Kofeín a dojčiaca mamička

debata o všetkom a pre všetkých

Kofeín a dojčiaca mamička

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Apr 2011, 14:01

Ahojte, mám pár otázok, mám rada kávu a ešte radšej kolu :-D ..... Kávu som nikdy nepila denne, ale ak by mi ponúkli na návšteve, dala by som si. Joooj a kola, jediná bublinková malinovka, co by som len pila a pila, ak by som mohla :) ale asi nemôžem však? Na kurze nám ponúkali kávu, ale to bola asi bezkofeínová.... Ale, čo tá kola?? Myslím, že jeden pohár môžem, ale asi viac nie, všask?? A kedy?? Tesne po dojčení? Aké to má následky na dieťa??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: Kofeín a dojčiaca mamička

Neprečítaný príspevokod akdarka » 21 Apr 2011, 14:17

ja pijem 1 presso s mliekom/den. ak mam chut na dalsiu v ten den dam si bezkofeinovu. jeden pan co ma praziaren (berieme od neho 100% arabicu alebo kenya AA kavu) mi hovoril, ze tieto "ciste kavy" maju menej kofeinu ako nejake zmesi viacerich kav - neviem presnejsie vysvetlit :-) ja obcas neodolam capovanej kofole, ale s mierou ako vsetko.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Kofeín a dojčiaca mamička

Neprečítaný príspevokod janka » 21 Apr 2011, 14:28

Norika, prave som popisala nasledky kofeinu v tehotenstve a pri dojceni u mna v teme o vareni :) Strucne, ja mam velmi rada kofolu, a dam si aj teraz, akurat sa vyhybam pit ju neskoro poobede a vecer, lebo pozorujem, ze Miska potom v noci horsie spi - ze zobudi sa uprostred noci a nedari sa jej zaspat, aj ked ocividne chce. Ked si dam ale kofolu doobeda alebo skoro poobede, ziadne problemy nepozorujem.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Kofeín a dojčiaca mamička

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Apr 2011, 21:56

Ja som nepila kávu celé tehotenstvo iba caro a to bol riadny skok, lebo predtým som pila takmer jednu za druhou, celú pracovnú dobu a potom pri každej príležitosti...okrem toho redbuly, mňam, kolu tiež. takže v tehotenstve šoky, ked som videla muža s redbulom, ked sme kdesi cestovali, som bola zúfalá :mrgreen: po narodení 3 mesiace tiež nič, teraz si už dávam ráno jednu kávu, v porovnaní s tým čo som pila niekedy tak je to skôr "biela" káva, ale caro už nemôžem ani vidieť. inak si objednávam bezkofeínovú, ked nemajú tak latte alebo už hocijakú... kolu pijem, tak normálne, ked mi ide na chuť. raz za čas.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Kofeín a dojčiaca mamička

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Apr 2011, 22:05

heh redbull, to ked som bola tehu, tak prisla jedna pani do nasej triedy s prenosnym chladiacim boxom plnom redbullov, a kazdemu dala jeden.....ja jej vravim,ze ja nemozem, ta nechcela verit, ze som tehu (taka mlada) , taze som mohla ia ovonat, doteraz sa toho bojim napit :-D ale moj MM tiez ked cestujeme, musi mat,ale moc to neschvalujem....inac, sestra ked bola tehu, pila kolu na litre :-/ ..... ja som sa v tehu bala, citala som, ze to detickam zvysuje cinnost srdiecka a potom bije jak splasene
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron