Fľaša na vodu

debata o všetkom a pre všetkých

Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod janka » 22 Aug 2013, 22:34

Ako fungujete s detmi ohladne vody, ked idete na ihrisko alebo nejaky vylet? Ja zatial nosim pitie v pet-flaskach, ktore vecer vzdy vyplachujem, no aj tak sa to zanasa a casto treba kupovat novu - umyt sa to poriadne neda, lebo kefu tam nestrcim, a vyplachnut horucou vodou sa to tiez neda. Tak som si povedala, ze konecne kupim nieco, co sa bude dat normalne cistit. No ostala som celkom v soku, ked som videla, kolko take flasky stoja (pozerala som len na internete, tu u nas na dedine nieco take v obchode nehrozi). To ako fakt treba investovat 10-20 eur? Mame sice doma jednu litrovu termosku, ktoru by som mohla nosit a nalievat z nej detom do poharov, no je to akcia, ku ktorej potrebujem dve ruky - luxus, ktory mam malokedy k dispozicii, preto som myslela, ze by bola fajn nejaka flaska a dieta sa obsluzi samo, nie?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Aug 2013, 22:50

Sme na tom rovnako...na nemenovanom fore som videla eko flase za osem eur...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 23 Aug 2013, 00:09

Janka,

vystriedala som uz viacero typov tych detskych flasi, s cucakom, so slamkou, s inym cucakom a so specialnou slamkou....kus do 10 euro, najcastejsie, 6 -7. Vsetky sa skor, ci neskor zanasaju. Snad len vtedy nie, ked sa dava vzdy len cista voda. Ja tam davam casto i riedene dzusy, caje. Snazim sa cim skor po prechadzke ich vyprazdnit a oplachnut, pravidelne vyvaram v octovej vode. Asi aj preto sme ich uz vystriedali viacero. Po istom case mam pocit, ze vyvaram stale castejsie a flasa sa aj tak castejsie zanesie v zavitoch, alebo v cucacom systeme a tekutiny v nej rychlejsie podliehaju skaze. Takze uspokojive riesenie nepoznam. Termoskou som to tiez nahradzala, ale aj tam mi po intenzivnom pouzivani zacal pachnut ten zavit a to mi uz vobec nejde vycistit.
Asi je najlepsie klasicke mineralkova flasa a pit rovno z nej, alebo naliat do poharika.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Aug 2013, 05:50

U nás vyhráva klasická pollitrová pet fľaša so sosákom, ktorá sa pravidelne vymieňa. Všetky plastové fľaše mi smrdia, aj tá voda ktorá tam dlhšie stojí- máme teraz napr. sodastream a ked si narobíme zásobu do chladničky, stále cítim po čase v tej vode pachuť. plastovú pachuť si pamätám už od detstva, ked sme nosili fľašky na branné cvičenie, hlavne ked sa do nich ráno nalial teplý čaj :mrgreen:
ked bol malý menší, tak som používala hlavne na cesty autom fľašky so sosákom nemenovanej značky s patrične vysokou cenou. všetko sa zanáša, čo je najhoršie- rôzne zákutia tam chytajú pleseň. Tak som z času na čas dala na noc sosáky a vrchnáky do savovej vody a potom do umývačky riadu. zostali celkom čisté, savový smrad tam na podiv nebol, cítila som to maximálne tak ako chlór z vodovodnej vody, ktorý vyprchá..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod kinsi » 23 Aug 2013, 07:18

My sme niečo podobne riešili už keď sme intenzivne jazdili na bicykloch - skor , či neskor Ti všetky plastove flaše zosmradnú - aj tie "kvalitnejšie", rozumej drahšie :) cyklistické. Jediný liek je ten, že do nich nebudeš davať nič iné, ako čistú vodu. Tak to vysvetlujeme aj malej, my jej aj do pohara so sosačikom (dostala od starkých, inak sme nepoužívali) dovolime dať len čistu vodu. Našťastie ona ma vodu rada, takže si na to sama striehne, napriklad napominala moju mamu, keď jej chcela nabrať džusik.
Ja ale, musim sa priznať, fľašu s nami bežne nenosim - beriem ju len na ozaj dlhe tury, v podstate vtedy, ak by som brala vodu aj keby som bez detí. Ak si mala pýta v medzidobí, napríklad, ked vidí u detí, kupim jej balenu vodu (ona miluje bublinkové) tam , kde sme. Alebo aj džusik, ak dostane chuť a majú nejaký bez sladidiel a konzervantov, tých sa dosť stranim, ale bežný 12% "džus" občas v malej krabičke kupim.
Nosievate so sebou vodu aj napriklad, ak idete na hodinu-dve von na ihrisko?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Aug 2013, 10:23

tiez sme presli vsetkymi moznymi typmi flias, i tymi drahymi a tiez sa nakoniec obvykle koncime obycajnou PET flasou so samouzatvaracim sosakom.

Typ na kvalitne cistenie i tych najnemoznejsich zakuti: nasypat trocha ryze + voda so saponatom a potriast. Zajdene deily tiez riesim Savom.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 3 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Aug 2013, 14:27

JankaMich píše:tiez sme presli vsetkymi moznymi typmi flias, i tymi drahymi a tiez sa nakoniec obvykle koncime obycajnou PET flasou so samouzatvaracim sosakom.

Typ na kvalitne cistenie i tych najnemoznejsich zakuti: nasypat trocha ryze + voda so saponatom a potriast. Zajdene deily tiez riesim Savom.


Prvý odsek súhlasím. My používame tiež použité 0,5 l pet fľaše, síce bez sosáka. Dcéra sa keď si pamätám veľmi rýchlo naučila piť z fľaše tak ako to robíme my dospelí.

Ale s tým tipom na "kvalitné" čistenie pet fľaše nemôžem súhlasiť !!! Hlavná zásada je, ak náš čuch povie, že je tam smrad, skysnutosť, stuchlina atď. JEDINÉ riešenie musí byť fľašu vyhodiť. Preboha, a na veci čo prichádzajú do styku s potravou NIKDY žiadne SAVO. Už len z bezpečnostných dôvodov.

Jediné čo pomáha predlžovať životnosť opakovateľne naplniteľnej pet fľaše je, ju vždy poriadne vymyť bezprostredne po príchode domov (he, no koľkorazy tá stuchlina vznikne, že fľašu zabudneme do druhého dňa v taške, to rovno vyhodiť teda) čistou vodou. A najdôležitejšie: postaviť dolu hrdlom tak aby ostal prívod vzduchu, ale aby prebytočné kvapky vytekali von a nie sa sušili na dne. Keď ostane na dne aj trochu čistej vody z umývania, ona začne sa kaziť už po krátkom čase a často i skôr ako vyschne, tá fľaša musí uschnúť a byť do ďalšieho naplnenia otvorená, nie uzatvorená.

Drahé fľaše z obchodu na tento účel sú podľa mňa vyhodené peniaze. Pár krát som to mala v ruke ale stačilo keď som odšróbovala vrchnák, pričuchla si a ten chemický smrad plastu ma prinútil okamžite to vypustiť z ruky aj keď obal pôsobil ako ružovučký cukrík z obrázkom nejakej kitty, prípadne značka sľubovala nezávadnosť produktu (hehe).

To čo písala Kinsi, že sa nazdáva, že "džusik" 12 percentný je väčšie terno hlavne ak je bez konzervantov a bez sladidiel, je nezmysel. 12 percentné čosi, nutne musí byť so sladidlami a s konzervantami. Ale tak v núdzi to i ja sem tam kúpim, ale nerobím si ilúzie.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod kinsi » 23 Aug 2013, 15:09

Artemis dlho si tu nebola, chybal tu život :) Rozhodne si nemyslim, že by 12% "džusik" bol zdravši ako voda, len som chcela povedať, že sa mi nechce so sebou trepať denne flašky a tak ako menšie zlo vidim, ak raz za čas, keď mala chce jej kupim perlivu vodu a vynimočne, ak sa dožaduje, tak i nejaky sladeny napoj. Samozrejme, že ak sa čo len trochu da, vyberiem vodu, alebo 100%, domov ine ani nekupujem, ale ak nie, nemam traumu ani z toho, ak raz za mesiac vypije 12%-tny, pokial neobsahuje konzervanty a sladidla.
Tu maš napriklad jeden, ktory napr. napriek tomu, že je len 12%, je bez konzervantov a sladidiel http://www.jaso.cz/hello-mini-broskev-0 ... 031503.php

Inak, aj sirup može byť bez konzervantov a sladidiel a potom z neho nariedeny napoj nema tiež ovocny podiel viac ako par percent...To mi chceš Artemis tvrdiť, že tvoja dcera nikdy nepila sirupovu vodu?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod kinsi » 23 Aug 2013, 15:40

čo sa tyka čistenia, ja som zvykla cyklisticke plastove flaše čistiť tak, že som ich naplnila zvretým octom a celkom to zaberalo, ale ak sa tam dava niečo ine okrem vody, sladene, aj tak ta flaša večne nevydrži.Ale da sa o dosť lepšie čistiť ako klasicka PETka - ma širšie hrdlo, vojde dnu ruka. A cyklo flaša, taka bežna, ani nestoji moc.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Aug 2013, 16:13

kinsi píše:Artemis dlho si tu nebola, chybal tu život :) Rozhodne si nemyslim, že by 12% "džusik" bol zdravši ako voda, len som chcela povedať, že sa mi nechce so sebou trepať denne flašky a tak ako menšie zlo vidim, ak raz za čas, keď mala chce jej kupim perlivu vodu a vynimočne, ak sa dožaduje, tak i nejaky sladeny napoj. Samozrejme, že ak sa čo len trochu da, vyberiem vodu, alebo 100%, domov ine ani nekupujem, ale ak nie, nemam traumu ani z toho, ak raz za mesiac vypije 12%-tny, pokial neobsahuje konzervanty a sladidla.
Tu maš napriklad jeden, ktory napr. napriek tomu, že je len 12%, je bez konzervantov a sladidiel http://www.jaso.cz/hello-mini-broskev-0 ... 031503.php

Inak, aj sirup može byť bez konzervantov a sladidiel a potom z neho nariedeny napoj nema tiež ovocny podiel viac ako par percent...To mi chceš Artemis tvrdiť, že tvoja dcera nikdy nepila sirupovu vodu?


Veď ja Ti to kinsi nevyčítam, a nechci po mne aby som citovala sama seba, veď som napísala, že i to niekedy v núdzi kúpim, ale nerobím si ilúzie.

Nie mýliš sa ten link, čo si dala na ten odpad nie je bez sladidiel, pomýlila si si to asi s údajom o farbive. Tu máš výsledky testov iných nápojov na ilustráciu : http://www.pluska.sk/izdravie/zdrave-di ... -deti.html

No a ešte ostáva len podotknúť, že stojí otázka, čo výrobca považuje za chemickú konzerváciu a čo nie a čo považuje za umelé farbivá a čo nie. Nevidím dôvod prečo by som mala konzumovať nápoj z akože prírodného farbiva, t.j. napr. načerveno farbiacich pomletých kroviek chrobákov :?
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Aug 2013, 16:17

kinsi píše:čo sa tyka čistenia, ja som zvykla cyklisticke plastove flaše čistiť tak, že som ich naplnila zvretým octom a celkom to zaberalo, ale ak sa tam dava niečo ine okrem vody, sladene, aj tak ta flaša večne nevydrži.Ale da sa o dosť lepšie čistiť ako klasicka PETka - ma širšie hrdlo, vojde dnu ruka. A cyklo flaša, taka bežna, ani nestoji moc.


Fakt neber to v zlom kinsi, že na Teba reagujem nie je to osobné naozaj, ale nesmieš plastové fľaše čistiť vriacou tekutinou ani pod bodom varu, normálne plastové fľaše sú určené na také teploty max do 40 stupňov, ak teda nejedná sa o špeciálne do mikrovlny a tak... Horúca voda spôsobuje uvoľňovanie škodlivín z plastu, ktoré sa pri normálnych teplotách inak neuvoľnia. Nehovoriac o pet fľaši, ktorá sa príliš horúcou vodou aj viditeľne zdeformuje, to tiež všetko nie je zdravé.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod kinsi » 23 Aug 2013, 16:22

ja to neberem osobne, neboj, viem, že ty si taky "vtak-ohnivak", neberem to v zlom. Ja so 100% videla už napoj s minim.zložkou štavy a bez sladidiel a konzervantov, to som si ista, ale vobec nechcem tu akože propagovat taketo vyrobky, kupujem ich tiez, len ked nie je ina možnost...
s tym vyplachovanim vriacim mas asi pravdu
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Aug 2013, 16:31

Díky Kinsi za pochopenie...
.... ono ešte tou horúcou-skoro vriacou vodou sa aj narúša štruktúra plastu, môžu vznikať mikroskopické póry, trhliny, no a tam keď sa do nich mikróby, plesne zažerú, alebo aj spomínané silné čistiace prostriedky, to ich nevyčistí žiadna štetina ani vyplachovanie, a to sa potom neskôr pekne uvoľní po naplnení fľaše do pitiva.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod kinsi » 23 Aug 2013, 16:34

Pozrite sem - pri tejto píšu , že je OK do 100% a nie sú ani až take drahe. Možno nejaku nakoniec kupim aj ja, lebo je fakt, že take bežne cyklo flaše asi ie je OK vyplachovať horucou vodou.
http://www.zdravalahev.cz/
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 7 dní

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Aug 2013, 17:04

Mame tu zdravu lahev, len mi vadí, ze sa neda uzavrieť ten sosacik a v taske ma mi obtiera o kadeco. A SIGG fľaše poznáte? Nemáme ju, len u kamosiek som ju videla a manžel mal raz dospelacku. Aj ked tie su asi drahé.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 26 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod katka » 23 Aug 2013, 18:09

My sme na zaciatku leta dostali tuto http://www.patro.cz/objects/1076002967.html?,
maju aj dievcenske verzie a musim ju velmi pochvalit, je skvela - da sa poriadne rozobrat, vrchna cast az po samostatny naustok a vyvarit, ma siroke hrdlo na umyvanie a prakticke zatvaranie, dieta sa pri piti lahko obsluzi samo.
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 30 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 23 Aug 2013, 21:51

Ano Katka, tie sme mali minuly rok, ale dakedy aj tie zosmradli.

Kinsi, ano, beriem vodu aj ked idem na hodinu.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod janka » 23 Aug 2013, 23:00

artemis, preco savo nie na flase? Ved to je priamo urcene aj na kuchynske nacinie, aj na hracky, ktore bude dieta zase ozuzlavat. Ja som tiez myslela, ze ak by som mala taku serioznejsiu flasku, tak by som ju cas od casu preplachovala savom.

Pet flase oplachujem presne ako pises, poriadne cistou vodou, nechavam odkvapkat aj schnut hore dnom s pristupom vzduchu dovnutra, no i tak treba najneskor za dva tyzdne kupit novu flasu. Za mesiac tak dam na flasu vyse eura, takze ak by mi taka poriadna flasa vydrzala aspon rok, tak sa mi oplati uz aj 10-eurova. Ak teda nebude smrdiet, to mam tiez obavy. Cyklisticke flase, taky ten makky plast, to mi smrdi. Pet-flase mi nesmrdia, nebola som si ista, ci som si uz nezvykla, tak som si dnes bola pricuchnut k cykloflasi (mam jednu doma, co mi pribalili k bicyklu, no nepouzivam ju, lebo sa mi bridi z nej pit) - stale mi smrdi. Ako nechapem, preco je to take drahe. Seria siestich detskych poharikov z Ikey stoji jeden a pol eura, nesmrdi mi ten plast, tak mi nejde do hlavy, preco za podobne rozumnu cenu nemozem kupit z takeho plastu flasu, do ktorej by som strcila aspon kefu, ked uz nie celu ruku, aby som ju mohla poriadne umyt.

kinsi, ak idem von len na hodinu, tak to vodu nenosim, starsia sa napije predtym doma, mladsia sa vonku nadojci. No vacsinou idem na dlhsie, typicky naobed po Michalku do skolky, no a to nechodime hned domov, ale ideme na ihrisko a casto zostaneme vonku viac hodin, tak vtedy uz vodu nosim. Inak je to dobry postreh, ze preco stale vlacit vodu so sebou. Zda sa mi, ze dnes si deti aj do skoly nosia flase s vodou, to sme my nerobievali, len sme sa cez prestavku napili z vodovodu. Ako pitny rezim treba, ale zas vlacit so sebou stale vodu (a stale nieco na jedenie), lebo co ak o desat minut budem chciet pit (jest), tak to je uz clovek tak trochu otrokom svojho tela.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 23 Aug 2013, 23:52

Janka, ja sa priznam, ze tu dlzku pobytu vonku uz z pohladu priprav neriesim. My sme zvacsa vonku doobeda do 2 hod, poobede tak 2,5 hod, teraz v lete dlhsie. Standardne pred kazdym takym vyletom pripravujem vodu a ovocie a uz neriesim, aky dlhy vylet z toho bude. Uz je to vychystavanie take automaticke, ze nejak neanalyzujem, aha, tak teraz budeme kratsie, pitie netreba....

Mne je to Savo tiez nesympaticke a pride mi to ako silna chemikalia. Uz ho roky nemam, riesim zvacsa octom.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 7 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 30 dní

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod artemis » 24 Aug 2013, 00:00

janka píše:artemis, preco savo nie na flase? Ved to je priamo urcene aj na kuchynske nacinie, aj na hracky, ktore bude dieta zase ozuzlavat. Ja som tiez myslela, ze ak by som mala taku serioznejsiu flasku, tak by som ju cas od casu preplachovala savom.

Pet flase .... no i tak treba najneskor za dva tyzdne kupit novu flasu. ....Cyklisticke flase, taky ten makky plast, to mi smrdi. Pet-flase mi nesmrdia........Zda sa mi, ze dnes si deti aj do skoly nosia flase s vodou, to sme my nerobievali, len sme sa cez prestavku napili z vodovodu. Ako pitny rezim treba, ale zas vlacit so sebou stale vodu (a stale nieco na jedenie), lebo co ak o desat minut budem chciet pit (jest), tak to je uz clovek tak trochu otrokom svojho tela.


Janka, to je môj subjektívny názor s tým savom, pre mňa je to prílišná chemikália. Som dosť roztržitá v posledných rokoch a z hľadiska všemožnej bezpečnosti sa i takýmto agresívnym čistiacim prostriedkom vyhýbam hlavne keď ide o potravinové a nápojové nádoby.

...mne tiež strašne smrdia tie cyklofľaše...

No nie najneskôr za dva týždne, aj skôr :D a ešte čosi, tam je veľmi dôležité umyť aj závity zvonka hrdla fľaše, tam to vie tiež osliznúť, pozor. Niekedy to ani nesmrdí od dna fľaše, ale od závitov. Nezabudnúť na vrchnák detto!

No ja keď pozerám filmy z 50-60 ych rokov tak tam vidím, že ľudia fakt kedysi nedodržovali pitný režim. Popukané pery, zosušené, aj deti (napr. Honzíkova cesta). My sme tiež sa v škole cez prestávku napili z vodovodu, a na desiatu sme dostávali zadarmo od nejakého štátneho podniku mlieko v sáčku a slamku k tomu.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Aug 2013, 00:14

este ma napadlo, ze super dokonala je flasa zo skla...aspon tie male su vcelku sikovne. Co sa plastovych tyka, tak jednou z oblubenych druhov plastovych je flasa z Nestea ladovy caj, taka co ma prijemny plast a siroke hrdlo.

Inak u mna ta ryza + saponat funguje super. Pravdou je, ze k Savu sa ani velmi nedostanem- teda aspon pri flaskach. Ked treba, tak vymenim.
To mi skor poradte, ako na plastove misy v kuchyni, ktore casom maju mensie miny zadery kde sa bakterie urcite super drzia - tam som obcas Savo pouzila. Jasne, ze mam aj plechove, ale na volaco su tie plastove sikovnejsie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 3 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod artemis » 24 Aug 2013, 00:32

JankaMich píše:este ma napadlo, ze super dokonala je flasa zo skla...aspon tie male su vcelku sikovne. Co sa plastovych tyka, tak jednou z oblubenych druhov plastovych je flasa z Nestea ladovy caj, taka co ma prijemny plast a siroke hrdlo.

To mi skor poradte, ako na plastove misy v kuchyni, ktore casom maju mensie miny zadery kde sa bakterie urcite super drzia - tam som obcas Savo pouzila. Jasne, ze mam aj plechove, ale na volaco su tie plastove sikovnejsie.


ano nestea je dobrá fľaša, súhlas.

Plastové misy v kuchyni. No u mňa je to trochu po židovsky, mám viacero kusov riadov, kde používam v každom iba "jeden" druh potravín...Čiže mám osobitné misy, dosky-lopáriky, nože atď. na surové mäso, osobitné misy, dosky-lopáriky, nože na zeleninu a potraviny ktoré sa nemusia variť, práve tie riady musia byť v top stave a ten sa udržuje práve takouto selekciou. Zásadne nepoužívam nôž v plastových nádobách, žeby niečo krájať tam a podobne...(Toto ale dodnes sa nevie naučiť môj muž :evil: )
Najradšej mám ale keramické nádoby, alebo sklené či nerezové, lebo to sa ľahko umýva, aj príp. dezinfikuje vriacou vodou. Pri robení cesta v plastovej nádobe, tam mi až tak nejaké ryhy na dne neprekážajú, lebo cesto sa potom aj tak pečie, a šalát zo zeleniny doňho nerobím, na to mám ďalšie misy, ako som už spomenula.

Takže plastové v pohode, ale treba ich mať viac a každú výlučne na niečo iné.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Aug 2013, 07:37

janka píše:artemis, preco savo nie na flase? Ved to je priamo urcene aj na kuchynske nacinie, aj na hracky, ktore bude dieta zase ozuzlavat. Ja som tiez myslela, ze ak by som mala taku serioznejsiu flasku, tak by som ju cas od casu preplachovala savom.

ano savo by malo byť jedným z najčistejších dezinfekčných prostriedkov (myslím chemických), je tam v podstate len chlornan sodný cca 5%, čo sa používa napr. v stomatológii v ústach na výplach koreňových kanálikov... bezpečne zlikviduje baktérie aj plesne na čomkoľvek. savo sa napríklad v predpísanej koncentrácii používa aj na dezinfekciu pitnej vody. pokiaľ sa veci riadne opláchnu, vysušia, nechajú "vyprchať" je to ok..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod artemis » 24 Aug 2013, 12:41

shira píše:ano savo by malo byť jedným z najčistejších dezinfekčných prostriedkov (myslím chemických), je tam v podstate len chlornan sodný cca 5%, čo sa používa napr. v stomatológii v ústach na výplach koreňových kanálikov... bezpečne zlikviduje baktérie aj plesne na čomkoľvek. savo sa napríklad v predpísanej koncentrácii používa aj na dezinfekciu pitnej vody. pokiaľ sa veci riadne opláchnu, vysušia, nechajú "vyprchať" je to ok..
´

shira, je možné, že sú ľudia precitlivelí na chlór aj v malých množstvách? Ja totiž už len keď to savo zacítim, ma začne dusiť, preto to považujem za agresívne. Napríklad záchod musí čistiť môj muž, ja to jednoducho neznesiem ten smrad chemikálie, mám pocit že mi to leptá pľúca pri dýchaní. Rovnako dezinfekcia bazéna a manipulácia s chlórom, nemôžem to robiť, lebo mi je celý deň zle, a celý deň to cítim v nose, v pľucach, všade. Môže to byť alergia?
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Aug 2013, 21:23

nie, ja myslím že to je normálna reakcia, ja to mám rovnako, dokonca celý deň pokazený čuch.. ja ked dávam savo do wc tak najprv otvorím okno, nalejem savo, rýchlo zatvorím záchod, potom utekám bez dýchania preč a zatvorím dvere.. nechám pôsobiť cez noc, najprv spláchnem wc a potom ho otvorím :mrgreen: ked dávam tie plastové veci do sava, nariedim 1:1, tam to nahádžem, manipulujem s pinzetou :mrgreen: nechávam vonku na parapete do rána, potom povyberám pinzetou rovno pod tečúcu vodu, skoro pri tom nedýcham... naukladám do myčky a ešte sa to tam 2 hodiny umýva s ostatným riadom, potom je to ok. ja osobne savo neznášam, tak isto ako ty sa cítim, na prádle ho cítim veľmi dlho... po kúpaní vo veľmi chlórovanom bazéne sa vyhádžem :-(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron