juvilejná justícia

debata o všetkom a pre všetkých

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 07 Máj 2014, 16:49

venus píše:
presne tu je pes zakopany...lebo ty si to evidentne predstavit dokazes alebo si to myslis ze to dokazes... predpokladam, ze ta predstava vyzera nejak tak ako sa vyobrazuje peklo :twisted:
samozrejme ze sa spoliehame na humanizmus....na co ine...

si to tu zvrtla na boj za vieru a krestanstvo uplne zbytocne...a sebavedomie sa nerovna drzost.....keby si nebola furt defenzivne agresivna a skusila sa trosku nad tym zamysliet....


Tak to Ti želám teda aby Ti to vyšlo, ale obávam sa, že Ti to nevyjde, bohužiaľ aj pre mňa aj mojich potomkov, samozrejme že by som sa nemala starať do druhých, ale keď je človek súčasťou spoločnosti, nie je mu to jedno. Vôbec nejde o boj za vieru a kresťanstvo, ale snaha zachovať kresťanské hodnoty lebo skončíme tam kde sme začali v otrokarskej spoločnosti, nie náhodou trvala najdlhšie v celých dejinách ľudstva. Ano sebavedomie sa nerovná drzosť to prvé nemáš ako si sama povedala, a to druhé si použila na mňa keď si sa začala vysmievať z mojej viery v Boha a vyhadzovať mi na oči čarodejnice...ani si nedokázala zaujať postoj k týmto pre Teba novým informáciám, ale samozrejme, prečo by si mala nejakej z internetu veriť, alebo si niečo overovať, ako to skutočne je, Ty vieš všetko najlepšie, že...Nad čím sa mám zamýšľať? Nad tým že UPT je morálne pozitívna záležitosť, že odoberanie detí rodičom štátnou mocou bez súdu, bez dôkazov je spravodlivá a dobrá vec,že propagovanie a navádzanie mladých ľudí na LGBTI životné štýly je úžasne pokrokové, že eutanazia je super atď? Však aby sme tak neskončili proti svojej vôli...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 07 Máj 2014, 17:24

quaxi píše: Ide ti po cely cas len o to, ze cokolvek co nasa spolocnost povazuje za slusne, spravne, vhodne, moralne alebo ako to uz nazves - je za take povazovane vdaka dlhodobo pritomnej krestanskej kulture? Lebo to povazujem za uplne jasne a vobec ma nenapadlo, ze o tom sa chces bavit. Prave vdaka tomu, ze povodne krestanske zasady sa uz povazuju za samozrejme, mozu krestanske hodnoty prenasat a chranit aj neveriaci ludia. Prave vdaka tomu mnohi ludia robia spravne veci preto, ze su spravne, a nie preto, ze im to kaze Boh a hrozi im peklo ci aspon vazenie.


Áno.

quaxi píše:Ad korupcia - na vyssich miestach bola odjakziva. Mne ide skor o posun v zmyslani z "je to samozrejme" na "je to nespravne". To je podla mna krok dobrym smerom. Do velkej miery je to vec pohladu, asi nema zmysel sa dotahovat, ci je pohar poloprazdny, alebo poloplny.


Ten posun v zmýšľaní ľudí je Tvoj subjektívny dojem alebo máš na to nejaké oficialne čísla?

quaxi píše:
Poprosim konkretnejsie. Potraty? Nedomysleny socialny experiment, po prvotnom nadseni stale klesajuca popularita, klesajuce pocty zakrokov, lekari ich odmietaju robit, nenajdes zenu, ktora by sa s tym priznala, stale castejsie sa ozyvaju ziadosti o uplny zakaz... Eutanazia? Predpokladam rovnaky vyvoj. Trest smrti? V EU zakazany. Opustenie dietata? Neprijatelne omnoho viac ako kedysi. Tyranie som uz spominala. Krvna pomsta? U nas pomaly zabudnuty pojem.


Máš na tie potraty nejaké čísla čo by dokazovali Tvoje tvrdenia? Dnes už napr. 98 percent detí s DS nedostane šancu sa ani narodiť. A to nehovoríme už ani o úplne zdravých plodoch, koľko tých skončí v kýbli. Sem so štatistikou ktorá hovorí že počet UPT absolutne klesá. Eutanázia? Prečo predpokladáš rovnaký vývoj keď štáty naopak to majú tendenciu postupne legalizovať ? Trest smrti v EU zakázaný, OK, ale si vezmi aké naopak nízke tresty dostávajú ťažkí zločinci (pedofili, masoví vrahovia atď.) Opustenie dieťaťa? Kde žiješ? Je to čoraz viac prirodzenejšie pre mnohé ženy (viď demagogický film Juno).
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 07 Máj 2014, 18:25

artemis píše:Ten posun v zmýšľaní ľudí je Tvoj subjektívny dojem alebo máš na to nejaké oficialne čísla?

http://www.forumhistoriae.sk/FH2_2011/t ... 11/tis.pdf

artemis píše:Máš na tie potraty nejaké čísla čo by dokazovali Tvoje tvrdenia? Dnes už napr. 98 percent detí s DS nedostane šancu sa ani narodiť. A to nehovoríme už ani o úplne zdravých plodoch, koľko tých skončí v kýbli. Sem so štatistikou ktorá hovorí že počet UPT absolutne klesá. Eutanázia? Prečo predpokladáš rovnaký vývoj keď štáty naopak to majú tendenciu postupne legalizovať ? Trest smrti v EU zakázaný, OK, ale si vezmi aké naopak nízke tresty dostávajú ťažkí zločinci (pedofili, masoví vrahovia atď.) Opustenie dieťaťa? Kde žiješ? Je to čoraz viac prirodzenejšie pre mnohé ženy (viď demagogický film Juno).


http://data.nczisk.sk/publikacie/zs1007.pdf

Ad eutanazia - je to v principe podobne potratom, preto to predpokladam. Najprv boj za legalizaciu, potom masove vyuzivanie, no po case ludom doslo, ze to nie je to prave a vlastne im to skodi. Mozno bude vyvoj v pripade eutanazie iny, mozno (snad) ju nakoniec ani nikdy nezlegalizuju. To je dnes vsetko v rovine tipovania a ja som mozno uplne mimo. Ako najhorsi scenar sa mi javi vseobecne rozsirenie nazoru, ze eutanazia je dobrym skutkom, pre ktory sa ma stary/chory clovek rozhodnut, aby odbremenil svojich blizkych a spolocnost. Zostava len dufat, ze az tam to nedojde, ale nie je to vylucene - statu by to velmi vyhovovalo.
Film Juno nepoznam, o com je? Stoji za pozretie?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 07 Máj 2014, 18:28

prepac, poslala som ti starsi rocnik k tym potratom, tu je 2012, 2013 asi este nie je spracovane. Trend pokracuje http://www.nczisk.sk/Documents/publikac ... zs1307.pdf
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod venus » 07 Máj 2014, 20:34

artemis píše:[quote="la to druhé si použila na mňa keď si sa začala vysmievať z mojej viery v Boha a ....

...Nad čím sa mám zamýšľať? Nad tým že UPT je morálne pozitívna záležitosť, že odoberanie detí rodičom štátnou mocou bez súdu, bez dôkazov je spravodlivá a dobrá vec,že propagovanie a navádzanie mladých ľudí na LGBTI životné štýly je úžasne pokrokové, že eutanazia je super atď? Však aby sme tak neskončili proti svojej vôli...

Nikde sa nevysmievam z tvojej viery a ani nicej inej... Tvoje presadzovanie svojich nazorov je uz ina vec..

Rovnako som nikde nenapisala ze som za vsetky veci co tu spominas takze opat utocis len ty...

Cele co tvrdim od zaciatku je, ze moralne spravanie je podla mna oddelitelne a nezavisle od viery a treba sa sustredit na nieco ine ako hlasanie krestanstva...to je vsetko

Za najmudrejsiu, najcnostnejsiu atd sa tu pasujes len ty sama pritom o tom vobec nebola rec...
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 07 Máj 2014, 23:03

Viera je dar. Blahoslaveni su ti, ktori uverili i ked nevideli. I Tomas musel najprv uvidiet, az potom uveril. Apostoli napriek vsetkemu co videli a zazili, museli pockat na zoslatie Ducha svateho, aby mali silu evanjelizovat a ziskali potrebne dary, aby sa im to vobec darilo. Takze aj tu je vidno, ze s vierou to nie je ozaj take jednoduche.

Pochopit neveriaceho veriacim by malo byt jednoduchsie ako opacne. Moji rodicia su neveriaci, otec vyslovene ateista, ale su to urcite dobri ludia, ochotni pomahat ostatnym, bojovat za dobre veci. Akurat im chyba dar viery. Ale viera sa neda nanutit, za nu sa da len modlit.

Venus - veriaci su rovnaki ludia ako neveriaci - so vsetkymi svojimi chybami a tuzbami. AKurat ked veriaci vykona hriech - jemu sa to pocita, lebo vie, ze je to hriech a bude zan potrestany (i ked sa vyspoveda). Niet divu, ze pri krste sa zmyvaju vsetky predosle hriechy - v katolickej cirkvi to nie je take zrejme, lebo tam je krst obvykle kratko po narodeni, ale pri starsich je to uz na zamyslenie. Kazdy clovek takto dostava sancu na novy zivot s vymazanim predoslych hriechov. Vsak Jezis sa za to obetoval. Zaroven krstom Boh ochranuje a posiluje pred Zlom tohto sveta, preto sa ludia snazia deti aspon pokrstit, ak uz nie inak sa spojit s cirkvou.

Artemis, aj hnev je hriech. Najucinnejsou evanjelizaciou je vlastny priklad. Treba na to mysliet aj pri komunikacii, ze nemusim s tym druhym zdielat jeho nazor, ale predovsetkym mu dat najavo svoj respekt a lasku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 07:51

quaxi píše:...Ako najhorsi scenar sa mi javi vseobecne rozsirenie nazoru, ze eutanazia je dobrym skutkom, pre ktory sa ma stary/chory clovek rozhodnut, aby odbremenil svojich blizkych a spolocnost. Zostava len dufat, ze az tam to nedojde, ale nie je to vylucene - statu by to velmi vyhovovalo.


O to ide. Je to veľmi reálny scenár. Ostatné odpoviem inokedy
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 07:54

quaxi píše:prepac, poslala som ti starsi rocnik k tym potratom, tu je 2012, 2013 asi este nie je spracovane. Trend pokracuje http://www.nczisk.sk/Documents/publikac ... zs1307.pdf


Každé desiate tehotenstvo končí potratom. Nikoho to nes... A komu príde hrôzostrašný trest - decimácia vojakov v starovekom Ríme? By sa potentočkovali organizácie pre ľudské práva keby toto niekto išiel dnes robiť.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 08:14

venus píše:
Cele co tvrdim od zaciatku je, ze moralne spravanie je podla mna oddelitelne a nezavisle od viery a treba sa sustredit na nieco ine ako hlasanie krestanstva...to je vsetko


Fuj, toto hlásali všetci diktátori a revolucionárski vrahovia, do jedného!

Nebudem sa už pozastavovať nad Tvojimi vetami, lebo Ty si ani neuvedomuješ čo píšeš. To je najväčšia tragédia, že si presvedčená o tom že Tvoj názor je správny, hoci je zrejmé, že nemáš ani z katechizmu (vydávaš za pravdivé klamstvá, ktoré si si vymyslela - napr. to o spovedi),nemáš vedomosti z histórie, kresťanstva, ani z cirkevných dejín, nie si schopná ani prostým porovnaním hist. udalostí a období uvedomiť si, že akonáhle sa myslenie ľudí, trendy, zriadenia, režimy, pohnútky odklonili od kresťanstva, išlo to so spločnosťou dolu vodou a niekedy veľmi prudko. Že sa dá bez kresťanstva, bez viery, bez kresťanskej morálky existovať, toto isté som si myslela aj ja pred vyše 20 rokmi a nechcela som počúvať múdrejších a skúsenejších, boli mi na smiech alebo ma hnevala ich "zadubenosť", resp. nechápala som ich myšlienkové pochody a ani nechcela chápať, lebo mladý človek si myslí, že starí ľudia (to sú všetci v jeho očiach nad 30 resp. 35 rokov) sú nemožní. Ale veď každý nepoučiteľný sa nakoniec poučí na vlastných chybách...
Že si rozprávala s pánom farárom, chudák čo už mal s Tebou robiť, určite sa nebude s Tebou hádať ako ja, ako napísala JankaMich lebo aj hnev je hriech, bol určite diplomatický...aká naivita si myslieť že jedna voči viere a náboženstvu nepriateľsky naladená babizna presvedčí svojimi názormi kňaza!!!
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod venus » 08 Máj 2014, 08:35

Artemis ty sa ma vobec nepochopila, ale ty ani chapat nechces.... ja absolutne nechapem tvoje hnevy, jedy, rozhorcenie...v podstate len za to, ze ti nechcem dat za pravdu...
Ja som tu nechcela roozberat historiu krestanstva...nech by aj dobro vo svete pochadzalo z neho....bohuzial krestania ktorych ja poznam osobne robia asi velmi zly priklad vam najlepsim ;) za to ma hned nemusis nazvat klamarkou, ale mi vravie, ze si vymyslam.... rovnako poznam ludi neveriacich a niesom tu sama, ktori ziju dobrym sporiadanym zivotom....ist do hlbky minulosti absolutne nema zmysel.... staci si porovnat tieto skupiny ludi....alebo ty poznas dobrych ludi len veriacich a vsetci neveriaci okolo teba su len zli? to sa mi snazis povedat?
Rovnako som nikde nedala najavo, ze som "nepriatelsky naladena babizna" ako si napisala (to ma skutocne pobavilo) voci viere alebo krestanstvu....uplne naopak...ja som sa snazila POCHOPIT v mojich rozhovoroch s fararom...preco by som jeho mala o niecom ja presviedcat? to si zasa kde zobrala? ty mas niekde patentovany rozum a vidis ludom az do duse, vsak? aj pycha je hriech ;) moje rozhovory s nim vyzerali asi tak, ze ja som sa pytala a on mi odpovedal ak vedel....na rozdiel od teba, on sa so mnou bavil normalne...
povkladala si mi do ust nazory, ktore nemam, proste urobila si si nazor, sak to je tvoje pravo, v poriadku....
ja opakujem, co bola moja myslienka...trochu obsirnejsie tentokrat, aby si ma zasa nezavrazdila cez monitor... ja niesom nijaky zakonodarca ani hodnostar aby som rusila nabozenstvo v akejkolvek spolocnosti, malej alebo velkej...vystupujem len sama za seba....cize krestanstvo nech si okolo mna pokracuje ako chce...ale nezdielam s tebou nazor ze je treba deckam nanutit tvoj nazor a tvoju vieru...naopak ked sa moje dieta rozhodne uverit a vyznavat tvoju vieru, branit mu nebudem.....no ja to vidim tak, ze nieje nutne decka nutit k viere aby z nich boli dobri ludia a aby sa v puberte nedostali do "zlej" spolocnosti....to je cele.... a uzasny priklad v tomto dava amerika, ktora sa bucha do hrude jaki su oni veriaci vsetci a prave odtial idu najvacsie spravy o tom jak sa pubertiaci nevedia zmestit do koze...
ale v pohode pokracuj vo svojom jednostrannom monologu bez trosky snahy o pochopenie druhej strany...ja ti rozumiem, ze tvoja viera je pre teba zakladny stavebny kamen...skus aspon pripustit myslienku, ze neveriaci clovek moze byt vo svojom srdci rovnako dobry ako ty a je tiez rovnako hodnotny clen spolocnosti ako ty....ak toto nechces pripustit, tak ty mas o vela viac spolocne s diktatormi ako ja (podla teba) ;)
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 08:48

JankaMich píše:Viera je dar. Blahoslaveni su ti, ktori uverili i ked nevideli. I Tomas musel najprv uvidiet, az potom uveril. Apostoli napriek vsetkemu co videli a zazili, museli pockat na zoslatie Ducha svateho, aby mali silu evanjelizovat a ziskali potrebne dary, aby sa im to vobec darilo. Takze aj tu je vidno, ze s vierou to nie je ozaj take jednoduche.

....

Artemis, aj hnev je hriech. Najucinnejsou evanjelizaciou je vlastny priklad. Treba na to mysliet aj pri komunikacii, ze nemusim s tym druhym zdielat jeho nazor, ale predovsetkym mu dat najavo svoj respekt a lasku.


Ano pekne si to napísala, keď som dnes sem prišla presne to som chcela napísať, že VIERA JE DAR, a chcela som skončiť. Áno ďakujem za pokarhanie, trápi ma to, viem že takéto hádky k ničomu nevedú s väčšinou neveriacich ľudí, lebo oni ten dar nikdy nedostali a možno ani nedostanú.

Hnev je hriech, avšak i pán Ježiš sa vedel spravodlivo vytočiť, no veď vieš, keď tam predavačom v chráme veci od hnevu rozmetal. Uznávam môj úmysel brániť vieru a kresťanské hodnoty nedopadol dobre ale nečakala som od venuse takú obmedzenosť a neochotu prijať informácie. Proste bude si myslieť že stačí ísť na spoveď a je to vybavené pre kresťana a môže si hrešiť veselo ďalej. No a potom, že nejde o výsmech s takýmto postojom? S Quaxi sa dá normálne rozprávať, dala si námahu vyhľadať linky ako podpora jej tvrdení, pozriem sa na to neskôr...

JankaMich, mne je to jasné, že nemám potrebné dary na komunikáciu s mnohými ľuďmi, ale to neznamená, že som povinná držať zobák. Nie nadarmo ma pán stvoril tak ako som a na niečo to dobré pre niekoho - ak by to mal byť len jeden alebo dvaja ľudia - ktorí mi rozumejú, dúfam už len bude. Myslím, že kresťanov, ktorí naopak zahanbene mlčia a klonia hlavy keď sa reční v spoločnosti proti náboženstvu je dosť, takže "rešpektu a lásky" preukazujú určite viac než je zdravé...Pán Ježiš dobre poznal tú ľudskú vlastnosť - strach a zbabelosť - vedel dopredu, že bude zradený, že ho zaprú, tí ktorí sa dušovali že pri ňom ostanú...

Terorista Arafat dostal Nobelovu cenu mieru, Ján Pavol II sa jej nikdy nedočkal, svetská sláva, poľná tráva, niekto by povedal...alebo - se...eme si do vlastného hniezda, keď niečo povie pápež, tak ho prinajlepšom neberú vážne, keď to isté povie dalajlama idú sa všetci ...znova to slovo. A koho je to vina?
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 08:58

venus píše: ...ale nezdielam s tebou nazor ze je treba deckam nanutit tvoj nazor a tvoju vieru...naopak ked sa moje dieta rozhodne uverit a vyznavat tvoju vieru, branit mu nebudem.....no ja to vidim tak, ze nieje nutne decka nutit k viere aby z nich boli dobri ludia a aby sa v puberte nedostali do "zlej" spolocnosti....to je cele.... a uzasny priklad v tomto dava amerika, ktora sa bucha do hrude jaki su oni veriaci vsetci a prave odtial idu najvacsie spravy o tom jak sa pubertiaci nevedia zmestit do koze...
...


Si klamárka alebo manipulatorka, to je jedno, pretože ja netvrdím že treba deckám nanutiť môj nazor a moju vieru. Ja hovorím uplne niečo iné - že ich treba vychovávať podľa spoločenských noriem ktoré vychádzajú z kresťanskej náuky.

A nie podporovať LGBTI životné štyly u mladých ľudí a podporovať skorý sexuálny život. Ty kde žiješ? Preboha! Veď mojej susede zobrala sociálka dcéru, lebo si chcela nosiť domov rovnako starého 14 ročného frajera a súložiť si v detskej izbe s ním. No áno, podľa súčasnych práv detí, má dieťa právo na sukromie a sexualny život že, takže milá maminka musí dcere posielať vyživné do domova, kde si veselo robia z toho mladiství bordel ! Tam je tvoj celý humanizmus. Ale mladšie dieťa, to nie, na sväté prijmanie ani na naboženstvo ho nepustí, lebo ona sama vie najlepšie deti vychovavať. Vidím ako to dopadlo s tym dievčiskom.

USA dávno nie je tým čo bolo, viac k tomu netreba dodať.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod venus » 08 Máj 2014, 09:15

artemis píše: ....pretože ja netvrdím že treba deckám nanutiť môj nazor a moju vieru.....

....Ale mladšie dieťa, to nie, na sväté prijmanie ani na naboženstvo ho nepustí....


ale tvrdis, dokonca si sama sebe odporujes v ramci jedneho prispevku.....

neverim, ze keby tam dcera chcela ist, ze jej bude zakazovat....ale keby bolo po tvojom, tak by tam to dieta sedelo povinne....a o tom to je...

nejdem hodnotit vychovu danej matky kedze jej druha dcera skoncila ako skoncila, ale tam je problem niekde inde a nieje to vo viere...
a dokonca dristas pretoze 14 rocne deti u nas podla zakona sulozit nemozu...
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 09:20

venus píše:
ale tvrdis, dokonca si sama sebe odporujes v ramci jedneho prispevku.....


Ty manipulatorka, čo mi tu podsuvaš? Nikto tu susedu nenuti aby decko poslala na naboženstvo, ma slobodnu voľbu. Nevieš a tvariš sa že vieš. Suseda je rozvedena, slovo nepusti som použila preto, lebo otec dietata si prial aby na naboženstvo chodilo ale mater nedovolila, a keďže ona je jeho zakonny zastupca, tak sa otcovi nevyhovelo. A počula som od dcery, lebo je spolužiacka - to už neviem či je pravda, že to dieta nikdy nepovedalo, že chodit nechce.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 09:39

venus píše:
a dokonca dristas pretoze 14 rocne deti u nas podla zakona sulozit nemozu...


Si odpust Ty tie dristy, kde som napisala, že sa to udialo "u nás" t.j. mysliš na SK? Ja ani moja suseda nie sme na sk.

Zo zákona: Všetky formy sexualnych kontaktov ktore su medzi mladistvymi nad 14 rokov založené na vzajomnom suhlase sú nie trestne.Dokonca,akekolvek sexualne aktivity pri ktorych nedochadza k priamo pohlavnemu styku sú v každom pripade dovolené ak vekový rozdiel medzi dvoma "aktérmi" nie je viac ako 4 roky a mladšia osoba z toho páru - alebo najmladšia osoba zo skupiny (keď robia viacerí spolu tie sex.aktivity) nie je mladšia ako 12 rokov. Pohlavný styk nie je vtedy trestný, ak mladšia osoba z páru má min. 13 rokov a staršia osoba nie je od nej staršia viac ako o 3 roky.

Takže toto sú zakony, ktoré legitimizujú pohlavné styky a aktivity medzi deťmi a staršími mladistvými - teenagermi, a vzhľadom navyše s ohľadom ratifikaciu UNICEF detskych práv musia rodičia realizáciu sexuálnych prianí svojich detí akceptovať!!!

Si jedna neinformovaná osoba! Toto zachvíľu príde i na SK! A myslíš si že vieš, hoci nevieš!
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod venus » 08 Máj 2014, 09:45

dobre Artemis mas pravdu, uz ma to nebavi

ja len dufam, ze tvoje deti su rovnako silne osobnosti ako ty, inak to budu mat so sebavedomim takze....totiz priblizit sa tvojej dokonalosti v comkolvek je skoro nemozne

tak pamataj..miluj svojho blizneho ako seba sameho ;)
a svoje deti bezpodmienecne...

vsetko dobre ti zelam
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 09:57

Však počkaj, to dorazí z európskej unie aj na Slovensko, uvidime ako potom Ty budeš oči otvárať, keď Ti deti urobia si z detskej izby promiskuitné doupě, a Ty budeš ešte povinná im nosiť občerstvenie do postele, však ano, miluj svoje deti bezpodmienečne, že! A dávaj pozor, lebo ak ich budeš nútiť pomáhať v domácnosti alebo že majú smeti vyniesť, aby si neskončila vo väzení za týranie dieťaťa.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod venus » 08 Máj 2014, 10:02

vidim, ze aj ty mne zelas vsetko dobre :goodjob:
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 10:06

No a to sme ani nespomenuli homo styky medzi deťmi, lebo podľa rozsudku z r. 2003 eu súdu pre ľudské práva sa to týka i homosexualov, takže ak má daná krajina vekovú hranicu pre pohlavny heterostyk 14 rokov atď., nemože mať pre homostyk hranicu 18 rokov. Musí to byť rovnako, lebo inak je to v rozpore s konvenciou o ľudskych pravach. Takže uplne legalne vam môže przniť 18 ročny muž 14 ročneho syna, ak ten sa da na to dobrovolne nahovoriť.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Máj 2014, 10:08

Artemis, prosim, zaklad tohoto fora je dobra a plodna debata, s respektom voci ostatnym. Inak bude toto forum ako ine divoke debaty niekde inde, kde ma prave preto nebavi chodit. Ked sem zavita nova mamicka, nech nie je odradena tym, co tu cita, ale naopak motivovana zostat prave tu.
Velmi dobre chapem tvoje zmyslanie i rozhorcenie, tiez mam informacii viac, nez by som mozno i chcela. Zijem ale v realnom svete, kde viem, ze moje zmyslanie by mnohi nechapali.Na druhej strane si myslim, ze tu co sme, mame zvacsa spolocne zmyslanie a to je super. Ak najdes nieco, co si potrebujes vydiskutovat zvlast, mozes tak urobit napr. cez SS.
Dufam, ze to prijmes ok, lebo viem, ze inak si skvela osoba, velmi dobre rozhladena a obvykle sa z tvojich prispevkov velmi tesim, lebo su osviezenim
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 10:09

venus píše:vidim, ze aj ty mne zelas vsetko dobre :goodjob:


...želáš si to Ty sama len najväčšia tragedia je, že si neuvedomuješ čo si v skutočnosti želáš, Ty si myslíš, že niečo iné
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 10:14

JankaMich píše:Artemis, prosim, zaklad tohoto fora je dobra a plodna debata, s respektom voci ostatnym. Inak bude toto forum ako ine divoke debaty niekde inde, kde ma prave preto nebavi chodit. Ked sem zavita nova mamicka, nech nie je odradena tym, co tu cita, ale naopak motivovana zostat prave tu.
Velmi dobre chapem tvoje zmyslanie i rozhorcenie, tiez mam informacii viac, nez by som mozno i chcela. Zijem ale v realnom svete, kde viem, ze moje zmyslanie by mnohi nechapali.Na druhej strane si myslim, ze tu co sme, mame zvacsa spolocne zmyslanie a to je super. Ak najdes nieco, co si potrebujes vydiskutovat zvlast, mozes tak urobit napr. cez SS.
Dufam, ze to prijmes ok, lebo viem, ze inak si skvela osoba, velmi dobre rozhladena a obvykle sa z tvojich prispevkov velmi tesim, lebo su osviezenim



Janka, keď ma niekto napadne, že si vymyšľam, že dristam, že to čo popisujem nie je možné, tak ja to musim dať na pravú mieru! Veď ma obvinila z klamstva, musela som dokazať, že klame ona. Aj keď z nevedomosti. Ale evidentne aj keď by som napisala presne čislo zakona, ona si bude len mlieť svoje. Veď toto je tema o juvenilnej justicii a ja musim upozorniť že trend z eu smeruje k tomu, že rodičia budú povinní tolerovať a umožňovať svojim deťom od veku 12 rokov sexualne aktivity s podobne starymi rovesnikmi!
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod venus » 08 Máj 2014, 10:16

Janka povedzme, ze mas pravdu, ale ja si myslim, ze to, ze budem deti posielat na nabozenstvo a do kostola ma z toho nevytrhne...veriaci aj neveriaci pachaju v dnesnej dobe zlo aj dobro rovnako....
Artemis napisala Quaxi, ze si nevie predstavit spolocnost bez boha....ja si myslim, ze aj keby ste nejakym zazrakom spravili zo vsetkych ludi veriacich a dokonca v jedneho a toho isteho boha, nic by sa v medziludskom spravani nezmenilo...
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 10:33

venus píše:Artemis napisala Quaxi, ze si nevie predstavit spolocnost bez boha....ja si myslim, ze aj keby ste nejakym zazrakom spravili zo vsetkych ludi veriacich a dokonca v jedneho a toho isteho boha, nic by sa v medziludskom spravani nezmenilo...


Spoločnosť bez Boha si nevedel predstaviť Dostojevskij, ja nie som vôbec dôležitá. Stačilo by keby každý dodržiaval Desatoro a svet by bol raj na Zemi. A to tiež som nepovedala ja ale jedna moja stará pani profesorka.

Nedávno som odsledovala fantasy seriál Game Of Thrones...tam ten Boh veľmi chýbal - ani tu neni smajlík ktorý by vystihol tú moju morbidnu ironiu...ale realita je možno i krutejšia, dievčatá sledujete čo sa teraz deje v Nigerii? Uniesli 200 dievčat. A my kresťania mlčime, prva dama v Nigerii sa zmože akurat na slzy ktoré súka do kapesníka.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2014, 10:48

venus píše:Janka povedzme, ze mas pravdu, ale ja si myslim, ze to, ze budem deti posielat na nabozenstvo a do kostola ma z toho nevytrhne...


Ale bola by som si istá s tým - keby som bola na tvojom mieste - že ich to vytrhne aspoň z toho, že nebudú v dospelosti len tak ľahko náchylné, povedzme v nejakých ťažkých životných situáciách - dať sa namotať na všelijaké nebezpečné a radikálne náboženské sekty, pretože budú v tejto oblasti mať základy, základné vedomosti, čo ako funguje. Veľmi mnoho ateisticky vychovaných ľudí vie skončiť v takýchto sektách, pretože nedostali zdravý základ (neviem to povedať lepšie) zrazu sa ocitnú pred niečim čo vplyvom nejakej osobnosti, autority, vnímajú neskutočne magicky, nadprirodzene, nezdravo. Koľko takých povyskakuje z okna, poskáče pod vlak...lebo im z toho jednoducho prepne, lebo opakujem nedostali zdravý základ postoju ku veciam neuchopiteľným, nepochopiteľným rozumom.

A aká je škoda pre kultúrneho človeka, ktorý sa vzdeláva vo všetkom možnom len v náboženstve nie, príde do galérie a nepochopí význam väčšiny vystavených starých diel a ani si to neuvedomí, že nepochopil, siahne po knihe, napr. po spomínanom Dostojevskom, nemá šancu pochopiť to dielo v celistvosti bez znalosti náboženstva, je pozvaný na svadbu s omšou v kostole ani nevie čo kedy treba vstať, kedy si sadnúť, a ani ho to netrápi, v inej oblasti by nemohol spať, aký trapas vyrobil, na toto je pomaly hrdý, a chváli sa pred známymi že NEVIE čo sa v kostole deje, že NEVIE o čom kresťanská náuka je - nehovorím tentoraz vôbec o viere, hovorím o tom že by to malo patriť k základnému vzdelaniu, aj keď človek nebude veriť ...deti učíme dejepis, zemepis, výtvarnu vychovu majú, hudobnu veľa z nich to nikdy nebude potrebovať a predsa sa to učia, nebudu všetci maliari, hudobnici, historici....podľa mňa je to veľká hanba, že takto opovržlivo nakladáme s našou tradíciou, je to aj bezohľadnosť voči našim vlastným predkom, vďaka ktorým sme sa narodili a náš rod nezahynul v ťažkých časoch lebo brali to ako samozrejmé mat 10-12 detí.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron