Paradentóza

debata o všetkom a pre všetkých

Paradentóza

Neprečítaný príspevokod hysterka » 16 Apr 2013, 18:04

ahojte,
dnes mi na dentálnej hygiene povedali, ze mám na zadných zuboch paradentózu, pri jednom zube dolnej 6 vačok až 9mm. Som z toho zničená. Hygienička mi nič viac nepovedala, vraj ak nechcem o zuby prísť, mám chodiť na hygienu každe 3 mesiace.
Viete mi niekto poradiť, čo sa tým dá robiť. Na internete som si toho prečítala veľa, od hygieny až po zmenu jedálnička - vraj za to môže aj úbytok stopvých prvkov a že sa na to dávajú atb...
O týžden som objednaná k zubárovi.
Inak bola som na preventívke, pred polrokom na dent. hygiene - a predtým mi nikto nič nepovedal...
Mám 34 rokov - to už fakt budem potrebovať umele zuby???
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Paradentóza

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Apr 2013, 20:27

umelé zuby potrebovať nebudeš, hygienička povedala dobre. liečba je v jej kompetencii a spočíva v pravidelnom hĺbkovom čistení vačkov, taktiež ťa pravdopodobne učila, ako sa o to starať doma. atb sa dávajú iba v niektorých výnimočných prípadoch, taktiež v niektorých prípadoch sa robia aj chirurgické zásahy ale to väčšinou nie je potrebné.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Paradentóza

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 16 Apr 2013, 21:11

Mala som rovnaky problem,na dentalnu som prisla v poslednej chvili - sa cudovala,ze taky stav dasien u cloveka v mojom veku je zriedkavy:( naucila ma cistit zuby,zoznamila som sa s medzizubnymi kefkami a jednozvazkovou:-) zuby sa snazim cistit kazdy den jednozvazkovou - zub po zube zvnutra aj zvonka,pastu nepouzivam. Na dentalnu chodim uz rok kazde tri mesiace a vzdy mi dava neaky zubny kamen dole,aj ked sa snazim cistit. Vybrali mi dolnu osmicku,aby sa mi neposkodila aj sedmicka,kedze sa mi medzi nimi zle cistilo a ten vacok tam bol tiez velmi hlboky. Prestali ma boliet zuby,nekrvacaju dasna,paradent zazehnana,ale upozornila ma,ze patrim k typom,ktore sa musia o zuby starat este dokladnejsie ako bezny clovek... Antibiotikam sa mi na zaciatku podarilo vyhnut,ale fakt som do toho dala vsetko a dokladne cistila. Niekedy je to otrava a strasne sa mi nechce,ale zvykla som si vecer,ked uspavam malu. Takze to nevzdavaj a cisti a cisti a cisti...za paraden som si mohla sama,k zubarovi som nechodila,zuby cistila povrchne:((
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron