juvilejná justícia

debata o všetkom a pre všetkých

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 10:58

Janka Mich nechcem odstrašiť nové prispievateľky, prepáč. Budem sa snažiť polepšiť.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod venus » 08 Máj 2014, 11:36

nevychovavat deti vo viere nerovna sa vychovavat v ignorantstve....v tomto s tebou nahodou suhlasim, ze zakladne vzdelanie by malo obsahovat aj tuto cast historie, lenze zaroven si myslim, ze by donho tym padom mali patrit aj zakladne znalosti o Islame napriklad vzhladom na pocet ludi, ktori ho vyznavaju a pravdepodobnost ze s nimi prideme do styku....nie preto aby ho zacali vyznavat ale preto, ze to podla mna tiez patri k zakladnemu vzdelaniu (nech je to mozno pre niekoho na baze "poznaj svojho nepriatela") ...je dobre poznat a poucit sa zo vsetkej historie, nie len vlastnej...

a len pre tvoju informaciu...Ja som tiez nevyrasta bez toho aby som vedela o com krestanska nauka je, ako dieta som z vlastnej vole chodila na nabozenstvo aj dokostola (mama je ateista, otec krestan ale nepraktizujuci ak to je ten spravny vyraz), bola som pokrstena, absolvovala som konfirmaciu ako evanjelicka augsburgskeho vyznania (konfirmacia je ako 1sv. prijimanie a birmovka spolu), citala som bibliu, mala som o to vsetko uprimny zaujem...lenze cim som bola starsia, mala som cim dalej tym viac otazok... vela veci mi nedavalo zmysel a (mozno bohuzial) mne nestaci odpoved, ze mam verit bezvyhradne, a nepochybovat...nas farar mi trpezlivo skoro vsetky moje otazky zopovedal ako najlepsie vedel...ved kto iny ako studovany teolog je lepsi zdroj ked ma clovek pochybnosti....no dopadlo to so mnou tak, ze v Boha sice verim, no vsetky tie ostatne veci okolo krestanstva uz mi pridu zbytocne...kludne ma za tento nazor odsud, ale podla mna ci clovek veri v Boha, Alaha, Jehovu, stastie, nahodu, osud...je to stale ta ista vec len je inak pomenovana...a ci sa "pravy" prorok volal tak alebo onak, ci vobec bol...ci robil alebo nerobil zazraky...to su podla mna uplne nepodstatne veci...a ked sa s "nim" chcem porozpravat tak to rovnako dobre urobim doma ako v nejakom chrame, ktory stal kopu penazi ktore mohli byt investovane lepsie....a ano, vyznavat desatoro je pekne, ale naco tie frazy o jedinom bohu a nevziat jeho meno nadarmo....mne uplne staci, ze si mam ctit rodicov, nekradnut, nevrazdit a tak dalej...ale na to aby som vedela, ze toto je zle nepotrebujem nabozenstvo....potrebujem dobry priklad v ludoch co ma vychovavaju....jasne ze je jednoduchsie povedat "musis respektovat a ctit rodicov lebo je to v prikazaniach" ako povedat "rodicov si treba vazit pretoze si to ZASLUZIA, pretoze ta v laske vychovali..." mne je od prirody proti voli ked ma niekto nuti nieco robit len preto ze to je niekde napisane...ak si mam niekoho vazit, tak si to ten clovek ma zasluzit.... ked ma bude otec mlatit, bude chlastat, bude povalac, klamar, zlodej (schvalne taham do extremu) tak si ho ctit nebudem ani keby mi to sam papez prisiel rozkazat....

suma sumarum.... niesom neveriaca, len nevyznavam krestanstvo...moj nazor a pristup nieje popularny pre nikoho...no a co..je moj....a je informovany, ci tomu veris alebo nie...

poucme sa z historie...ale zo vsetkej...nedavajme jendo nabozenstvo na piedestal, pretoze jeho vyznavaci su tiez len ludia a robia chyby...

idea krestanstva je uzasna....ano suhlasim, bodaj by vsetci ludia zili podla takych hodnot ake vyznava....ale neziju, ani ti co ho vyznavaju....mozno nas konflikt vznikol z toho, ze ty nepripustas chyby v krestanskej nauke...a ked sa raz postavim na odpor, hned chcem na zemi vsetko co je v rozpore s nou....ale to nieje vobec pravda...nic nieje ciernobiele...

takze naposledy...naucit deti sa spravat nieje podla mna o tom ci ich vychovam vo viere alebo bez....ale o tom aky priklad im dam, akym hodnotam ich naucim...nieje podstatne odkial moje hodnoty pochadzaju...ci z minulosti krestanskej alebo akej...kludne ju pomenuj krestanska...ja ti neupieram, ze krestanstvo nam tu nechalo vela dobreho....ja netrvdim ze mame zabudnut na hodnoty...prave naopak....len uz nieje nutne ich s vyznavanim krestanstva povinne spajat....uz sa vieme slusne spravat.....uz to len uchovat pre dalsie generacie....
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 11:58

....veriaci moze, lebo sa z toho vyspoveda a panhozko mu odpusti, neveriaci sa zodpoveda "len" vlastnemu svedomiu, ktore je mnohokrat ovela silnejsie... miesate hrusky s jablkami...

Toto si venus napísala na 3 strane 7.maja, to nazývaš informovaný názor? Kto Ti povedal, že takto to funguje konrétne v kat. cirkvi? Tvoj pán evenjelický farár? Dúfam, že nie, nemôžem veriť, bratia evanjelici sú rozumní tolerantní ľudia predsa.

To, že si povie nejaký recidivista, že však čo: zabijem, ak ma chytia odsedím si 10 rokov a potom zabijem zase. Samozrejme že mu to súčasný zákon UMOŽNÍ, čiže doslova, konanie toho recidivistu zákon nezastaví, ale nijaká osoba ktorá zastupuje zákon ,mu také zmýšĺanie ak ho prezradí samozrejme, neodobrí ani neschváli, a pravdepodobne by ho zavreli najprv na psychiatriu.

A z Tvojej vety - analogicky - vyšlo to isté: že Cirkev a duchovní to tolerujú, že je také konanie neuprimnej spovede v súlade s cirk. zákonmi, že farári sú s tým sú spokojní, že ľudia sa vyspovedajú a páchajú zlo vedome a dobrovolne ďalej, že všetko je v poriadku. Nie je to pravda. Ak by sa niekto spovedal a odmietol hriech oľutovať, a hovoril by, že to bude robiť kludne ďalej, tak mu kňaz nedá, nemôže mu dať rozhrešenie.
A Ty si to odmietla, odmietla si to prijať ako fakt, hoci to fakt je, začala si hovoriť, že ja si vymýšľam, že dristam, že nehovorim pravdu atď. Vôbec nie si ochotna akceptovať fakty. O viere sa dá polemizovať ale čo je raz dané v katechizme, pravidlá, tie existujú nezávisle od môjho názoru, nezávisle od Tvojho názoru, jednoducho sú dané. A sú faktom. A ty si spochybnila tieto fakty.

S týmto to celé začalo, celá trápna debata.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 12:14

venus píše: ...mozno nas konflikt vznikol z toho, ze ty nepripustas chyby v krestanskej nauke...a ked sa raz postavim na odpor...


Tak podme na to od začiatku a bez emocii: konkrétne - aké su podľa Teba chyby v kresťanskej náuke? Konkrétne odpovedz prosím.
A nie to, čo podľa Teba robia veriaci a nemali by, ale kde presne a čo je v kresťanskej náuke chybné.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod venus » 08 Máj 2014, 12:15

z mojej vety absolutne nevyplynulo a ani som to tak nemyslela, ze to cirkev a duchovni toleruju...to som kde napisala prosim ta? zasa telepatia alebo co?....zasa mi nepodkladaj nazory, ktore nemam ani nevyjadrujem...
z mojej vety vyplyva, ze to ludia veriaci tak robia (zas jasne ze nie vsetci)....ci z ich nepochopenia, ignorantstva alebo coho, to uz je jedno (jasne ze to fararovi nebudu vesat na nos, hlavne ze si ulavili svedomiu...opat z nepochopenia mozno ako to "funguje")....bolo to na ilutraciu toho ako to MOZE vyzerat s veriacim clovekom a ani ty nedas ruku do ohna za kazdeho krestana... (a ked tak milujes historiu tak si spomen na predavanie odpustkov...vtedy to dokonca cirkvou tolerovane a podporovane bolo...ale nie o tom som chcela hovorit)...to co ty nazyvas zodpovedat sa bohu ja nazyvam zodpovedat sa svedomiu a krestan (bars ignorant) si lahsie svojmu zlemu pocitu ulavi ked sa vyspoveda...ja si neulavim tak lahko, tym padom sa 2x zamyslim nad svojim pocinanim......zas to prosim ta nezober osobne ako vsetko doteraz....

cize cela tato trapna debata ako ju nazyvas vysla z toho ze utocis skor ako sa zamyslis nad tym co som chcela povedat...ty si to totiz domyslis posvojom
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 12:18

venus píše: ...veriaci moze, lebo sa z toho vyspoveda a panhozko mu odpusti, neveriaci sa zodpoveda "len" vlastnemu svedomiu, ktore je mnohokrat ovela silnejsie... miesate hrusky s jablkami....


napisala si to. Neodškriepiš to.

Tvoja argumentácia neobstojí, pretože svedomie tak nefunguje, že uľavím si na spovedi a konám zlo ďalej. To je Tvoj dohad. Podsúvaš veriacim plytkosť a zlomyseľnosť, bez dôkazov.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 12:24

venus píše: a krestan (bars ignorant) si lahsie svojmu zlemu pocitu ulavi ked sa vyspoveda...ja si neulavim tak lahko, tym padom sa 2x zamyslim nad svojim pocinanim.....


Opakujem, veriaci človek vie, že keď jeho spoveď nie je uprimná nemá učinok a je to DVOJNÁSOBNÝ hriech, takže o nejakej uľave sa v žiadnom pripade nedá hovoriť. Neverím - a neber to osobne - že sa zamyslíš 2 krát nad svojim počinaním, lebo je zjavné že odvčera si sa nezamyslela ani raz, pričom ja som sa trápila s myšlienkami až do rána, že som bola hnevná kvoli Tvojej prostoduchosti. Teba netrápi, že osočuješ kresťanskú náuku, hoci ju nepoznáš. Vyťahuješ akurát zase odpustky namiesto čarodejníc.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod venus » 08 Máj 2014, 12:25

ja nic neodskriepujem :D ja ti vysvetlujem ako som to myslela...ale ty uz nechces

a uz odmietam dalej s tebou debatovat...nemala som uz vobec dalej pisat do tejto temy pretoze s tebou sa debatovat neda, ty mas absolutne dokonale vybudovany a nespochybnitelny nazor na vsetko, si dokonala, najmudrejsia, budes mi tu pisat ako ty si pred 20timi rokmi bola na mojej nizkej urovni ale uz si mudrejsia a preto si nadomnou a lepsia....dakujem, ze si mi to ozrejmila, ze ti nesiaham ani po clenky....opat raz si ukazala cnosti presvedceneho krestana...presne tie vlastnosti co chces aby som dokazovala ze krestania maju tu ukazujes sama...lepsi dokaz som si priat nemohla.... teraz to uprimne olutuj a chod sa vyspovedat...bude ti lahsie na dusi...
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 12:41

venus píše:
a uz odmietam dalej s tebou debatovat...
Žiadala som Ťa iba o odpoveď na jednu jednoduchú otázku: Povedz kde konkrétne je chyba a aká v kresťanskej náuke.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 13:06

venus píše: ... budes mi tu pisat ako ty si pred 20timi rokmi bola na mojej nizkej urovni ale uz si mudrejsia a preto si nadomnou a lepsia....dakujem, ze si mi to ozrejmila, ze ti nesiaham ani po clenky...


No si riadne hnusná ale samozrejme nie v zlom zmysle pre Teba, ale hnusná ku mne, podsúvaš mi dokonca to, že sa nad Teba vyvyšujem, hoci som Ti vyložila svoj osud na dlaň, nebola som a nie som bezchybná, a bola by opovážlivosť si to myslieť, Ty si si to vyložila bezdôvodne práve naopak, ale dobre mysli si to, zo mňa kvôli tomu neubudne, a človek aj zavtipkuje, ale toto už presiahlo tú úroveň,

venus píše: ... teraz to uprimne olutuj a chod sa vyspovedat...bude ti lahsie na dusi...


už je to podpásovka z Tvojej strany, necítim už ani hnev iba akýsi smútok, veľmi veľmi zle, keby som Ti povedala že Ťa začínam ľutovať, asi sa urazíš, tak Ti to radšej nepoviem, ale práve už voči takýmto hrubým primitivizmom som rezistentná, moja chyba že som ťa zle odhadla, je mi veľmi ľuto ale nie si pre mňa viac partnerkou na diskusiu.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 12 Máj 2014, 12:06

Nedavno som mala po dlhsom case moznost porozpravat sa s kamaratkou, ktora uz niekoko rokov zije v Anglicku.
Ta atmosfera strachu zo socialnych sluzieb a zakonov, v podstate infiltrovala spolocnost a ovplyvnuje vychovu i s vychocou zdanlivo nesuvisiace rozodnutia. Tak napriklad, ze rodina s malymi detmi pojde radsej byvat do samostatne stojaceho domu, nie koli osobnemu pohodliu a tuzbe po zahradke, ale z obavy, ze v byte alebo radovaj zastavbe by mohla posobit na dakeho suseda priliz hlucne a ten by ich za krik mohol nahlasit socialke. Alebo, ze mama nedovoli synom lozit po stromoch a volne skakat, zdolavat sportove vyzvy, prisluchajuce ich veku a pohlaviu, lebo by si mohli sposobit uraz. Na uraze je horsia ako bolest dietata predstava, ze nejakeho zdravotnickeho pracovnika napadne, ze rodinu treba nahlasit socialke a dat preverit, lebo mohlo dojst k zanedbaniu starostlivosti, alebo tyraniu, ci zneuzitiu. (Jej osobna skusenost, ked bola na pohotovosti so synovym prstom, ktory sa omylom ocitol medzi dverami. Tak prva otazka osetrujuceho lekara sa netykala mechanizmu urazu, ale zaujmalo ho, ci uz u nich bola socialka!) Zo strachu pred socialkou su rodicia vo vychove deti velmi pasivni, na ihrisku nezasahuju do sarvatok. Nemozu svojim detom dat na zadok, jasnacka, ale radsej na nich nechcu na verejnosti ani kricat, resp. ich obmedzovat v ich detskych slobodach. Tak mi to pride, ze vyrabame traumatizovanu nevychovanu generaciu.

Clovek, ktory nahlasi socialke rodica, ak sa mu nieco zda byt podozrive (napr. dieta nema svetrik, ak fuka vietor, place, hodi sa o zem v obchode....), dostava financnu odmenu (nezavisle od toho, ci to bolo skutocne opodstatnene). Okres, ktory ma rocne najviac odnatych deti na nutene adopcie, dostava vysoku prevysoku financnu odmenu. Takze motivacia statu je jasna, v prospech bonzovania a odnimania deti.

Medzi rodicmi sa siria i odporucenia: ked zazvoni pri dverach socialka, za ziadnu cenu neotvorit. Ked nezelani hostia odo dveri odidu, tak balit kufre a najlepsie do 10 minut opustit bydlisko spolu s dietatom. Takto uz vznikla nezanedbatelna velka komunita matiek s detmi na uteku, ktore najcsastejsie hladaju utocisko v Irsku.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Máj 2014, 23:53

Ze vraj ani v Nemecku to nie je idealne ....
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 13 Máj 2014, 21:14

Neviem Janka, aspon zatial tu nie je ta atmosfera strachu a ohrozenia cihajuceho z kazdej strany. JJ nie je ani predmetom diskusie medzi rodicmi. Ani to udavanie ludmi, lekarmi..... Aspon zatial.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 14 Máj 2014, 23:33

No teda... :-( je to strašné.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Máj 2014, 00:19

Kazdopadne, prispejte svojim podpisom k vypisaniu referenda za ochranu rodinu. Ked inde nie, v kazdom kostole by teraz mal byt dostupny.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 15 Máj 2014, 08:14

ok, dik za info.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 21 Máj 2014, 15:20

keď nedám očkovať dieťa, teoreticky - mohla by som doma čakať sociálku? Strašila ma tým kamarátka...nečítala som príspevky tejto témy podrobne...ako je to teraz na Slovensku?....
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Máj 2014, 23:49

pochybujem, pokial viem, toto riesi predovsetkym pediater, ktory to posuva RUVZ. Skor je to taka hudba buducnosti
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod snežienka » 01 Jún 2014, 11:27

Zienky, kedze sme tu mali ohladom respektu odlisnosti, viery, krestanstva etc intenzivnu debatu, tak mi neda nepridat sem tento link:

http://www.independent.co.uk/news/world ... 51088.html
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 02 Jún 2014, 14:17

snežienka píše:Zienky, kedze sme tu mali ohladom respektu odlisnosti, viery, krestanstva etc intenzivnu debatu, tak mi neda nepridat sem tento link:

http://www.independent.co.uk/news/world ... 51088.html


preco ked vidim nadpis "forced to give birth 'with her legs chained'", spomeniem si na Kramare? :evil:
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 02 Jún 2014, 15:12

quaxi píše: preco ked vidim nadpis "forced to give birth 'with her legs chained'", spomeniem si na Kramare? :evil:


Chcela som podobne zavtipkovať , síce o inom, ale mi to prišlo nakoniec nevhodné...každopádne je jasné že kresťania sú aj v dnešnej dobe predmetom likvidácie, zatiaĺ čo veselo chrúmame pukance v kine alebo sa "nevinne" sekáme jazykom v diskusiách na nete a hráme na urazených, pričom iným kresťanom ide skutočne o život.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 17 Jún 2014, 15:58

PETÍCIA NA OCHRANU DETÍ PRED ZNEUŽITÍM SOCIÁLNYM SYSTÉMOM ŠTÁTU

Kontaktovať autora petície
Ďalšie hromadné pripomienky !!!
2014-06-17 06:49

Milí priatelia!
Máme to tu zas! Po septembrovom odmietnutí Celoštátnej stratégii ochrany a podpory ľudských práv v SR v neakceptovateľnej podobe – ku ktorému ste prispeli aj vy ako signatári Otvoreného listu ministrovi Lajčákovi – sa tento dokument objavil v medzirezortnom pripomienkovom konaní v novej podobe. Keďže nová verzia bola pripravovaná tajne, nebolo čas na ňu skôr reagovať a žiaľ, nesplnil sa sľub ministra Lajčáka, že jej bude predchádzať široká diskusia. Táto diskusia sa konala len v niektorých oblastiach, iné pracovné skupiny širokú diskusiu neumožnili, alebo názory z diskusie nezapracovali. Dokument, až na záverečné široko postavené úlohy, pod ktoré sa dá skryť všeličo, vyzerá oproti pôvodnému akceptovateľnejšie, ale aj nová verzia Stratégie obsahuje časti, ktoré hrubo zasahujú alebo potenciálne zasahujú do rodinného života, výchovy detí, vyvíjajú nepatričný tlak na legislatívu, uplatňujú protekcionizmus niektorých skupín občanov na úkor tradičnej kresťanskej morálky, ba dokonca kaličia slovenský jazyk. Navyše súčasťou Stratégie sú tentoraz rozsiahle prílohy, ktoré sa prijatím stávajú rovnako záväzné ako základný materiál, pričom niektoré z nich sú mimoriadne spoločensky nebezpečné.
Prosíme vás preto o podporu našej hromadnej pripomienky k Celoštátnej stratégii ochrany a podpory ľudských práv v SR, ktorú nájdete na tejto adrese spolu s návodom, ako pripomienku podporiť:
http://rizikaockovania.sk/leg/pripomien ... _cslp.html
Podporu našej hromadnej pripomienky prispejete k tomu, aby sme sa spoločne pokúsili zabrániť prijatiu strategicky dôležitého dokumentu v danej podobe. Pripomienku môžete podporiť na portáli právnych predpisov do štvrtka 19. júna do polnoci. Potrebujeme dovtedy získať podporu aspoň 500 občanov. Prosím, pomôžte nám so šírením tejto informácie, pošlite správu známym a priateľom.
Za pomoc vám všetkým ďakuje
Iva Vranská Rojková,
koordinátorka Otvoreného listu Evy Kristinovej ministrovi Lajčákovi,
predsedníčka o.z. Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania,
spisovateľka a publicistka

PS: Okrem nás vypracovali k Stratégii hromadnú pripomienku aj FKI, tá sadá podporiť tu:
http://www.peticia.sk/ludske-prava-2014/index.php
a CBR celý materiál kompletne odmieta, čo sa dá podporiť tu:
http://www.cbreurope.sk/peticialp.html
Pán docent Alojz Rakús inicioval protest odborníkov proti zavádzaniu rodovej rovnosti do výchovy, ktorý môžu psychológovia, psychiatri a pedagógovia (prípadne iní odborníci v tomto ohľade) spoznať a podporiť tu:
http://www.cbreurope.sk/peticialp.html

Prosím Vás podporte tieto iniciatívy...

Viac informácii plus informácie o tom, čo sa udialo za posledné týždne:

http://www.rodinajezaklad.sk/index.php/ ... j-jun-2014

Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 Topoľovka
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 14 Okt 2014, 13:47

Ak by ste chceli niekto podporiť petíciu, ktorú iniciuje CBR a bojuje proti rodovej rovnosti :

CBR - Jana Tutková, z mailu:
Musíme Stratégiu rodovej rovnosti s jej radikálnymi požiadavkami zastaviť. Kto má v SR záujem o to,

aby sme všetci platili cez zdravotné poistenie za všetky umelé potraty?
aby sa naše deti učili v školách o "práve" na potrat, na voľný sex a na homosexuálne praktiky?
aby sa v rôznych sférach života zavádzali kvóty pre ženy?
aby štát financoval feministické a lesbické organizácie?
aby sa potláčali slobody podnikania, súkromného vlastníctva ako i názoru a presvedčenia cez antidiskriminačné iniciatívne súdnictvo a nové zákony?
aby rozvojové organizácie už nedostali prostriedky na projekty v spolupráci s kresťanskymi komunitami v Treťom svete?
aby nás od verejnej správy, cez firmy až po škôlky štát indoktrinoval rodovou ideológiou?



Rátam s Vašou pomocou v tejto novej bitke, ktorú si nemôžeme dovoliť prehrať. Ani rok neubehol od vtedy, čo KBS varovala pred touto ideológiou a mnohým sa azda nechcelo veriť. Biskupov pred rodovou rovnosťou a ľudskoprávnou agendou varovalo CBR už pred pár rokmi. No a časom sa táto ideológia sama vyfarbuje. V stratégii sú tézy rodovej ideológie rozpísané čierne na bielom, samozrejme ako pseudo ľudské práva skryté za eufemizmy.

zostáva ešte 48 hodin na zastavenie rodovej ideologie v SR!‏

Doteraz sa do online petície proti návrhu Celoštátnej stratégie rodovej rovnosti v SR podpísalo takmer 5 tisíc občanov.

Nakoľko je to jediná občianska petícia a žiadna iná mimovládna organizácia nestihla zorganizovať hromadnú pripomienku, prosím, šírte ju ďalej. Môžete tak urobiť napr. aj preposlaním linku na tento článok v Hlavných správach, kde je link na petíciu. Máme na to už len 2 dni. Preto neváhajte a posuňte tieto informácie ešte dnes Vašim známym, priateľom a príbuzným.



Náš cieľ je získať aspoň 10 tisíc podpisov, aby sme prezentovali silu občianskej spoločnosti proti pár rodovým ideológom, ktorí infiltrovali vládne inštitúcie. Je koniec tým časom, keď si vládni úradníci potichu presadili, čo chceli.



Vopred vďaka za Vaše promptné nasadenie.

Jana Tutkova

S úctou,



Ing. Jana Tutková, M.A.

riaditeľka
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 14 Okt 2014, 17:57

Nechcem byt zla, dostalo sa to ku mne v poslednych dnoch uz minimalne z 10 roznych zdrojov (a to som si este nekontrolovala spam folder), ale NIKDE nie je uvedeny link ani nijake konkretnejsie info, o co ide. To mam len tak niekomu uverit, ze ide o zlu vec a protestovat proti nej, ked vlastne netusim o com? A este s tym otravovat dalsich znamych? A potom sa niekto cuduje, ze ludi, ktori toto podporuju, povazuju ostatni za ovce bez vlastneho nazoru, co len papagajuju co inde poculi?

BTW asi som zaspala dobu, ale odkedy je zla rodova rovnost? :o
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Okt 2014, 00:59

rodova rovnost na prvy pohlad nie je vobec zla. T.j zeny maju rovnaku hodnotu ako muzi. Ale tu sa jedna o to o homoagendu, o novu terminologii co to rod je. Uz nie je rod to iste co pohlavie, u zsa s tym nerodis, ale mas sa s tym stotoznit. Vznikaju skolky, kde sa deti nesmu oslovovat podla pohlavia, atd. JNa dobre pochopoenie co sa deje je kniha od Gabriely Kuby Sexualna revolucia. Tiez odporucam pozriet stranku Forum zivota. Celkovym cielom je uplne zjednodusene Sodoma.
Bola som na besede s o sefkou Fora zivota Marcelou Dobesovou a len potrvdila, co hovori ta G. Kuby. Ze chodi na parlamentny vybor, ze ti ludia su ako z inej planety, pojmy ako rodina, deti, mama a tata im nic nehovori. Tlacia na to velke peniaze z Unie - na preskolovanie deti, aby vedeli co je sex uz velmi skoro (ale nie laska a rodina), ze je jedno ci dievca s dievcatom alebo chalan s chalanom - o tom je u nich rodova rovnost.
O tom sa nikde v oficialnych mediach nepise, zaujem je to tu presadit, nie proti tomu bojovat. Ludia netusia, ze nieco take sa deje. Normalny clovek, nechape, preco sa ned pokoj tym zopar homosom - vsak nech si robia co chcu. Lenze nejde o to, ide o presadia prav LGBTI, kde po ich schvaleni, nebudeme moct protestovat proti potratom, proti adopcii deti homosmi, proti sexualnej vychove (t.j. ako sa robi sex). Preto sa zda divne, ze veriaci rozpravaju o nejakej o kulture zla - kostoly totiz maju svoju distribuciu info, su o krok vpred.

Stranka, kde sa o tom teraz momentalne pise a kde je aj link na peticiu Hlavnespravy.sk sa prave snazia o tejto agende informovat:
http://www.hlavnespravy.sk/ministerstvo ... ciu/394181

Ak chcete vediet, kam to vo svete speje, mozte si pozriet (aj tam je link na peticiu):
http://www.stopautogenocide.sk/
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron