prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

debata o všetkom a pre všetkých

prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod vejula » 10 Apr 2013, 08:01

Ahojte dievčata. Mam taqky problem. Dufam, že sa tu nedočkam odsudenia. IDe to vlastne mimo mna. Už dlhšiu dobu badam v sebe občas nezvladatelne napätie v určitých situaciach. IDe o to, že občas sa mi zda, že už z toho neustaleho nonstop 24 hodinového fyzického kontaktu začínam mavať nepríjemne stavy. PRe priblíženie obe detičky väčšinu času vyžaduju kontakt somnou a v noci je to rovnake spavam tak, že že kristinka z jednej strany dominko z druhej, obaja samozrejme na mne nalepený, synček ten sa mi stale hra s vlasmi škrabka ma hladká. Ano je to užasne a krasne, ale občas akoby sa moja psychika buri a ja citim, že moje telo ide vybuchnuť.
Je to najmä v situaciach, teda vylučne v situaciach, ked dojčim KRistínku a zozadu ma synček hladka a hra sa mi s vlasmi. Neviem prečo, ja citim obrovské vnutorné napätie a chce sa mi zdvihnuť a utiecť niekde daleko, kde budem aspon chvilu sama. Tak isto ked dojčim Dominika nerobi mi dobre ked mi pritom šmatrá po tvari alebo po vlasoch. PRoste ked dojčím potrebujem klud od škrabkania hladkania.... Inak mam pocit, že moje vnutro fakt bojuje proti tomu. Tak si vtedy hovorím, važne treba ignorovať tie neuveritelne silné vnutorné pocity? Ono sa to ani velmi dlho neda. Mne sa kolkokrat pri tom tisnu slzy do očí, čo mi to robi tak velmi zle.
Asi teraz vyzniem ako zla matka, ale tým, že to budem zastierať nič nevyriešim. A ja to velmi vyriešiť chcem, lebo viem, že deti maju pravo na neustaly fyzicky kontkat. LEnže čo robiť, ked ja sa pri tom citim tak ako sa citim?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod vejula » 10 Apr 2013, 08:03

a ešte preto taky nazov temy. Pytala som sa manžela, je to psycholog, že čo to ma znamenať. A on mi odpovedal, že som prestimulovana jednostrannymi podnetmi a vraj to nieje nič neobvykle. Dokonca je to normalne. Tak neviem.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod reanda » 10 Apr 2013, 14:04

tiez mavam take pocity, nastastie nie casto, ale ked budu dve deti, bude to asi tazsie.. niekedy sa snazim prekonat a vydrzat to, ale niekedy to uz nejde, vtedy, ked este mam na to nervy, skusam nejak formou hry a srandy zabranit, aby ma mala tolko natahovala, chytim jej ruku a hladkam nou ju, alebo si zakryvam prso, ze bububu-kuk :D, aby ma nemohla chytat ona, niekedy sa na to chyti :), ale ked nema nervy ani ona, tak ju obcas aj necham a odidem sa ukludnit a necham ju muzovi.. no nastastie je to len obcas.. ja som tiez 'prestimulovana', som s nou celeee dni sama doma a este aj vikendy, na ktore cakam ako na spasenie, niekedy dopadnu horsie ako vsedny den.. som potom zo vsetkeho uplne na nervy a nedokazem byt kludna a uvolnena.. pre mna by bolo riesenim viac 'zabavy' a relaxu a nebyt neustale sama s dietatom, ale niekedy (vacsinou :/) to nejde..
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 26 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 10 Apr 2013, 14:18

Vejula, je to , ak by aj nie normálne, tak isto bežné. Ja to tiež poznám...Tiež ma to mrzí, ale nedá sa tomu pomocť. Mne pomáha občas si od malých oddýchnuť - najlepšie šport, keď bol sneh a chodila som sa každý deň prebehnúť na lyžiach, problém vobec nebol. Najhoršie je, keď som dlho s malými sama, priateľ slúži a pod...Ja sa musím ale priznať, že to malej nedovolím - napr. keď zaspáva, nesmie ma chytať vobec, má len cicík, ručičky akože dávame spať pod perinku. Bola to jediná možnosť, inak som nemohla vydržať ani to dojčenie.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod vejula » 10 Apr 2013, 17:50

reanda kinsi dakujem vam za odpovede. Som velmi rada, že ste mi odpisali. Je dobre vedieť, že v tom niesom sama. LEbo mam kvôli tomu take vyčitky, že prečo som taka, ako je to možne, že ma dotyky detí znervoznuju.
Ešte raz dakujem.
No napriklad včera večer to bolo tak, že kristinka už spala, tak som si šla lahnuť potom ja s Dominkom s tym, že mu hovorim :Tichučko aby si nezobudil kristinku, nech ti môžem dať cicik. No jasne, že ticho nebol, Kristinku zobudil. Tak musel s cicikom počkať kym neuspim KRistínku. No to bolo zas vzlyku, taka som bola z toho na nervy, tak som dojčila kristinku, Dominik ležal za mojim chrbtom vzlykal, potichu opakoval mama cicik mama cicik a popritom mi šmatral poi vlasoch a ja som citila také hrozne napätie, tie dotyky ma doslova vnutorne zožierali. PAr krat som mu dala tie ručičky zomna preč, ale on stale a opäť šmatral. Myslela som, že asi explodujem, tak mi bolo hrozne, slzy v očiach.... Je mi to luto.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 10 Apr 2013, 18:19

Vejula, tak tento spací scenár doverne poznáme aj u nás... :(
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod vejula » 10 Apr 2013, 20:04

kinsi a ako to ty zvladaš, ako reaguješ? Ovladaš vsa vždy?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod mia » 10 Apr 2013, 21:22

vejula, ja som na tom uplne rovnako... mam teda iba jedno dieta, ale dcerka od narodenia vyzadovala neustaly fyzicky kontakt, a teraz ma take obdobie, ze sa ma stale dozaduje, a ja uz pomaly nevladzem... niekedy sa mi uz aj to dojcenie protivi, co som si este pred pol rokom ani nevedal predstavit... normalne sa to niekedy snazim zahovorit (ked si vypyta "mliecko") a dam jej radsej jablcko alebo tak, ale mam pocit, ze to citi a prave preto je teraz taka nastojcivejsia... mam pocit, ze som hrozna matka, ale neviem si akosi pomoct... :-( :-( najhorsie je, ze som potom aj podrazdena a lahko vybuchnem... riesenim by asi bolo naozaj oddychnut si na chvilu od malej, to ale u nas velmi nejde, max. na polhodinku - hodinku denne... snazim sa najst si aj nieco nove, co zaujme moju mysel - nielen dieta, dojcenie, varenie a pod... no a dufam, ze ked bude teraz uz snad lepsie pocasie a budeme viacej vonku, ze aj mala sa bude kontaktu so mnou dozadovat menej, lebo bude mat ovela viacej podnetov vonku, tak si trochu "vydychnem"...
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 22 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 19 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 10 Apr 2013, 22:00

Vobec nie Vejula. Niekedy, hlavne ak som už predtým bola napatá, to nevydržím a som na malú veľmi nepríjemná. Strašne ma to mrzí, ale proste to v tom momente neznesiem. Nahúkam na ňu, že má spať, lebo ak bude ďalej rušiť Matúška, tak pojde spať hore do obyvky ku psíkom... Ale jasne , že to nezabere, čím ja viac besniem, tým ona viac mrnčí a dožaduje sa cici...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod vejula » 10 Apr 2013, 22:21

mau kinsi och baby, vidim, že nas je dosť.
Ja mam zas fasa večer :-( Mala sa pebudila, tak som ju šla uspať, ked Dominko zistil, že niesom pri nom začal vrieskať, že on chce aby som mu zapla rozpravku. Tak prišiel manžel, a chcel mu ju zapnuť. To samozrejme nie, rozpravku mu musí zapnuť maminka a vresky plače, samozrejme mala hned oči ako baterky, hore, chuda, nemkohla som ju uspať, lebo maly robil riadny randal. Tak som vybehla napalená z izby, s nervami, stiahla ho za ruku, zapla rozprávku, a išla uspať Kristinku. Vyšla som zo spalne uplne zas vynervovana, a ako by toho bolo malo, tam manžel do mna začal hustiť, že si zA TO SAMA môžem, že je maly taky na mna namotaný. A ked som sa ho spytala ako konkretne si za to môžem. Tak samozrejme za to môžu moje ciciky a že ho mam odstaviť, a ked odmietam prijať jeho rady, nech sa potom nesťažujem a nech niesom nešťastná, lebo je to moja vina.
Sto čertov do mna vošlo, tak som zobrala kluče a šla som sa prejsť okolo panelaku sa vyvetrať, lebo som nechcela doma kričať, tak reku, to prechodím. Len som vchodove dvere otvorila už som počula ako Kristinka vrieska (to som bola preč asi 5 minut) Tak zas Kristinku uspať. U fakt vyčerpana hladna. LEn som muža vopred upozornila, nech na mna nehovorí, že mam nervy v kybli.
Tak teraz zas sedím a rozmyšlam nad sebou čo sa to somnou stalo, prečo neviem všetko riešiť s kludom a prepada ma zufalstvo. Chcem byť lepšia a neviem ako :-(

kinsi ja sa tiež malemu vyhražam, že ak nebude ticho pôjde spať do obyvačky, a presne rovnaka reakcia ako tvoje, čim viac sa vyhražam tým sa jeho zvukove prejavy začinaju stupnovať

mau ja tiež dufam, že teraz ako bude peknejšie počasie, tak budem aj kludnejšia a bude všetko krajšie
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Apr 2013, 22:35

Vejula, co takto skusit nieco zmenit v uspavani. Napr. uspat najprv Dominka a potom malu. Tiez som to tak niekedy robila, lebo mala sa nebola schopna odlepit a nemohla som si dovolit ju dlho uspavat. Tak som ju jednoducho strcila do vaku, starsie pouspavala a ju som nosila ( a dojcila) vo vaku tak dlho, kym nezaspala celkom - takze sla so mnou aj k pocitacu, aj do kuchyne. Mnohokrat zaspala dost neskoro - ale bola v pohode, lebo bola pri mne. Mozno by ti ju i manzel mohol povarovat.
Tie starsie ako velmi dobre vies, su omnoho narocnejsie na pozornost - este osprskovat, este knizku precitat, este 10 macikov uspat.... Tomu najmensiemu stacis ty a mliecko, nech to je kdekolvek.
Starsie som odstavila ked mali nieco vyse 2 rokov a vobec to nebolo na zaspavanie lepsie, prave naopak. Tak ci tak ma potrebovali pri sebe (takze odkaz manzelovi - nielen to prsko potrebuju, ale aj mamu) a velakrat som pri nich zaspala
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Apr 2013, 22:40

vejula píše:mau kinsi och baby, vidim, že nas je dosť.
Ja mam zas fasa večer :-( Mala sa pebudila, tak som ju šla uspať, ked Dominko zistil, že niesom pri nom začal vrieskať, že on chce aby som mu zapla rozpravku. Tak prišiel manžel, a chcel mu ju zapnuť. To samozrejme nie, rozpravku mu musí zapnuť maminka a vresky plače, samozrejme mala hned oči ako baterky, hore, chuda, nemkohla som ju uspať, lebo maly robil riadny randal. Tak som vybehla napalená z izby, s nervami, stiahla ho za ruku, zapla rozprávku, a išla uspať Kristinku. Vyšla som zo spalne uplne zas vynervovana, a ako by toho bolo malo, tam manžel do mna začal hustiť, že si zA TO SAMA môžem, že je maly taky na mna namotaný. A ked som sa ho spytala ako konkretne si za to môžem. Tak samozrejme za to môžu moje ciciky a že ho mam odstaviť, a ked odmietam prijať jeho rady, nech sa potom nesťažujem a nech niesom nešťastná, lebo je to moja vina.
Sto čertov do mna vošlo, tak som zobrala kluče a šla som sa prejsť okolo panelaku sa vyvetrať, lebo som nechcela doma kričať, tak reku, to prechodím. Len som vchodove dvere otvorila už som počula ako Kristinka vrieska (to som bola preč asi 5 minut) Tak zas Kristinku uspať. U fakt vyčerpana hladna. LEn som muža vopred upozornila, nech na mna nehovorí, že mam nervy v kybli.
Tak teraz zas sedím a rozmyšlam nad sebou čo sa to somnou stalo, prečo neviem všetko riešiť s kludom a prepada ma zufalstvo. Chcem byť lepšia a neviem ako :-(

kinsi ja sa tiež malemu vyhražam, že ak nebude ticho pôjde spať do obyvačky, a presne rovnaka reakcia ako tvoje, čim viac sa vyhražam tým sa jeho zvukove prejavy začinaju stupnovať

mau ja tiež dufam, že teraz ako bude peknejšie počasie, tak budem aj kludnejšia a bude všetko krajšie
vejul,drz sa.verim,ze to nemas lahke.reci typu,ze to je moja vychova,som si tiez napocuvala,ale to je len preto,ze oni nechapu vyznam dojcenia tak ako my.skus sa kvoli tomu nehadat,pocas hadky ten vyznam urcite nepochopia. Ako uspat dve deti ti neporadim...no ako uz bolo spominane,mamicka MUSI mat cas na seba,skus aspon toto,v takej miere,aby si si dostatocne oddychla. Ja mam vyhodu v tom,ze mam okolo rodicov a v obci tri sestry,ku kt. chodievam.dost casto maleho necham doma,alebo u nich a vyparim sa do kostola...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 10 Apr 2013, 22:48

Vejula,

V prvych 3, ba az 6 mesiacoch mojich mladsich deti som plakavala skoro kazdy den. Mala som pocity velkeho napatia a casto to bolo spojene s dojcenim jedneho dietata. Ked sa pritom zobudilo druhe, bolo mi jasne, co by ho ukludnilo, ale ja som mu to v tej chvili nevedela poskytnut. Boli to opakovane kazdodenne pocity frustracie z neschopnosti vyplnit dietatu potrebu. A ked to dieta este zacalo plakat, to mi skoro islo vyrazit dekel z hlavy. Sekundy su nekonecne dlhe.
Podla toho, co pises, si viem predstavit, ze skor citlivo reagujes na potreby svojich deti, nenechavas ich tzv. vyplakat, samozrejme kojis. Take mamicky vraj este citlivejsie reaguju na plac a potreby svojich deti. Myslim, ze plac, nespokojnost a mrnkanie dietata posobia na matku a obzvlast na citlivu matku, ktora sa cely cas snazi o uspokojenie potrieb dietata, velmi stresujuco. Ak sa to este zamota tym, ze vies, co by si mala urobit, aby si svoje dieta ukludnila, ale prave naozaj nie si schopna, lebo by si sa ocitla v tej istej situacii, moze to byt zdrojom velmi neprijemnych stavov.
Viackrat sa mi vonku stalo, ze som zacala ziapat na starsiu dcerku, ked este boli dvaja malicky a zacali v kociku plakat. Vedela som, ze domov je este 5 minut, vonku ich paralelne nenakojim, tzn. budu este 5 minut plakat. No spustil sa absolutny, neovladatelny stres, ziapala by som i snad na kamene na ceste a oblaky na oblohe. Zial, dcerka bola blizsie. A muselo sa to stat viackrat, kym som si uvedomila, ze zdroj mojej agresivity nie je nevinne dieta cupitajuce popri mne, ale adrenalin vyplaveny krikom hladnych babatiek. Pravdepodobne pudova reakcia, ktora zabezpecila, ze matka vsetko hodi na zem a ide nakrmit potomka, nasledkom coho ludstvo nevymrelo.

Tie neprijemne situacie, ktore si opisovala boli tiez pri kojeni jedneho z deti, zatial, co druhe cakalo. Mozno by to napatie mohlo byt premenenou frustraciou z toho, ze vies, co che, len mu to nevies dat.

Alebo to mavas aj za inych okolnosti?


U nas tych situacii casom ubudalo, v noci sa to este stava, ale nastastie je dievcatko v tomto ohlade tolerantnejsie a je ochotne akceptovat i skratenie kojenia, rep. chvilku pockat. Toho bracek schopny nie je v ziadnom smere, tak sa zial vzdy prisposobime jemu - hlavne cim menej placu. Lebo plac stresuje potom aj teba.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 10 Apr 2013, 23:09

Vejula,

mne sa viackrat tiez samozrejme stalo, ze som sa neovladla, aj teraz v nedelu, manzel cely den v sluzbe, cely den riesim len spokojnost a potreby 3 deti, napriek tomu sa vyskytla situacia, ze 3 naraz ziapali. Adrenalin v tej chvili by sa zo mna dal zmykat. Ale to podla mna neni z toho, ze sa na nich hnevas, to je koli tomu, ze pocujes ich plac, vsetkymi silami sa snazis vyplnit ich potreby, ale to aj tak zdanlivo nefunguje. Ze plac dietata vyvolava u matky stres, je tak naprogramovane, aby tvoje potomstvo prezilo. Ak sa budes na svoje vnutorne rozpolozenie pozerat ako na prirodzenu stresovu reakciu tvojho tela a mysle, za ucelom aktivacie tvojho organizmu, aby cim skor zabezpecil opatovny navrat pohody clenov rodiny, budes tie situacie aj lepsie zvladat.

Vzdy, ked som to nezvladla, napr. v tu nedelu, tak sa situacia len a len zhorsila. Neoplati sa to. Ja uz som v tej chvili mala pocit, ze prasknem, tam som zacala ziapat i ja. Nie na nich, viem uz, ze sa v podstate na nich nehnevam, ide len o moje vnutorne napatie . Ziapala som len AAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, len ta do plafonu, asi 5 sekund vkuse. No nastala hysteria.

Nas s manzelom takto deti uz mnohe naucili, aj sa ovladat v situaciach, v ktorych sme si kedysi mysleli, ze budeme snad kricat, alebo, ze krik by snad uz mohlo byt legitimne riesenie. Ale vzdy sa da ucit dalej, ovladat sa, predychavat, zanalyzovat rychlo stav a vyhodnotit, co ta vlastne rozculuje, co ta vytocilo....Neovladanie z mojej skusenosti nepomoze.

A vobec nepomoze niekomu v stresovej situacii nieco vycitat, to by Tvoj muz mal vediet. Ale zjavne aj on mal uz vyssiu hladinu stresovych hormonov.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Apr 2013, 11:53

Vejula, a nepomohlo by viac zapojit manzela? Take srandy typu kto ma pustit rozpravku - to uz fakt nemusi byt presne podla predstav dietata, ak navyse prave mas nieco ine na praci. U nas by to vyzeralo asi tak, ze syna by som strcila manzelovi do ruk, zavrela za sebou dvere a riesila uz len mladsiu, nech si muz spracuje vrieskajuce dieta ako vie. Takisto odporucam pravidelne zaradit muzovu starostlivost o obe deti naraz, s tym ze ty si zatial mimo domu (samozrejme v dosahu, ak by bolo treba nakojit), pripadne ich poslat von a ty si zatial doma pospis... Kym kojis mladsiu, ak je muz doma, nech sa o starsieho stara on, aj s uspavanim by mohol pomoct, nech mas tieto situacie co najmenej casto. Ak mas fakt 24h denne fyzicky kontakt s dvomi detmi, to musi byt skutocne velmi narocne, ale muz snad nie je tych 24h denne v praci, tak niekedy sa mozu deti zavesit aj nanho a tebe dat oddych. Mozno by ti pomohlo aj dodat si podnety ineho typu - nejaky konicek co nesuvisi s detmi, treba pri tom zapojit uplne ine casti mozgu nez pri starostlivosti o deti...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod reanda » 11 Apr 2013, 12:42

teda vejula, obdivujem ta, ze to zvladas, mne keby este muz ide nieco vycitat, tak uz si to asi hodim.. alebo hodim jeho z okna :D
a nevies ich dojcit obidvoch naraz? aby maly zatial neplakal?
ja by som tiez urcite muza viac zapojila, aj ked niekedy dieta muza nechce, potrebuje mamu, ale ked to nejde, tak to nejde a casom si zvykne.. lepsie, ako ma nariekat.. a ty sa stresovat

s tym placom a pistanim je to hrozne, pre mna je to tiez ako alarm, nedokazem zostat kludna, furt musim mliet a mliet malej cely cas, co pisti, lebo napr. uz chce jest a ja este len natieram chleba, alebo je to horuce a musi cakat, kym ochladne, tak vysvetlujem, vysvetlujem, podrazdenym hlasom, vycitam jej, ci to nevie pochopit :D , ze nemoze to jest horuce .. chudatko.. ale neviem byt ticho a v klude, ked pisti
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 26 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod TIA » 11 Apr 2013, 14:13

Vejula, uz je podla mna najvyssi cas, aby si sa prestala snazit o dokonalost :). NEMOZES sa rozkrajat a vsetko stihat. Matky s jednym dietatom nestihaju vsetko, nieto este s dvoma!! Prijmi tento fakt a prestan sa zozierat, ze mas nieco robit lepsie a ze nie si dost dobra. Vynikajuco to napisala Mamamima (fakt sa mi neskutocne pacia tie Tvoje prispevky, Mamamima :)) o tom, ze ked dieta place, treba si uvedomit co nas na tom rozculuje a stresuje. Napriklad, ked Dominik place kvoli tomu, ze chce aby si mu Ty pustila rozpravku, lebo zrovna nemozes hned v tu ranu, tak hold, ma na to pravo. Uvedom si, ze sa nanho nemusis za to hnevat. Nedokaze tu frustraciu este zvladnut inak ako placom, ale to neznamena, ze nieco robis zle. Dala si mu na vyber, bud mu rozpravku zapne tatino, alebo bude musiet pockat. Ak chce pockat (hoci aj s placom), tak to akceptuj ako jeho rozhodnutie a nehnevaj sa za to nanho. Nesposobila si jeho plac.

U nas je to prevazne tak, ze si mala vyzaduje vo vsetkom mna, a nechce pomoct od tatina a ja to akceptujem, prijala som to, ze teraz je to proste tak. Pride den, ked nebude chciet a aby mi to potom nebolo luto, tak si to teraz "vychutnavam" kolko to ide. Ak potrebuje s niecim pomoct, tak sa snazim, ak mozem prerusit to, co robim a odbehnem jej pomoct. Ak sa neda hned, tak jej to kludne poviem, ze pridem, ked toto a tamto dokoncim a drzim sa toho.

Podla mna sa na Teba Dominik v najblizsom case este viac "nalepi" prave kvoli tomu, ze ma mladsiu sestru a bude sa chciet uistit, ze ho mas este stale rada. Takze nejake velmi velke uspechy s tym, ze by Ta manzel odbremenil asi nezaberu. Manzel mu moze ponukat nejake spolocne aktivity, ale rozhodne by ho nemal nutit a ono to pride samo, ze bude Dominik chciet.

Drzim Ti velmi palce, zmena nastane ak sa na vec zacne pozerat trochu z ineho uhla :) :love:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod vejula » 11 Apr 2013, 18:49

dievčata, všetky ste ma moc povzbudili, velmi si važim každu jednu radu a každu podporu, ktoru ste mi dali
Janka zo začiatku som uspavala najprv Dominka, ale poviem ti pravdu, bolo to ešte horšie ako teraz. PRetože kym som Dominka uspavala, Kristinka strašne vždy vyvadzala, kričala srdcervuco plakala. Takže si vieš predstaviť, čo som preživala, tu pol hodku až hodku kym som maleho uspala. Navyše to jej kričanie prispievalo k tomu, že Dominko nemohol zaspať, lebo to počuť do spalne. A čím dlhšie sa to predlžovalo, čím dlhšie som počuvala jej plač, tym horšie a neznesitelnejšie pocity som pri Dojčení a uspavaní mala. Kolkokrat som na Dominka zhukla, nech už spi, pričom si uvedomujem, že on to moc nemôže ovlyvniť, kedže si chudačik kolkokrat až uši zaqpchaval čo nemohol zaspať pri Kristinkinom kriku.

mamamima, tvoje prispevky su proste užasné, a važne mi otvorili novy obzor ako vnimam tie moje pocity, nmikdy som si neuvedomila to s tym mechanizmom ako si mi opiosala. Presne si opisala ten adrenalin by sa dal zo mna tiež žmykať.... Potlačať sa to da len do určiteho stupna, potom proste nastava vybuch. A ano, je to zufalstvo, ked počujem ako jedno z deti kňplače či mrnka a ja som taka bezmocna voči tomu, uplne mi to stupa do hlavy a zrejme aj z toho tie pocity. Ešte raz vdaka za iny uhol pohladu na cely tento problém, ktorý viac či menej pernamentne riešim.

quaxi s tym manželom je to ťažké. Vieš, Dominik, asi tym, že je väčšinu času dna pri mne , logicky lebo manžel je v praci dosť dlho, tak si tak navykol, že všetko robím ja, že manžela často uplne odmieta. Je schopny počurať sa kym ho neposadim na zachod ja, je schopny nejesť cely den, kým ho nenakrmim ja, ked ma svoj rapel, manžel by mohol robiť aj salta vo vzduchu, on chce len maminku a hotovo. Vyrevať ho nedokažem nechať dlho, po piatich minutach som psychicky fakt mimo z toho plaču. Druha vec je ta, že napriklad včera, keby mu nezapnem tu rozpravku ja, tak vrieska a Kristinka mi pri tom vresku jednoducho nezaspí. Takže som mu musela urobiť povôli ak som maldšiu dcerku uspať chcela. Inak by sa rozobrala tak, že by sme s nou tancovali ešte tri hodky.
No a čo sa tyka Kristínka, ta začina byť na mna tak neskutočne naviazana, že pri manželovi po chviloke začne velmi plakať. Za čo zas môžem ja, lebo to je ta šatka, tak som si ju naučila, tak musim trpieť, lebo kvôli tomu, že ju nonstop nosim nechce byť pri nikom inom. Ale čo mam robiť, ved bez šatky by som bola stratená a Dominkovi by som sa nemohla venovať poriadne.

reanda, norika, vdaka za povzbudenie. No s manželom to je v tomto smere ťažšie. KEd mu vysvetlujem, že to nieje dojčením, tak mi na to odpovie, ved vyskušaj a uvidiš, že to bude lepšie, aj mu hovorim o trôznych pribehoch, ktore si občas aj vymyslim, kedy dieťatko po odstavení bolo ešte viac naviazane na maminu.Ale to nie.
Takže pri Dominkovi je na vine dojčenie a pri Kristinke zas šatka, že ju furt nosim a potom chce byť len pri mne. :-(

Tia maš pravdu, lebo ta moja snaha tuším len prehlbuje moje frustracie, kedže niesom taka aka by som chcela byť a to vedie ešte k väčšiemu napätiu. A uplne si uvedomujem, že by som sa nemala na Dominkas hnevať, že je ešte malý a nechape ttieto veci tak ako my dospelí. Uplne si pamätám ako som ako dieťa nerozumela dospelým...
Len to nepätie sa stupnuje a stupnuje, ked maly plače, mala tiež lebo pri tom kriku nemôže zaspať. ŽE som potom ako sopka...
JA skusim teraz popracovať na tej zmene môjho myslenia, môjho vnímania tychto situacii. Snad sa mi to bude dariť aj ked bude tlak stupať do hlavy a dokažem si vtedy uvedomiť to, čo si uvedomujem teraz ked som v pohode...

Dievčata ešte raz obrovská vdaka
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Apr 2013, 22:15

vejula píše:quaxi s tym manželom je to ťažké. Vieš, Dominik, asi tym, že je väčšinu času dna pri mne , logicky lebo manžel je v praci dosť dlho, tak si tak navykol, že všetko robím ja, že manžela často uplne odmieta. Je schopny počurať sa kym ho neposadim na zachod ja, je schopny nejesť cely den, kým ho nenakrmim ja, ked ma svoj rapel, manžel by mohol robiť aj salta vo vzduchu, on chce len maminku a hotovo. Vyrevať ho nedokažem nechať dlho, po piatich minutach som psychicky fakt mimo z toho plaču. Druha vec je ta, že napriklad včera, keby mu nezapnem tu rozpravku ja, tak vrieska a Kristinka mi pri tom vresku jednoducho nezaspí. Takže som mu musela urobiť povôli ak som maldšiu dcerku uspať chcela. Inak by sa rozobrala tak, že by sme s nou tancovali ešte tri hodky.

Vejula.. ja chodím do práce, odkedy mal malý 4,5 mesiaca. teraz chodievam z domu preč min. na 8 hodín. Logicky by z toho malo vyplývať, že malý bude naviazaný dostatočne na manžela. Čuduj sa svete, vyzerá to ale rovnako, ako u vás...
máme iba jedno dieťa, ale teda musím povedať, že pokiaľ som doma ja, musím všetko robiť iba iba ja. Tj. ja ho obliekam, dávam cikať, nakŕmim, pomôžem s hračkou.. proste každú blbosť, presne, ako píšeš- odmieta manžela už z princípu. pokiaľ nie som doma, samozrejme je to iné. neviem si predstaviť ho nútiť do toho, že musí ho obliekať ocko, minule ho takto manžel nútil a malý dostal neskutočný hysák, on chcel vlastne len to, aby ja som mu obliekla bundu, nie tato.. keby som mala menšie dieťa a staršieho "odsunula" tatinovi napriek jeho protestom, bolo by to snáď ešte horšie. Malý radšej s plačom počká na mňa, ale to je iný plač, ako keď ho nútim robiť niečo s tatinom.. tiež to nechávam na jeho rozhodnutie- bud mu pomôže tato, alebo bude musieť čakať.. dve ručiace deti, to musí byť neskutočný záber na psychiku.. ja už len pri malom radšej idem a urobím, ako by som ho mala nechať vynerváčiť do krajnosti :( niekedy normálne začínam chápať pojem "malý tyran" . kým som nemala deti, nevedela som pochopiť, že jedno dieťa dokáže takto točiť s dospelým, ale bohužiaľ sa mi to javí ako najschodnejšia cesta pre rýchly mier. neviem vôbec, či robím dobre, a tiež mi to už bolo vytýkané, že malý mi čoskoro vylezie na hlavu. niekedy sú extrémy, napr. idem čúrať a malý začne revať, že najprv Tomáško, tak teda vstanem, a hoci mi ide prasknúť mechúr, najprv dám cikať Tomáška (pričom samozrejme som sa ho predtým pýtala, ale nechcel v žiadnom prípade..) alebo sa mi vypýta na ruky a ja ho nosím a nosím a on len rukou ukazuje, čo chce, kam mám ísť, čo a ako mám robiť... keď má zlý deň, je schopný takto fungovať aj celý čas, doslova teror, a keď urobím niečo inak, ako by chcel, tak neskutočne reve. samozrejme stratím trpezlivosť, položím ho na zem, nahúkam, že musím iné veci porobiť, že ked chce byť so mnou, nech sa prispôsobí, čomu on samozrejme nerozumie, tak len reve a reve... našťastie, tieto dni sú u nás len niekedy. neviem si predstaviť toto zažívať denne, asi by som mala ukážkové vyplakané dieťa :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 13 Apr 2013, 19:55

vejula
U nas to bolo kedysi take iste. Vecerne uspavanie bol proste horor. Muz je pracovne tiez velmi vytazeny, ale povedala som mu, ze aspon na tu hodinku, ked uspavam deti, ho potrebujem. On uspaval dceru a ja syna. Dcera ho tiez zo zaciatku nemusela, ale zvykla si. Cita je rozpravky, vymyslal rozpravky, smiesne pri tom menil hlasy, teraz sa na to tesi. Ale hlavne, teraz uz dokaze zaspat aj sama. Uz sa tesim, ked sa to konecne nauci aj syn.
Len som ti chcela povedat, ze sa sustred na to, co bude. Ze toto obdobie nebude trvat dlho. Ja viem, ze 5 minut s vrieskajucimi detmi je ako vecnost v pekle, ale ono to prejde.
Drzim palce, nech je to coskoro :)
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 13 Apr 2013, 22:44

Vejula, TIA,

dakujem za pozitivny feedback, mozem Vas uistit, ze sympatie su na oboch stranach.

Tie stresujuce momenty vyvolane chvilkovou neschopnostou uspokoijt vlastne dietatko, aj ked vieme, co mu chyba, su velkou vyzvou tandemoveho dojcenia. Lebo 99 % cinnosti mozes prerusit, ukoncit, opustit, ked zaplace Tvoje dieta: dotelefonujes s babkou, rozlucis sa so susedou, vypnes plyn pod polievkou....A utekas za dietatom. A prave to nemozes urobit, ked dojcis druhe svoje dietatko, lebo by si si privodila dalsieho ziapajuceho tvora. Ale detsky plac uz spusta u Teba stresovu reakciu, Tvoja nespokojnost stupa, lebo vies, ze ho mozes uspokojit len a len ty, ani tatinko, ani babka. Myslim, ze sa neda naucit zamedzit tomu stupajucemu napatiu, ked pocujes plakat druheho potomka a na prsniku ti jeden este stale nezatvara oci. Ta reakcia je odpoved Tvojho tela, je pudova. Aj sa tazko ovlada, ked uz nastupila. Preto je najjednoduchsie tymto krizovym chvilam sa vyhnut.
Ja som nastolila vo veku asi 3 mesiacov malych deti velmi tvrdy rezim, v zmysle pravidelnosti spanku a bdenia. Velmi mi to pomohlo v planovani aj mojej prace v domacnosti, unava deti bola velmi dobre nacasovana, casy ukladaniana na spanok zo dna na den skoro identicke. Potom aj starsia dcerka presne vedela, co kedy vecer nasleduje, kedy ma ona priestor mat rodica len pre seba. A babatka v tom veku potom pomerne rychlo na prsniku zaspali, do cca 15 min. Nehovorim, ze to je jedina metoda a idealny sposob. Ja vsak potrebujem system a toto u nas fungovalo. Urcite to nemaju za potreby mamicky s jednych dietatkom, ktoremu sa mozu este rodicia vo vsetko prisposobit. Ale cim viac clenov rodiny, tym stupa z mojho pohladu potreba dakeho systemu, aby sa kazdemu vcas dostalo, co mu nalezi. Tymto sposobom sa mi podstatne podarilo obmedzit tie neprijemne chvile, ked som sa nevedela rozkrajat.
Dalsim krokom v nasom pripade bolo synchronizovane dojcenie, co vsak je s rastucimi detmi u nas stale narocnejsie, tak neviem, do akej miery by to mohlo fungovat u Teba. Navyse moji sa vacsinou dozaduju samostatneho dojcenia, lebo im uz nejde az tak casto o to MM, ale o objatie, ktore sa im pri synchro v plnej miere nedostava.

Uz len jednu poznamku, k tomu veceru, ked si bola vonku predychavat. Opisala si to verne, prezivala som to s tebou po x-ty krat. Mozno aj tu by si dokazala uvolnit svoje vnutorne napatie, ked by si si tu situaciu rozanalyzovala. Lebo v podstate nik v ten vecer nerobil nic zle, reakcie Tvojich deti na Teba boli predpokladatelne a z mojho pohladu legitimne, nikto Ta svojim konanim nechcel rozculit. Jedno male babatko ma narok x krat sa vecer zobudit a mat problemy so zaspavanim. Zelam Ti urcite, aby sa spat cim skor naucilo, ale je mozne, ze to este potrva a ty budes este casto behat hore- dole. A starsi syncek, ktory je zvyknuty, ze rozpravku pustat Ty, je presvedceny, ze to robis lepsie ako tatino, chce to mat tak, ako vzdy, a ked je unaveny ho nik o nicom inom ani nepresvedci a jeho pohotovost k placu bude vysoka. A nebodaj, ked ho este otecko zacne presviedcat rozumnymi argumentami alebo raznym hlasom o tom, ze objektivne vie zapnut rozpravku, je pochopitelne, ze dieta sa dekompenzuje. Problem je len v tom, ze tieto situacie nastali paralelne a ze jedina osoba, ktora ich dokaze uspokojivo riesit, si ty. Preto je tlak na Tebe a preto v tebe stupa napatie. Cim lepsie to napatie v tejto chvili dokazes ovladat, tym rychlejsie zacnes nachadzat efektivne riesenia v tychto zatazovych momentoch. Bez toho, aby sa razne pritom buchlo dvermi, odvrklo manzelovi, hodilo ovladacom od telky, a podobne. (Nechcem teraz povedat, ze si to urobila v ony alebo iny vecer.) Lebo vsetky tieto vonkajsie prejavy napatia vnimaju ti mali clenovia rodiny velmi pozorne a ukludnovanie sa tym podstatne predlzi.
Myslim, ze toto sebaovladanie sa naucit da, aspon my s muzom sme v poslednych 2 rokoch v tomto ohlade urobili velky pokrok. A velmi to pomoze. A preto je dobre sa nad tym zamysliet, lebo tieto situacie sa budu opakovat. Mozes sa sice snazit ich eliminovat systematickym pristupom, ukladanim, ale vela z nich presahuje rozsah dojcenia a nastava jednoducho len z titulu, ze mas viac deti a ty si len jedna.

Zavzatie otecka do riesenia tychto situacii z mojho pohladu nie je systemovym riesenim, lebo otecko vacsinu casu, ked si s detmi doma, pritomny nie je. Ak to ale napriek tomu dokaze a je ochotny, urcite je to plusom a treba ho v tom podporovat. Nas bol najma v minulom roku, ked boli deti este malilinke aspon 4 vecery do tyzdna v robote, takze som sa na jeho pritomnost spolahnut nemohla. Ale vzdy, ked doma bol, sa vdacne vecerneho ukladania zucastnil, to bol samozrejma prijemny luxus. Ale to neriesi tych tisice malych situacii kazdy den, ked si nakoniec sama a vsetky tri deti sa z ich pohladu legitimne dozaduju Teba, Teba a nikoho ineho. Maju na to pravo, nemozno sa na to hnevat. Nik ma svojim konanim neche rozculit, nerobia nic zle. Len je toho v niektorej chvili na jednu osobu vela. Zachovat pokoj napriek tisicom ostrych pichliacov v hrudi odpracovavat po jednom potreby Tvojich potomkov. Nic Ti nepomoze lepsie.

Urcite to zvladnes, tak ako to zvladli nase mamy a ich mamy. Mame este roky na to, aby sme s v tom zlepsovali.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Apr 2013, 00:30

Mamamima, tak toto bola jedna super analyza. I ked tandem nemam, uplne som sa donho na tu chvilu citania vzila.

Neviem ako vy, ale ako dievcata v skole, sme si idealne predstavovali mat dve deti a to dvojicky, samozrejme chlapca a dievca. Ked prisli deti, tato idealna predstava ma rychlo presla a dnes hovorim, ze ak by to mal kto zivit, tak kludne budem mat i dvadsat deti, ale v rozumnych intervaloch tie 3-4 roky. Pekne si to babo vychutnat, odkojit, odnosit, zregenerovat telo. A ked pride dalsie babo, to starsie ho uz moze zabavat. Ale staroslivost o dvojicky alebo deti kratko po sebe v tie prve roky zivota - to naozaj obdivujem kazdu maminu, ktora to absolvuje bez psychickej ujmy :D . Mate moj obdiv.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Apr 2013, 11:46

Teraz som si to tu v kľude všetko prečítala, Mamamima, keby sme boli na FB ,tak ti dám tisíc lajkov, krásne napísané.

Vejula, myslím, že ti baby krásne odpísali, držím ti moc palčeky, pre mňa si vždy a budeš hrdinka. Ako aj všetky maminy, ktoré majú menší vekový rozdiel.

U nás je inak teraz presne prvý opak, ja mám výhodu, že manžel robí normálne od 7:00 - 15:00 v pracovné dni a večery býva doma, takže dcéru má večer plne na starosti on, no a malá teraz chce len tatina. No a navyše ona chodí aj do škôlky, takže fakt je to luxus. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Apr 2013, 19:57

carodejnica píše: malá teraz chce len tatina

:D :D tak k tomuto sme ešte nedospeli.. inak páčia sa mi tie argumenty, čo počúvam, že čo by som chcela, ked malý je celé dni s tatinom, že na mne potom visí a zase mamy, čo sú doma, počúvajú vkuse iba, že deti sú s nimi stále tak preto sú naviazané iba na matku :lol: mama je proste mama a je nenahraditeľná, či tak, alebo onak.
ja som normálne teraz rada, že sa nám s druhým nedarilo, a tak nejak sme sa dohodli, že sa na to dáme o rok a ak bude všetko ok vyjde nám 4 ročný rozdiel ... tandem nie je nič pre mňa, to by som asi nezvládla, malý pojde čoskoro do škôlky, raz do týždňa spáva u babky, čím je starší, tým je s ním všetko lepšie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Apr 2013, 22:08

kočky tak nemame moc dobre dni. Včera Dominko cely den pregrckal, a dnes už sice nie ale nič nepapaka, Ešteže mame to dojčenie :-)
No a k teme
shira ako si pisala o malom, myslim, že naši drobci su dosť podobní. Aj môj malý strašne rád riadi, čo a ako. Ale on riadi aj naše konanie, v uplnych maličkostiach a ja teda občas ustupim, lebo nemam chuť počuvať vresky. Možno je to chyba, neviem...
A tiež mam pocit, že už ani nevie čo chce, niečo ukazuje a chce povedať, ale nevie sa vymotať, a tak sa ho pýtam či takto, on nie, tak takto on niee. Proste už je všetko nie a myslim si, že len jednoducho potrebuje nejako protestovať. Asi je to fakt také obdobie vzdoru, velmi je to ťažké ale ako pisala
hysterka prejde to. Asi sa važne na to treba pozerať takto, že je to dočasné aj ked nervy občas nevydržia.
Ja som taký typ, že ja važne vykypím, ale hned na to si uvedomím, že je to zbytočné a hned je dobre, aj mi je to luto, ale asi by som ani tu lutosť nemala tak preživať, lebo potom je možno aj Dominko z toho taký zmätený. !Že na neho zakričim a po chvílke, mu dam pusu a poviem, že už budeme kamarati, že maminka sa len nahnevala, preto zakričala, ale že je stale môj chlapček a podobne veci. či to chape, taký rýchly obrat v mojom konaní, kto vie... Niekedy sa ťažko vžiť do toho maleho človiečika.
mamamima vdaka za prispevok, velmi dobre to vieš vystihnuť a ešte taky spôsobom, že som sa aj zasmiala. A maš uplnu pravdu v tom, že to dieťa to proste vníma inak, aj tie objektívne skutočnosti nad ktorými sa mi dosplí pozastavujeme( ako napríklad, kto pustí rozprávku), že ako môže taku hluposť nepodstatnu to dieťa riešiť. A určite aj to dieťa preživa vela tlakov. Ja si napríklad pamätám, že som ako dieťa nechapala, prečo tým dospelým všetko vadí. Ale ako sa hovorí, zabudol vol že telaťom bol :-D... A presne tiež si hovorím, že tlaku sa asi nevynem, tak najlepšie ewliminovať tie situacie, preto sa snažim prísť na to ako... hlavne s tym uspavaním. Už som skusila skôr uspavať Dominka, to nebolo dobre, lebo Kristinka sa fakt, že pol až trištvrte hodinu kvalitne vyrevala, a manžel mal nervy na cucky. Uspavať spolu som skušala tiež, no viete si predstaviť, že trojrčné dieťa nevie byť ticho ani minutu, nie pol hodinu, kym uspim malé. No a ked skôr uspavam kristinku tak sa zas Dominik vyuplače, parkrat tym kristi zobudí. Tak ja neviem... A spoločné dojčenie oboch mi vôbec nerobí dobre, neviem čim to je, necitim sa pri tom vôbec nejako v pohode, hlavne psychicky. Neviem to vysvetliť
Čo sa tyka systemu tak posledné týždne si myslim, že aj čas uspavania oboch celkom dodržiavam, ale teda nepomaha to moc. Ako čo sa tyka spanku kristinky cez den, tak to je v pohodičke, lebo aj v šatke pospi a tak Aj ked ju idem položiť do spalne, tak maly nerobí také scény ako večer. Ale ono viem, že deti su večer vždy už take najcitlivejšie. Ved ja som tiež večer už taka. Ale skusim na niečo ešte prisť. A to zvladanie napätia, tak ti poviem, asi každy večer si hovorím, zajtra to bude lepšie, musí byť, a ked nastane ta situacia, akoby uplný blok a ja v tom momente zabudam na všetky predsavvzatia... Ale tak zatial som odhodlana každý dnom urobiť krok vpred.
carodejnica dakujem, jooj vieš tak povzbudiť :-)... už musime dať niekedy stretko v žiline čo ty na to?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Ďalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron