biznis na pôrodoch

debata o všetkom a pre všetkých

biznis na pôrodoch

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 24 Apr 2013, 22:06

našla som túto stránku a veľmi ma zaujala..

neviete náhodou ako je to u nás. Či je niekde v zákone podchytené, že blízka osoba pri pôrode musí platiť.. alebo je to čisto biznis pôrodnice... a keby som odmietla úplne zaplatiť a odvolala sa na zákon o nerušenom rodinnom živote atď.. máte niekto s tým skúsenosti

http://www.byznysnaporodech.tode.cz/
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: biznis na pôrodoch

Neprečítaný príspevokod artemis » 25 Apr 2013, 14:57

Je to pravda, sú to sviniari, toto aj mňa hrozne rozhorčuje a už dávno. Dokonca som svojho času poslala oficiálny dotaz jednej nemenovanej nemocnici, na základe čoho si účtujú za prítomnosť otca pri pôrode, a vymenovala som všetky argumenty, prečo je to nezmysel a čisté vyťahovanie peňazí od rodičov. Tých argumentov bolo na dve strany A4.

Odpoveď, ktorá mi vtedy došla bola jedna veta:

Odpovedáme na Váš dotaz: poplatok za prítomnosť otca si účtujeme na základe platného cenníka nemocnice.

( :mrgreen: )

Takže: oni nielen na drzovku ľudí zdierajú čo to dá, ale si robia aj z nich srandu.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: biznis na pôrodoch

Neprečítaný príspevokod didulka » 25 Apr 2013, 17:01

Viete co je vtipne? Ze pytaju poplatok za otecka pri porode este aj pri planovanych sekciach. Ak si chce otecko odfotit svoje dieta po porode, tak to jednoducho musi zaplatit, sediet za dverami kde mamicku rezu a cakat.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: biznis na pôrodoch

Neprečítaný príspevokod artemis » 25 Apr 2013, 17:59

Nikde inde vo svete nie sú takí chytráci ako na slovenských gynekologických kliníkách...proste oni robia z ľudí debilov, ale to je chyba i občanov, že si nechajú na hlavu "serkať" v inej krajine by občania protestovali...u nás len platia a platia, lebo niektorí to berú ešte ako i privilégium - status - že aha my si to môžeme dovoliť, vyhadzovať peniaze, zachvíľu budeme im tam platiť za dýchanie vzduchu, amortizáciu dverných kľučiek atď.

Najotrasnejšie je, že väčšina ľudí na Slovensku to mlčky akceptuje, pretože to skutočne vnímajú ako NADŠTANDARDnú službu - prítomnosť otca pri pôrode. Pričom to nadštandard vôbec nie je. Je to základné otcovské ľudské právo, byť pri manželke či partnerke, jemu-otcovi sa nijaká služba neposkytuje okrem zážitku z pôrodu no a akciu pôrodu vykonáva manželka, nie nemocnica. Je to ohavné, tá drzosť pôrodníc. A keby sme išli do detailov, otec si predsa rovnako platí zdravotné poistenie...opakujem, otázne je ale, aká je vlastne podstata tohto poplatku...a sme zase na začiatku...nemá žiadne opodstatnenie...je to iba vyťahovanie peňazí od ľudí. Materiálové náklady ako rúška či jednorazové igelitové návleky sú záležitosťou pár centov a nie eúr...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: biznis na pôrodoch

Neprečítaný príspevokod Kandy » 26 Apr 2013, 22:27

U nás sa za prítomnosť pri sekcii nič neplatilo. Respektíve kvôli neplánovanej sekcii manželovi peniaze vrátili a mohol sa odfotiť s malým
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron