juvilejná justícia

debata o všetkom a pre všetkých

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Jan 2015, 01:01

Hm - prednedavnom na jednom nemenovanom FB o (ne)ockovani pisala jedna mamina z Belgicka, ze svoje 2 rocne dieta napriek vsetkym svojim vyhradam museli dat zaockovat, lebo im hrozilo realne vazenie (ich znamym sa to stalo). Je to len krocik k odobratiu dietata. Dalsia zijuca v Madarsku v zmiesanom manzelstve pred niecim podobnym usli na SLovensko. V tejto chvili je to jedno, ze sa jedna o ockovanie - ide o to, ze rodicia slobodne vychovavali dieta podla ich presvedcenia a urobili nieco, o com ma stat inu predstavu. Pripady v Nemecku boli , ked mali vzdelavanie doma - jednym deti zobrali , druhi usli do Ameriky, dalich zatkli ked deti boli v normalnej skole a oficialne odmietli cast vzdelania (sexualnu vychovu), lebo sa nezhodovalo s ich presvedcenim. .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Jan 2015, 02:02

JankaMich píše:Hm - prednedavnom na jednom nemenovanom FB o (ne)ockovani pisala jedna mamina z Belgicka, ze svoje 2 rocne dieta napriek vsetkym svojim vyhradam museli dat zaockovat, lebo im hrozilo realne vazenie (ich znamym sa to stalo). Je to len krocik k odobratiu dietata. Dalsia zijuca v Madarsku v zmiesanom manzelstve pred niecim podobnym usli na SLovensko. V tejto chvili je to jedno, ze sa jedna o ockovanie - ide o to, ze rodicia slobodne vychovavali dieta podla ich presvedcenia a urobili nieco, o com ma stat inu predstavu. Pripady v Nemecku boli , ked mali vzdelavanie doma - jednym deti zobrali , druhi usli do Ameriky, dalich zatkli ked deti boli v normalnej skole a oficialne odmietli cast vzdelania (sexualnu vychovu), lebo sa nezhodovalo s ich presvedcenim. .


Vsak o tom hovorim, ze na papieri byva nieco ine nez v skutocnosti, ludia si nevedia predstavit pod ake tlaky sa dostane clovek, darmo sa ohana pravom, ked mu zamavaju pred nosom pravom dalsim, resp. zakonnou povinnostou . Priklad: odmietnem cast vzdelania (sexualnu vychovu) lebo sa to nezhoduje s mojim presvedcenim. A preco dostanem pokutu, ktoru ak nezaplatim, skoncim vo väzeni? Samozrejme ze nie preto ze nerespektuju moje presvedcenie. Nie oni povedia, ze respektuju. Pokutu dostanem za to, ze dieta bez naleziteho ospravedlnenia vynechalo vyucovanie. Nalezite ospravedlnenie z riadneho povinneho vyucovania v skole je od lekara, pre chorobu, alebo nejaky zakrok. Rodic inak musi zabezpecit pritomnost dietata na vyucovani. A je jedno aka hodina a coho. Ak chces odcestovat na dovolenku so skolopovinnym dietatom v trvani do dvoch dni potrebuje vopred schvalit riaditel (moze-nemusi). O nepritomnosti v skole viac ako 2 dni, ak nejde o lekarsky povrdene ospravedlnenie, je potrebna ziadost na Okresny urad, odbocka skolstva, mozu povolit-nemusia. Toto su krajiny na Zapad od Slovenska, damy. Hototvo.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Jan 2015, 20:07

Vy co ste mimo - vidite niekde v praxi sexualnu vychovu v skolke, skole?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Jan 2015, 00:30

k referendu:
zdroj: https://www.facebook.com/strapaty.strap ... 2766700802
Všetky referendové otázky sú v súlade s dnes platnými zákonmi. Referendum žiaden zákon nemení, ale ak bude platné, nik nebude môcť zmeniť zákony, proti referendovým otázkam, po dobu minimálne 3 rokov. Všetky prijaté zákony budu musieť byť v súlade s referendovými otázkami.
Prečo potom taký odpor proti referendu, keď nič nemení?
Lebo sú veľké snahy tieto platné zákony zmeniť.
1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?
Štát vytvoril inštitút manželstva muža a ženy, ktorého ovocím sú malé, nesebestačné deti o ktoré sa treba starať.
Aby túto povinnosť rodičia mohli plniť, štát im zabezpečuje benefity, osobitné práva a ochranu (materská dov., rodinné prídavky, poznať zdravotný stav členov rodiny,vyživovaciu povinnosť, povinná školská dochádzka....)
Iné zväzky žiadajú všetky tieto práva, benefity a ochranu, ale nič rovnako hodnotné ako deti neprinášajú.
Zneužívanie inštitútu manželstva na akceptáciu iných skupín obyvateľstva je nebezpečné a bezúčelné.
Po vstupe do EU sa Slovensko zaviazalo mnohými medzinárodnými dohodami, ktoré obmedzujú našu suverenitu a zaväzujú nás k dodržiavaniu určitých rozhodnutí: napr. rozhodnutie medzinárodného EU súdu ohľadom homo manželstiev a partnerstiev: Každý štat si môže určiť či bude mať uzákonené homo manželstvá, ale ak ich uzákoní musí im priznať všetky práva a benefity ako manželstvu jedného muža a jednej ženy.
2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
Najlepším prostredím pre život detí je rodina-milujúci otec a mama.
Ľudia, ktorí zastávajú osvojenie (adopcie) osobami rovnakého pohlavia, alebo inými skupinami, tvrdia, že dieťaťu je lepšie v milujúcej skupine ako v detskom domove.
Faktom je, že v detských domovoch na Slovensku je cca 4500 detí a z toho všetky deti do 6 rokov musia žiť v profesionálnych náhradných rodinách (čo je zhruba 1/3). Tendencia je tento vek neustále zvyšovať. V poradovníku na adopciu dnes čaká 2500 manželských párov. Adaptovateľných a právne voľných detí je zhruba 300 ročne. To znamená, že 2200 párov ročne nedostane dieťa na adopciu. Z toho vyplýva, že deti v detských domovoch nie sú problémom nedostatku záujmu heterosexuálnych párov. Zvyšné deti z DD je možné umiestniť do náhradnej rodinnej starostlivosti.
Finančné náklady štátu na jedno dieťa v DD sú cca 800 €/mes.
ÚPSVaR evidujú 350 000 nezamestnaných a určite by sa medzi nimi našlo 2000 milujúcich rodičov ktorí, by boli ochotní, za priaznivých podmienok, sa o tieto deti postarať.
3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovat účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?
Hovorí o tom, aby rodič mohol mať vždy posledné slovo v oblasti výchovy dieťaťa, aj čo sa týka sexuálnej oblasti. Keďže je zodpovedný za celkovú výchovu a vývin dieťaťa, musí mať aj podmienky na jeho realizáciu . Čo znamená, že sexuálna výchova, ako každá iná výchova, musí byť v kooperácii rodič + škola. Teda referendová otázka nie je za zákaz sexuálnej výchovy v školách, ale hovorí o tom, že rodič má pravo zvoliť si obsah, formu, metódu a vek s oboznamovaním sa dieťaťa z jeho sexualitou. Táto otázka je dôležitá preto, že je bežnou praxou v štátoch EU, že sexuálna výchova na školách je povinná. Rodič môže dieťa z tejto výchovy oslobodiť len na odporúčanie psychológa. Psychológ by však šiel proti štátnej ideológii a takého je veľmi ťažké nájsť.
Napr.: v Nemecku je sexuálna výchova zavádzaná do MŠ od 5 rokov veku dieťaťa. V MŠ majú vytvorené kútiky, kde sa deti môžu navzájom dotýkať pohlavných orgánov.
Učiteľky s nimi praktizujú sexuálny tréning, kde sa snažia zbavovať ich vzájomnej hanblivosti.(povzbudzujú ich k vzájomnému dotýkaniu).
Od 11 rokov sa učia techniky masturbácie a o tom, aká je masturbácia zdraviu prospešná.
Od 14-15 rokov sa robia v ZŠ workshopy, kde sa učia, že ich sexualita nie je daná pohlavím, ale rodom, ktorý si sami môžu zvoliť(pohlavne je chlapec, ale jeho sexuálny rod môže byť žena, bisexuál, transsexuál alebo iný z 32 rodov).
Nehovoriac o pomôckach na sexuálnu výchovu, za ktorú by sa nemusel hanbiť nie jeden sexshop. (drevenné penisi, na tréning navliekania prezervatívov, plyšové vagíny, kreslené sexuálne polohy). Tieto pomôcky evokujú skôr sexuálny tréning ako výchovu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 27 Jan 2015, 11:07

Janka, tu to zatial vobec nie je. Ani medzi rodicmi sa to nekomunikuje ako aktualny problem alebo hrozba. V skolke nic podozrive nie je, ziadna vychova, ziadne kutiky. V skole 1. a 2. trieda, co zatial viem, tiez nic. Ale to je za Bavorsko. V kazdej Bundesrepublike je to ine. Nasa skolka patri pod dedinu a pod faru. Fara je zriadovatel, mozno to poskytuje ochranu.
V Bavorsku zatial plati, ze rodic ma v skole pravo byt informovany a ma pravo spolurozhodovat o sex. vychove. Len to prave je v novelizacii....
Zo Saska-Anhaltska som si tiez dake spomienky nato, ze by boli deti predcsasne sex, vychovavane neodniesla. Ale deti boli vtedy malinke, ani som to neriesila. Ale v skolke tam tiez nic nebolo.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 28 Jan 2015, 23:05

JankaMich píše:ÚPSVaR evidujú 350 000 nezamestnaných a určite by sa medzi nimi našlo 2000 milujúcich rodičov ktorí, by boli ochotní, za priaznivých podmienok, sa o tieto deti postarať.

Ja mam lepsi napad, mame tu 480 000 bojovnikov za rodinu a horlivych ochrancov prav deti, ktori sa podpisali pod peticiu za referendum. Referenda sa ich zucastni mozno aj viac. Keby len 1% z nich neboli pokrytci a naozaj zacali robit to, o com tolko kecaju, tak by ziadne deti v domovoch nezostali...
BTW zaujemcov o profi rodicovstvo je vela, aj medzi nezamestnanymi, mnohi maju absolvovane povinne vzdelavanie, ale nevedia najst miesto v ziadnom decaku. Totiz profirodicovstvo funguje tak, ze si musite najst decak, ktory vas zamestna ako svojho zamestnanca a zveri vam nejake deti. Ale decakom sa do toho casto nechce, mozno kvoli financiam, mozno len celkovo z odporu k akymkolvek novinkam, co je u statnych institucii velmi rozsireny problem. A teraz tu mame velky humbuk okolo referenda, vdaka comu si kazdy aspon 10x za tyzden vypocuje, ze detom je vlastne v decakoch super, tak decaky zase budu spokojne, ze ludom vyhoveli ked deti nedavaju ziadnym nespolahlivym kreaturam, vlastne pre istotu radsej nikomu.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Jan 2015, 12:35

Pozri si
http://www.alianciazarodinu.sk/preco/adopcia/
http://www.alianciazarodinu.sk/user-files/FAQv1.pdf
a na hlavnej stranke http://www.alianciazarodinu.sk/ je odklik AKo je to vlastne s tymi adopciami a preco homosexuali nemaju zaujem o opustene deti
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Jan 2015, 22:33

Ty si aj precitala co som napisala, alebo ta odpoved bola pre niekoho ineho?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Jan 2015, 11:26

Jasne, precitala. Len neviem, co si vlastne predstavujes, ze by ti aktivisti mali vlastne robit. Z mojho pohladu je to jasne - treba, aby vlada naplnala zakon, ktory mame a rodinu podporovala. Potom bude tych deti v decakoch menej. A o tom je Aliancia -v prvom rade prevencia, az potom liecba. Ochorieme, aj ked sa o zdravie starame, ale ked niekto fajcime, preziera sa hamburgermi a potom chce rovnake zdravie ako ten prvy (a este k tomu na jeho ukor)- to je svinstvo

Uplna klasiky pri starte do zivota rodina je vlastne byvanie a deti. V oboch pripadoch je vyhodou nebyt manzelmi. Pridavky na dieta u slobodnych su vyssie a pri pozickach - hypotekach si parteri-nemanzelia mozu rucit navzajom. Ak su manzelmi alebo maju nebodaj deti, tak maju okus horsie podmienky.
Niekto to spocital, ze stat stoji dieta v domove 800E. Ja viem, ak dame peniaze do ruk socialne slabym, tak sa to zvrhne. Na druhej strane, je to nezmysel, ze o dieta sa stara niekto iny len kvoli peniazom. Uz dnes existuju projekty NAruc, Navrat, kde je chranene byvanie pre rodicov s detmi, kde im socialny pracovnik pomaha a deti tak nemusia byt rodicov v decakoch. Rodicia chodia do prace a vobec su podporovani k normalnemu zivotu. My takyto domov mame vo vedlajsej dedine (raz som tam bola aj na poradenstve) a ti mladi ludia (vacsinou sa jedna o odchovancov z decakov), riaditelka je tam uzasna zena. Tie mlade rodiny sa boria s inymi problemami ako my (hoci s exekuciami za nezaplateny mobil vysplhany do velkej vyskej), ale svoje deti miluju .
A adopcie? Tiez velky problem. Kamarati si adoptovali 2 rocneho chlapceka (uz mali svoju starsiu dcerku ale dalsie sa nedarilo), ale napriek tomu, ze suhlas od biologickych rodicov bol, trvalo to rok! kym ho mali doma, kvoli tomu, ze sudom je osud dietata lahostajny. Neuveritelna tortura pre dieta i novu rodinu.
Ked sme si brali psa zo slobody zvierat, mali sme ho hned, s tym, ze pocas jedneho roka sme ho mohli vratit (bol akoze v pestunskej starostlivosti, poistka preto, aby neskoncil znova na ulici) a az potom bol nas. Tam to ide, u ludi nie?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 30 Jan 2015, 21:55

Janka, narazam na to, ze tu mame 480tis. ludi, co sa tvaria ze im hrozne ide o zachranu deti pred hroznymi nasledkami vyrastania v homo rodine, ale tym istym ludom je uplne lahostajne, ze tie deti su v domovoch, kde su po vsetkych strankach zanedbane, casto tyrane, zneuzivane, s hroznou perspektivou do buducna. Nenajde sa ani 1% z nich, co by pre tie deti realne spravili to co treba - vzali si ich do pestunskej starostlivosti. Plne huby reci a skutek utek - ved dovod, preco to zrovna ja nemozem spravit, sa vzdy najde.

Co sa tyka ohrozenia rodin pro-LGBTI zakonmi, tuto je to krasne rozobrate, mozete sa kochat v roznych grafoch http://www.rozhlas.cz/zpravy/data/_zpra ... i--1449197
A este jeden pekny clanok na zamyslenie k teme https://dennikn.sk/36451/co-naozaj-ohro ... y/?ref=hlv
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Feb 2015, 00:00

Naozaj neviem, kde si prislo k zaveru, ze by k podporovatelom referenda mal byt lahostajny osud deti v domovoch. Ja by som skor povedala, ze vacsina dnesnych pestunov a adoptivnych rodicov su manzelia a vacsina z nich podporovatelia referenda. Vacsinou sa jedna o ludi s velkym srdcom, ktorym na detoch a rodine zalezi. Ja som tiez tiez podporovatel referenda a nemam deti v pestunskej starostlivosti. Ty mas? Myslim, ze nik z tohoto fora nema, nakolko tu riesime dojcenie vlastnych deti. Ale ak by som vlastne deti nemala, tak by som urcite rozmyslala nad adopciou.
U nas to este nie je ako na zapade, kde uz pri uzatvarani manzelstva sa par dohaduje, ci bude alebo nebude mat deti. U nas sa uzatvara manzelstvo s tym, ze si chce predovsetkym zalozit rodinu. A prave takyto ludia su hlavni adepti na pestunstvo ci adopcie. Dalsimi su manzelia, ktori uz nejake deti odchovali a maju pocit, ze maju este dost miesta na lasku. A specialne ti, ktori su schopni sa starat o menej chcene deti (vacsie, postihnute) su najcastejsie skuseni manzelia, ktori viac ako svoje materialne potreby uprednostia potreby dietata.
Ako som uz raz pisala, to co robi Aliancia, je v prvom rade podpora rodiny. Ak rodina bude fungovat, deti v domovoch nebudu. Ak sa sustredime len na hasenie, tak poziarov bude coraz viac, lebo bude chybat prevencia pred poziarmi
https://dennikn.sk/36580/najviac-deti-b ... h/?ref=hlv toto je velmi trefny clanok, preco je tolko deti v domovoch a preco by tam nemali byt. Pretoze je v prvom rade potrebna praca s rodinou samotnou. POLOVICA deti by tam nemusela byt.
Aj tvoj posledny clanok je velmi pekny, o tom ako je rodina vyznamna. Myslim, ze tento par nebude mat problem zahlasovat 6x ANO.

Co sa tyka LGBTI - neuveritelnym sposobom pouzili retorika nenavisti proti referendu, hoci samotna Aliancia ich nikde nenapada ani neuraza. V SME, Pravde, RTVS su same negativne clanky proti referendu, absolutne sa nejadna o vyvazene spravodajstvo. Neklaje do oci uz len toto? Treba si uvedomit, ze pokial je na SLovensku nejaky vynimocny pripad, ze lesby maju spolocne dieta, tak toto dieta ma aspon jednu svoju matku a jednak ma svojich normalnych pribuznych babku, dedka, uja so zenou atd. Vidi same normalne priklady spoluziakov atd. Aj tie lesby sa stykaju s normalnymi parmi a so svojou rodinou. Na zapade (mam na mysli prevazne velkomesta) je to o dost ine. Takyto par je obvykle vytrhnuty z rodiny - ak aj babka s dedkom su, tak dost daleko a nie su tak uzko naviazany ako u nas a hlavne, funguju vo svojich homo komunitach, takze tie deti maju omnoho menej prirodzenych vzorov.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 02 Feb 2015, 14:31

quaxi píše: Ja mam lepsi napad, mame tu 480 000 bojovnikov za rodinu a horlivych ochrancov prav deti, ktori sa podpisali pod peticiu za referendum. Referenda sa ich zucastni mozno aj viac. Keby len 1% z nich neboli pokrytci a naozaj zacali robit to, o com tolko kecaju, tak by ziadne deti v domovoch nezostali...


To je argument ad absurdum Quaxi a Ty to urcite dobre vies, neskusaj to na nas :mrgreen: Inak niekedy mam vycitky, ze napisem nieco hnusne a podpasove, teraz mam pocit ktoremu sa branim, ale je to tak sladke - tentoraz si s urcitostou prepiskla Ty :D
PS: Logicky zaver Tvojho vyroku by bol, ze Ty, na rozdiel od horlivych bojovnikov mas doma adoptovanych deti minimalne 3, jedno romske, jedno mentalne postihnute a jedno slepe - samozrejme. Sme si kvit, či? Alebo aj Ty si pokrytec? ;)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 02 Feb 2015, 16:37

JankaMich píše: ...Ako som uz raz pisala, to co robi Aliancia, je v prvom rade podpora rodiny. Ak rodina bude fungovat, deti v domovoch nebudu. ...
https://dennikn.sk/36580/najviac-deti-b ... h/?ref=hlv toto je velmi trefny clanok, preco je tolko deti v domovoch a preco by tam nemali byt. Pretoze je v prvom rade potrebna praca s rodinou samotnou. POLOVICA deti by tam nemusela byt.


Vsak ano, to je to co stat robi, berie v mnohych pripadoch rodicom deti, ktori sa o ne nevedia ekonomicky postarat, stratia byvanie a podobne. To je chore. Lebo stat je taka svina, ze namiesto toho aby rodicom poskytol peniaze trebars tych 800 eur, ktore stat stoji dieta v domove, nie, nie, stat ho da radsej do domova a zabije dve muchy jednou ranou totiz moze zvysovat zamestnanost vsetkych tych co si robia z toho biznis, uradnici, sudcovia, psychiatri, psychologovia-znalci, opodstatnenost institucii, nakoniec aj personal komplet tych domovov od vratnika az po kucharku zo stravovacej firmy a upratovaciu firmu, ze. atd atd. Kolkym ludom a hlavne firmam da take odnate dieta PRÁCU !!!! A kto ma pracu zaraba a odvaza statu dane, ze. Chudobni rodicia oslobodeni od dani, nikoho nezaujimaju a samozrejme aj verejna mienka povie: no akym pravom davate 800 evry tym rodicom, a ja som chudobny a nic nedostavam! Skratka ludska zavist a totalny totalny byrokratizmus a ano aj prirodzene spravanie v trhovej ekonomike -skratka odludstenost...toto neni mozne aby deti boli odnimane rodicom pre - CHUDOBU !!! A deje sa to. Na druhej strane je tato chora spolocnost dnes nastavena tak, ze stat automaticky si urci co je chudoba a co nie, a ked to pojde do extremu, tak jednoducho zachvilu si deti budu moct dovolit len bohati ludia - co su ludia starsi bezdetni kde zenam biologicke hodiny uz davno netikaju (lebo robili za mladi karieru a na stare kolena v 35 ke zistili ze otehotniet sa nedari) a takisto aj homosexuali (tolko penazi zase az nepreflamuju a neprecestuju za svoj zivot, usadit sa raz chcu tiez.) A katastrofal scenario buducnosti je, ze takito ludia budu coraz agresivnejsie sa domahat prav, ktore im priroda prirodzene neda, alebo svoj cas uz prepasli, a poskytovatelmi deti budu prave deti z "chudobnych" rodin. Vsetko je len nadefinovanie pojmu "chudoba" a nadefinovanie rosahu "materialnych potrieb dietata". A sme tam.

JankaMich píše:Co sa tyka LGBTI - neuveritelnym sposobom pouzili retorika nenavisti proti referendu, hoci samotna Aliancia ich nikde nenapada ani neuraza. V SME, Pravde, RTVS su same negativne clanky proti referendu, absolutne sa nejadna o vyvazene spravodajstvo. Neklaje do oci uz len toto? Treba si uvedomit, ze pokial je na SLovensku nejaky vynimocny pripad, ze lesby maju spolocne dieta, tak toto dieta ma aspon jednu svoju matku a jednak ma svojich normalnych pribuznych babku, dedka, uja so zenou atd. Vidi same normalne priklady spoluziakov atd. Aj tie lesby sa stykaju s normalnymi parmi a so svojou rodinou. Na zapade (mam na mysli prevazne velkomesta) je to o dost ine. Takyto par je obvykle vytrhnuty z rodiny - ak aj babka s dedkom su, tak dost daleko a nie su tak uzko naviazany ako u nas a hlavne, funguju vo svojich homo komunitach, takze tie deti maju omnoho menej prirodzenych vzorov.


Ano klaje to oci, ale taki co nevidia im to oci nema ako klat. Ja nemam problem s tym co Ty JankaMich az do takej miery s tou "normanostou" ci "nenormalnostou" problem je vsak tam, ze sa tu spaja nieco co vobec spolu nema nijaky suvis. V kazdom rezime, v kazdej spolocnosti, ci krestanskej ci nekrestanskej ci vesmirnej su vzdy deti ktore v domovoch koncia. A ci by homopary mohli alebo nemohli adoptovat deti vobec neposunie tu statistiku nikam. Adoptovatelnych deti nijako nepribudne ak by sa situacia zmenila, iba sa znizia moznosti pre heteropary, pretoze by museli byt v ramci antidiskriminacie uprednostene vo vybavovani homo pary. A to uz len bizarne spory a vykriky do medii ake by boli len titulky, viem si predstavit: ROZHORCENY HOMOSEXULNY PAR ZALUJE-CHCELI NAM PODSTRCIT CHORE ZAOSTALE DIETA- DISKRIMINUJU NAS, PYTAME SA NA NAZOR POLITIKOV!!! ZUFALY PAR LESIEB VOLA-SME ROVNOCENNI, MAME PRAVO NA ZDRAVE DIETA, POSTIHNUTE NECH SI BERU KRESTANIA, POKRYTCI JEDNI!!! alebo TO ZE SME HOMOSEXUALI NEZNAMENA ZE ZOBERIEME HOCIJAKE DIETA, URADY SU VOCI NAM ZAUJATE, DOSTAVAME SAME NEUSPOKOJIVE PONUKY, CO NA TO HOVORIA ZNAMI REZISERI A HERCI ?
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 02 Feb 2015, 22:04

artemis, gratulujem, teraz si mi to dala! Vyhrala si :goodjob: :mrgreen: PS: nastuduj si nieco o logickych zaveroch ;-)
Ja sa na rozdiel od stupencov AZR netvarim ako zachranca rodiny, tak odo mna nemozes cakat, ze ju budem zachranovat ;-) Nemam adoptovane dieta, a ani nikdy mat nebudem, lebo som si dobre vedoma toho, ze moje nervy ledva stacia na tie dve co uz mam. Ale prave preto si myslim, ze ak sa najde ktokolvek, kto by sa o domovakov vedel dobre postarat, malo by mu to byt umoznene, lebo pre tie deti by to bolo prinosom. Ak niekomu ide o dobro deti ci rodin, tak by som od neho cakala uplne ine aktivity nez organizaciu celkom zbytocneho referenda, ale o inych aktivitach akosi vobec nepocut. Referendum je zbytocne preto, ze nejde o ziadnu zmenu stavu a ta zmena vzhladom na aktualnu politicku situaciu (zlozenie vlady, vztahy medzi stranami, termin volieb a pravdepodobne zlozenie vlady po volbach) minimalne dalsie 3 roky nijako nehrozila. Po 3r mozu byt bez problemov prijimane zakony, ktore odporuju vysledkom referenda, ak by bolo uspesne. Takze sa mozeme tesit, ze o 3r zase vyhodime mastnu sumu von oknom na dalsie podobne, mozno znovu rovnako zbytocne referendum, ved sa nam to osvedcilo. Snad potom aspon lepsie domyslia, ako treba formulovat otazky, aby to malo zmysel.

Janka - neviem ako je na tom informovanie v mediach, lebo nemame ani telku, ani radio, noviny citam iba ked sa v praci nudim, co sa mi moc nestava. Na mna sa praveze vali mnozstvo materialov za referendum. Asi dost aj preto, ze sa pohybujem medzi veriacimi, ale na FB, v mailoch kazdy den aspon 4-5 roznych clankov, linkov, do kostola uz radsej ani neist - za posledne 2 mesiace som bola 3x a zakazdym len ta jedna tema. Kadejake billboardy, letaciky na nastenkach u lekara, v skole, zastavy za referendum povesane v oknach, lajstre roznej kvality v schranke... Ok, vacsinu spokojne ignorujem, z kostola som proste odisla, maily mazem, ale fakt ma nastvalo ked syn prisiel zo skoly s tym, ze budu "nejake volby" a ma povedat rodicom aby tam isli lebo inac budu zli ludia ublizovat detom. Kvalita tych materialov, ktore sa ku mne dostali, je zufala - pozrela som zopar z nich a su to len same predsudky homosexual=pedofil, uchylak co strieda 5 partnerov mesacne (a vsetkych 5 ma naraz v posteli a pozeraju sa na to deti), homosexual je ako ozran co soferuje (to ma uz fakt prekvapilo, aku kreativitu prejavil autor), homosexuali adopcie aj tak nechcu, tak ich pre istotu zakazme... Same sirenie predsudkov a nenavisti voci jednej skupine, ktora sa nema ako branit.

Ale inac som rada, ze ludia daju obcas najavo, ze si nenechaju od politikov diktovat hocico. Aj ked by sa mohli radsej ozyvat v rozumnejsich otazkach :mrgreen: Podla mna je skoda, ze je hranica na referendum nastavena tak, ako je. Keby to bolo povedzme 20%, tak by tam isli vsetci, komu zalezi na vysledku, lebo by bolo jasne ze bude platne. To by malo vyssiu vypovednu hodnotu, lebo takto ked napr. pride 40% ludi a vysledok bude 100% zucastnenych 3x ano, tak sa nevie ci zvysnych 60% ludi by hlasovalo 3x nie, alebo nazor 3x nie ma 5% a ostatni maju na haku. Navyse tak by sa oplatilo ist hlasovat aj tym, ktori maju zmiesany nazor.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Feb 2015, 00:53

Ono by to bolo uplne super, keby zakony ostali take ako su - to je prakticky aj tak jedinym cielom referenda, i ked je jasne, ze sa to moze podarit iba na tri roky.
Preco je vsak taky velmi silny protitlak, to naozaj nedava potom zmysel. Ale ma - tie nove zakony, aj zmena ucebnych osnov je pripravena. My sme totiz prijali Jogjakartské princípy: Manifest rodovej ideologie a jej vnucovanie všetkým štátom a tym sme sa na zmeny zaviazali a aj preto je pripravena Celoštátna stratégia ochrany a podpory ľudských práv v Slovenskej republike

Nemam lepsi zdroj Jogjakartskych princípov (ale viem o nich uz davnejsie):
http://dennik.tyzden.sk/fero-mucka/2015 ... referende/ prispevok v diskusii c.63
aj samotny prispevok je velmi dobry.

A je super, ze nesledujes bezne media, ani ja si nimi nezyknem znizovat IQ a moralne hodnoty. Ale skus sa aspon trocha pozriet na to, co pise Pravda a SME (ja si zvyknem pozriet Sme, lebo pravda nebyva len jedna)- nie je podozrive, ze vsetko je silne protireferendove, vobec to nekoresponduje s beznymi nazormi ludi? Zjavne je tvoje okolie silno zaktivizovane, lebo CELA informovanost za referendum je cisto na dobrovolnikoch, lebo reklama v televizii a rozhlase bola zakazana. Vsetky plagaty, letaky a bilboardy platia ludia samotni. To viem na 100% minimalne za Piestany a nasu dedinku. Kto a z coho plati tu silnu protikampan?

My to tu zrejme nevyriesime, aj tak by sme sa mali venovat dojceniu. Na najlepsie zdroj info odporucam samotnu stranku www.alianciaza rodinu.sk, vcelku vyvazene info ma .tyzden a tento tyzden by mal vyjst aj casopis Zem a Vek, ktory by mal ist dost do hlbky.

Ak ti nerobi problem anglictina, skus si tiez pozriet tento dokument https://www.facebook.com/l.php?u=https% ... =8AQF6WwSR Je to silne, ale snazia sa ukazovat zdroje info a snad pochopis, ze to cele nie je jednoduche. Ak aj referendum bude uspesne, je dost mozne, ze to k nicomu nakoniect nepomoze. Ale aspon si budem moct sebe a svojim detom povedat, ze som sa o nieco pokusila.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Feb 2015, 18:31

http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/eu/11 ... eti-rusum/ zienky,myslite ze je toto pravdive?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Feb 2015, 21:34

Breivik jel vysledkom takehoto chorého systému, nestačí to?. Ak chceš viac, pozri WWW.stopautogenocide.sk, táto stránka sa Uz dlhodobo venuje podobným javom.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Feb 2015, 21:54

Breivik jel vysledkom takehoto chorého systému, nestačí to?. Ak chceš viac, pozri WWW.stopautogenocide.sk, táto stránka sa Uz dlhodobo venuje podobným javom.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 04 Feb 2015, 03:25

quaxi píše: PS: nastuduj si nieco o logickych zaveroch ;-)


pockaj pockaj nepisala som Ti to len tak - Ty si reagovala ako si reagovala a zaver je ze si bud odporujes alebo prave tymi ludmi opovrhujes lebo:

quaxi píše:
Ja mam lepsi napad, mame tu 480 000 bojovnikov za rodinu a horlivych ochrancov prav deti, ktori sa podpisali pod peticiu za referendum. Referenda sa ich zucastni mozno aj viac. Keby len 1% z nich neboli pokrytci a naozaj zacali robit to, o com tolko kecaju, tak by ziadne deti v domovoch nezostali...


Z Tvojho vyroku chce vyplyvat ze ten kto je bojovnik a horlivy ochranca prav deti, tak je podla Teba MORALNE POVINNY adoptovat si deti z domovov, inak je pokrytec. Odkial beries tu drzost tvrdit to? Kde je v spolocenskych normach zauzivane a kde v zakonnych normach napisane, ze ak sa angazujem za prava deti, tak som minimalne moralne povinna sa angazovat aj sposobom, ze si adoptujem dieta? A ze ak nekonam , sice presne z tych istych pohnutok ako Ty,
quaxi píše: Nemam adoptovane dieta, a ani nikdy mat nebudem, lebo som si dobre vedoma toho, ze moje nervy ledva stacia na...
tak preco je to v mojom pripade a Tvojom pripade podla TEBA nieco ine? Preco si myslis ze ja som pokrytec a TY nie?

quaxi píše:Ja sa na rozdiel od stupencov AZR netvarim ako zachranca rodiny, tak odo mna nemozes cakat, ze ju budem zachranovat ;-)


Preco by som to od Teba nemala cakat, ked Ty to cakas bezdovodne (vid vyssie) odo mna? Kde je ta logika? Z mojej strany je logika tam, ze ked Ty moralne cakas nieco take odo mna, tak aj ja mozem moralne ocakavat to iste od Teba - Presne v Tvojej retorike: Ak mna oznacujes za pokrytca, prave tym ze si ma za neho oznacila, Ta moralne zavazuje robit to, co ja nerobim. V opacnom pripade sme obe pokrytecke ) a nie ako tvrdis Ty ze si od takych moralnych zavazkov vdaka svojmu postoju (k veci ktora nema s moralnym zavazkom suvis) oslobodena, v takom kontexte by sa dal taky Tvoj vyrok povazovat navyse za extra nemoralny (nemam moralnu povinnost "zachranovat", lebo som lahostajny, nezaujima ma-uvedomujem si "zlo" a vedome nic nerobim, hoci by som mohol) :love A skutocnost, Ty to dobre vies, je naozaj ina, nie si ani Ty ani ja pokrytecka, ani nemoralna, lebo ani ja ani Ty zjednodusene povedane nemame na to "nervy" (uvedomujeme si svoju neschopnost, ale nemame sily robit inak) . A to bol problem, ktory som s Tebou mala :)

quaxi píše: Ale prave preto si myslim, ze ak sa najde ktokolvek, kto by sa o domovakov vedel dobre postarat, malo by mu to byt umoznene, lebo pre tie deti by to bolo prinosom.


Detto - Ty si naozaj myslis , ze zachranovanie rodiny je - adopcia? Naopak! Necitala si, o com som pisala? Ze odnimanie deti je v sucasnej dobe slubne rozvijajuci sa biznis, kde zucastneni len teraz objavuju ako sa da na tom paradne zarobit? Na nemeckej televizii som videla jeden dokument, kde sudna znalkyna poza plentu (nechcela byt identifikovana) hovorila, aky je tlak na znalcov - znalci ktori posudia rodicov odnimanych deti v ich prospech nie su viacej sudmi, ani uradmi objednavani, ksefty dostavaju znalci ktori vzdy posudia vec tak aby dieta bolo odnate, o praktikach riaditelov domovov, ktori aktivne zhanaju sa po detoch, vyvolavaju na urady a ziadaju dodavat deti, potrebuju vykazovat cinnost, cim viac deti tym viac penazi...) Spat na SK: Ty si naozaj myslis, ze vsetky tie neadoptovatelne deti, ktore su teraz v domovoch, ze nasli by si miesto v homo rodine? Figu borovu. Tie deti ktore nikto nechce teraz nebude chciet nikto ani v buducnosti, nech by to aj sam cert bol si ich nevezme, bohuzial. Dopyt je vzdy len po zdravych, geneticky nezatazenych detoch (nepochopte prosim zle, myslena dedicnost). A ked sa zvysi dopyt po detoch (to ako sa budu pretrcat homopary a medializovat sa, za vydatnej pomoci ombudsmanov typu zenskych v statnej sprave aj mimovladkach-nebudem menovat tie rafiky) zvysi sa aj odoberanie deti, ktore su zdrave a nijako nezatazene, aby bolo "z coho vyberat". Ale! To je cele len fasada na zakrytie este horsej veci. Co v skutocnosti je za adopciou homoparov je adopcia vlastnych deti, t.j. legalizovanie obchodu s "nosnicami" cize homoludia chcu mat garanciu, ze uplne legalne si objednaju, zaplatia zensku, ktora im vynosi ich vlastne dieta, a zo zakona nebude povazovana za matku. To iste naopak s lesbami. Casto sa totiz stane ze taketo "dohody a obchody" ktore samozrejme nesmu byt na papiei a podla zakona ani ustne nemozu byt platne, "nosnice" porusia. Rozmyslia si vec, a dietata sa nechcu vzdat, chcu si ho ponechat. Co je este pre homoludi horsie, musia nakoniec este platit cudzej zenskej alimenty. Preto chcu mat garanciu takychto obchodov v zakone. To je v podstate obchodovanie s ludmi a sucasna legislativa taketo kupovanie deti neumoznuje, lebo je to stale povazovane za nemoralne. A preto ako pisala JankaMich ta nehorazna medialna masaz, pretoze chcu ludi spracovat aby to vnimali v buducnosti nie ako nemoralne, ale ako normalne NOVE ludske pravo. Ak budu ludia zmanipulovani (tak ako v 50ych rokoch v USA ludi cielene prostrednictvom medii zmanipulovali ze potrat nebol viac povazovany za nemoralny, zucastnilo sa na tej medialnej masazi niekolko psychologov s dokonalou strategiou-neskor jeden z nich olutoval co sposobil a vsetko verejne vyznal, ze to bola manipulacia, ale to uz dnes nik spatne tak nevnima, skratka, je to moralne pripustne skoro vsade na svete a preto i medzicasom legalne, v USA az v extreme)


quaxi píše:Referendum je zbytocne preto, ze nejde o ziadnu zmenu stavu ... Snad potom aspon lepsie domyslia, ako treba formulovat otazky, aby to malo zmysel.


Ale práveze ide - o zmenu stavu. Zmenu stavu mysle, ktorej sa necakane vela ludi brani. Aby sme sa rozumeli - takto to v spolocnosti funguje, ze pokial je nieco vnimane ako nemoralne, nikdy nikdy spolocnost nepripusti zmenu zakona v prospech veci. Preto sa vzdycky masiruju ludom mozgy, ked niekto chce urobit zmeny v zakonoch, pretoze ludia by nedovoli zmenit zakon v prospech povazovanej nemoralnej veci. By sli do ulic. Cize toto referendum sa k neocakavaniu podarilo presadit a ti co uz davno maju nachystanu celu strategiu oblbnutia ludi ostali poriadne zaskoceni a su zurivi jak das.

Cielom strategie tychto ludi ktori sa snazia rozvratit manzelstvo muza a zeny a vsetko to ostatne (vid aky profit to slubuje) je posunut moralne hranice, vnimanie ludi, aby to brali ako nieco samozrejme ze je to ludske pravo homo ludi, aby si takto obchodom zaobstarali dieta. To je vsetko uz tak nastavene a ver tomu ze ak ludia budu otupeni, okamzite sa taketo zakony presadia, pretoze firmy co chcu na tom zarabat su uz davno nachystane zacat cinnost. Ze politici neriadia ale su riadeni cez lobbystov to uz je aj dnes okate... Budu fungovat take firmy na reprodukciu deti ako dnes funguju pracovne agentury. A to nie je iba o homoparoch ale celkovo ludia su menej plodni, mnoho zien nie je schopnych vynosit vlastne dieta kvoli neskoremu veku...toto je taka diera v podnikani a len preto, lebo je to povazovane zatial za nemoralne a nezakonne. A ked sa uz bude moct obchodovat s detmi, je to len krok k tomu aby sa dalo obchodovat aj s organmi. Co by velmi propelo aj k dalsej detape efinitivneho oblbnutia ludi - flozofie eutanazie. Toto je hudba buducnosti a velmi realna nakolko ekonomicke a socialne systemy vzhladom na stale predlzujuci sa vek ludi ani ine riesenie problemov nemaju, eutanazia by riesila tento problem kratkej buducnosti (radovo desiatky rokov) a urcite je a bude tlak posobit na ludi aj v tomto smere - aby dobrovolne v istom veku a v zdravotnom stave sami od seba ziadali eutanaziu. Vtedy sa moralne ludstvo dfinitivne zlozi a take rezimy sa zavedu, o akych sa nam snad ani nesniva. A mozes ma kludne oznacit za konspiratora Quaxi. Na to sa neurazim.

quaxi píše: ... Kvalita tych materialov, ktore sa ku mne dostali, je zufala - pozrela som zopar z nich a su to len same predsudky homosexual=pedofil, uchylak co strieda 5 partnerov mesacne (a vsetkych 5 ma naraz v posteli a pozeraju sa na to deti),... Same sirenie predsudkov a nenavisti voci jednej skupine, ktora sa nema ako branit.


Ano, je pravda, ze uroven tych materialov moze byt a je niekedy zufala, ale to zodpoveda vzdy urovni autora, a ked sa desattisice ludi angazuju, nemozes ocakavat, ze kazdy ma IQ aspon nad 110. Blbe serialy tiez oslovuju priemerneho divaka a kolko takych je. A ti ludia co sleduju telenovely nerobia nikomu nic zle iba sa pri tom rozjimaju a placu. Je dolezite, ze SK stat garantuje, ze nikomu z homo a lesbo ludi nemoze nik ublizovat, ci nebodaj ich zabijat, skratka sucasna legislativa nijako nediskriminuje zarucuje prirodzene ludske prava v sucasnom ponimani. To co sa chysta su NOVE ludske prava. Sirenie predsudkov a nenavisti - naopak, to co ja vidim okolo seba a hlavne v mediach je nehorazne atakovanie krestanstva, veriacich, hlavne Cirkvi. To uz je viac ako nenavist a neviem najst na to slovo, vyzera to, akoby za vsetko zle co sa deje v sucasnosti a za poslednych nie 2000 ale hadam 55 tisic rokov mali vinu len a vylucne krestania, hadam aj ten praclovek ze zabil suseda vo vedlajsej jaskyni, moze za to krestanstvo. Dnes ked poviem v spolocnosti ze som krestan-katolik myslim si, ze niekedy lepsie by som bola prijata ak by som povedala ze som homosexualna. To je ten posun. Ja nemozem zapriet Krista, a ked niekto v mojom okoli v mojej pritomnosti nadava a ma sproste reci, som z tych co sa ozvu a poviem si a zastanem sa svojej viery, tak isto ako neznesiem akekolvek nasilie a ublizovanie komukolvek. Myslim si, ze nikdy som ziadnemu homosexualovi ani lesbe neublizila, viem ze to maju tazke ak niektori zatuzia po dietati, ale to maju tazke aj napriklad vsetky zeny ktore maju napriklad problem otehotniet, alebo ako ja, ktora ma tiez uz svoj vek, zdravotne problemy s chorym srdcom navyse a nemozem riskovat trebars aj svoj zivot rizikovym tehotenstvom, ked si uvedomim, ze by ostala po mne este stale skolopovinna sirota. Veda ide obrovskymi krokmi vpred a ja nemozem z egoistickeho hladiska ziadat nieco (nahradna matka ktora mi vynosi dieta) , co by mohlo spustit zaroven obrovsku vlnu zneuzitia (obchodovanie s detmi, organmi, designer babys, uz spominana zmena ludskej mysle kde ludska bytost je povazovana za tovar atd. atd.)

quaxi píše: Ale inac som rada, ze ludia daju obcas najavo, ze si nenechaju od politikov diktovat hocico. Aj ked by sa mohli radsej ozyvat v rozumnejsich otazkach :mrgreen: Podla mna je skoda, ze je hranica na referendum nastavena tak, ako je. Keby to bolo povedzme 20%, tak by tam isli vsetci, komu zalezi na vysledku, lebo by bolo jasne ze bude platne. To by malo vyssiu vypovednu hodnotu, lebo takto ked napr. pride 40% ludi a vysledok bude 100% zucastnenych 3x ano, tak sa nevie ci zvysnych 60% ludi by hlasovalo 3x nie, alebo nazor 3x nie ma 5% a ostatni maju na haku. Navyse tak by sa oplatilo ist hlasovat aj tym, ktori maju zmiesany nazor.


Toto absolutny suhlas, hranica by mala byt nastavena urcite nizsie, pretoze odporcovia akychkolvek otazok v akomkolvek referende velmi dobre vedia, ze ak by sa zucastnili, urobili by ho platnym. To je podla mna bojkot demokracie, ale tak je to dnes legalne. Ja si myslim ze idealne by bolo ak by bola hranica ucasti nastavena na 30-35 percent. Ved len kolko ludi moze byt v tom case odcestovanych daleko, chorych, pracovne vytazenych, dokonca momentalne nemobilnych...nie kazdy vie si vybavit ucast.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 04 Feb 2015, 03:57

JankaMich píše:...tie nove zakony, aj zmena ucebnych osnov je pripravena. My sme totiz prijali Jogjakartské princípy: Manifest rodovej ideologie a jej vnucovanie všetkým štátom a tym sme sa na zmeny zaviazali a aj preto je pripravena Celoštátna stratégia ochrany a podpory ľudských práv v Slovenskej republike


O to ide.

JankaMich píše:Nemam lepsi zdroj Jogjakartskych princípov (ale viem o nich uz davnejsie):
http://dennik.tyzden.sk/fero-mucka/2015 ... ferende/...


Dakujem JankaMich velmi dobry clanok, skoda, ze som ho nepozrela prv, nemusela som pisat moje neobratne litánie a odporucit Quaxi precitat si toho pana Mucku.

JankaMich píše: ....Ale skus sa aspon trocha pozriet na to, co pise Pravda a SME....- nie je podozrive, ze vsetko je silne protireferendove, vobec to nekoresponduje s beznymi nazormi ludi?


Chcu vmasirovat ludom pocit viny. Chcu vmasirovat ludom pocit ze su v mensine. Ze ich nazory su nemoderne, zavrhnutiahodne, ze su NA SMIECH. Ludia nemaju radi, ked sa im niekto vysmieva, preto su skor ochotni svoje nazory skonformovat, len aby neboli tercom posmechu a ironie. Tam je zakopany aj ten cynizmus, ktory tak mnoho HLAVNE MLADYCH ludi potom dava najavo.

JankaMich píše: Zjavne je tvoje okolie silno zaktivizovane, lebo CELA informovanost za referendum je cisto na dobrovolnikoch, lebo reklama v televizii a rozhlase bola zakazana. Vsetky plagaty, letaky a bilboardy platia ludia samotni. To viem na 100% minimalne za Piestany a nasu dedinku. Kto a z coho plati tu silnu protikampan?


Ano ludia su aktivizovani a nie su ako profesionalmni manipulatori sofistikovane zasväteni do metod ako si ziskat priazen, preto aj Quaxi ako inteligentny clovek na to nereaguje dobre.
Statni uradnici a ludia z mimovladnych organizacii, kadejakych institutov - v podstate moderni agenti zaujmovych skupin ktorym ide o cisty biznis, su velmi angazovana sorta ludi pokial maju obhajit svoje miestecko a maju i predsa iny recnicky talent. Zapreli by aj vlastny nos medzi ocami ked im ide o flek a prachy a odmeny (citala som interview s jednym byvalym agentom a tn hovoril ze dnes niektorym staci iba slovna pochvala a skromny plat, inym za odmenu deti studuju na americkych univerzitach a podobne). Nielen ze pisu vsade po mediach a na nete, ale robia i akoze spontanne demonstracie (jedna taka napr. proti Zemanovi v CR) Pre jednoduchsie publikum a mladych ludi maju aj ine specialne reci ktorymi oslovuju - akoze primitivne, nenavistne, hoci to pisu inteligentni ludia, zamerne sa tvaria ako hulvati ale prave so zamerom protivnikov zosmiesnit a zhovadit.

JankaMich píše:... Ale aspon si budem moct sebe a svojim detom povedat, ze som sa o nieco pokusila.


Ano.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod snežienka » 04 Feb 2015, 22:47

Zienky, klikla som teraz na clanok od pana Mucku a dostala som chybu:
Niekde sa stala chyba a táto stránka neexistuje. Pardon, nabudúce si dáme väčší pozor.

TO JE CO?????? To fakt ten clanok zrusili? Nemate ho niekto ulozeny?
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod TIA » 04 Feb 2015, 22:50

Snezienka, klikni si ten link co dala Janka, nie ten co sa skopiroval do citacie Artemis ;)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod snežienka » 04 Feb 2015, 22:55

Aaaaah, vdaka TIA :)
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod artemis » 05 Feb 2015, 00:31

Nuz a co poviete na toto? :cry:

https://www.youtube.com/watch?v=Wknpl13mwT0&sns=fb

No a to mame verit ze sa nic nechysta, nic sa nedeje , vsetko je v poriadku :cry:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: juvilejná justícia

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 06 Feb 2015, 00:33

artemis, janka - prosím vás, môžem niektoré veci z vašej diskusie zverejniť na FB alebo preposlať mailom? je to tam dobre vysvetlené. vdaka
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron