juvilejná justícia

debata o všetkom a pre všetkých

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Sep 2013, 00:30

uz mi je jasne, preco sa zacali muzi zapodievat dojcenim
http://magazin.atlas.sk/zdravie/ano-aj- ... 91150.html

Toto je len kratka ukazka, len neviem najst, raz som videla specializovanu stranku pre muzov o dojceni, nieco v zmysle, ako su diskriminovani v tejto oblasti a pritom to nie je problem. Vtedy som nevedela, ci ta stranka je vtip alebo real, ale teraz uz uplne chapem kontext a ze to vobec nebol vtip :(
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 18 Sep 2013, 11:48

quaxi píše:... zhrnutie viacerych studii...
veď práve...to zhrnutie...čítala som čo som vedela, ale pripadalo mi to dosť manipulatívne a tiež tie výstupy neboli overiteľné...

uvediem len príklad...pozorovali hlásené, zistené prípady...v mnohom môžu len predpokladať...niektoré zdroje (napr.Nemecko) uvádzajú, že len každý 18-20 prípad je nahlásený z čoho následne len každý 5 prípad sa naozaj aj rieši...ako si písala, pedofili sú majstri pretvárky...tie činy sa im darí veľmi dobre skrývať...a ďalej máme tu celosvetovo tisícky detí ročne ktoré zmiznú navždy bez stopy. Tieto sa nikdy nedostanú do štatistík o ktorých hovoríš a takisto sa nikdy nedozvieme podrobnosti, kto, čo, kedy ako a prečo. Mne stačí fakt, že napr.pri sexuálne motivovaných trestných činoch až vraždách homosexuálov, často sú obete beštiálnejšie a s väčšou zúrivosťou a agresiou doriadené, než pri sexuálne motivovaných trestných činoch až vraždách žien.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 19 Sep 2013, 09:48

artemis, a myslis, ze nahodou medzi zistenymi pripadmi je rovnake rozlozenie homo/hetero ako v celej spolocnosti, a medzi tymi nezistenymi je o tolko viac homosexualov? Ale v kazdom pripade, ak aj je u nich vyssie percento tejto poruchy, co s tym? Treba im uplne zakazat adopcie preto, ze mala cast z nich ma nejaku uchylku? A je to nejakym dokazom, ze tato mala skupina ludi nam tu chce presadit masove odoberanie deti za ucelom ukojenia ich chutok?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 19 Sep 2013, 12:07

quaxi píše:artemis, a myslis, ze nahodou medzi zistenymi pripadmi je rovnake rozlozenie homo/hetero ako v celej spolocnosti, a medzi tymi nezistenymi je o tolko viac homosexualov? Ale v kazdom pripade, ak aj je u nich vyssie percento tejto poruchy, co s tym? Treba im uplne zakazat adopcie preto, ze mala cast z nich ma nejaku uchylku? A je to nejakym dokazom, ze tato mala skupina ludi nam tu chce presadit masove odoberanie deti za ucelom ukojenia ich chutok?


Nemyslím, iba predpokladám, tak ako i niekto iný predpokladá, trebárs aj niečo iné. Dôvod prečo predpokladám: chlapci sú väčší "partizáni" v mlčaní, tak ako i muži, ktorí sa k zneužitiu, poníženiu, nehovoriac sexuálneho rázu priznávajú omnoho ťažšie ako napr. ženy. Rovnako mentalita chlapcov a dievčat je iná, dievča sa v týchto veciach skôr požaluje ako chlapec. Navyše niekedy vyjdú najavo takéto prípady len "vďaka" tehotenstvu dievčaťa, kdežto u chlapcov, ktorí sú zneužívaní, logicky, prezradenie takéhoto druhu nehrozí...Aj spoločnosť vníma postihnuté ženy viac ako obete, kdežto muži obete sú často označovaní že si o to "sami koledovali" alebo tomu spoločnosť jednoducho nechce uveriť, či ignoruje to.

Samozrejme, že je u nich vyššie percento tejto poruchy, ktorá už vyplýva zo samotnej podstaty, jednak mentálnych pochodov (kult krásy a mladého tela), neprirodzenosti samotnej techniky, násilím a perverzitou s ňou spojenou. Viem že sa to môže zdať nekorektné ten výrok, ale bohužiaľ, tak ako 90 kg 1,60 žena sa nikdy nestane diorovou modelkou, hoci sa tvrdí, že diskriminácia v práci je neprípustná, je to fakt a tá žena s tým musí žiť...

Adopcie by som homosexuálom nezakázala z dôvodu, že by bola automatická obava pred zneužívaním, ja by som sa snažila skôr aby čo najmenší počet detí bol odoberaný kvôli chudobe rodičov, zlým ekonomickým a sociálnym pomerom rodiny, alternatívnemu životnému štýlu rodičov atď. Radšej tieto rodiny školiť, pomáhať im, pretože odňatie a život v domove stojí stále viac peňazí (ako sama hovoríš) než finančná a ďalšia, napr. bytová podpora slabej rodiny, či matky samoživiteľky. Dieťa aj keď je jeho mater sprostá jak tágo, ale dieťa by trpelo keby ho matke zobrali, lebo ono ju ľúbi a ona jeho...Dôvodom na odňatie podľa mňa je naozaj len hrubé, alebo opakované fyzické násilie alebo vedomé nedbanlivé skutočne vážne zanedbávanie dieťaťa, kde hrozí bezprostredne ujma na telesnom a psychickom zdraví takého rozmeru, že to nedokáže vyvážiť ani láska rodičov a dokázateľne trýznivé duševné týranie. Čiže čo najmenej detí odňatých, tým pádom čo najmenej detí v domovoch. To ako stúpa neplodnosť ľudí, bude skôr mať za trend že nebude dosť detí na adopciu pre hetero, nie to ešte aby ostalo aj lezbo a homopárom.

Okrem toho si myslím, že lezbické páry by mali skôr ako adopciu využívať prirodzené možnosti aké majú, totiž že otehotnieť spravidla by mohli, tam je len otázka darcu spermií. (Tam by som uvítala, keby možnosť ambulantne sa nechať profesionálne medicínsky oplodniť darcovskými spermiami mali možnosť aj slobodné, rozvedené ženy (myslím, že v súčasnosti to robia súkromné kliniky len vydatým ženám, ktoré dokázateľne nemôžu otehotnieť, ak nemám pravdu opravte ma) Ale na druhej strane legislatíva na Sk žiadnej lezbičke nezakazuje prirodzene otehotnieť, rovnako jej orientácia nie je dôvodom na odobratie dieťaťa. Rovnako homosexuáli - s tým rozdielom, že súdy spravidla pri určení opatrovníctva skôr uprednostňujú matky, tak ako pri heterosexuáloch ktorí sa nevedia po rozchode dohodnúť na tom kto bude mať v starostlivosti dieťa, môže sa teoreticky stať, že homosexuál sa stane otcom a dostane dieťa do starostlivosti (napr. matka dieťaťa zomrie alebo je ťažko nevratne psychiatrická, či sa zriekne dieťaťa atď.)

Čiže ja nehovorím, že ide o rovnicu juvenilná justícia - adopcie pedofilmi, hovorím, že pedofilom vyhovujú stavy, kedy je veľké množstvo detí rodičom odoberané, čo i len na určitý časový úsek, pretože práve počas neho môžu si dieťa chňapnúť. A to že sú takéto osoby promiskuitné, iba vyhovuje, že im pod rukami prechádza toľko detí...A to, že medzi pedofilmi sú práve sociálni pracovníci, učitelia, vychovávatelia, lekári, domovníci ústavov, správcovia, ošetrovatelia, psychológovia a psychiatri, o tom nepochybujem, médiá a ľudia posledné roky si berú na mušku kňazov...ale kde tí, veď tí už dnes prakticky ani neprichádzajú s deťmi do styku a ak, tak sami si žiadajú aby neboli s nimi osamote ale aspoň jeden rodič z tej skupiny detí, práve aby nemohlo dôjsť k nejakým obvineniam...kedysi všetky tieto sirotince a tak, mala pod palcom cirkev...dnes už nič z toho...úchyláci si hľadajú iné povolania práve tie ktoré som menovala...strašne sa krivdí dnešným kňazom a duchovným...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 19 Sep 2013, 12:54

Artemis, v tomto mas uplne rovnaky nazor ako ja ;-) A inac momentalne na SK nie je moznost odobrat dieta pre zle ekonomicke zazemie rodiny, dokonca ani bezdomovcom. Musi tam byt nejake dalsie ohrozenie - bud dieta fyzicky zanedbavane (vyhladovane, okusane potkanmi, podchladene), alebo tyrane. Napr. pri osadach je rozsireny problem, ze deti su 2 tyzdne v nemocnici s nejakou hnackou ci inou chorobou, samozrejme dostanu sa tam totalne dehydrovane na pokraji kolapsu, tam ich vyliecia, nakrmia, poslu domov, doma je dieta 1-2 tyzdne a zase dojde naspat v povodnom stave. Dokola tie iste deti a soc. pracovnici s tym nic nemozu. Alebo take, ze neposielas dieta do skoly, tak ti ho vezmeme - u nas sa to riesi tak, ze neposielas dieta do skoly, nedostanes davky a neskor ti hrozi vazenie. Ale este aj pocas vazenia sa deti nechavaju v rodine, kym sa len trochu da.
Mne sa na tejto panike okolo JJ nepaci prave to, ze je to strasne zneuzivane. V spolocnosti (uplne pravom) vypuklo zhrozenie nad odoberanim deti v UK, lenze uz sa to Rusom hodilo do karat, kedze prave chceli navnadit verejnost na Putinove nove protihomosexualne zakony. A tak rozsirili teoriu, ze cele nasilne odoberanie deti sa deje preto, aby boli nasledne poskytovane pedofilnym homosexualom do adopcii. A uz sa siri nenavist voci nejakej skupine, ktora s tym povodne nemala nic spolocne, akoby sme to tu v historii nemali uz tolkokrat. Z rustiny sa to u nas lahko preklada, takze sa to rozsirilo sem a do CR, vraj nikde inde o tejto teorii nechyruju. Krestania si tiez prihrievaju polievocku a snazia sa to zneuzit, aby nebola ziadna sex. vychova, tak siria uplne bludy o tom, co sa ma na sex. vychove ucit a zase samozrejme ak nesuhlasis, vezmu ti dieta a pojde pedofilom... Uz len cakam, s cim vsetkym to este spoja.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 19 Sep 2013, 13:32

Ja len malú poznámku, málokto vie, že osvojenie dieťaťa je v súčasnosti možné aj single človeku (mužovi, či žene), viac menej bez problémov, rozumej, že neviem o tom, žeby to bol výrazný problém... musí splniť rovnaký kolotoč administratívnych a byrokratických úkonov, ako pár....
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 19 Sep 2013, 13:54

Ano, je to normalne mozne, len musi mat dostatocny prijem, hlavne ak ide o osvojenie maleho dietata s ktorym je predpoklad, ze by zostal nejaky cas doma bez prace. Mam znamu, co proste chlapa nechce, nechala si dve deti spravit (od rovnakeho otca) ale odmietla s nim zit, aj ked on mal zaujem, ani ho neuviedla ako otca, takze nema ani vyzivne, potom si k nim este tretie osvojila, napriek tomu ze sama zivi 3 deti jej to v pohode schvalili. Dve ma skolacky a tretieho si vzala 4r chlapca co chodi do skolky, takze nezostala doma bez prijmu. U chlapov sa maju viac na pozore pri posudzovani ziadosti, ale su aj take pripady.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 19 Sep 2013, 14:19

quaxi píše: ... A uz sa siri nenavist voci nejakej skupine, ktora s tym povodne nemala nic spolocne, akoby sme to tu v historii nemali uz tolkokrat. Z rustiny sa to u nas lahko preklada ... Krestania si tiez prihrievaju polievocku a snazia sa to zneuzit, aby nebola ziadna sex. vychova, tak siria uplne bludy o tom, co sa ma na sex. vychove ucit a zase samozrejme ak nesuhlasis, vezmu ti dieta a pojde pedofilom... Uz len cakam, s cim vsetkym to este spoja.


Nemyslím si, že ide o šírenie nenávisti. Ľudia majú len strach. Práve cirkev a kresťania sú v súčasnej dobe obeťami nebývalej a vysokomedializovanej a prešpekulovanej nenávisti, takže reakcia kresťanov, nehovorím, že je opodstatnená, lebo to nie je riešenie vracať rovnakou mincou späť, ale určite nemá takú hlasitosť a organizovanosť a hlavne sympatie na najvyšších miestach ako práve šírenie nenávisti voči kresťanstvu (a la Pietruchová a spol.)

Čo chcem povedať je iba to, že tak ako učitelia hovoria, že oni vzdelávajú učivom v obvyklých predmetoch, tak samotná výchova, čo sa týka osobnosti atď má spadať pod rodinu. Čiže úplne zosumarizujem čo je pre mňa neprijateľné: automatická sexuálna výchova na školách, bez súhlasu rodičov. Som za to, a som ochotná tolerovať ako občan, že nejakí odborníci sa zhodnú na tom, čo je aktuálne a čo si myslia že je treba učiť deti, ale v žiadnom prípade nesmie byť nikto mimo rodičov (resp. bez ich súhlasu) delegovaný na to aby deti boli automaticky týmto vyučované, nech by bol konkrétny obsah (týkajúci sa sexuálnej výchovy) akýkoľvek.

Čiže to znamená, ak aj vydajú nejaké brožúry, učebnice alebo ako to nazvať, tieto nepatria do rúk ani učiteľom, ani deťom, nepatria do škôl, ale patria do rúk rodičom, ktorí podĺa vlastného uváženia a presvedčenia s nimi naložia.

Môžu uložiť rodičom i zákonnú povinnosť si ich niekde prevziať, môže tam byť vysvetlené i to, že ak rodičia plne budú odmietať deti primerane veku informovať o tomto aspekte života (sexualita, reprodukcia) tak sa môže stať, že dieťa na to doplatí aj napríklad v podobe drahých psychoterapeutických sedení v dospelosti :mrgreen: ) ale nútiť rodičov napr. pod hrozbou sankcií, proti ich vôli, aby s obsahom oboznámili i deti je neprípustné.

Myslím, že veková hranica na to, aby dieťa samo sa mohlo dožadovať takéhoto teoretického vzdelania je u dievčat dátum prvej menštruácie a u chlapcov neviem (v tom sa pravdupovediac veľmi nevyznám, kedy čo a ako). Vtedy samozrejme som názoru, že zase má prednosť prianie dieťaťa, pred prianím rodičov.

Toľko podľa môjho názoru k tej hranici kde končia práva štátu a začínajú výhradné práva rodičov, príp ich detí.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 03 Nov 2013, 15:44

Kopírujem z môjho mailu od pani bojujúcej s JJ - prečítajte si, podľa mňa velmi dôležité a zásadné veci týkajúce sa budúcnosti našich detí v oblasti sexuálnej výchovy a dokonca aj čo sa týka celoplošného povinného očkovania (je to dosť dlhé, ale hádam nevadí. možno sa bude zdať aj chaotické, ale odosielateľka píše narýchlo:

PETÍCIA NA OCHRANU DETÍ PRED ZNEUŽITÍM SOCIÁLNYM SYSTÉMOM ŠTÁTU


Dalšie útoky..
2013-11-02 15:59

Prosím všetkých ktorí podpísali túto petíciu a uvedomujú si vážnosť situácie aby do 4.11podpísali dalšie závažné hromadné pripomienky.. Všetky informácie máte tu : Kliknite si na Hromadne pripomienky a otvorené listy

http://www.rodinajezaklad.sk/index.php/ ... upozorneni



Milý pritelia,

ďakujem všetkým, ktorí podporili hromadné pripomienky aj tým, ktorí sa o to márne snažili – vieme, že Portál právnych predpisov je trochu zložitý, ale nespochybniteľne musia byť takto nazbierané hlasy uznané.

V pondelok sme mali prvé z rozporových konaní, ku ktorému ste dopomohli, a to k Dohovoru o násiliu na ženách a rodovému násiliu s riaditeľkou odboru rodovej rovnosti, pani Pietruchovou. Rokovali sme vyše dve hodiny, avšak problém v komunikácii s pani Pietruchovou je ten, že nie je ochotná prijať žiaden argument, všetky spochybňuje ako nedôveryhodné. Keď sme jej predložili oficiálne nórske štatistiky o ukradnutých deťoch z rodín, tým zase nerozumela, lebo boli po nórsky. Napokon sme jednotlivé body uzavreli takto:

1. Naďalej sme proti ratifikácii Dohovoru o násilí na ženách..., takže materiál ide do vlády s týmto rozporom.

2. Otázka Dohovoru proti sexuálnemu zneužívaniu detí spadá pod ministerstvo spravodlivosti a budeme ju riešiť tam.

3. Otázku Nórskych fondov sme doriešili kompromisom – vypustia sa z dokumentu slová o tom, že Nórsko by malo byť dobrým príkladom pre Slovensko a do záverov sa má zakotviť aj tvrdenie p. Pietruchovej, že čerpanie peňazí z Nórskych fondov nepodmieňuje preberanie nórskych noriem a postupov.

Udalosti sa však hrnú ďalej.

Taktiež v pondelok sa konalo na MPSVaR rokovanie výboru pre deti a mládež, na ktorom bol prezentovaný prieskum o násilí na deťoch. Podľa tohto účelovo vyrobeného prieskumu podľa zahraničných podkladov vyhodnotili, že je u náš každé 3. dieťa podrobované násiliu, z tohto záveru sa robí veľká bublina a vytvára sa prostredie na to, aby spoločnosť privítala zavedenie prvkov juvenilnej justície. Ak si preštudujete vyhodnotenie prieskumu medzi žiakmi 8. A 9. Ročníkov, zistíte, k akému zavádzaniu dochádza. Tu sú materiály z prieskumu, v prílohe je samotný dotazník.

http://www.employment.gov.sk/prevalenci ... yskum.html

Odporúčame prečítať.

Tento prieskum s použitím podkladov vypracovaných pre zahraničné prostredie považujeme za účelový a zmanipulovaný, okrem iného aj preto, že ak si podrobne pozriete výsledky, zistíte, že štvrtina domácnosti na Slovensku vraj nemá funkčné WC, umývadlo, alebo sporák a týmto zanedbáva deti. Za násilie páchané na dieťati sa považuje aj keď dieťaťu vynadáte, alebo ho pošlete za trest si kľaknúť. Za psychické násilie sa považuje aj to, keď sa rezignovaný rodič rozhodne s dieťaťom nerozprávať, alebo mu za prehrešok vynadá. Za zanedbávanie sa považuje, ak necháte deviataka samého doma a nepoviete mu kam idete. Za sexuálne násilie sa považuje, ak majú spolužiaci sexuálne zafarbené poznámky na adresu výzoru alebo postavy deviatačky. Keďže sú deti múdrejší než dospelí sociológovia, polovica z detí uznáva, že trest od rodičov dostali zaslúžene, pretože neposlúchali alebo niečo zlé vyviedli. Najhoršie na prieskume je, aký poplach sa na základe neho robí. Vypočujte si priložený záznam a diskusiu po prezentácii výsledkov prieskumu, to bubnovanie na poplach:

http://youtu.be/xofrVl7lcpg

A napokon, do medzirezortného pripomienkového konania sa dostal ďalší strategický dokument, tentoraz pre rezort zdravotníctva. Keď sme ho analyzovali, zistili sme, že zakotvuje sexuálnu výchovu – už naozaj človek netuší, kadiaľ všadiaľ sa vedú útoky na morálku detí. Okrem toho sa plánuje elektronizácia zdravotných údajov, čo je extrémne zneužiteľné. Prosím, preštudujte si našu hromadnú pripomienku, a podporte ju do 4.11, samozrejme v prípade, ak sa s ňou stotožníte. Upozorňujem na to preto, lebo sa týka aj povinného očkovania, nemusí každý z vás súhlasiť s našou stratégiou. Nechcem podsúvať „mačku vo vreci“. Myslím však, že aj v tejto otázke je naša pripomienka rozumná.

Lúčim sa s vami a na záver prikladám informáciu o hromadnej pripomienke.

Srdečne s pozdravom

Iva Vranská Rojková

PS1:

Petícia na ochranu rodiny ako zväzku muža a ženy ešte stále nie je spustená, vraj je však na dobrej ceste – len sa trochu obávam, aby ju na tej dobrej ceste nezasypal sneh...

PS2:

Na tejto adrese hromadná pripomienka:

Tu uvádzame tlačovú správu, ktorá o nej informuje a na jej závere uvádzame znenie hrom. pripomienky:

Premýšľať alebo sa slepo hrnúť vpred?

V legislatívnom procese je ďalší dokument strategického významu, ktorý obsahuje viaceré neprijateľné zámery. Ide o Strategický rámec starostlivosti o zdravie pre roky 2013 - 2030.

V prvom rade ide znovu o "rozvoj zdravotnej gramotnosti" v zmysle "výchovy k plánovanému rodičovstvu". Pod touto zámienkou sa v zahraničí pretláča, v súlade s štandardom WHO, predčasná sexualizácia detí (štandard zahŕňa napr. masturbáciu od 4. roku života).

V druhom rade ide o viaceré zámery "pokračovať a rozširovať" plošný očkovací program. S týmto nemôžeme súhlasiť, nakoľko príklady z nedávnej minulosti (napr. BCG vakcína alebo tzv. pandémia chrípky A/H1N1) ukazujú, že očkovací program sa neriadi na základe vedeckých kritérií, ale nezriedka je náchylný na konzervovanie nepodložených a prekonaných zvykov a lobistické tlaky. Preto žiadame nie o "pokračovanie a rozširovanie", ale o pravidelné prehodnocovanie očkovacích programov podľa aktuálnych vedeckých poznatkov.

V treťom rade ide o zámery týkajúce sa elektronizácie zdravotníctva; ku týmto zámerom ešte neprebehla verejná diskusia, nie je tu spoločenský konsenzus o vhodnosti centralizovanej databázy zdravotných záznamov, no riziko jej zneužitia je obrovské.

Prosíme vás preto o podporu našej hromadnej pripomienky, a to najneskôr do pondelka 4.11.2013.

Spôsob je nasledovný:

1.V prehliadači otvorte túto adresu, na ktorej môžete prezrieť pripomienku.

2.Na ľavej strane kliknite na voľbu Registrácia (ak už ste sa v minulosti registrovali, môžete prejsť rovno k bodu 4, 6 a 7).

3.Registrujte sa (treba vybrať meno a heslo a zadať e-mail adresu).

4.Prihláste sa prostredníctvom polí na zadanie mena a hesla na ľavej strane.

5.Kliknite na voľbu Môj profil a nastavenia (tiež na ľavej strane). Zadajte požadované osobné údaje, aby Vám systém dovolil podporiť pripomienku (povinné sú: Meno, priezvisko, úplná adresa. Ostatné nie sú povinné).

6.Znovu otvorte adresu z bodu 1.

7.Kliknite na tlačidlo Podporiť, ktoré nájdete na spodku stránky.

Ďakujeme za podporu.

Znenie pripomienky:

1)

Na str. 8 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení;

žiadame vypustiť vetu:

„Dôležitý bude rozvoj zdravotnej gramotnosti u mladej populácie až po integráciu úsilia pri tvorbe duševného a sexuálneho zdravia, ako aj výchovy k plánovanému rodičovstvu.“

Zdôvodnenie:

Pod touto formuláciou sa v zahraničí rozumie aplikácia teórie, že dieťa je sexuálna bytosť už od narodenia, pričom štandardy sexuálnej výchovy od WHO odporúčajú tiež praktiky, ktoré spôsobujú predčasnú sexualizáciu detí a nútia ich získavať v tejto oblasti poznatky, ktoré morálne ohrozujú deti a mládež.

2)

Na str. 9 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení.

V bode Prenosné ochorenia;

slová:

"Je potrebné viesť korektnú, pravidelnú a argumentačne silnú iniciatívu na podporu čo najvyššej zaočkovanosti populácie proti infekčným chorobám a udržať už zavedený vysoký štandard zaočkovanosti populácie proti vysoko nákazlivým chorobám nielen s prihliadnutím na zdravie očkovaných jedincov, ale aj ostatných jedincov žijúcich v komunite."

zmeniť na

"Je potrebné viesť korektnú, pravidelnú a argumentačne silnú iniciatívu na podporu čo najotvorenejšej diskusie o cieľoch a reálnych možnostiach programov zaočkovanosti populácie proti infekčným chorobám a zlepšiť štandard sledovania nežiaducich účinkov očkovania s prihliadnutím na celkové zdravie očkovaných jedincov, ale aj ostatných jedincov žijúcich v komunite."

Zdôvodnenie: Počas 50 rokov plošných očkovacích programov došlo k závažným pochybeniam, ktoré ukazujú na potrebu venovať pozornosť vplyvu očkovania na zdravie ako celok. Príklad BCG vakcíny a iné ukazujú, že slepé zotrvávanie v zabehnutých očkovacích programoch je často nielen v rozpore s vedeckými poznatkami, ale aj s právom jednotlivcov na ochranu zdravia.

3)

Na str. 9 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení.

V bode Prenosné ochorenia;

slová:

"dosiahnutie a udržiavanie odporúčaných imunizácií ako spôsobu prevencie proti niektorým ochoreniam a dosiahnutie regionálnej aj globálnej eliminácie ochorení, akými sú napríklad detská obrna, osýpky, rubeola;"

zmeniť na

"pravidelné prehodnocovanie udržiavania odporúčaných imunizácií ako spôsobu prevencie proti niektorým ochoreniam a dosiahnutie regionálnej aj globálnej eliminácie ochorení, akým je napríklad detská obrna;"...

Zdôvodnenie:

Vzhľadom k preukazovanej nezmyselnosti niektorých odporúčaných očkovaní nie je žiaduce ich za každú cenu udržiavať, práve naopak, očkovacie programy musia byť podrobované pravidelnému prehodnocovaniu z hľadiska aktuálnych vedeckých poznatkov o reálnych schopnostiach vakcín v dosahovaní očakávaných cieľov, ako aj o celkovom vplyve na zdravie.

Globálna eliminácia osýpok nie je dosiahnuteľná, preto nemá význam predkladať ju ako strategický cieľ; takýto cieľ je v niektorých krajinách bezúspešne predkladaný už takmer 50 rokov. Súčasné vakcíny totiž nie sú schopné dosiahnuť spoľahlivú imunitu voči všetkým cirkulujúcim kmeňom osýpkového vírusu, nedokážu zabrániť nakazeniu a šíreniu nákazy, a ich trvanie účinku je obmedzené. Epidémie vo vysoko alebo plne zaočkovaných populáciách nesvedčia v prospech možnosti dosiahnutia eliminácie ochorenia. Navyše, dosiaľ vedecky nie je preukázané, či je samotný cieľ eliminácie osýpok vôbec žiaduci z pohľadu širších dopadov na zdravie, pričom existujú závažné vedecké protinázory.

Eliminácia rubeoly je taktiež nedosiahnuteľná kvôli nedostatočným parametrom vakcíny, najmä kvôli krátkodobému a nespoľahlivému účinku. Navyše, dosiaľ vedecky nie je preukázané, či je samotný cieľ eliminácie rubeoly vôbec žiaduci z pohľadu širších dopadov na zdravie, pričom existujú závažné vedecké protinázory.

4)

Na str. 38 v tabuľke 3:Zdroje financovania čiastkových stratégií/nástrojov zmien;

nahradiť slová:

"Pokračovanie v očkovacom programe a rozšírenie očkovacieho programu"

slovami:

"Očkovací program"

Zdôvodnenie:

Absentuje vyhodnotenie dopadu súčasného očkovacieho programu na zdravie populácie, preto nie je vhodné do dlhodobého plánu vopred zahrňovať smerovanie ďalšieho vývoja očkovacieho programu, konkrétne "pokračovanie a rozšírenie".

5)

Na str. 8 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení...

V bode Neprenosné ochorenia;

8. vetu:

"Medzi najznámejšie patria: fajčenie, nesprávne stravovacie návyky, nedostatočná fyzická aktivita, nadmerný príjem alkoholu, užívanie psychoaktívnych látok, psychosociálny stres"

doplniť o slová:

"genetická porucha syntézy vitamínu C".

Zdôvodnenie: Neschopnosť človeka syntetizovať vitamín C vedie k oslabeniu cievneho kolagénu a k postupu príznakov srdcovocievnych ochorení.

6)

Na str. 9 v časti Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení.

V bode Prenosné ochorenia, 2. ods.;

vypustiť požiadavku

"Budovanie kapacít v oblasti informatizácie a stáleho dohľadu na zavedenie medzinárodných zdravotných predpisov"

a taktiež na str. 11 v časti: Prioritná oblasť 3: Posilňovanie zdravotných systémov, v centre záujmu ktorých sú ľudia, posilňovanie kapacít verejného zdravotníctva a pripravenosti, surveillance a schopnosti reagovať na núdzové situácie;

vypustiť vetu:

"Plné využitie nástrojov a inovácií 21. storočia ako komunikačných technológií (digitálne záznamy, telemedicína a eHealth) a sociálnych médií sa môže podieľať na lepšej a nákladovo efektívnejšej starostlivosti." ;

a taktiež na str. 38 v tab.3 Zdroje financovania čiastkových stratégií/nástrojov zmien;

vypustiť riadky:

„eHealth“

Zdôvodnenie:

Za presadzovaním medzinárodných zdravotníckych predpisov často stoja lobistické farmaceutické skupiny (napr. prípad prasacej chrípky, ktorý sa ukázal ako planý poplach so zbytočnými finančnými nákladmi pre Slovensko na nevyužité vakcíny), preto nepovažujeme za potrebné budovať kapacity a stály dohľad v tejto oblasti. Slovensko by malo prijímať samostatné, nezávislé a kompetentné rozhodnutia.

Informatizácia, t.j. elektronické spracovanie údajov týkajúcich sa zdravia uľahčuje dostupnosť k týmto údajom aj pre tých jednotlivcov a skupiny, ktorí informácie takéhoto druhu zneužívajú, alebo môžu zneužiť. Databáza takýchto údajov bude celkom istotne zneužitá, otázkou je len miera a spôsob zneužitia. Varovania zo zahraničia (Veľká Británia) hovoria napríklad o tom, že zdravotné údaje týkajúce sa detí by nemali byť elektronizované, pretože to uľahčuje "prácu" obchodníkom s detskými orgánmi, ktorí si vedia vyhliadnuť a kriminálne sa zmocniť vhodného detského "darcu".

Zavedenie systému eHealth znemožní jednotlivcovi slobodu výberu v tejto oblasti, a zbaví ho akejkoľvek možnosti ochrániť svoje citlivé údaje. Zavedeniu podobného systému by mala predchádzať celospoločenská diskusia, a to aj vzhľadom na riziko potenciálneho ohrozenie slobody vierovyznania značnej časti obyvateľstva (riziko pridelenia takého osobného identifikátora v celosvetovom informačnom systéme, pred ktorým kresťanov varuje Sväté Písmo

Pre tých ktorí nemajú facebook.. a nehladajú informácie.. máme nové právy

Odvolanie Olgy Pietruchovej

http://www.peticie.com/otvoreny_list_na ... etruchovej

Hrôza !!! http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/1 ... odeni.html

http://www.stopautogenocide.sk/clanky/j ... -mamy.html - odoberanie deti matke je tam aj video..

http://www.youtube.com/watch?v=-HtH_V8v-IA

podobný prípad na Slovensku.. http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/archiv ... matky.html

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/vy ... zbran.html

http://www.cas.sk/clanok/263117/skandal ... skole.html

http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/1 ... atrii.html

ZDIELAM výzvu aktívnej mamičky..
Dobrý den,

Chcem Vás poprosiť, aby ste mi napísali informácie o výučbe v oblasti ľuds.a detských práv na škole, ktoré navštevuje Vaše dieťa - t.j. či sa používa nejaká metodika, brozura, učebnica o právach LGBTI osôb, alebo nejaké učebnice, školenia, kurzy..ktoré zavádzajú predčasnú sexualizáciu detí.
Napíšte prosím aj v prípade, že ste zistili, že sa nič podobné na škole nepraktizuje.
ďakujem

Môžte mi napísať aj do správy : https://www.facebook.com/panni.hudakova ak nemáte fb napíšte tu do správy na peticie.com alebo na curlejova.denisa@centrum.sk

http://www.cas.sk/clanok/264368/nemecko ... encov.html

http://www.lifenews.sk/node/5538/

http://www.protiproud.cz/svoboda/clovek ... ime-se.htm

http://www.cas.sk/clanok/264248/skandal ... porna.html

http://jakubsluka.blog.idnes.cz/c/37232 ... bovat.html

http://baricak.blog.sme.sk/c/340250/Juv ... z2iTLSjbWz

http://www.soudci.info/tabule.html

niečo z FB

Mimochodom.. dielo je skoro dokonané... pozrite sa aké robia naše "ochranárske" Občianske združenia semináre.. !!!! SUDCOVIA ! POLICIA ! POLITICI ! MEDIA ! SOCIALNY PRACOVNICI ! Už majú informácie čo majú a ako robiť a ako vidíme.. už to aj robia..

JE TO PREPOJENE DOKONCA S GENDER !
Pozrite sa ktoré združenia spolupracujú s touto organizáciou.. ktoré dalšie "mimovládne organizacie"

Ja sa pýtam teraz už len jednu vec.. čo bude u nás inak ako v UK ?

http://ncrp.sk/?page_id=35...

Tajomníčkou komisie bola riaditeľka Národného centra pre rovnosť príležitostí Mgr. Anna Klimáčková,

Na čo jej organizácia ešte pracuje ?
Zmena rodových stereotypov (2004-2005)
Gender mainstreaming v národnej politike a programoch (2005-2006)
Program rodovej rovnosti v Zlatých Moravciach (2005–2006)
Projekt Gender mainstreaming na trhu práce (2006-2008)
Princípy rodovej rovnosti a gender mainstreaming ako súčasť antidiskriminačnej stratégie rozvoja regiónov (2008)
Gypsy spirit (2009, 2010, 2011)
Rozvoj vidieka (2010- 2012)

niečo z FB

Všetci tu vieme že toto bude nekonečný boj.. Naše deti nadobro neochránime pretože oni to budú skúšať dovtedy, až sa im to nejakým podvodom nepodarí presadiť...Nakoľko sledujem situáciu vidím konečné riešenie v povstaní národa. Zbaviť ich moci raz a navždy a nastoliť priamu demokraciu bez politických stran..Na internete sa objavuje dnes kopec jednotlivcov a malých skupín ktoré majú svoju predstavu o tom, ako to spraviť..tie ktoré vzbudili najviac pozornosti sú : Dôchodca Bulla a jeho trikolahttp://www.youtube.com/watch?v=lRc4Dld-P-0 (v nahrávke sa spomína aj juvenilná justícia) Občiansky kandidát na prezidenta V. Pavlík http://necenzurovane.sk/prezident/program.html a Zrušenie zmluvy zo štátomhttp://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-10-03_21-00_informacna-vojna-pohonna-jednotka-nemes-zrusenie-zmluvy-so-statom-prievidza.mp3 (druha polovica vysielania) Podstatné je to, že sa všetci poznajú a podporujú a o všetkých informuje aj Slobodný vysielačhttp://www.slobodnyvysielac.sk/ okolo ktorého sa musíme spájať. Kto ho počúva, vie prečo... Myslím si, že ak je nejaká cesta ako z toho von, tak je to táto. Na to, aby sa to podarilo, potrebujú ale nás. V.Pavlik potrebuje 1000 ľudí ktorí mu odošlú jeden hárok s podpismi za jeho kandidatúru (kludne mu napíste nech s Vami počíta) http://necenzurovane.sk/prezident/vyzva.html , Pán Bulla aby ste si pripli trikolóru na košeľu nie len na fb a nosili ju hrdo všade, kam pôjdete. Aktivisti zase pomoc pri osvete a protest kludne aj doma z obývačky. Ano..tak jednoduché to je a tak veľa to môže zmeniť. Všetko ma odštartovať 9.11.2013 v BRATISLAVEhttps://www.facebook.com/phot ... =1&theater
Kto sa chystá na protest do Ba..prineste si kludne naše transparenty. O proteste informovala už aj česká tlač a jojka. Samozrejme do času keď budeme mať vlasť vo svojich rukách nesmieme zaspať a musíme sledovať situáciu ,zákony , síriť osvetu, veľa veci podpisovať a aktívnejší aj organizovať.. Nakoľko sa veľa z Vás zaregistrovalo na portály právnych predpisov.. prosím využívajte to..a zaujímajte sa o dianie v tejto krajine..pomôcť Vám k tomu môžehttps://www.facebook.com/skutocnysnem -www.skutocnysnem.sk Kto ešte nevie, po deťoch nám chcú predať aj vodu a pôdu.. Zastavme vývoz našej vody do zahraničiahttps://docs.google.com/forms/d/1bnnw_cfMjn0vfPTHZ-bdv79s81MCGTBNEH6eBizGyKQ/viewform a predaj našej pôdy cudzincom http://www.vsetkoogmo.sk/index.php/item ... uhlas..tovšetko sa rovná úplnému zotročeniu národa..Tak si Vy čo ešte mlčíťe... dobre rozmyslíte či chcete byť aj nadalej ticho...
ND

Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 Topoľovka
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 03 Nov 2013, 15:46

POKRAČOVANIE:

Návrh Zákona.. už je to tu..podporte hromadnú pripomienku a zachráňte deti.. surne !!!
2013-10-10 17:10
UZ JE TO TU ! Rozhodnime o budúcnosti našich detí a rodín ! DALSIE DVA NAVRHY ZAKONOV. Hrajú znova špinavú hru. Všetko sa snažia pretlačiť naraz.. ZAKAZ TELESNYCH TRESTOV u detí !POVINNA SEXUALNA VYCHOVA na školách plus homo-lgbti ideologie..atd.. Každý kto to podpíše nech nájde dalších aspoň 10 ludí vo svojom okolí-rodine a pomôže im registrovať sa a podpísať.. všetko je v článku ! SLOVACI ! NEDAME SI NASE DETI ! čítajte.....http://www.badatel.sk/kpm/zabranme-rezi ... dnut-deti/ Máme už len pár dní !


dalšie info..
Dobrý večer.. Prosím Vás pošlite mi všetky peticné hárky ktoré mate už vyplnené. Musím ich zbierať priebežne tak, aby toho nebolo potom naraz veľa a taktiež chcem mat už niečo v ruke ked nás ministerstvo znova takto kráse oklame ako teraz.. Namiesto diskusie môžeme podpisovať hromadne pripomienky..! Tu je petícia bez emailu.. je tam viac miesta na adresu sťahujte túto.. https://www.wikidemokracia.org/peticie/ ... sticie.pdf
Pozor.. nezabudnite mi poslat mail ked budete hárky odosielať ..s textom.. napr: poslala som Vám peticne hárky od..Jana Krausova alebo ..poslala som Vám peticne hárky,na obálke je nakreslený zelený štvorlistok..:) Pre tých ktorí nechcú udávať meno a obálke.. pretože mi prišlo kopec listov bez odosielatela a samozrejme aj bez mailu vopred.. Takto neviem kontrolovat dobre či sa naschvál niekde netratia na poste.. mám podozrenie že áno ale ešte to preverujem.. Preto ak Vám neodpíšem na mail niečo nie je v poriadku a kontaktujte ma cez fb..Majte kopie alebo preskenovane hárky doma.. A ešte jedna vec.. myslím si že teraz je velká príležitosť zmenit veci.. Mali by sme zahájiť hromadný listový útok na jojku ktorá informovala v novinách o našej veci a ide sa radiť s ministerstvom.. Ak uvidia záujem a tlak od nas..nedovola si zavádzať a verím že dajú priestor aj nám. Máme kopec informácii.. Tak im píšme čo sa deje.. Vymenujeme im princípy juvenilnej justícii v Británii..a napíšme kolko z toho už u nás máme a kolko idu ešte pretlačiť.. poukážme na to, ako klamali vo svojom vyhlásení na svojej stránke ministerstva.. že sa nebudu zavadzať nefunkčné systémy ochrany detí ako v zahraničí..,že odolaju tlakom tak ako vždy.. Napíšte im akú mame super sex výchovu napríklad v Nemecku .. tam to tiež pretlačila EU ! Prečo by to malo byt u nás ine ? A čo gender ? čo pracovný zošit navádzajúci deti predstavovať si seba ako ine pohlavie ? Co dotazník v školách čo vyplnali naše deti bez našeho vedomia ! Každe piate diata týrané ? Co nova organizácia na ochranu detí.. v ktorú tvoria združenia ktoré budu na každom odobratom dietati zarábať ! Co vláda ktorá z naších daní v kríze dotuje veľkými čiastakami LGBTI a jej podobne združenia....Je toho vela !.. Bude to jojka ignorovať a riskovať že to raz praskne a stratí sledovanosť a dôveru ? http://www.joj.sk/ píšte maily ale aj listy .. čo najskôr.. Prosím pohladajte tieto info a dalšie všetko na čo by bolo dobre upozorniť a dajte linky na to sem do komentov.. PISME IM !!!

Viete o tom že na škole sa objavil pracovný zošit pre 4 ročník ktorý navádza deti aby si predstavovali sen že su homosexuáli ?

Máme foto.. pošlem na vyžiadanie na curlejova.denisa@centrum.sk. Máme už aj preskum násila na deťoch .. vznikol tak že bez Vášho vedomia deti v školách vypisovali dotazníky.. napríklad s otázkov či na Vás rodičia kričia..a nebola tam odpoved NIE ! Ako dopadol ? http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/2 ... -byt-viac/ Tiet dotazníky slúžia v západných krajinách ako databáza adeptov na odobratie rodičom.
Aktuálne info zo slob. vysielača http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/o ... ington.mp3


Oporučam vypočut si aj tuto reláciu.. v druhej polovici.. téma zrušenie zmluvy zo štátom http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/o ... evidza.mp3


peticia proti adopciam deti bez suhlasu rodicov, ktore chysta EU...
https://www.change.org/petitions/eu-par ... al-consent

List a výzva od rodičov riaditelom a učiteľom kolujúca po Slovensku.. pošlite do škôl..

http://www.scribd.com/doc/174386059/Rod ... C3%BD-list

http://www.kuby.sk/program-navstevy

Sledujte stránku http://www.rodinajezaklad.sk/ (pôvodná stránka stopjuvenilnejjusticii)
Nižšie je viac oznamov. Ak máte zaujem a nemáte fb .. najdete tu všetky potrebne informácie..
List mamičky - panni Hudakova.. môžete ho použiť tiež :

Z Lásky k môjmu dieťaťu.

otvorený list pre riaditeľa a učiteľov školy, a rodičov

Vážený p. riaditeľ, učitelia a rodičia .



Rozhodla som sa napísať tento list ako Rodič žiaka Vašej školy a zároveň ako občan Slovenskej republiky. Na úvod Vám chcem vyjadriť svoje uznanie a poďakovanie za všetko, čo Vy a učitelia školy pre žiakov robíte. Ďakujem Vám za to, že som sa doposiaľ mohla spoľahnúť na Vás a videla som, že moje dieťa aj pod Vašimi rukami vyzrieva ako zdravý , šťastný človek. To najdôležitejšie pre spoločnosť je výchova detí a rodina. Uvedomujúc si svoju zodpovednosť, ktorú mám ako Rodič voči svojmu dieťaťu a zodpovednosť, ktorú mám voči spoločnosti ako občan Slovenskej republiky, je mojou povinnosťou neostať pasívna pri uplatňovaní svojho ústavného práva Rodiča - ,,Starostlivosť o deti a ich výchova je právom rodičov,, a ochrany ústavného práva môjho dieťaťa - ,, deti majú právo na rodičovskú výchovu a starostlivosť ,,.



S odôvodnenou obavou sledujem súčasný vývoj a smerovanie školskej výučby v Európe a vo svete. Pod rúškom humanizmu a slobody sú zákonodárnymi zbormi prijímané nové ideológie, ktorými sú gender ideológia, sexualizácia detí novými formami sexuálnej výchovy už od materských škôl, vykonávaná proti vôli rodičov, dieťa je vnímané ako sexuálna bytosť, degradovanie lásky, predefinovanie pojmu rodiny a iné. Z toho, čo nám v týchto oblastiach niektoré európske štáty prezentujú, sa mi dvíha žalúdok. Je to v rozpore s hodnotami, ku ktorým vychovávam svoje dieťa, s hodnotami, ktoré sú ešte stále chránené slovenskými zákonmi a medzinárodnými zmluvami ( avšak dokedy budú tieto hodnoty chránené?).

K týmto oblastiam, v závere svojho listu, pripájam aj odkazy na konkrétne články a videá.

-2-

Keďže sme súčasťou Európskej únie, nie je to vec, ktorá by sa nás netýkala. Právo Európskej únie dáva mnohé odporúčania pre členské štáty, teda aj pre Slovensko, práve do oblasti ľudských práv, detských práv, sexuálnej výchovy na školách a pod. Tieto odporúčania však nie sú záväzné a preto je to už len vecou nášho parlamentu (politikov ) a nás občanov, či sa odporúčania z Európskej únie príjmu do našich zákonov alebo nie.

Ako občan Slovenskej republiky, mám zodpovednosť za to, čo sa deje v spoločnosti. A z toho mi vyplýva právo a povinnosť zúčastňovať sa na tvorbe zákonov cez svojich volených zástupcov. A taktiež právo a povinnosť vyjadrovať svoju spokojnosť alebo nespokojnosť s tým, ako veci verejné fungujú. Ako Rodič mám zodpovednosť chrániť svoje dieťa, zabezpečiť podmienky pre jeho zdravý vývoj, ako duševný tak aj fyzický a podľa školského zákona som povinná informovať školu o závažných skutočnostiach, ktoré by mohli mať vplyv na priebeh výchovy a vzdelávania dieťaťa( nielen môjho).

Podľa Medzinárodného paktu o občianskych a politických právach a Medzinárodného paktu o hospodárskych, sociálnych a kultúrnych právach, prijatých Slovenskou republikou , sa štát zaväzuje rešpektovať slobodu rodičov zabezpečiť náboženskú a morálnu výchovu svojich detí podľa vlastného presvedčenia rodičov. Podľa zákona o rodine Rodičia majú právo vychovávať deti v zhode s vlastným náboženským a filozofickým presvedčením a povinnosť zabezpečiť rodine pokojné a bezpečné prostredie.

Opierajúc sa o vyššie uvedené právne normy, chcem naplniť svoje právo Rodiča:

1) a vyjadrujem svoj nesúhlas s akoukoľvek ideológiou, ktorá by menila , narúšala pojem rodina ,manželstvo, tak ako je definovaná v súčasnosti platnej Ústave Slovenskej republiky a v zákone o rodine: Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Manželstvo je zväzkom muža a ženy. Spoločnosť tento jedinečný zväzok všestranne chráni a napomáha jeho dobro. Rodina založená manželstvom je základnou bunkou spoločnosti.

2) V pedagogicko-organizačných pokynoch pre školský rok 2013/2014, ktoré vydalo Ministerstvo školstva SR , v jeho časti : ,,Ľudské a detské práva ,, sa uvádza :

,,do školského vzdelávacieho procesu sa odporúča školám zapracovať témy súvisiace s multikultúrnou výchovou, výchovou v duchu humanizmu, so vzdelávaním v oblasti ľudských práv, práv dieťaťa a rodovej rovnosti... Za týmto cieľom zabezpečiť efektívnu spoluprácu školy, rodičov, mimovládnych organizácií a širokej miestnej komunity. Pedagogickým zamestnancom sa odporúča využívať metodickú pomoc, príručky, publikácie zamerané na výchovu k ľudským právam, odstraňovanie predsudkov a intolerancie medzi ľuďmi... ,,.



Pre oblasť školskej výchovy– ľudské a detské práva a sexuálna výchova:

vyjadrujem svoju požiadavku byť vopred informovaná o každej metóde, príručke a publikácii, ktoré chce škola vo vzdelávacom procese používať. A použiť ich až na základe môjho súhlasu, tak aby bola rešpektovaná zákonom(ako aj medzinárodnými dohodami) daná sloboda rodiča zabezpečovať výchovu detí v zhode s ich vlastným presvedčením.

V súlade s mojim vyššie uvedenýmprávom vyjadrujem svoj jednoznačný nesúhlas

s tým, aby sexuálna výchova bola vyučovaná ako povinný predmet, bez akceptácie slobodnej vôle rodičov. Sexuálna výchova detí je úzko spätá s morálnou alebo náboženskou

-3-



výchovou rodičov. A to dáva právo Rodičom rozhodovať o sexuálnej výchove svojich detí v zhode s ich vlastným presvedčením.

Zároveň nesúhlasím so zavedením učebníc, metodiky, publikácií, príručiek t.j. akýchkoľvek dokumentov vypracovaných mimovládnou organizáciou ,, Spoločnosť pre plánované rodičovstvo,, do školského vzdelávacieho procesu.

napríklad :http://www.rodicovstvo.sk/sexedu/Metodicka_prirucka_pre_ucitelov.pdfhttp://www.rodicovstvo.sk/sexedu/Pra ... tivity.pdf

Ďalej vyjadrujem svoj jednoznačný nesúhlasso zavedením do školskej výučby -,, knihy o LGBTI ,, ktorú vypracovalo občianske združenie Inštitút ľudských práv.

3) Zároveň vyjadrujem svoju podporu vzdelávacím programom, ktoré posilňujú postavenie rodiny, podporujú zdravú výchovu detí primerane ich veku, duševnej a fyzickej zrelosti a ktoré rešpektujú slobodu rodičov zabezpečovať náboženskú a morálnu výchovu detí v zhode s ich vlastným presvedčením. A zároveň vyjadrujem aj podporu všetkým učiteľom, ktorí majú snahu o takýto zdravý morálny výchovný proces.Verím v to, že vzájomná informovanosť medzi rodičmi a školou napomôže k zdravému procesu výchovy, ktorý bude v súlade s právami rodičov na výchovu dieťaťa.

Drahí rodičia,

rozhodujúcu úlohu pri výchove detí máte Vy, nie štát, nie mimovládne organizácie, nie vedecké inštitúcie. Povzbudzujem Vás k informovanosti. Prosím Vás, prečítajte si odkazy v závere tohto listu, kde sú uvedené dokumenty a videá, ktoré vypovedajú o aktuálnom dianí vo svete a u nás. Doba, v ktorej žijeme je rozhodujúca pre udržanie našich morálnych hodnôt, na ochranu našich detí a rodín.

V Košiciach dňa 22.septembra 2013 vyšlo do ulíc na ,,Pochode za život,, okolo 80 tisíc ľudí, aby vyjadrili svoju požiadavku rešpektu a garancie osobitného práva rodičov na výchovu svojichdetí.Nedopusťme, aby našou pasivitou, nevedomosťou, ľahostajnosťou školský systém začal pracovať proti našim deťom, proti rodine. Len ak bude škola fungovať v súlade s väčšinovou vôľou rodičov, môže fungovať v prospech detí. Rodičia, prejavte svoju vôľu, máte na to právo. Ja som to týmto listom urobila.

Pretože nikto iný to za moje dieťa neurobí. Pretože ja ho milujem. A to je pilier rodičovskej výchovy. Láska. Láska otca, láska matky voči dieťaťu.

Česť a vďaka múdrym zákonodárcom, ktorí vnímali hodnoty, vnímali dôležitosť Lásky, a zapracovali ju do zákonov a postavili vo veci výchovy Rodinu, Otca a Matku dieťaťa nad každú inštitúciu. Lebo ani štát, ani vedecký inštitút, ani zdravotnícka organizácia, ani škola, žiadna organizácia nedokáže dieťa milovať.

Stojí nám za to, udržať tieto hodnoty? Strážiť zákony, odmietnuť zlé? Mne to za to stojí

kvôli Láske k môjmu dieťaťu, a nielen k nemu....



V Košiciach , 7.október 2013Hudáková Panni, matka

-4-



Odkazy:

Nemecko: http://www.postoy.sk/indoktrinacia_zdravotnou_vychovou

v origináli: http://www.lifesitenews.com/news/archiv ... l/07073008

Chorvátsko: http://www.hlavnespravy.sk/bezmocni-cho ... dou/67731/

http://www.hlavnespravy.sk/sokujuci-zvr ... iu/106521/

Česká republika : http://neviditelnypes.lidovky.cz/skolst ... ecnost_wag

Francuzsko: http://www.news.sk/rss/link/2013/09/254 ... nas-rsquo/

Gender ideológia : http://www.youtube.com/watch?v=uF5M2Job_b8 poslanec B. Škripek

http://www.youtube.com/watch?v=iLfMOByflho Gabriela Kuby

http://patarak.blog.sme.sk/c/337965/O-g ... blog%22%7D

sexualizácia detí : http://www.youtube.com/watch?v=vVLPDRdF ... e=youtu.be



SLOVENSKO :

Učebnice o sexuálnej výchove

http://www.rodicovstvo.sk/sexedu/Metodi ... tivity.pdf

http://www.topky.sk/cl/10/173713/Ste-v- ... o-siestak-

(z textu v učebnici: Nejvhodnějšímzpůsobemprevence je použití prezervativupřipohlavním styku. Moderní člověkseláscenevyhýbá. Přimilovánípoužívá vhodnou antikoncepci.)

Kniha o inakosti o LGBTI právach http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/2 ... -inakosti/

Denisa Čurlejová Hudcovce 113 06745 Topoľovka
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 03 Nov 2013, 15:46

SIRIME PANIKU ? PREHANAME ?

Tu by som vysvetlila že média z nás chcú urobiť demagogov ktorí preháňajú, ale že to robia len preto, aby nás zosmiešnila ,upriamili pozornosť na to, že sme proti gayom a že šírime zbytočnú paniku, len aby sa zabudlo na základný problém a to je odoberanie detí rodičom(dobrým rodičom) pretože aj napriek hroznej cenzúre a zákazom pod hrozbou vezenia sa dostali na svetlo sveta dôkazy ktoré sa nedajú vyvrátiť..čo už samo o sebe svedčí o tom aká strašná musí byť reálna situácia.. obete o ktorích nevieme. Vážime si všetkých zdravo zmýšlajúcich ludí bez rozdielu pohlavia a sexuálnej orientácie. Odmietame ale úchylnosti a je nám lúto že práve skupinu gayou si mocenské skupiny vybrali na to,aby presadili svoje ciele..A celú situáciu vnímame ako zneužívanie tejto menšiny našeho obyvatelstva.Obávame sa len reálnych hrozieb ktoré vidíme zo zahraničia.. a už aj slovenska kedže sa objavil u nás pracovný zošiť etickej výchovy pre 4č ročník v ktorom nabádajú deti aby si predstavovali že su iného pohlavia.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 03 Nov 2013, 15:54

link na stránku, ktorá poskytuje info o JJ:

http://www.rodinajezaklad.sk/
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Nov 2013, 21:58

konkretne priklady tiez : http://www.stopautogenocide.sk/

a ak si niekto, ze sa to nasich deti este netyka, tak taketo brozurky su u nas volne dostupne uz aspon 2 roky v kniznici: www.dievcata.icm.sk, www.chlapci.icm.sk alebo si mozte objednat nieco taketo: http://icm.sk/index.php/objednavka/objednavka20/ (co vsak samozrejme vobec neodporucam)
Celkovo na stranke www.icm.sk ziskate rozne info, ktore len potvrdia to, aby ste s podpisom peticie necakali a podporovali a podpisovali aj dalsie, ak sa vyskytnu, lebo toto nie je beh na kratku trat. A ludia zvonku cakaju len to, kym sa nam znizi pozornost.

Ja som si hore zmienenu brozurku pred pol rokom z kniznice vzala, reku dcera ide do puberty... Ale radsej som to dobre schovala... O tom ako veci v prirode funguju uz vie velmi davno, co vsak potrebuje vediet je naucit sa niekoho skutocne milovat. Sex je vsak podla mna posledne co k tomu patri - ak vobec k tomu patri. Nic tym nepokazi, ak nieco take priradi az ku sviatosti manzelstva - bude to samozrejme uz len na nej. Ja len dufam, ze si na to zrenie necha dostatok casu
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 15 Nov 2013, 13:02

Nižšie je prekopírovaný mail od riaditeľky organizácie CBR Europe (centrum pre bioetickú reformu) ohladom ich snahy vyučovať na školách SR "inú sexuálnu výchovu" ako je presadzovaná momentálne v rámci SR a JJ. Ako píše p. riaditeľka: " Mladí v školách totiž potrebujú počuť o úžasnej hodnote manželstva a rodičovstva, a nie o sexuálnom zdraví a plánovanom rodičovstve, ktoré sú zamerané na maximalizáciu sexuálneho potešenia a vyhnutie sa tehotenstvu." a "Poďme preto spolu učiť mladých mať zdravé, životdávajúce a láskyplné vzťahy, ktoré ich urobia skutočne šťastnými. Také vzťahy nie sú založené na sexuálnom využívaní jeden druhého - to je opak lásky, ale na rešpektovaní osobnej dôstojnosti, sexuality a plodnosti"

Milí priatelia života,

vyše 30 osôb prejavilo záujem vyučovať výchovu o ľudskej sexualite. Všetko zaujimavé osobnosti! Najradšej by som, aby sa všetci mohli rozbehnúť po Slovensku a priniesť pravdu o ľudskej láske dnešnej mládeži. Lenže na to bude treba získať pre nich prostriedky, aby ich veľmi potrebná práca mohla byť aj zaplatená.

Týmto budúcim školiteľom už o pár týždňov CBR poskytne potrebné školenia. Jedno sa uskutoční v Bratislave a druhé v Košiciach. Práve finišujeme s prípravou učebných osnov, materiálov a pomôcok, ktoré budú kľúčové v tom, aby sa "dobré správy" o ľudskej sexualite dostali do našich štátnych škôl.

Podporte tieto aktivity svojim štedrým príspevkom 10,- Eur, 25,- Eur, 50,- Eur alebo i viac, ak by ste si to mohli dovoliť, aby nás financie neodradili od úspešného naštartovania tohto nesmierne potrebného projektu. Č.ú. CBR je 8561196003/1111. Uveďte tiež variabilný symbol 1001.

Mne osobne sa plní sen, ktorý som snívala ešte na univerzite. Sama som mala častokrát príležitosť hovoriť o sexualite s mladými v školách, no vždy som cítila potrebu vytvorenia koordinovanej siete školiteľov, ktorí by išli medzi mladých v každom kúte Slovenska, čo nemôže jedna osoba.

Roky kampane proti potratom ma tiež naučili, že umelý potrat má korene v problémovom vzťahu ženy a muža, ktorí sú rodičmi počatého dieťaťa. Poďme preto spolu učiť mladých mať zdravé, životdávajúce a láskyplné vzťahy, ktoré ich urobia skutočne šťastnými. Také vzťahy nie sú založené na sexuálnom využívaní jeden druhého - to je opak lásky, ale na rešpektovaní osobnej dôstojnosti, sexuality a plodnosti.

Ďakujem Vám za Vašu podporu nedávnej hromadnej pripomienke CBR k návrhu Strategického rámca starostlivosti o zdravie pre roky 2013-2030. Mladí v školách totiž potrebujú počuť o úžasnej hodnote manželstva a rodičovstva, a nie o sexuálnom zdraví a plánovanom rodičovstve, ktoré sú zamerané na maximalizáciu sexuálneho potešenia a vyhnutie sa tehotenstvu. Presne 2031 podpisov signatárov, ktorí túto petíciu podpísali v rekordnom čase 4 dní počas dušičkového víkendu, sme poslali MZ SR ako jediná pro-life organizácia. Informácia o tom sa objavila aj v správach.



Vďaka za Vašu vytrvalú podporu v tomto historickom zápase.

S úctou,

Ing. Jana Tutková, M.A.
riaditeľka
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 01 Dec 2013, 15:29

Evropa chce učit tříleté děti masturbovat a z malých holčiček vychovat kvalitní prostitutky
29. Listopad 2013 | 09:48 Aréna názorů, Články dne bez politické korektnosti!
Autor: Jakub Sluka

Zemanta Related Posts ThumbnailSlyšel jsem o možnosti rezervovat si letenku na Mars, přičemž let by se měl uskutečnit v dohledné době a hlavně – letí se jenom tam. Po přečtení textu Standardy pro sexuální výchovu v Evropě tento nápad pomalu přestávám považovat za úplné šílenství. Vím, že světu nesděluji žádnou novinku, protože Standardy vyšly v roce 2010 a otázka sexuální výchovy vyvolala i u nás bouřlivou diskuzi. Přiznávám se, že jsem ten dokument tehdy nečetl, ale ruku na srdce: Kdo se obtěžoval čtením jednoho z nekonečného množství spisů, které rychlostí světla produkují evropské organizace všeho druhu? Teď jsem se ale nevím jak dostal k petici žádající stažení tohoto dokumentu (který je k dispozici zde), tak jsem do něj nakoukl a skoro spadl ze židle.

Nechci tvrdit, že autoři jsou skupina teroristů, kteří se rozhodli zlikvidovat nejmladší generaci, snad to „mysleli dobře“. Co si má ale normální člověk myslet o „expertech“, kteří po letech práce došli k závěru, že to nejlepší by vlastně bylo seznámit děti spadající do věkové kategorie 0-4 roky (!!!) s „radostí a potěšením z doteků vlastního těla, masturbací raného dětství“? Odkud si vycucali potřebu těchto dětí získat informace „o základech lidské reprodukce čili odkud se berou děti“? Zatím jsem nezaznamenal, že by můj tříletý bratr takovou potřebu projevoval… Na základě kterého osvícení dospěli k poznání, že tříleté dítě má „PRÁVO zkoumat nahotu a tělo“ (platí to i o zkoumání nahoty dospělých???)? A takových perliček se tam dočteme hromadu: od 4 let je třeba dítě informovat o homosexualitě, od 6let jej začít seznamovat s antikoncepcí, od 9let jej učit používat efektivně kondom, od 12 let by už mělo být schopno si antikoncepci samo získat.

Nemůžu si pomoct a omlouvám se za ty výrazy, ale takovou prasárnu může myslet vážně jenom úplný idiot. Elaborát je plný pojmů jako „zodpovědné chování“, „respekt k druhému“, „pozitivní přístup“, „chránit zdraví“ atd., svým přístupem k celé problematice je ale ve skutečnosti dokonalým návodem, jak všechny pozitivní hodnoty z člověka vymazat.

Psycholog Max Kašparů k tomu řekl: „To, čemu se začalo říkat sexuální výchova ve školách, jsem bral jako sexuální tréning, protože výchova kultivuje duši, výchova zjemňuje lidské srdce, výchova zkvalitňuje mezilidské vztahy. Ale v tom, čemu se říkalo sexuální výchova, nic takového nebylo. Takže ať se na mě tvůrcové nezlobí, ale já když jsem to četl, tak jsem měl dojem, že na těch školách spíše vychováváme kvalitní prostitutku než výbornou matku od dětí.“

Nejhorší mi na tom všem připadá, že autoři za svou práci sklidili velké uznání, ano, máte pravdu, musíme s tím něco začít dělat, doteď jsme to trestuhodně zanedbávali. Takže rychle poučit školáky o antikoncepci, rozdat jim kondomy, no a děti ve školce…

Zdroj: Blog autora
http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=20351
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Apr 2014, 23:49

Navrhujem prejst z temy ockovania sem, kde je juvenilna justicia. Quaxi - uz si asi postrehla moj omyl, nebolo to Svedsko, ale Norsko. Nejako nie som na mena a tieto dve krajiny sa mi stale mylia. Kazdopadne situacia co sa tyka juvenilnej justicie a sexualnej vychovy nie je dobra ani na Slovensku, tecu na tento ucel velke peniaze. Jedina moznost je byt ostrazity a bojovat proti tomu. Teraz je ten spravny cas http://www.forumzivota.sk/2014/04/16/st ... rnostiach/
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 30 Apr 2014, 22:25

Janka, mna len zaujima ci tu konkretnu informaciu o statnom vlastnictve deti mas podlozenu niecim vierohodnym. V Norsku mi pracuje sesternica, robi ucitelku na ZS a o nicom takom vobec netusi, pritom sa tam chystaju mat deti, takze veci okolo deti dost sleduje.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 30 Apr 2014, 22:28

A k tomu referendu - uz som o tom stretla viacero roznych informacii, ale nikde som nenarazila na konkretne otazky, ktore by mali byt predmetom referenda, nevies kde to najst?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Apr 2014, 23:04

aj na tejto stranke http://www.rodinajezaklad.sk/
referendum o ochrane rodiny
O tom Norsku viem len tolko, co bolo popisane. Kebyze mi na tom zalezi, spytem sa mozno europoslankyne ANny Zaborskej alebo niekoho, co sa v tychto kruhoch pohybuje. Aj na uvedenej stranke je toho dost, i mena na kontakt. Velmi je odporucana kniha http://www.ver.sk/Globalna-SEXualna-REVOLUCIA-_p-14542_
, mozno i ja po nej siahnem. Videla som akurat nejake video s autorkou - mimochodom, ze vraj to malo velky uspech, ze co bol Pochod za zivot, tak ju tam mali tiez. Inak tiez samotny septembrovy Pochod za zivot - najvacsia udalost od Neznej revolucie (okolo 100.000 ludi) a v mediach si to pomaly nevsimli.
Ak chcete nejaku istotu, ze sa naozaj nieco deje, tak takato brozurka http://icm.sk/subory/ICM_dospievanie_dievcata.pdf bola v nasej kniznici na verejne dostupnom mieste, pristupne naozaj pre hocikoho. A knizka pre dospievajuce dievcata na najspodnejsej policke najcastejsie pouzivanych knih (aby aj batola si mohlo listovat) s opisom, ako sa psychicky dostat z potratu... no nic moc. Ked si v brozurke pozriete, info idu mimo ministersta skolstva (to si este zatial drzi poziciu) a jedna sa aj o peniaze. Takze v skole su deti este ako-tak chranene pred takymito info, ale hladaju sa vsetky cesty ako sa dostat ku detom, priklad je hoci McDonald http://www.rodinajezaklad.sk/index.php/ ... tym-mieria
Bola som na stretnuti Forumu zivota s Marcelou Dobesovou, a to co hovorila, naozaj nebolo jednoduche uz vobec pocuvat. Ukazovala nam novo definovane pojmy slova rod (gender), myslim, ze je to toto: http://genderideologia.wordpress.com/20 ... tka-lgbti/ Taktiez, ze sa dostane na vladne stretnutia, kde sa o tomto hovori - ze to, co sa tam hovori, normalny clovek nepochopi. Kazdopadne penazi z Unie na takto veci je viac nez dost. Urcite viac, nez na rozvoj dojcenia, ci starostlivosti o starych ludi.
Takze sup-sup, mozte pomoct s podpisovanim peticie alebo aspon sami taku podpisat. Ak nie inde, tak v kostoloch niekde pri vchode by sa mala v tychto dnoch nachadzat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Máj 2014, 22:39

Janka, neviem s akymi ludmi prichadzas bezne do styku, ale je vela mladych ludi, pre ktorych by bola prinosom kvalitna sexualna vychova, alebo taka brozurka ako ta poburila. Ja som sa par rokov venovala pubertackam prevazne zo socialne slabsieho prostredia a moj nazor na tuto temu je tym dost ovplyvneny. Je velmi vela mladych ludi, ktorym taketo veci nikto nevysvetli. Oni sami si najdu informacie, ktore ich zaujimaju - co obvykle znamena, ze poznaju pohlavny styk na 30 sposobov, aj tie najvacsie zvrhlosti co sa kde daju najst, ale taky detail - ze sa pri sexe da otehotniet - im unika. Ak take dievca otehotnie, len vynimocne to neskonci umelym potratom. Potom sa pride stazovat, ze nevie zohnat nikoho, kto by jej spravil druhy potrat 2 mesiace po prvom (to je oficialne zakazane, pretoze je to prilis velke zdravotne riziko) a nechape, ako moze byt tehotna tak skoro po potrate, ona si predsa myslela ze otehotniet sa da len raz za rok. Prave osveta a dostupnost antikoncepcie sposobuje, ze nam z roka na rok klesa pocet UUT. Ziadat zakaz potratov a zaroven zaznavat osvetu je dost schizofrenicky postoj. Krestania si myslia, ze osveta by mala byt iba v krestanskom duchu, ale akosi zabudli, ze to co hlasaju nie je v dnesnej dobe pouzitelne pre siroke masy. Nic im pritom nebrani, aby svoje deti poucili o krestanskom postoji k tymto otazkam a o tom, aky postoj zaujat ku vacsinovemu pristupu.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 03 Máj 2014, 21:01

http://hlavnespravy.sk/svedectvo-pozadi ... eze/242169

Quaxi, nie som odbornik na tuto temu, ale aj toto suvisi so sexualnou vychovou a antikoncepciou u teenagerov.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Máj 2014, 00:29

Quaxi, k tej zmienenej brozurke - ten obsah je moj vkus korektny tak na 80-90%. Chyba tam zdoraznena taka info, ze do 15 rokov je pohlavny styk u nas zakazany, ze hormonalna antikoncepcia ma pre mlade baby velmi velke rizika a tiez sa mi nepaci, ze nabadaju tieto mlade baby, ze ked sa "volaco" prohodi, ze nemusia ist za rodicmi, ale lekar to vyriesi (ako inak ako potratom). Nehovoriac o tom, ze ta brozurka bolo volne dostupna i pre deti ( a na to uz je paragraf), pricom deckam nestaci dat do ruk len brozurku, ale to chce aj vychovu k rodicovstvu v pre ne primeranom veku ( tych 15, kde sa samozrejme bude hovorit aj o tomto).
Mimochodom, raz som v nasej ZS mala besedu o dojceni pre 9tacky. Myslim, ze o veciach sexu im nikto nic vysvetlovat nemusel, ale pochybujem, ze s s nimi niekto predtym bavil o niecom ako vychova dietata. Pre ne je to v tomto veku nieco nepredstavitelne, co jednoduchsie vyriesi doktor, pricom v reali by starostlivost o dieta mohli hravo zvladnut. Ono potom zrejme aj k tomu sexu mozu nadbudnut iny vztah, ked zistia, ze to moze mat nasledky, za ktore maju niest zodpovednost.
Minule som mala v rukach knizku z cias komunizmu Umenie milovat, kde sa servitky pred usta rozhodne nekladli, ale tam bolo jednoznacne vysvetlene, ake zdravotne rizika skory styk prinasa, preco nie skoro hormonalnu antikoncepciu.
Ono cele mi to pride ako jeden velky biznis. Miesto toho, aby sa s problemovymi babami bavil niekto normalne a vysvetloval rizika a hlavne mozne nasledky, tak sa k tomu postavia tak, ze vsetky baby maju potencionalne riziko a ze jedinym riesenim je antikoncepcia. Je znama statistika zo Svedska , kse s tym zacali ako prvy, ze potratov na zaciatku bolo skutocne menej, ale suvolnenymi mravmi je toho viac ako predtym. A nezbudajte, co povedal John Virapen - farmafirmy najlepsie bohatnu na zdravych ludoch. Takze antikoncepcia, ockovanie proti rakovine krcku maternice.. Toto nasledne vyvola neplodnost (zavedenie antikoncpecie pred dozretimhormonalnje sustavy) a biznis sa moze tocit dalej. A potratova politika je kapitola sama o sebe. Takze naozaj sa tym socialne slabym mladym babam pomoze???
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 04 Máj 2014, 09:22

Janka, ale antikoncepcia nie je len hormonalna antikoncepcia a aj o tom by sa zislo (nielen) mladym ludom rozsirit obzory. Bohuzial u nas o zabraneni otehotneniu hovoria akurat propagatori HAK a STM - obidva sposoby su pre mladych nevhodne. A druha vec je, ze tie stovky ucitelov, co by to mali ucit, asi nebudu podplatene farmaceutickymi firmami. Mozu velmi dobre vyuzit prilezitost na to, aby zdoraznovali nasledky sexu, zamerali sa na starostlivost a o deti a pod. Kedysi bol taky predmet, ze vychova k manzelstvu a rodicovstvu. Take nieco si predstavujem. U nich je vo velkej miere zafixovane ze sex=zabava. Treba im nejako dostat do hlav ze sex=plodenie deti. Takisto vzdelavanie o tom co s "nehodou". Kto im to povie? Rodicia, ktori nechcu hanbu pred celou dedinou a vlastne o inych moznostiach ako o potrate ani nevedia? Lekar, pre ktoreho je UUT jedine riesenie? Kolke z nich nahodou natrafia na informaciu, ze existuju aj ine moznosti alebo aspon poradne?
Ja mam z toho stale pocit, ze hlavny argument je - nezaviest sexualnu vychovu, lebo by sa to dalo ucit zle. Myslim si ze skor by sa mala riesit otazka, ako to ucit dobre.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Máj 2014, 20:26

Plne s tebou suhlasim.
Obavy plynu z toho, akym sposobom je prevadzana sexualna vychova na zapade. Prave o tom pojednava ta kniha od Gabriely Kuby. Aj ta nasa prirucka, ktoru tu spominam, ide praveze skor po stopach toho zapadneho stylu, ako toho, co by decka potrebovali. Myslim, ze tebe by sa ta starsia kniha Umenie milovat asi pozdavala. Tam sa STM tusim ani nespomina a o HAK su tam objektivne info. Dat do toho rozumnym sposobom vychovu k rodicovstvu a ziadne mudrosti zvonku nepotrebujeme.
O tych farma firma a uciteloch si iluzie nerobim. Ked su schopni skolit lekarov, nebudu mat problem sponzorovat vzdelavanie ucitelov + materialy k tomu. A ako som pisala vyssie, podla zdrojov Forumu zivota, penazi na tento ucel ide z EU velmi vela, takze ani priamo farma firmy nie su potrebne.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 04 Máj 2014, 21:27

Ano, prave preto si myslim, ze by sa rozne organizacie, ktore teraz bojuju celkovo proti sexualnej vychove, mali orientovat skor na boj za to, aby sa tento predmet nejako rozumne vyuzil, poukazovat na chyby, ktore v tomto smere narobili ine krajiny a pod. Ale vlastne toto je mozno z hladiska politickeho vyjednavania spravny postup - najprv sa tvarit, ze je to uplne neprijatelne, potom sa dohodnut na kompromise, ze teda predmet moze byt, ale s vhodnym obsahom. Ked na to idu kopy penazi, nemusi to byt na skodu, len by to chcelo, aby sa na vplyvnych miestach ocitli rozumni ludia. Bohuzial to sa u nas prilis casto nepodari.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron