pomoc angina

debata o všetkom a pre všetkých

pomoc angina

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Júl 2013, 22:47

Zienky som zufala. Zas sa mi ta angina vratila. Zacali to 10.jula. vtedy som aj mala horucky. Infuzie mi horucky zastavili ale angina sa rozbehla. Dr ni dala penicylin no neskor zmenila na dalsie atb
..no preslo 12 dni od prvej anguny a angina spat. K rcny mi dal tretie atb. Dnes 4 den a bolest zasa spat! Pozajtra idem.na kontrolu. Mam strach ze mandle budu musiet von. A ja nechcem ist do nenocnice. Kvoli malemu aj tej bolesti po. Pripada mi to ako moj nedavny boj s kandidozou ktora sa stale vracala.....nemate nejake osvedcene recepty?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: pomoc angina

Neprečítaný príspevokod akdarka » 27 Júl 2013, 23:02

Nie som lekár, ale zamerala by som sa na posilnenie organizmu. Veľa zelenej stravy (aj zelený jacmen, chlorella, smoothies- ja zmixujem ovocie s nejakými listami - najnovšie s listami domácej cvikle :mrgreen: ..) čerstvého ovocia, zeleniny, vylúčiť sladkosti, hýbať sa. Znie to ako "fraza" ale funguje...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: pomoc angina

Neprečítaný príspevokod snežienka » 27 Júl 2013, 23:42

Mne na velmi oslabeny imunitny system pohol Wobenzym.
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: pomoc angina

Neprečítaný príspevokod akdarka » 27 Júl 2013, 23:51

A nechcem sa hrať na "šamanku", ale casto sa potvrdzuje, ze psychika veľmi vplýva na vznik ochorení. Mozno nie si v psychickej pohode, niečo ta trápi...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: pomoc angina

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Júl 2013, 07:30

Hej trapi koniec materskej....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: pomoc angina

Neprečítaný príspevokod TIA » 28 Júl 2013, 14:53

Akdarka mudro pise. Strava, strava, strava. Pravdepodobne by Ti dobre spravila aj taka jednodnova hladovka na vode. Ak mas doma citrovital, tak si fukni aspon 40 kvapiek (samozrejme rozriedenych vo vode). Malo by Ta okamzite prestat boliet hrdlo a podla pocitu si daj zas, ked sa budes citit horsie. Je to poriadne hnusne, ale zabera to skvele. Mozes si do toho vytlacit aj trochu citronu, aby sa Ti to lepsie pilo.
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: pomoc angina

Neprečítaný príspevokod kinsi » 29 Júl 2013, 17:52

Norika, psychika je silna vec, ale niekedy ju nejde moc ovplyvniť :( Je jednoznačne, ze v case ked si v psychickej nepohode, mas aj oslabenu imunitu.
S opakovanymi anginami som mala problem aj ja, ťahalo sa to roky, opakovane zapaly...Neskutocne mi pomohlo vybratie mandli, odvtedy mam uz roky pokoj, ak aj sa mi pri nejakej viroze zapali hrdlo, ta bolest je neporovnatelne slabsia, kratsia. Ale na druhej strane som mala v 2007 atypicky zapal pluc, je mozne, ze keby som mala mandle, tak k nemu nedojde, ale to uz dnes nikdo nezisti. I tak , keby mozem vratit cas, tak sa pre odstranenie mandly rozhodnem omnoho skor.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: pomoc angina

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Júl 2013, 21:53

Kinsi. Napisledy som mala anginu pred polrokom a pred tym az pred dvoma rokmi ked mal maly tri mesiace.... posledny rok to mam psychicky tazsie preto ta candida ktora ma trapila vyse pol roka.. momentalne ma fakt trapi co bude v septembri do toho problemy s dojcenim a mam dost....dnes mi dal krcny atb este na pat dni a koncim....uz ziadne lieky....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: pomoc angina

Neprečítaný príspevokod snežienka » 29 Júl 2013, 22:23

Norika, preco Ta trapi ten september? Obavas sa, ze syncek odmietne skolku?
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 20 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: pomoc angina

Neprečítaný príspevokod artemis » 31 Júl 2013, 22:47

A ako dlho si užívala ATB? Napríklad mňa keď chytí silná angína musím si ísť po druhé balenie a užívať 10-12 dní. Ak si užívala ATB len 7-8 dní, to je málo, ak príznaky neodzneli po 3-4 dňoch. Musíš užívať ATB minimálne ešte 5 dní po tom ako Ti odznejú príznaky. Ale to by mal lekár Ti povedať veď. A keď to náhodou bude vírus, tak ATB nepomôže, to už potom len prechodiť, ako baby povedali, so stravou, oddychom a tak...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron