Tipy na hračky

debata o všetkom a pre všetkých

Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Júl 2013, 20:10

Dievčence, nedali by ste sem tipy na hračky, ktoré sa ozaj oplatilo kúpiť? Myslím také, ktoré Vaše deti dlhšie bavili, radi sa s nimi hrali. Ďakujem.
U nás bola doteraz asi najlepšia kúpa sada vkladacích pohárikov Ikea - s tými strávila neskutočné hodiny, už od bábatka, neskor vo vode, v piesku :) a už sa s nimi hrá Matúš, stáli 49Kč. Potom asi psík Fisher Price, ten hovoriaci a určite tá FP plastová knižka "učíme sa riekanky", inak sa moc s hračkami nehrávala, ale tieto sme využívali v aute.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 07 Júl 2013, 23:41

Za hracky jednoznacne Pet Shop - su malinke a postupne sa dokupuju - ci uz zvieratka alebo doplnky. Neodporucam naraz kupit jednu velku sadu, pre deti je vzrusujucejsie, ked zakazdym mozu dostat nieco nove, hoci male. Doplnky su medzi sebou kompatibilne a hlavne to cele nezaberie vela miesta (na rozdiel od plysakov) aj ked sa to stale dokupuje. Su relativne drahe a aj to obmedzuje ich nakup vo velkom. Zaroven nie su az tak drahe, aby ich babka nemohla kupit (cca od 3eur). Radost je podobna ako pri Kinderku - potesia vzdy .

Zo stavebnic odporucam Sevu, je rychla a jednoducha i pre dievcata (nase z toho stavaju domceky pre petshopov, postelky atd...) a dostatocne zlozita pre chlapcov- od auta po raketu hocico. Vyrabaju sa v roznych technickych urovniach, jednu sme specialne pre radost manzelovi :love: kupili i s prevodovkami - to aby sa dali robit zeriavy a tak. Pri velmi malych detoch mozno zo zaciaktu budete stavat len vy - ale aspon sa vyhrate a mozte postavit na zelanie hocico.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 07 Júl 2013, 23:56

No ono veľmi závisí od dieťatka, moja Naďa miluje filmové postavičky z rozprávok, také bábiky ..... ja som si totiž všimla, že sa rada hrala tak, a odkedy začala plynule rozprávať, od cca 2 rokov, tak sa to riadne prejavilo, že robí akoby divadelné scénky, doslova "vedie" postavičky akoby to boli bábky, a robí s nimi rôzne rozhovory medzi sebou a podobne, teda veľmi podobne ako sa hrali deti vo rozprávkach Toy Story (ak to poznáte, to je taký pixarovský animák, taký typický americký gýč, ale je to fakt milé, sme to spolu pozerali, ona sa podľa mňa aj vďaka tomu naučila veľmi pozorne a pekne správať k hračkám), takto sa hrávala dokonca aj s autičkami, že mali mená a tak, ale to ju prestalo baviť ... no a presne jej kamaráti a naj naj naj hračky sú Woody, Jessi, Buzz rakeťák (originál hračky z filmu, som zohnala cez bazos, nové sú drahé, ale mňa vyšli veľmi lacno), potom plyšová Zvonilka (tiež z rozprávky) a Bulík (plyšový koník, ale nie je originál z Toy Story, iba akože), a najnovšie k ním na 4 narodeniny pribudli Barbieny - Aladin a Jazmína. Ona im hovorí kamaráti, a všade musia s ňou chodiť, ale nie všetci, ako kto, teraz si zobrala na prázdniny Jessie a Woodyho, pričom ostatným vysvetlila, že sa nezmestia, ale aby sa nebáli, že ona príde domov. :)))
Ju stavebnice, kocky a podobne nikdy nebavili... takže asi treba odpozorovať.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Júl 2013, 14:57

U nás je víťazom dodnes Littlest Pet Shop. Hrá sa s nimi od 3 rokov až doteraz. Potvrdzujem všetko, čo napísala Jankamich, až na to, že ak si odkladáš škatule (čo pri väčších sadách odporúčam-nezapadá prachom) zaberie to dosť miesta, ale veď čo nezaberie, nie? (Hlavne ak sa to kupuje priebežne niekoľko rokov, tak sa toho nahromadí, uf) Rovnako si myslím, že v budúcnosti, keď dieťa vyrastie, sa to bude dať znova speňažiť, lebo je to kvalitná hračka.

To isté si myslím o Legu (odporúčam kupovať len originál, fejky sú odpad)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod Kandy » 08 Júl 2013, 22:04

U nás víťazí lego. Ale to normálne od 4 rokov. Duplo bolo naňho nejaké moc veľké, zbožňuje sa hrať s maličkými vecami.
Teraz má vláčik z IKEA ako novinku, lebo sa od neho počas viacerých návštev u kamošky nevedel odtrhnúť.
No a jeho baví čokoľvek rozbaľovať, proste kde musí použiť jemnú motoriku. Na druhej strane neznáša špinu, takže plastelína ho nechytila, ale aspoň sa mi nehrali v kvetináčoch na balkóne. :mrgreen:
Čiže fakt najlepšie odpozorovať, čo má ktoré dieťa rado.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Júl 2013, 22:40

ano, pravdu mas, dreveny vlacik, to je tiez super. Nastastie su viac-menej kompatibilne ten z IKEA, TESCa a aj ine.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 08 Júl 2013, 23:57

Vsetky nase deti v babatkovskom veku si uzivali taku drevenu hrazdicku, na ktorej boli povesane vzdy ine hracky, zo stran vesiaciky, odkial skladali a nakladali. Velmi uspesna bola aj hrazdicka od FP, volali sme ju prales - svietila, spievala...
K najcastejsie pouzivanym hrackam aktualne patri uz spominany dreveny vlacik, kde je velky potencial na postupne rozsirovanie a kompatibilita zo stran viacerych vyrobcov, co sa tyka kolajnic a vlakov.
Potrebny je aj kocik a dazdnik, nezavisle od pohlavia.
Ku klasike by som zaradila i magneticku tabulu, ktora nam uz usetrila aspon pol lesa papiera.
My velmi casto pouzivame plastelinu, nie tu klasicku, taku maksiu, co nie je taka mastna, Play-Doh. Neviem, ci ma nejake specificke meno, u nas sa koli jemnemu zapachu udomacnilo meno Kakolina. Je k tomu tiez nekonecne mnozstvo doplnkov -na robenie rezancov, vytlacanie kolacikov, vyrabanie postaviciek. Su obdobia, kedy je v kurze denne. A manipuluje sa s nou lepsie, ako s tou klasickou, preto i mensie deti z toho profituju.
Dalej vselijake drevene hracky, take plosne, ktore treba doplnat do spravnych otvorov - nocnikova klasika.
Velky uspech mal posledny vianocny darcek. Dostali vsetci spolu tunel. Taku ruru z pevneho materialu, lahko skladaciu a rozkladaciu. Outdoor/Indoor. Ked sa vobec neda ist von koli silnemu dazdu, rozkladam tunel, robim prekazky z matracov zo sedacky a staviam im parkur. Musia potom preliezat podliezat, aby sa aspon trochu unavili.
Pred asi pol rokom som prudko musela rozsirit hracky o TRAKTOR. Ten totiz v nasej vybave pred synom chybal.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Júl 2013, 00:11

K tomu traktoru, pripadne inym autickam - mame ho aj my, lebo sa v nom vozia Littlest Pet Shop (LPS). Takze odporucam byt predvidavy a kupovat tak, aby sa to dalo kombinovat. Inak z tej skladacky Seva sa hravo postavi akekolvek auticko, ci traktor, aj pre LPS.

Este ma napadlo, ze sme zabudli na riadiky. V IKEA maju celkom pekny vyber. Nejaky ten hrncek a varecha a dostatok tanierikov pre miestnych plysakov. Odporucam kvalitne, co nepretecu, lebo casto je v tom normalny napoj, ci jedlo. Osobne detsku kuchynku nemusim, jednak zaberie vela miesta a jednak je to zbytocne vela plastu. AKo sporak uplne postaci pekne pokreslena krabica.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod artemis » 10 Júl 2013, 12:44

Zaujímavé ako majú úspech rôzne hračky, my sme napríklad kuchynku dali najprv na záhradu a potom zahodili, lebo to iba zavadzalo a nebola ochota sa s tým hrať. Takisto ako riadiky - úplne bez odozvy.

Na plastelínu mám možno extrémny názor ale tá hračka mi príde totálne nehygienická, veď si len predstavte, koľko baktérií tam musí nutne sa množiť, dcéra sa hrávala s plastelínou, ale musela si vždy pred hraním poriadne vyumývať ruky aj po hraní.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Júl 2013, 13:17

No u nas jednoznacne vozidla. Maly ma 4 sanitky (kedze manzel je sanitkar.) 2 traktory a 2 smetiarske auta, policajne, poziarnicke :D...K jednej sanitke ma aj figurky doktoraa sestricky, tak sa hra ze to je mama a tata. Maly rad sklada kinderka, ale uz sa nam stalo vela krat, ze mal blbost. A naj je PC..... :cry:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 17 Nov 2013, 00:30

Toto maju v skolke, resp. v jaslickovej skupine. Doteraz mi to nebolo zname. Je to cosi na sposob plasteliny, ale zlozene z velmi vela malinkych guliciek. Tie su k sebe prilnave, ale inak je to material velmi inertny. Vobec sa nelepi na prsty a nezanechava vobec ziaden pocit na rukach. Ta inertnost sa prejavuje aj v tom, ze je to ulne nestravitelne. Ucitelky mi hovorili, ze tie gulicky vyzeraju v plienke rovnako, ako na hracom stole. :-) Teda by sa nic nemalo stat po poziti maleho mnozstva tejto hmoty. ( Veru si to daktore deti i pchali do ust. ucitelky ich hatali, ale nakolko s tym maju uz horeuveddene skusenosti, nerobili velku dramu z par prehltnutych guliek)
Modelovat sa s tym da len tak nahrubo, ziadne male detaily. Ale to v tejto vekovej skupine ani neni treba. Staci robit gule, valkat a stiskat.

Podla mna celkom dobra varianta pre male deticky, snad od 1,5 roka. Alebo pre tych, co nemaju radi pocit spinavych ruk, alebo co sa boja prehltnutia plasteliny.
Ako nahradu olovrantu by som to ale neodporucala. :-) Vyrobca pise nejedovate, ale v zlozeni je i hlinik vo forme oxidu. Neviem, kolko sa z toho vstrebe.


http://www.imaginarium.de/innovative-kn ... -47950.htm
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod kinsi » 17 Nov 2013, 21:45

potvrdzujem, že guličky v plienke vyzeraju presne ako v ruke, ale dieťa ich vylučuje aj týždeň (asi su ľahke, ako polystyren a maju problem sa posunuť zo žaludka), nakoľko naš maly sa ich raz bohužial dosť vydatne najedol, tyždeň ich postupne kakal a asi 5 dní po incidente ich ešte niekolko vyvracal spolu s mliekom. Odvtedy som zbytky vyhodila. Nepovažujem za vhodne v domacnosti, kde je male dieťa, teda pokial sa nejedna o domacnosť typu Artemis, kde by asi po hre putovala plastelina vždy do škatulky a k takemuto incidentu by nemohlo dojsť.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod quaxi » 18 Nov 2013, 12:13

Da sa to kupit uz aj u nas bezne v hrackarstvach, je to zaujimavy material, u nas mladsej sa to velmi pacilo (dostala to ku 2. narodeninam), robi gulicky, odtlacky roznych veci a pod., starsiemu uz vadi, ze to nedrzi dobre tvar a neda sa modelovat jemne. Samozrejme zmiesali vsetky farby dokopy. A po case to zacalo byt lepkave a museli sme to vyhodit.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Nov 2013, 20:58

ano aj nám vadilo, že sa dali modelovať len hrubé tvary. u nás má klasická plastelína velký úspech. ale nemôžem si pomocť, lego skladá malý každý deň. ešte som dostala tip na poschodovú garáž s autíčkami, myslím že u nás by sa to chytilo. musím vyberať hry, pri ktorých vydržím aj ja, lebo pri všetkom sa musím aktívne zapájať.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod kinsi » 28 Nov 2013, 13:07

u nas sa celkom osvedčil aj detsky fotak kidizoom, okrem fotenia su tam i nejake hry, editor....samozrejme este to cele neovlada. ale ide jej to dobre, prebavi ju to hlavne v aute. A tie fotky "zospodu" , z jej perspektivy,su tiez celkom sranda. Dostala to k 3.narodeninam, ale možno by sa dalo darovat i par mesiacov skor. A je ozaj odolný :D
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Nov 2013, 13:58

Nasho bavi geomag, dostal k narodeninam ale az teraz ho to zacalo bavit...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod reanda » 19 Máj 2014, 09:53

prosim vas, nekupovali ste niektora detom zahradnu smyklavku? ja uvazujem o tejto http://www.prenasedeti.sk/obchod/action ... ciou.xhtml alebo tejto http://www.prenasedeti.sk/obchod/action ... vodu.xhtml ... neviem sa rozhodnut, ktora by bola lepsia, ci rovna alebo s tou vlnkou, ako sa deckam na tom smyka, ci ta vlna ich moc nenadhadzuje...
a celkovo, ci to stoji za nieco, je to kopa penazi, tak nech nevyhodim za blbost

diky :)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod artemis » 19 Máj 2014, 15:29

reanda píše:prosim vas, nekupovali ste niektora detom zahradnu smyklavku? ja uvazujem o tejto http://www.prenasedeti.sk/obchod/action ... ciou.xhtml alebo tejto http://www.prenasedeti.sk/obchod/action ... vodu.xhtml ... neviem sa rozhodnut, ktora by bola lepsia, ci rovna alebo s tou vlnkou, ako sa deckam na tom smyka, ci ta vlna ich moc nenadhadzuje...
a celkovo, ci to stoji za nieco, je to kopa penazi, tak nech nevyhodim za blbost

diky :)


podla mna su to blbosti...ono akonahle to mas doma, prestane to deti bavit...tot moj nazor, okrem toho to je taka smykacka, ze dost mala...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod quaxi » 19 Máj 2014, 21:33

My mame na chate na dvore, ale taku velku, ako su aj bezne na ihriskach, laminatovu s hrbolom. Deti sa na tom super vyjasia, ale len vdaka tomu, ze tam byvaju vacsinou naraz styria. Akonahle je tam jeden sam, tak o taketo veci ani nezakopne. Presne tak isto je to s trampolinou, pieskoviskom, hupackami, dopravnymi prostriedkami... Mensiu smykacku by som nekupovala, deti rastu velmi rychlo a mala je uz 3rocnemu prikratka.

Velmi dobra (a tiez dost draha) hra na dvor al. do zahrady je draha na lodicky (je viac znaciek, my mame BIG, daj si vygooglit obrazky na Big waterplay na ukazku). Na SK to nie je prilis rozsirene, ale obcas sa to niekde da zohnat, my mame z bazaru z Rakuska za par supov a bola to velmi dobra kupa. Su rozne sady, postavis drahu, moze tam byt aj napr. plavebna komora do ktorej sa pumpuje voda, zeriav na prekladanie lodi a kadeco ine, kazda sada ma aj mlyncek na pohananie vody, takze voda moze v drahe prudit. Z malej sady ide postavit iba jedna verzia, ale daju sa spajat sady, rozne kombinovat. Sklada sa to tazko (aby spoje tesnili to nemoze byt lahko rozoberacie), takze to skladame na zaciatku leta a na konci rozoberieme, alebo este niekedy uprostred leta prestaviame na inu. Tiez je lepsie, ked su aspon dve deti, da sa tam kadeco navymyslat, tym ze to je hra skor na manipulaciu, tak ich to neomrzi tak rychlo. Zatial to mame odskusane na vekovej kategorii 7 mesiacov - 11 rokov a zaujalo uplne kazde dieta, navstevy obvykle odchadzaju po par hodinach premocene a s vreskotom, ze esteeee nieee ja chcem lodeee :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod reanda » 20 Máj 2014, 11:36

no nasa mala smyklavku zboznuje a my na ihriska chodime velmi malo, tak hadam ju to bude bavit dlhsie :) ratam s tym, ze k nam budu chodit cez leto aj decka z ulice.. da sa to napojit aj na vodu a smykat sa do bazena.. a ako dlhe su tie ihriskove, 3 metre? tato ma dva, nie je uplne najmensia... tie vacsie su potom uz ozaj moc drahe :roll: .. este mozno tuto http://www.prenasedeti.sk/obchod/action ... 30-m.xhtml len k tomu by sme este museli dorobit konstrukciu.. vy to mate ako, quaxi, na tej chate riesene?
lodicky vyzeraju super, dik za tip, hadam malemu k druhym narodkam stihnem zohnat :D
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod quaxi » 20 Máj 2014, 15:16

My mame praveze taku, co bola len samotna smykacka a konstrukciu sme si dorobili sami. Vyzera rovnako ako tento posledny link, co si dala. Myslim ze toto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=16823185&tab=1 ale neviem, ci sme to kupovali presne od tej osoby, bolo to uz par rokov dozadu. Vrch ma asi 160cm nad zemou. Ak by si kupovala smykacku, urcite ber co najsvetlejsiu, aby sa na slnku neprehrievala, mame zltu a je fajn, ale blizko nas na jednom ihrisku je presne ta ista v tmavsom zelenom prevedeni a ta v lete dost pali. A tiez je dobre dat nieco na zem, tam kde z nej deti vystupuju, inac sa to za cvhilu strasne rozdupe a potom tam mas blato este par dni po skonceni dazda.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod reanda » 21 Máj 2014, 10:49

tak som teda objednala tu trojmetrovu, zltu, bez konstrukcie, hadam tatinko nejaku stihne vyrobit este do konca smykacej sezony :mrgreen:

diky moc za rady :)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod kinsi » 21 Máj 2014, 18:48

Quaxi, ten BIG waterplay sa mi celkom pozdáva. Dívala som sa, že v čr sa predáva niekoľko roznych sád. Ktoré by si doporučovala ako minimum, či optimum, aby sa s tým deti zabavili? ďakujem
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod quaxi » 21 Máj 2014, 19:03

My sme to kupili pouzite, takze neviem co je to za sady, ale vyzera ze mame asi Niagara a mozno extra dokupeny zeriav, alebo su to zbytky z dvoch roznych sad. Tam je pumpa, plavebna komora, lode mozu ist dokola alebo do plavebnej komory a potom dole. My sme dokupili este take uplne jednoduche lodicky - maly jednovrstvovy vylisok, tie su lepsie lebo sa do nich nenabera voda.
Inac dost dobre sa to kombinuje s Duplom :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Tipy na hračky

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 13 Jún 2014, 22:53

Quaxi, Niagara je na zahrade. Kolektivny darcek pri prilezitosti 6. narodenin. Zaujem zatial je, u tatinka ale najvacsi. Vecer neziape, ze chce lode, mozno len koli tomu, ze zacal futbal. :-)
Dakujem za inspiraciu.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron