ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

debata o všetkom a pre všetkých

ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod Kušu » 25 Apr 2013, 22:02

Prajem príjemny večer všetkym,

surne prosím o radu a hlavne povzbudenie. Mam dve deticky. Trojročná dcérka je dost plačlivý typ, už odmalička má strach z cudzích ludí, zaspáva len so mnou na prsníku, má tendenciu riešit vsetko plačom (ked sa poraní, ked niečo chce, ked sa jej nedarí, ked k nám príde niekto na návštevu a ked sa jej nebodaj dotkne niekto cudzí - je to horor! .../. Narodila sa cisárskym rezom a počula som, že detičky, ktoré sa narodia takto, sú zvyčajne velmi dominantné. V jej prípade to absolútne platí. Všetko musí byt podla nej! A ked sa snažím presadit svoj názor alebo po nej žiadam niečo, s čím ona nesúhlasí, skončí to brutálnym revom. Ale naozaj brutálnym!!! Momentálne už ani rev nestačí ale potrebuje si ventilovat svoj hnev a tak začína zhadzovat veci, zažila som už aj, že búchala pastou o stenu a dnes začala hrýzt do tašky aj do mna. Začínam mat pocit, že mám doma malého tyrana. Vobec neviem, kde som urobila chybu vo výchove a kde ju stále robím, ked moje dieta robí takéto scény.
Dnes ma dostala do takého stavu, že som jej vylepila 3 facky!!! Ja, zástanca mierumilovného riešenia konfliktov a krízových situácií!!! Som zo seba taká znechutená a neštastná. Stále mám pred očami ako mi letí ruka na jej maličké líčka a vidím pohlad jej vystrašených očí. Vobec nerozumiem čo sa to so mnou stalo. Začínam sa bát sama seba. Už som jej počas života dala 2 krát po zadku ale inak som ju nikdy nebila. Naozaj neviem, čo to so mnou je. Som z nej taká strašne podráždená. Niekedy by som ju najradšej poslala na Mesiac a pritom ju velmi lubim. Vobec neviem, ako mám dalej postupovat vo výchove, či mám byt prísnejšia, či skákat, ako ona píska, len aby nerevala - ten plač ma tak strašne irituje. Kde sú hranice? Ako dosiahnut, aby sa všetkého nebála, a hlavne ako zabezpečit aby som doma aspon jeden den nepočula žiadny plač???? Pomoooooooooooooocccc!!!
Kušu
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 25 Apr 2013, 21:41

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Apr 2013, 22:13

no pred chvilou som v inej teme napisala podobny prispevok...je mi trocha aj smiesne, lebo sama to zazivam teraz...

je to u nas rovnake, ked nie je maleho vôla, spusti plac..a zacina ho stupnovat do takej miery, az ho z toho sklbe, trha, a usedavo tahane place...
zabudla som napisat, ze aj naseho irituje, ked niekto druhy od neho nieco chce...moj otec sa len ozve, alebo dotkne, maly je hned napaleny, a rozculuje sa..ja sa vtedy hnevam na otca, aby ho neprovokoval zbytocne, robim spravne? mam pocit, ze starsi, mudrejsi, by mal ustupit..no tiez potom asi mu to je luto, ked je maly taky utiahnuty a citlivy na podnety.a
nas nehryzie, ale bije...a odmieta vsetko, co mu chcem v jeho hneve ponuknut...

nevycitaj si tu bitku, odpusti si, a rozhodni sa pevne, ze v buducnosti sa budes snazit hladat ine riesenie. ja som to tiez par krat nezvladla,a to nebol ani vzdor, to skor ja som mala vzdor, a hrozne som si to vycitala.... :( ...som zvedava, ake fintynapisu skusenejsie baby...pre mna je to nieco nove....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod janka » 25 Apr 2013, 23:13

Kusu, jednoznacne treba byt prisnejsia. Rozoberali sme to prave v teme Prestimulovanie jednostrannymi podnetmi
viewtopic.php?f=12&t=1006
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod Anna » 26 Apr 2013, 13:06

Tiež si myslím, že treba byť prísnejší . Ja postavím malého aj za vchodové dvere, keď hovorí nepekné veci- chcem, aby si sa zbláznil, nech ťa policajti zastrelia, oco buď ticho, lebo nie si kompetentný a pod., aj pri kriku ho dám do vedľajšej izby, stále mu opakujeme, že takto my nerozprávame a takto sa požiadavky neriešia, zaberá to,reagujeme tak aj na plač, jednoducho ho vyhodíme z mojej a manželovej blízkosti, poradila mi to kamarátka psychologička. Na plač začínam byť imúnna, ale tým, že po príchode domov si dám hneď dve deci vína alebo niečo iné, nie som v tom sama, kamarátka učiteľka na materskej z vinárskeho kraja mi povedala, že "pije" už od obeda, aby sa z dvoch detí nezbláznila a nechce "byť na tabletkách". Na fyzickú precitlivelosť neviem poradiť, my sme naučila syna takej akurát opatrnosti, nerád ide do extrémov, dokáže sa obávať a tiež pri poranení mi povie, že to nič nie je, že to sa zahojí, lebo bibinko vie, že ho to bolí, neviem, kde to vzal, tak sme mu to nikdy nevysvetlili, ale upokojí sa sám sebou. Upozorňujem ho aj keď kričí na iných príbuzných, keď neprestane, pošlem ho preč, plače a kričí si na chodbe sám,následne sa vráti alebo po nejakej dobe idem po neho.Samozrejme nič nie je stopercentné.Bitku tak často nepraktizujeme, lebo už nezaberala a akurát sa naučí biť,tiež som dala po zadku tak, že ma ruka pálila.Teraz riešime vulgarizmy najvyššieho kalibru, vysvetlili sme mu, a ďalej si nevšímame.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 26 Apr 2013, 13:51

Anna píše:Tiež si myslím, že treba byť prísnejší . Ja postavím malého aj za vchodové dvere, keď hovorí nepekné veci- chcem, aby si sa zbláznil, nech ťa policajti zastrelia, oco buď ticho, lebo nie si kompetentný a pod., .....Bitku tak často nepraktizujeme, lebo už nezaberala a akurát sa naučí biť,tiež som dala po zadku tak, že ma ruka pálila.Teraz riešime vulgarizmy najvyššieho kalibru, vysvetlili sme mu, a ďalej si nevšímame.


Fúha....a to odkiaľ berie potomok také výrazy? Kde to počuje? No bitka po zadku že až ruka páli...no neviem neviem...to by nemalo byť, ani príležitostne...Tie vulgarizmy najvyššieho kalibru to sú čo? A tie má odkiaľ? Normálne ma to zaujalo...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 26 Apr 2013, 14:37

Ak je bojazliva, z toho musi len vyrast, praveze ak ju budes nutit aby sa osmelila, potrva jej to este dlhsie. Skor potrebuje oporu a pocit ze pri mame sa nemusi bat. Je to aj taky vek, deti uz su rozumnejsie, mnohe veci domyslia, tak sa aj viac boja. Uz tak o rok bude lepsie, tak skus vydrzat. Ak sa niecoho vyslovene boji, takym veciam by som sa asi co najviac vyhybala.
Pises ze ak po nej ziadas nieco, s cim nesuhlasi, skonci to revom. Aka je tvoja dalsia reakcia? Uz to neziadas, alebo trvas na svojej poziadavke aj o hodinu neskor ked rev skonci? Akonahle jej dovolis si veci "vyrevat", tak sa revu nezbavis. Na nervak typu hryziem, mlatim okolo seba, je dobre mat poruke vec, ktoru moze hryzt, buchat a pod., pripadne nejake bezpecne miesto, kde nenarobi skodu pri svojom vycinani. Niekedy (ale fakt malokedy) mi zabralo pevne objatie, ale vacsinou to praveze skor stupnuje napatie. Dolezite je po skonceni nervaku dat najavo lasku, pomojkat a pod., ale stale KLUDNE trvat na svojich poziadavkach. Niekedy v zaciatkoch nervaku pomoze, ak pripomenies nedavnu situaciu, kedy tiez takto nervacila a malo to pre nu nejake zle nasledky. No ked je vo svungu, uz ju tazko zastavis, to radsej zdrhni niekde do susednej izby a daj si zatial relax, ved dieta sa v tom case stara o svoju zabavu same, netreba sa mu venovat :-D
Ja si pri takychto vzdorovitych revoch vzdy hovorim, ze dieta nechce dosiahnut zmenu, len vykricat svoj hnev nad tym stavom. Asi ako ked nam zvysia dane, tiez si zanadavame, obcas aj poriadne, ale aj tak vieme ze ich nakoniec zaplatime. Tak nech si dieta zakrici, ulavi sa mu :-) obcas si aj zakricim a zanadavam s nim, aj do vankusa si buchneme, hned je sranda. Potom to dokonca aj rychlo skonci, len neviem preco to susedia nevedia ocenit :-D Alebo poviem ze nech skonci, lebo moja trpezlivost je uz len takato malicka (ukazem prstami) a za chvilu sa cela minie... Nastavim kuchynsky casovac, dokedy moze hucat a potom ma prestat (a on sa fakt snazi). A take kadejake finty vymyslam, nastastie casom sa to lepsi a uz teraz sa takmer vzdy slusne dohodneme. Hlavne treba aby si ty sama mala ujasnene prijatelne hranice a nedovolila je ich prekracovat.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod Kandy » 28 Apr 2013, 07:33

Ahoj, mňa tiež dokáže strašne vytočiť, keď malý plačom chce niečo dosiahnuť. Ale proste trvám na svojom. On len skúša hranice, kam až môže zájsť. Čím viac jej budeš ustupovať, tým to bude horšie, aspoň tak to bolo u nás a to nemá ešte ani dva roky. Tiež sa narodil cisárskym, ale nemyslím si, že to má vplyv na povahu a určite nemá zmysel ospravedlňovať jej správanie týmto.
Takže súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami, treba byť prísnejšia ale bitka určite nič nerieši.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod Anna » 29 Apr 2013, 12:52

No vulgarizmy používa, preto, že to počuje na ulici, napr. na detskom ihrisku, kde na kolotoči okrem detí predškolákov, sedia aj školáci a tých vo vyjadrovaní nebrzdí ani prítomnosť rodičov, potom napr. u našich na dedine pred obchodom, kde chlapi popíjajú a Maťka poznajú sa niekedy neukontrolujú....jednoducho je to všade.samozrejme som ho capla po zadku nie doslovne, že ma ruka pálila, ale pripúšťam, že to bolo osterjšie, bohužiaľ syn na to nereagoval, preto bitku doma pravidelne nepoužívame, lebo nezaberá a hlavne on sám sa naučí biť, ale niekedy nervy prasknú...čo sa týka rozprávania, vyrastá prevažne v prostredí dospelých, ktorí sú z rôzneho prostredia, aj sa tomu teším... pasie ovce a zároveň rozpráva o zemetrasení, teraz ho berieme so sebou na kone, na počudovanie sedí v sedle aj dve hodiny, všetko, čo počuje nasáva, preto vulgarizmy a na druhej strane babke polichotí, že je najlepšia kuchárka na svete, mne po príchode povie, že som mu cez deň chýbala a že ma už čakal... vnučka Freuda má pravdu v tom, že deti majú toľko energie, ktorou by dokázali zabíjať, v priebehu dňa sa striedajú dve extrémne emócie.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Apr 2013, 14:16

Anna píše:Tiež si myslím, že treba byť prísnejší . Ja postavím malého aj za vchodové dvere, keď hovorí nepekné veci- chcem, aby si sa zbláznil, nech ťa policajti zastrelia, oco buď ticho, lebo nie si kompetentný a pod., aj pri kriku ho dám do vedľajšej izby, stále mu opakujeme, že takto my nerozprávame a takto sa požiadavky neriešia, zaberá to,reagujeme tak aj na plač, jednoducho ho vyhodíme z mojej a manželovej blízkosti, poradila mi to kamarátka psychologička. Na plač začínam byť imúnna, ale tým, že po príchode domov si dám hneď dve deci vína alebo niečo iné, nie som v tom sama, kamarátka učiteľka na materskej z vinárskeho kraja mi povedala, že "pije" už od obeda, aby sa z dvoch detí nezbláznila a nechce "byť na tabletkách". Na fyzickú precitlivelosť neviem poradiť, my sme naučila syna takej akurát opatrnosti, nerád ide do extrémov, dokáže sa obávať a tiež pri poranení mi povie, že to nič nie je, že to sa zahojí, lebo bibinko vie, že ho to bolí, neviem, kde to vzal, tak sme mu to nikdy nevysvetlili, ale upokojí sa sám sebou. Upozorňujem ho aj keď kričí na iných príbuzných, keď neprestane, pošlem ho preč, plače a kričí si na chodbe sám,následne sa vráti alebo po nejakej dobe idem po neho.Samozrejme nič nie je stopercentné.Bitku tak často nepraktizujeme, lebo už nezaberala a akurát sa naučí biť,tiež som dala po zadku tak, že ma ruka pálila.Teraz riešime vulgarizmy najvyššieho kalibru, vysvetlili sme mu, a ďalej si nevšímame.



Drahá Anna veľmi pekne ti Ďakujem za tvoj otvorený príspevok veľmi som sa zasmiala... smiala som sa až mi slzy tiekli :goodjob: . Hlavne tejto vete... kamarátka učiteľka na materskej z vinárskeho kraja mi povedala, že "pije" už od obeda, aby sa z dvoch detí nezbláznila a nechce "byť na tabletkách". to jak keby som seba počula.. keď mam z malého nervy v kýbli tak si zvyknem šomrať popod nos, že alkohol alebo tabletky to raz istia... hehehe.
Ja mám s Martinom to isté... je trucovitý ako mula, po dobrom to nejde, a po zlom už v žiadnom prípade. Teraz som v 4 mesiaci ale som nervózna ako pes.. a malý ma do toho pernamentne vytáča. :-D
Ja viem , že je to normálne obdobie vzdoru.. ale ja nie som z tých matiek čo majú anjelsku trpezlivosť. :-( To s tým poslaním do druhej izby sa mi celkom pozdáva... asi to skúsime.. nech vidí, že našu pozornosť takýmto správaním neupúta.

Je veľmi fajn, keď si toto prečítam aj od niekoho iného lebo väčšinou maminky namiesto toho aby súcitili.. niekedy strašne nechutne moralizujú.... a veta typu: Fúha....no neviem neviem...to by nemalo byť, ani príležitostne.. mi príde komická a zbytočná, (veď nie sme krkavčie matere a každá vieme, že by to nemalo byť... ale bavíme sa tu o čine keď sme zlyhali my a nie o bitke pre zábavu) a skôr nadobúdam dojem, že človek čo napíše, že :"Tie vulgarizmy najvyššieho kalibru to sú čo? A tie má odkiaľ? Normálne ma to zaujalo..." asi nemá deti a pri počítači sedí prezlečený chlap. :mrgreen:
veľa detí príde do obdobia, keď skúšajú doma rozprávať aj nechutné vulgarizmy... a pritom doma ich v živote nepočulo-stačí keď to len raz začujú.. a zbadajú, že rodičovi sa to nepáči... no a slovné naťahovanie je hneď na svete.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 29 Apr 2013, 16:52

gabika78 píše: Je veľmi fajn, keď si toto prečítam aj od niekoho iného lebo väčšinou maminky namiesto toho aby súcitili.. niekedy strašne nechutne moralizujú.... a veta typu: Fúha....no neviem neviem...to by nemalo byť, ani príležitostne.. mi príde komická a zbytočná, (veď nie sme krkavčie matere a každá vieme, že by to nemalo byť... ale bavíme sa tu o čine keď sme zlyhali my a nie o bitke pre zábavu) a skôr nadobúdam dojem, že človek čo napíše, že :"Tie vulgarizmy najvyššieho kalibru to sú čo? A tie má odkiaľ? Normálne ma to zaujalo..." asi nemá deti a pri počítači sedí prezlečený chlap. :mrgreen:


STRAŠNE NECHUTNE MORALIZUJEM? čo Ti na tej vete prišlo komické a zbytočné? Ja nemám krištáľovú guľu aby som videla ako to v skutočnosti tam je...proste len som reagovala na to, ako to bolo napísané, ako mi to vyznelo a že ma to zaujalo, pretože ja som dieťa nikdy neudrela a určite neudriem tak, že ma až ruka štípala, ja tú mamičku vôbec neodsudzujem, len som to skomentovala, že fúha, to by nemalo byť...no a naozaj neviem čo sú to vulgarizmy najvyššieho kalibru čo dieťa hovorí... ale tak dobre už viem, písala pani, že to má z ihriska kde sú výrastkovia...z krčmy a podobne. Nie som prezlečéný chlap mimochodom...párkrát sa nám stalo, že v prítomností detí bolo počuť rôzne výrazy...tak ale buď som to riešila, že sme ihneď odišli, alebo som dotyčným urobila vstup do svedomia, nech láskavo prestanú v prítomnosti detí kydať hnoj z úst...ja si myslím, že by sme tomu mali zabraňovať a nebáť ozvať sa...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 29 Apr 2013, 22:20

Gabika,

Artemis urcite nepotrebuje advokata, ale neda sa mi nezareagovat.
Je mi trochu divne, ze sa pustis do mamy, ktora len poukazuje na niektore skutocnosti, s ktorymi sa v podstate vsetky stotoznujeme, a sice, ze dieta sa nema bit a nemalo by mat pejorativny slovnik.
A na druhej strane vypichnes ako zabavny prispevok, v ktorom matka chlasce, lebo zjavne nezvlada svoje materske role. Je snad toto riesenie situacii, ktore Kusu hlada? Toto ma byt nasa odpoved pre nu? Vypi si? A ja, matka 3 deti mam snad zacat uz od rana? Ze aby som neskoncila na tabletkach? A v com je jedna zavislost od druhej lepsia?
Mna pravdupovediac tato cast prispevku odradila a poburila. Rovnako slovne spojenie bitka a male dieta. Ale to uz potom bolo dalej vysvetlene, ze sa tym mieni len tap na zadok.

Kusu,

v temach o vztahovej vychove a prestimulovanie jednostrannymi podnetmi sa diskusie dotykali podobnych stavov. Ako uz Ti i Janka odkazala. Snad tam najdes par rad, ako vylepsit komunikaciu s dietatom. Paralelne treba ale pracovat i na sebe a treningu trpezlivosti a sebaovladania. Lebo facka, alebo tapnutie na zadok, ako i Gabika pise, je prejav nazvladnutia situacie zo strany rodica. Cim Ta v ziadnom pripade nechcem odsudzovat, lebo si myslim, ze Ta to velmi trapi, si s tym nespokojna a chces to zmenit, ved preto si si i prisla po radu. To je prejav toho, ze si velmi dobra mama a ine velmi zla.

Drzim palce, pripadne sa ozvi, ako pokracujete.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod reanda » 29 Apr 2013, 22:57

"Je veľmi fajn, keď si toto prečítam aj od niekoho iného lebo väčšinou maminky namiesto toho aby súcitili.. niekedy strašne nechutne moralizujú.... "

ja vacsinou sucitim... s tymi detmi
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Apr 2013, 00:09

Reanda, myslim ze s tym sucitenim si to presne vystihla. Cela vychova je asi o tom, vediet prijat chapenie dietata tak, aby sme ho nasmerovali tym spravnym smerom.
Preto sa mne tak velmi pacila kniha AKo hovorit, aby nas deti pocuvali - je to o zmene komunikacie, nie o zmene nas. Ako prva veta z dialogu pri probleme zacina napr. popisov stavu, ktory sa deje napr. - "Ta pazitka na chlebiku asi nie je velmi lakava" (situaciu popiseme, nepridavame tam vlastny nazor, dieta vsak vidi, ze sa snazime pozerat na vec z jeho pohladu). Potom skusit navrhnut riesenie: "Co takto skusit ju jest ako vlasky? (dat do hrste nenakrajanu a ukazat jest po stebielkach)" Snazit sa trvat na cieli (zjest pazitku, prip. inu zeleninu), nie na presnej ceste (t.j. na presnom sposobe ako sa to ma urobit - nasekat pazitku na chlieb). To je podla mna vychova k samostanosti, s tym, ze zasady su zachovane (naucit jest zeleninu, ale nechat na slobode dietata ako. Napr. moja najmladsia ma radsej surovy zemiak ako vareny). Mamamima pouziva tusim rovnaky sposob (teplaky musia byt, lebo je chladno, ale nechat na dietati ktore).

V tej knizke v jednom diely (tusim o skole), bola aj kapitola venovana trestom. Podla nej je trestom aj poslanie do kuta, ci do druhej izby. My si mozno trestom ulavime, ale vychovne to neprinesie nic. Dietatu bude luto nie to, ze volaco podla nas urobilo nespravne (to je nas uhol pohladu), ale to, ze bolo same bez nas. Niekedy su zrejme i strucne riesenia nevyhnutne - asi vtedy, ked treba riesit nejake nebezpecenstvo alebo jednoducho nie je cas na vysvetlovanie (bohuzial, ranne stresy su asi ta najhorsia vec pre nase deti).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 30 Apr 2013, 02:40

JankaMich, ja som tu možno z mála, čo mám už väčšie dieťa, a možno sa niekomu môže zdať, že pre mňa nie je prínosom sledovať všetko to čo mamičky zažívajú s malými deťmi - výchova, strava, návyky, hry, školka, prístup, komunikácia atď..., keď my ten vek máme už za sebou...Ale naopak - je to pre mňa prínosom, lebo retrospektívne si porovnávam a zisťujem vo väčšine prípadov, že môj prístup a výchova bola dobrá, že som veci robila správne - a keďže som v podstate vo svojom vnútri niekedy dosť neistá čo sa týka presvedčenia o správnosti svojho konania - pomáha mi takto analogicky sa uistiť, že ak som si v minulosti nebola istá či robím dobre a ukázalo sa to neskôr ako správne, tak i v súčasnosti tomu rovnako tak bude...

apropo moja dcéra sa tiež narodila cisárskym rezom, nechcem hodnotiť dominanciu, ale musím povedať, že od narodenia je veľmi veselá, spokojná, a radostná povaha, vyložene šťastlivá. Ja verím tomu, že deti ktoré sa narodili za dramatických okolností (a to je jedno či cisárskym rezom alebo prirodzene), ide o ten priebeh pôrodu, či bol komplikovaný alebo nie, a to môžu byť oba...tak tie deti majú aj komplikovanejšiu povahu -môj názor. Lebo si čo to hneď na začiatku už zažijú...ono si to aj novorodenec zapamätá negatívne zážitky, uloží sa mu to v hlave a je to tam...a mám na mysli všetko to násilné, čo kritizoval Frederick Leboyer...a aj keď moja dcéra sa narodila cis.rezom, myslím si, že jej príchod na svet naozaj nebol násilný, o to sa postaral úžasný personál a preto je taká aká je.

janka pekne si napísala, že treba byť prísnejšia...ide o to však, čo si ktorá pod tým akú zmenu prístupu predstaví...

Minule práve počujem susedu zvonka hovoriť jednému chlapcovi na dvore, čo pýtal von jej syna...nie, nepôjde von, Kevin má 7 dní domáce väzenie, hovorila mu...no úplne mi ostal rozum stáť, čo to je za hovadina, aký hlúpy trest, nech by čokoľvek vyviedol, teraz mu dá domáce väzenie a ešte celých 7 dní, keď začalo krásne počasie...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 18 Máj 2013, 23:51

Mamamima píše:Gabika,

Artemis urcite nepotrebuje advokata, ale neda sa mi nezareagovat.
Je mi trochu divne, ze sa pustis do mamy, ktora len poukazuje na niektore skutocnosti, s ktorymi sa v podstate vsetky stotoznujeme, a sice, ze dieta sa nema bit a nemalo by mat pejorativny slovnik.
A na druhej strane vypichnes ako zabavny prispevok, v ktorom matka chlasce, lebo zjavne nezvlada svoje materske role. Je snad toto riesenie situacii, ktore Kusu hlada? Toto ma byt nasa odpoved pre nu? Vypi si? A ja, matka 3 deti mam snad zacat uz od rana? Ze aby som neskoncila na tabletkach? A v com je jedna zavislost od druhej lepsia?
Mna pravdupovediac tato cast prispevku odradila a poburila. Rovnako slovne spojenie bitka a male dieta. Ale to uz potom bolo dalej vysvetlene, ze sa tym mieni len tap na zadok.

Kusu,

v temach o vztahovej vychove a prestimulovanie jednostrannymi podnetmi sa diskusie dotykali podobnych stavov. Ako uz Ti i Janka odkazala. Snad tam najdes par rad, ako vylepsit komunikaciu s dietatom. Paralelne treba ale pracovat i na sebe a treningu trpezlivosti a sebaovladania. Lebo facka, alebo tapnutie na zadok, ako i Gabika pise, je prejav nazvladnutia situacie zo strany rodica. Cim Ta v ziadnom pripade nechcem odsudzovat, lebo si myslim, ze Ta to velmi trapi, si s tym nespokojna a chces to zmenit, ved preto si si i prisla po radu. To je prejav toho, ze si velmi dobra mama a ine velmi zla.

Drzim palce, pripadne sa ozvi, ako pokracujete.


Mamamima :-)

Podľa mňa je pointa inde a svojim komentárom zase len moralizuješ ako Artemis. :-D Anna napísala niečo z duše a od srdca jedným dychom ako prišlo - a ja som sa na ňu hneď naladila. Zato tvoja odpoveď premyslená, chladná ako psí čumák čo mi nič nehovorí len ma má provokovať položenými rečníckymi otázkami na ktoré nechceš odpovedať a pekne zmoralizovaná ako z bedekru o "Matka roka" mi neinponuje... tak načo ju (Annu a mňa) chytať za slová. Či sa ti snáď zdá, že táto debata sú preteky ktorá sa komentárom ukáže v najlepšom svetle o matku roka? Anna vie najlepšie čo je pre jej deti dobré... nepotrebuje podrypnutie čo je OK a čo nie je :D
O Artemis si myslím, že je radikálka.. a viem, že na komenty jej komentov je zvyknutá a dokonca si myslím, že sa na ne teší, myslím, že toho hovorcu (v tvojej osobe) ONA určite nepotrebuje :goodjob:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 18 Máj 2013, 23:57

ja si napr. nemyslím, že niekto vie čo je lepšie pre moje deti. Najlepšie to viem len ja! :-D a ako mi poradila Michaela Mrowetz netreba byť dokonalou matkou - lebo taká neexistujú. Stačí byť dosť dobrou matkou. Preto ak nie som spokojná sama so sebou, nikdy nebudem spokojná aj s výchovou svojich detí. Nie je podstatné či som svoje dieťa udrela alebo neudrela, že ma ruka štípala ale či som si to odpustila a požiadala o odpustenie svoje dieťa... za to čo som spravila proti svojej viere keď som zlyhala. :love:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 20 Máj 2013, 13:28

Gabika,

ja Ti Tvoju spokojnost neberiem, ani nikomu inemu.
Tak ako Ty povies, co sa Ti paci a co nie, mozem to povedat i ja.
Mne nesadla Tvoja forma vyjadrenia, Tebe zas moja.
Snad to nabuduce bude inak.

Zelam pekny den
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: ako nevybuchnút, ked vas dieta vytáča do nepríčetnosti

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Máj 2013, 09:20

tak mňa včera ruka štípala... a to malého samozrejme nebijem- no možno zo 3 x za celý čas dostal po zadku a hrozne ma to mrzelo.. tak veľmi som to chcela vziať späť a už to nešlo. mňa najviac do stresu dostáva to, že treba niečo rýchlo stihnúť a malý nespolupracuje- samozrejme. je nefér voči nemu, ked niekedy sa obliekame hodinu s naháňaním po izbe a kopou srandy,a niekedy to musíme stihnúť za dve minúty, začnem na neho vrešťať a potom dostane na riť,no teraz dostal na holý zadok.. no musím povedať, že to 100% fungovalo, oblečený bol naozaj za 2 minúty a aj bez revu, len mňa to neskutočne mrzelo a ospravedlňovala som sa mu a vysvetľovala.. ale to bolo podľa mňa houby platné, len čo som sa chcela sama pred sebou ospravedlniť a nejak to odčiniť.. ja tiež niekedy nezvládam situáciu bohužiaľ...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron