Fľaša na vodu

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 24 Aug 2013, 23:25

Pri manipulacii so Savom sa uvolnuju plyny obsahujuce chlor a chlor drazdi sliznice, takze to, co popisujes Artemis, je reakcia dychacich ciest na drazdivy plyn. Ja to tiez vnimam podobne, muz toboz, aj preto sme Savo z domacnosti vylucili a nahradili menej agresivnymi prostriedkami.
JankaMich, inak ja som zastancom skor dreva, skla a keramiky v kuchyni. Mam zly pocit z umelych latok, najma ak maju poskodeny povrch. Okrem ineho sa vraj z tak poskodenych umelych polymernych hmot mozu postupne v malych mnozstvach uvolnovat monomery, ktore su zdraviu skodlive. Blabla bla, jasne, zavisi od typu latky a vyrobcu atd. Ale ved existuje k tym umelinam dost alternativnych vyrobkov, tak radsej zvolim tie.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 5 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 28 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 28 dní

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2013, 06:59

v kuchyni to áno... ale nemôžem dať vonku do rúk malému sklený pohár, ani v aute. už sa stalo, že pohár rozbil a kým som na to prišla, už ho aj sám upratoval a aj sa porezal na 4 miestach na rukách. o tom, že stále chodí bosý, ani nehovorím.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod janka » 25 Aug 2013, 20:57

Este sa vratim k tym flasiam - stale znova a znova ma fascinuje ten biznis okolo. Ak mam kazdy tyzden kupit novu pet-flasu (lebo ja uplne kaslem na to, ze v tej flasi kupujem aj napoj - mne ide o flasu), tak sa mi oplati raz za polroka kupit trvacnejsiu, bars aj 10-eurovu. A toto je logika, s ktorou u mamiciek rataju predajcovia. Neexistuje, aby vyroba plastoveho vylisku stala 10 euro, zdaleka sa to k tej cene neblizi. Mam pocit, ze matky su vybornou cielovou skupinou pre tych najzvrhlejsich ziskuchtivych spekulantov, staci napisat, ze "ved chcete pre svoje dieta len to najlepsie". Uz pri plienkach to bolo zjavne, ked za jednu flisovu separacku sa predajca nehanbi pytat dobre ze nie cele euro, a pritom z ikey ste si vtedy za tu istu cenu kupili celu deku, z ktorej nastrihate tolko separaciek, ze neviete, co s nimi, kvalita rovnaka, ba i lepsia. Na akejsi plienkovej stranke som vtedy videla aj ponukat klbka merino vlny, ze "uplette pre dieta vlniaciky, je to super a zdrave", pritom cena vysoko prevysovala cenu, za ktoru sa to iste klbko predavalo bezne v galanterii, akurat bez dodatku "super a zdrave". Tak sa pozrime, co stoji sklenena flasa, ze proste len sklenena flasa, napriklad:
http://eshop.bricol.sk/flasa-dzusflasa- ... 00101.aspx
a co stoji sklenena flasa s privlastkom "zdrava, eko, nevylucuje skodlivy bisfenol A, znesie studeny i horuci napoj":
http://www.zdraveflase.sk/sklenene-flase/
Ako ze by tie silikove a bambusove a neviemake udelatka k tomu naozaj boli tak financne narocne, tak to mi nik nenahovori.

No, tak trosku vychladnem: skusim od septembra, ked Miska zase nabehne do skolky, fungovat tak, ze budem so sebou nosit sklenenu flasu a dva pohariky a nalievat. Vsak deti si nemusia nonstop ucucavat, staci, ked sa raz za cas poriadne napiju, v pripade sladkych a farebnych napojov (dzus, sirupova voda, caj) sa mi to dokonca zda tak lepsie, kvoli zubom. A uvidim, ci sa to da zvladnut, ci naozaj potrebujem nejake super-, eko-, zdrave flase.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Aug 2013, 22:24

co sa sklenenej flase tyka, tak dobra so sirokym uzaverom je z kecupu. Len najst ten spravny tvar a velkost. Optimalne aj hladke steny, aby si dieta mohlo polepit samolepky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod artemis » 26 Aug 2013, 12:20

Janka, biznis okolo malých detí je obrovský.
Výrobcovia veľmi dobre vedia, koľko mamičky dostávajú peňazí v prvých rokoch, a ceny tomu prispôsobujú smerom nahor. To nie je náhoda, že plienky stoja toľko, koľko stoja.
Janka, to je relatívne nová obchodná stratégia výrobcov - kalkulovať predajné ceny nie tak, že k výrobným, distribučným a všetkým ostatným nákladom si prirátam mažu, zisk. To robili kedysi.
Dnes kalkulujú takmer všetci ceny podľa výsledkov prieskumov. Pred uvedením na trh si vyhotovia prieskum, koľko sú spotrebitelia ochotní utratiť za výrobok peňazí. A podľa toho nakalkulujú cenu. Logicky má to jednu prednosť, zamedzí to vôbec výrobu plánovaného výrobku, ktorý by sa vôbec nepredával ani za cenu výrobných nákladov, resp. so ziskom, ktorý by nebol dosť atraktívny.
Na druhej strane táto metóda umožňuje astronomické zisky niektorým (hlavne obrovským) výrobcom, ktorí za bagateľ vyrobia produkt a predávajú ho s obrovským ziskom, kde väčšina počiatočných investícii sa najprv napumpuje do reklamy, povesti výrobku-budovaniu mena značky, atraktívneho balenia a potom už lan kasírujú... (a to sú práve rôzne výrobky, výlisky z plastov a podobne, netreba menovať)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod quaxi » 04 Sep 2013, 10:12

Ja som dostala kedysi ako darcek tu Sigg flasu a po 8 rokoch intenzivneho pouzivania sice vyzera zvonka kadejako, ale stale nesmrdi a voda z nej ma dobru chut. A to ju teda necistim bohvieako specialne - po prichode domov (vacsinou az vecer, nie hned) ju vyplachnem horucou vodou z vodovodu a dam vysusit hore dnom. Vrchnak tiez len oplachujem a cca raz za 10 pouziti strcim do umyvacky. V lete tam mavam cistu vodu, v zime sladeny caj, napriek tomu ju necitit po caji. Vrchnaky sa daju kupit nove, aj detske sosakove. Tie flase su strasne drahe, ale po 8 rokoch pouzivania nevyzera, ze by ju bolo treba dalsich 10 rokov vymenit, takze si na seba celkom zarobi, a v porovnani s nejakou drahsou namakanou plastovou to uz nie je taky rozdiel. Idealne je ukecat pribuznych, nech to kupia ako darcek :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 16 dní

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 09 Sep 2013, 14:07

fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod janka » 09 Sep 2013, 22:29

fliacik, no podla mna biznis jak hovado, takych flias najdes hrbu sa polovicnu cenu. Cela stranka predava neskutocne drahe pomocky na jogu (ako vraj potrebujes specialnu podlozku a na nu este specialny uterak a neviem ake hluposti este, uz sa mi v tom nechcelo dalej hrabat). Ja teda cvicim jogu a podla mojich skusenosti k joge potrebujes akurat tak polhodinu casu denne. Tot vsjo. Ale aby som odpovedala, nie, nepoznam, ani poznat nebudem.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod hysterka » 02 Máj 2014, 15:51

quaxi píše:Ja som dostala kedysi ako darcek tu Sigg flasu a po 8 rokoch intenzivneho pouzivania sice vyzera zvonka kadejako, ale stale nesmrdi a voda z nej ma dobru chut. A to ju teda necistim bohvieako specialne - po prichode domov (vacsinou az vecer, nie hned) ju vyplachnem horucou vodou z vodovodu a dam vysusit hore dnom. Vrchnak tiez len oplachujem a cca raz za 10 pouziti strcim do umyvacky. V lete tam mavam cistu vodu, v zime sladeny caj, napriek tomu ju necitit po caji. Vrchnaky sa daju kupit nove, aj detske sosakove. Tie flase su strasne drahe, ale po 8 rokoch pouzivania nevyzera, ze by ju bolo treba dalsich 10 rokov vymenit, takze si na seba celkom zarobi, a v porovnani s nejakou drahsou namakanou plastovou to uz nie je taky rozdiel. Idealne je ukecat pribuznych, nech to kupia ako darcek :-)


ahoj
tie sigg flase si myslela túto: http://www.vasekuchyne.sk/sk/napojova-f ... -bee-03-l- ?

zda sa mi dost draha, ale zas ked si pocitam, vsetky tie 0,5l luckove flase, co im kazdu chvilu kupujeme, tak sa to aj oplati.
Na tychto sa mi paci, ze su aj sikovne male, oni viac ako tych 0,3 l aj tak za vylet nikdy nevypiju.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 7 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 8 dní

Re: Fľaša na vodu

Neprečítaný príspevokod quaxi » 02 Máj 2014, 21:12

Ano, to je Sigg, maju rozne velkosti, ja mam dospelacku litrovu s obycajnym uzaverom, ale detom by stacila takato mala a mali by aj sosacik. Cenovo je to asi maly rozdiel. Su aj ini vyrobcovia a ti maju lacnejsie, ale neviem ako su na tom s kvalitou. Su lahucke, porovnatelne s plastovou flasou.
Tie plastove zdrave flase mame na bicykle, lebo rozmerovo su ako standardne bicyklove, takze sa daju dat do bezneho drziaka, navyse potrebujem aj pit za jazdy, to sa so sigg neda. Zo siggy som nikdy necitila pachut vo vode, pri tej zdravej flasi sa mi to stalo par krat, ked sme boli na viacdnovych vyletoch - tam je vo flasi voda prakticky stale, takze flasa nemoze poriadne vyschnut, umyva sa len jarou a studenou vodou, nie v umyvacke. Po par dnoch to uz napriek umyvaniu citit. Z tej siggy ani po 3tyzdnovom zatahu s podobnou intenzitou vyuzitia nic necitit. No cena je hrozna :-(
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 16 dní

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron