ci z toho stresu ranajsieho ,ci z coho.....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Okt 2013, 13:41

inac, moj svagor vraj po prvom dni v skolke tak zvracal, ze skoncil na detskom.....ja zas ako dieta som tiez hnackovala, ked ma cakalo nieco narocne, napr plavaren... :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod artemis » 07 Okt 2013, 14:33

Anna píše: ....takže netreba prepadť nejakým výčitkám, viem, že niektoré mamky to nepochopia, ale prínosy sú viditeľné, najmä viditeľné na výstavkách v škôlke,na toto fakt nemáme doma čas. ...


Čert tam ber výstavky... :cry:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Okt 2013, 20:12

ja neviem, ja som tiež toho názoru, že keby ho tam norika nechala hneď a nebude riešiť, omnoho rýchlejšie by si zvykol. podľa mňa je ten pobyt s mamou a bez mamy a na dve hodiny a na 4 a na x a potom zase na 2 a potom úvahy či vôbec.. je úplne naprd. podľa mňa treba dať jasné pravidlá a každý ústupok je kontraproduktívny.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Anna » 08 Okt 2013, 08:39

Norika, u nás tiež prišla kríza asi na 3.-4. deň/ dovtedy nadšenie/...aj dnes ráno plač, skôr mrnčanie, že nechce ísť do škôlky, pred škôlkou sa už ponáhľal dnu, jednoducho musíš byť istejšia, pôsobiť istejšie, lebo dieťa vycíti pochybnosti, ale keď si doma a má fakt s palčom aj dnu problém, ak dovolia ostaň s ním, Maťko dnu nikdy neplakal, takže sme to prítomnosťou nás dvoch neriešili, my sme kontaktovali dve psychologičky, samozrejme Maťko bol prítomný,chceli sme sa uistiť, že mu neškodíme... ani jedna nepotvrdilasociálnu nevyzretosť, naopak odporúčili konfrontáciu s deťmi, obidve sú veľmi erudované, podľa nich aj v iných kultúrach/ okrem západnej/vek tri roky je prelom- vykročenie zo symbiózy .Stále to bude rovnaké- naučiť sa byť bez rodičov, kdesi som čítala, že na americkej univerzite museli usporiadať večer na rozlúčku s rodičmi, kedže stredná vyššia trieda nepúšťa svoje deti nikde osamote, lebo sa bojí pedofílie, úrazov,atď., takže odlúčenie je stále zložité...ale samozrejme ty vieš najlepšie, držím palce, aby sa to prelomilo, teraz si spomínam, že jedna ztých psychologičiek nám hovorila, že tiež mala problém so synom, zostávala v škôlke s ním, keďže semester začínal až v októbri a potom ho polrok brávala na obed a potom si privykol.Držte sa!
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Okt 2013, 08:47

ja neviem,ako mu mam ukazat, ze som ista......zacal plakat uz doma, ked som sa ho spytala,aku mikinu chce...vesal sa po mne, stylom, mama nerob mi to, mama nie.... tak plakal, az ho potom napina z toho, a to ja uz stracam nervy, tk som navrieskala nanho....nejako sme zasli do skolky, nakoniec sme sa museli ponahla,t lebo som ho zabudla dat doma na wc :lol: ...v skolke sa vycikal, siel mi ukazat, co vcera namaloval, ale ucitelky zabudli napisat, ktore je jeho , takze sa mi ani nepochvalil :( ....a potom spustil rev, akoby som ho chcela predat, ucitelka ho vzala na ruky...slubila som mu, ze mu kupim, co chce..asi vykradnem banku,lebo u nas idu na dracku kinderka.... a tiez mu nemozem za skolku kazdy den kupovat kinderka, dufamze zajtra to zladneme bez.....no a plakal pri tej ucitelke, potom som mu povedala, ze mu ho kupim a pridem na obed....

vcera ze bol dobry, nahanal sa s detmi potom von, ked sme sa rozlucili....ale ked som prisla na obed prenho, slzy v ociach, ked ma zbadal....takze jetakyto len pri mne....snazim sa verit tomu,ze place, lebo sa mu nechce....a jasne chapem, ze naco tam ma byt, ked som doma....snazim sa mu klamat,ze musim do roboty, ale je to o nicom,...ja sama mam z toho smutok, ze na co, ked sedim doma.. :( ....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Okt 2013, 09:13

Norika píše: ..asi vykradnem banku,lebo u nas idu na dracku kinderka.... a tiez mu nemozem za skolku kazdy den kupovat kinderka, dufamze zajtra to zladneme bez.....

....a jasne chapem, ze naco tam ma byt, ked som doma....snazim sa mu klamat,ze musim do roboty, ale je to o nicom,...ja sama mam z toho smutok, ze na co, ked sedim doma.. :( ....


Po prvé kinderka nekupuj, je to shit, vyhadzovanie peňazí, absolútne nehodnotná predražená hračka z pár gramami čokolády, treba ho odvyknúť. Mne keď sa toho nazbierala plná škatuľa, vtedy si človek uvedomí, koľko peňazí na takú blbosť vyhádzal, a dieťa sa s tým zahrá iba chvíľu a tie otrty čo tam koľkorazy dajú za hračky...hrôza... Radšej ho nauč že peniažky nech sporí, daj mu 10-20 centov a keď nasporí za nejaký čas zo 3-4 eurá môže si sám v hračkárstve vybrať nejaké hodnotnejšie autíčko lebo čo.

Dobrá príležitosť k tomu zamyslieť sa, na aké blboviny človek vyhadzuje peniaze, či nestojí za to viac šetriť aj v iných veciach, a radšej skromnejšie ale ostať predsa doma.

A teraz k veci. Jasné že mu MUSÍŠ klamať že chodíš do roboty, inak ten zmysel chodenia do školky nepochopí.

Ja si to pamätám z vlastnej skúsenosti. Ako dieťaťu mi bolo jasné, že ma nedali do školky z nutnosti a preto som to aj (odhliadnuc od pomerov v školke) prežívala tak hrozne - bolo mi "jasné a nespochybniteľné"že ma chcú odstrčiť a zbaviť sa ma.
Takže preto musíš klamať, opakovať a hádzať tragické výrazy ako nemáš inej možnosti, kľudne mu začni aj Ty plakať(nie na verejnosti, ale doma), keď bude vidieť, že Ty plačeš, on by mohol názorne vidieť, a konečne pochopiť, že Ti na ňom záleží.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Okt 2013, 09:24

artemis, on nasiel inule nejake zakotulane centy, mal ich asi 3 dokopy, tak povedal, ze ide do obchodu kupit si to kinderko :D.....ja mu ho nekupujem , radsej mu kupim tu druhu kinder cokoladu Maxi, z toho sa aj viac naje...a viem, velmi dobre,ake blbosti su obcas, uz to aj rodina pochopila, lenze pride taka tetka, taky dekdo, tak uz je tu kinderok ako na pase.....ale teraz maju v obchode Smolkov, takze maly vie, co tam je, aj ja uz viem podal zvuku rozoznat ci tam je figurka,alebo nieco ine :D ...nazbierali sme uz tak asizo desat Patov a Matov... :D

no najlepsie by uz bolo keby ta praca bola, rano som s nim uz sama, svokra odchadza ako prva, svokor nas niekedy zavezie, ale tiez nie je doma, nema ho ani kto bravat.....keby som mu tu pracu aspon mohla ukazat....keby bolo aku.....mozno sa od novembra podari na dohodu, ale to bude len poobede, zas o nicom, co sa tyka skolky...on doobedu v skolke a ja poobede v robote.... :/
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 08 Okt 2013, 13:36

Norika, dieťa podľa mňa jasne rozlišuje, že je v školke, kým ty si doma so situáciou, že musí byt v školke, lebo ty si v robote. Súhlasím s Artemis v tom zmysle, že ak si rozhodnutá ho do školky dať, tak mu klam :( , že robotu máš. Pozor, ale na to, aby klamstvo bolo "dokonalé", čiže nezúčastňoval sa rozhovorov, že hladáš prácu a pod. Deti sú bystrejšie, ako si myslíme. Ja by som , ale i tak zvážila skor možnosť dať ho do školky skutočne až vtedy, keď to bude nutné a potom postupovať, ako píšu baby- čiže nekompromisne, nakoľko skutočne nebude alternatíva.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Okt 2013, 14:02

kinsi píše:Norika, dieťa podľa mňa jasne rozlišuje, že je v školke, kým ty si doma so situáciou, že musí byt v školke, lebo ty si v robote. Súhlasím s Artemis v tom zmysle, že ak si rozhodnutá ho do školky dať, tak mu klam :( , že robotu máš. Pozor, ale na to, aby klamstvo bolo "dokonalé", čiže nezúčastňoval sa rozhovorov, že hladáš prácu a pod. Deti sú bystrejšie, ako si myslíme. Ja by som , ale i tak zvážila skor možnosť dať ho do školky skutočne až vtedy, keď to bude nutné a potom postupovať, ako píšu baby- čiže nekompromisne, nakoľko skutočne nebude alternatíva.

pozri, ja neviem co bude zajtra, dufala som aspon v dve prace, na ktore som podala ziadost, ani sa mi neozvali :( .... teraz uz je zbytocne prerusovat muto
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 08 Okt 2013, 14:31

Ja by som radsej zvykla najprv na skolku a do prace nastupovala az ked je trochu zabehnuty. Tie problemy nezmiznu zazracne tym, ze budes v praci. Akurat ze pocas skusobnej doby bude velmi zle, ak prides do prace este aj vystresovana z toho, ze ti dieta rano prevrieskalo odovzdavanie do skolky, budes stale nanho mysliet, ci prilis netrpi a hned sa nazbieraju nejake chybicky v praci - to si zena po RD v skusobnej dobe jednoducho nemoze dovolit. Ty momentalne mas dolezitu pracu - hladanie prace. Mozes si pripadne aj skusit zatial nejaky home-business, ak zvladas nejaku vhodnu cinnost, pripadne nejake brigady.
Kadejake sceny okolo skolky robia snad vsetky deti. Aj moj krpec nemal ziadny problem v skolke, ale snad 1,5 roka robil scenky vzdy ked som ho tam odprevadzala. Obcas mu az kutikmi ust trhalo, ako sa pri tom smial, ale scenka musela byt. Ja som na to nemala nervy, braval ho tam manzel a ja iba vtedy, ked on nemohol. Manzelovi az tak nevystrajal. Velmi sa mi osvedcilo skratit cele lucenie na minimum. Vojst do skolky a hrat, ze sa uz straaaasne ponahlam. Kazda sekunda nazvys je prilezitost na scenky a vyjednavanie. Takze rychlo vyzliect, prezut, vycikat a sup do triedy. Len som si vymenila jeden pohlad s ucitelkou, akoze odovzdavam dieta, a hned som zabachla dvere. Ziadne meditovanie nad obrazkami, obkecavacky a pod. - take veci riesim poobede, ked prenho pridem, vtedy mi vsetko poukazuje. Ked to robis vsetko rychlo a rozhodne, tak je jasne, ze nie je moznost, ze by zostal s tebou. Problemom je totiz casto prave to, ze dieta si tam vysniva, ze ho mamicka predsa len vezme naspat domov, alebo nejaku inu ulavu, a potom je uplne uprimne sklamane, ze sa mu to nesplni.
Tie odmeny mi pripadaju tiez dost problematicke. Skolka ma byt prenho zabava, a ty ked ho tam davas, tak musis verit tomu, ze sa tam ide dobre bavit, alebo sa aspon tak tvarit. Ked ho beries na ihrisko, kupalisko, vylet - tiez mu neslubujes modre z neba za to, ze to vydrzi. Takto mu vlastne davas najavo, ze cakas ze to bude prenho nieco tazke, zle, a ze ti ho je luto, ze tam musi ist. Potom aj jemu je luto, aj ked ani nevie preco. Mozes mu namiesto toho slubit nieco, na co by sa mohol tesit - ale nie ako odmenu, prezentuj to tak, ze teraz mate kazdy svoje povinnosti a ty sa uz tesis, ako po praci budes s nim moct robit nieco prijemne. Napr. ze cestou domov sa zastavite na oblubenom mieste, alebo sa budete potom doma hrat oblubenu hru.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 18 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Okt 2013, 15:22

quaxi píše: Tie odmeny mi pripadaju tiez dost problematicke. Skolka ma byt prenho zabava, a ty ked ho tam davas, tak musis verit tomu, ze sa tam ide dobre bavit, alebo sa aspon tak tvarit. Ked ho beries na ihrisko, kupalisko, vylet - tiez mu neslubujes modre z neba za to, ze to vydrzi. Takto mu vlastne davas najavo, ze cakas ze to bude prenho nieco tazke, zle, a ze ti ho je luto, ze tam musi ist. Potom aj jemu je luto, aj ked ani nevie preco. Mozes mu namiesto toho slubit nieco, na co by sa mohol tesit - ale nie ako odmenu, prezentuj to tak, ze teraz mate kazdy svoje povinnosti a ty sa uz tesis, ako po praci budes s nim moct robit nieco prijemne. Napr. ze cestou domov sa zastavite na oblubenom mieste, alebo sa budete potom doma hrat oblubenu hru.


Áno toto je tiež dôležité. Akurát to už je vyšší level klamstva (že školka je akože zábava :mrgreen: )

Ale teraz vážne, naozaj je to dôležité, quaxi to vystihla. Dúfam, že Ti to Norika pomôže.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Okt 2013, 18:36

ano ano, to je pravda, odvzdať dieťa čo najrýchlejšie, nech nestihne scénky, u nás sa ani lúčenie neosvedčilo.. a my tiež klameme, že tato aj mama musia ísť do roboty, pričom ide len mama.. a vždy, aj ked večer alebo v sobotu musím niekam vypadnúť, poviem, že idem do roboty, toto jediné akceptuje ako vážnu vec :mrgreen: manžel zostáva doma zatiaľ v "zálohe" ak by sa čokolvek dialo, nejaké choroby a tak.. a ani sme nevedeli, ako to celé dopadne, našťastie je v škôlke spokojný a ústa mu krivilo len prvé 3 dni (a teraz v pondelok, čo sme boli predtým 4 dni spolu na výlete). nosil ho manžel, teraz už môžem aj ja, už je to v pohode. bála som sa, že budú nejaké hrozné scény, ale každý, kto pozná Tomáša hovoril, že sa nemáme báť, že jediný problém bude dostať ho odtiaľ domov.. našťastie, tak to aj je, ale mohlo byť všelijako ináč.. decká choré po 3 dňoch a tak. len si neviem predstaviť, čo tam bude robiť 4 roky :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 11 Okt 2013, 14:25

my po mesiaci stále ráno doma plačeme, 20x sa ma dcéra spýta, či po nu prídem do škôlky,a či sa budem snažiť... večer sa vždy pýta: a kam pojdeme zajtra? ked povieme do škôlky, tak je zle... v škôlke povedala učitelka, že je uplne v pohode, že neplače vôbec. ani po spanku. teda ak spí, čoje málokedy. teraz sa jej zo škôlky ani nechce odísť, stále kreslí fixami, čaká ma aj 10 počarbaných papierov:-)
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 13 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Anna » 12 Okt 2013, 18:30

Norika a nemôže do škôlky Janíka vodiť manžel alebo dedo,babka, bude to pre teba jednoduchšie, ja som po týždni prestala chodiť, lebo ma to vyradilo z rytmu hneď ráno a potom neviem či aj kvôli tomu sa oddelenie v prítomnosti len otca radikálne zmenilo, viem, že manžel to prežíval možno ešte zložitejšie ako ja, ale on dokáže"hrať" dokonale presvedčivého...a robí to veľa párov v našom okolí...momentálnee ráno počúvame,že nejde do škôlky, ale keď je tam, je veľmi spokojný, má dokonca kamarátov, pobil sa za ženu, lebo ju iný chlapec zhodil, samozrejme zhodil aj jeho, lebo bol ťažší o desať kíl, ale odvahy má určite viac, vidieť to aj na ihriskách, konfrontácia v detskom kolektíve mu prospieva, keď neberiem do úvahy všetky úrazy- dva monokle, rozťaté pery, modré kolená a ruky, stále behá, učiteľky neustrážia...Skúste to bez teba.Drž sa.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Okt 2013, 19:10

v piatok som poslala svokra po neho, tak celkom to zvladli...

aj mne ucitelky vravia, ze v skolke je super, v piatok som utekala na bus, takze sme sa ani nestihali lucit, fakt len pusa....ale dnes rano, v sobotu, uz mam nejdem do skolky....nemusim ist do skolky....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Anna » 13 Okt 2013, 07:58

Norika, u nás je to isté, ale podstatné je,že v škôlke pohoda, potrebuje sa rozkukať, cudzí ľudia, to je tá konfrontácia, na 23 detí dve učiteľky, pochopí, že pozornosť sa vo chvíli, keď on chce len jemu nevenuje, je to ťažké a frustrujúce, ale Janík to zvládne, potom prídu konečne aj aktivity, prestane sa venovať len sebe, bude dobre.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 18 Nov 2013, 12:16

Norika, mamamima, ako sa dari takto po case? Uz ste prekonali tazke zaciatky?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 18 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 19 Nov 2013, 01:32

Quaxi, dakujem za zaujem. Tak nas zaskolkovaci priebeh sa natiahol na 2 mesiace. presla som vsetkymi fazami pochybnosti. Este stale doladujeme. Je to nadlhsie, skusim zajtra napisat. Teda dnes vecer. :-)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 19 Nov 2013, 10:19

u nás sa rána zlepšujú z týždňa na týžden, tak sa velmi teším. menej stresu pre obe. a už sa konečne posledné dva týždne ráno zvládneme aj umyť. predtým absolútne nehrozilo...
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 13 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 20 Nov 2013, 00:29

Tak ja musim priznat, ze som hlavne tu nasu skolku precenila. Vnimala som ju totiz doposial len ocami a potrebami starsej dcerky, na co bola nasa skolka uplne postacujuca. Dievcatko, co je uplne priemerne, poslucha pokyny uciteliek, papa, co jej daju. No, kedze nebol s nou ziaden problem, nebolo co riesit, spokojnost na kazdej strane.
Keby som to vnimala ocami syna, tak to mozno vyhodnotim rovnako, lebo on do tej skolky vosiel, ako keby to mal byt odjakziva jeho zivotny plan, bez akychkolvek zavahani, vystupov. A to napriek tomu, ze este par tyzdnov dozadu bol kazdych 5 minut na prsniku. ALE v tej skolke je neustale nalepeny na starsiu sestru. Plakal len 2 x a vzdy to bolo v situacii, ze ona nebola pritomna. Aj ked ma ona aktivity pre predskolakov, on chce ist s nou a caka v kute a pozera na nu. Dokonca si od nej vyzaduje, aby mu supala mandarinku, fukala polievku a utierala po obede rucicky. :D Chlap jeden lenivy, od mamicky rozmaznany.
Problem bol s najmensou. Spociatku mala take nadsenie z cohoci noveho. Ale potom to seklo po jednom neprimeranom zasahu pani ucitelky, dokonca riaditelky skolky. Ja som bola svedkom len nahodou. Paulinka sa hrala s takou okruhlou farebnou mapou a vykrikla, ze to je Pizza (ista podoba tam bola). S nadsenim to odniesla do kuchynkoveho kutika a isla trepat do rury. Ucitelka za nou vybehla profesionalne karhavym tonom v cudzom jazyku a vysvetlovala, ze s touto hrackou sa hra pri stole a nie v kuchyni. Paula sa jej tak zlakla, ze zaliezla do kuta pod stol, chytila uplne hystericky plac a nevedela som ju aj ja par minut ukludnit. To bol koniec. Ona s ucitelkami dovtedy tam nemala skoro ziaden kontakt, viac bola na hracky a deti. No odvtedy sa ich evidentne bala.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 20 Nov 2013, 00:47

Potom prislo velmi neproduktivne obdobie, ked som tam zostavala s nou, lebo som nebola schopna od nej odist, ked som videla tu uzkost. Neviem si predstavit, aka sila by bola potrebna, aby ju odo mna odtrhli a v tejto skolke to ani tak nasilne robit nechcu. A ja som stratila predoslu doveru v to, ze ked odidem necham dieta v dobrych rukach. Lebo som videla, kym som tam sedela s nou, ako prebiehal integracia inych deticiek. A zdalo sa mi, ze teda by sa dalo viac urobit, ako robili pani ucitelky. TAk som to zacala sledovat jej ocami. V skupine su 3 damy okolo 50-tky. Vsetky tvrde profesionalky s pristupom: Ved si nakoniec zvykne kazdy. Maju po tych rokoch praxe taky profesionalne prisno-karhavo-prikazovacny ton hlasu. Nemam pravo to kritizovat a chciet od nich, aby sa zrazu spravali inak, mam respekt k tomu, ze su nutene udrzat pod kontrolou 25 clennu skupinu deti. Ale viac krat som mala dojem, ze tetno ton si napriklad tie najmensie nove deti nezasluzili, lebo este niektore zvyky nepoznaju.... Napriklad mojmu synovi to vobec nevadilo, a on je taka ovca i so starsou, ze ich netreba ani moc karhat. Ale nasa najmensia je uplne ina, ziva, vymysla....Tu treba obcas kadrovat vkuse. Ale ju uplne trhalo, ked pocula to ich usmernovanie. oni tak hovoria tusim zu aj ked chcu povedat nieco mile. No a ked ona este ani nerozumela obsahu, tak sa ich proste strasne bala. Navyse 2 z nich su skutocne mohutne zeny.
Pocas toho, kym sme tam tak spolu paralelne chodili sa nijakym sposobom nesnazili uputat jej pozornost, nadviazat kontakt. Integracia mojho chlapca tym bola tiez pribrzdena, lebo on samoska len sedel pri mne. Neriesilo sa nic. Zo dna na den. Vobec som nevedela, kam to vlastne speje. Len mi bolo jasne, ze malej to neurobim, ze ju tam len tak hodim. Navyse v situacii, ked nutena nie som, lebo robit este nejdem a skolku v nasich podmienkach momentalne potrebujem, aby sa deti naucili jazyk a aby som ziskala cez den par bezdetnych hodin a tym si zjednodusila prevadzku domacnosti. Takze luxusna zalezitost, co si nemusi odskakat jedna detska dusicka.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 20 Nov 2013, 01:09

Takze rozhovor s riaditelkou, ktora si dokonca chudera priznala vinu v tejto situacii a citila sa byt povinna najst dake riesenie. Velke plus ziskali odo mna po dlhej dobe. Navrhla, aby sme dali malu do tej novovzniknutej jaslickovej skupiny. Priznam, ze som spociatku rozdychavala, lebo som vzdy myslela, ze je lepsie byt s viac vacsimi detmi, ako mensimi. Ze male budu menej hovorit, cim sa ten jazyk nenauci, co je jeden s cielov. Rovnako bude izolovana od surodencov. Ale prave to, ze tam budu spolocne, bol jeden z dovodov, preco vlastne do tej skolky dvojcata uz teraz isli(posledny rok starsej sestry). Vsetko naruby. Ale sli sme tam najskor naskusy. Hned ma tam ovalila velmi prijemna atmosfera. Miesto : SADNUT! sa tam zrazu hovori: Luis, teraz sa smies posadit. Ton hlasu je prijemny, karha sa citlivo, ak sa vobec karha. Je tam tichucko. 12 deti v plnom pocte, 2 ucky, 2 praktikantky. Ale vzdy dakto chyba, takze realne 8-9 deti a 3 dospelaci. Deti si casto ucitelky rozdelia na vacsich a mensich a vacsie maju trosku vyspelejsie aktivity, ako strihanie, lepenie. Vtedy su 3 deti na 1 ucitelku. Co sa v tej skolkovej skupine velkej nikdy nemoze stat.
Tak sme nanovo zacali zvykaci proces, zase tyzden. Potom prisla choroba, zase odznova, potom navsteva starych rodicov (skolkova pauza). Zase to chceli postupne. Ale ja som videla, ze ona sa tam dobre citi, spravala sa tam hned od zaciatku uplne inak, ucitelke dala raz pri rozlucke pusu. Vtedy som sa od ulavy rozplakala.
I ja som nadobudla istotu, ze ak odidem, tak urobia vsetko preto, aby sa citila dobre a neplakala. Nuz a dakedy som mala dojem, ze sme tak daleko, tak som sa rano rozlucila a odisla. Plakala len chvilocku, potom sa zapojila do aktivit. Na druhy den mrnkla pri rozlucke po asi 10 minutovom nunani (dojceni). Odvtedy nemrnkla vobec. Dojcenie bezprostredne pred odovdanim este musi byt, ale podstatne sa skratilo, uz je to len symbolicke. Ide do skupinky, pusa, rozlucka. Nema Problem. Postupne sa tam stale viac otvara.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní

Re: Prílišné naviazanie na matku a škôlka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 20 Nov 2013, 11:52

Uf no vy ste si teda uzili :? esteze sa nakoniec naslo vhodne riesenie a vsetko vyzera byt na dobrej ceste :goodjob:
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 18 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron