prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

debata o všetkom a pre všetkých

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod janka » 01 Júl 2013, 22:05

kinsi píše:Myslím, že sme sa nepochopili. Ani ja absolútne nepochybujem o tom, že súrodenec je pre dieťa to najlepšie, čo sa mu može prihodiť. Akurát si myslím, že je pre dieťa o mnoho lepšie , keď sa mu "prihodí" s vačším odstupom, aby nemuselo kolidovať s napĺňaním jeho potrieb v útlom veku.


Ale ja som aj presne toto mala na mysli, ked som pisala, ze Miske sa nic lepsie ako surodenec prihodit nemohlo. Samozrejme ide aj o to, ze sa bude mat s kym hrat, ale o dost dolezitejsie mi prislo, ze lepsie pochopi, ze nie je sama na svete a ze jej potreby niekedy musia pockat, lebo su tu este potreby inych ludi. Lebo v tom veku, ked sa Adelka narodila, uz Miska urcite bola schopna obcas pockat a myslim si, ze az taku psychicku traumu zas z toho nebude mat, ked v tom veku uz nebola nonstop na prvom mieste. Verim, ze u kazdeho dietata je to ine, no a u Michalky si myslim, ze vtedy bola jej sebastrednost uz trochu privelka, urcite vacsia nez sa mi pacilo. Jasne, ze som sa to snazila korigovat, ale neviem, ci som ju prilis rozmaznavala dovtedy, alebo som celkovo prilis makka alebo je ona od prirody taka tvrdsia povaha, skratka velmi mi to neslo. Prichodom surodenca bola Miska nutena tieto veci pochopit.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Júl 2013, 23:04

vejula, kinsi, odkedy som citala vase posledne prispevky, mam problemy s dojcenim....cisto psychickeho charakteru....trapi ma to, lebo to takto nezvladam, najradsej by som kvoli tomu uz nedojcila, ale na druhej strane chcem dojcit ...no ale ako, ked niekedy je pre mna tazke vydrzat len 1 minutu , kym je maly prisaty....potom priam vybuchujem, odtahujem ho, a cakam,kedy zaspi bez...on je cely zmeteny, aj sa snazi zaspat bez, ale potom sa pretoci ku mne a snazi sa dojcit nanovo....vadi mi to hlavne, ked dojcim na boku a ked sa nepozeram na maleho....ked lezim a maly lezi na hrudniku na mne tak to znesiem lahsie....ale jednoducho mi to vadi....kedysi som mohla pri dojceni zaspat....bolo to pre mna priam upokojujuce lebo som tak mala pod dohladom maleho, teraz len cakam kedy prestane...ci skor, kedy ho mozem odsat... :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Júl 2013, 00:08

norika :-) my sme pred časom kúpili malému vlastnú postieľku, dali sme ju k nám do spálne. urobila som mu taký pekný kútik, ponalepovala zvieratká, zavesila aj také svietiace zvieratká na silonoch, čo vyzerajú v tme, akoby sa sami vznášali. pokukal, povedal si že stačí a podme s maminkou do velkej postele. takto to fungovalo nejaký čas. až jedného večera sa vypýtal spať k zvieratkám. v postielke teraz spáva niekedy do rána, niekedy nad ránom príde ku mne. je super vyspatý a aj ja spím s manželom v posteli, konečne mám dostatok miesta. čo je však vtipné, je spôsob, ako sa musím nasáčkovať k nemu- samozrejme večer zaspáva pri dojčení, ja odchádzam z jeho postielky až ked spí. najlepšie, ked tam s ním zaspím a potom som katastrofálne dolámaná :D ale celkovo sa všetko zlepšilo. ako reaguje tvoj malý na výzvu, aby sa odpojil? ja som to začala tak opatrne skúšať, malý bol v pohode, tak teraz si to už tak sama regulujem, ked mi je to nepríjemné, proste sa odtiahnem a malý už zaspí sám . pomohlo mi to hlavne psychicky. ani by som nepovedala, že v konečnom dôsledku dojčím kratšie, ale pomohol mi hlavne ten pocit, že ja dokážem ovplyvniť situáciu a prestať, kedy chcem ja. najčastejšie pori dojčení večer ešte rozmýšľam nad vecami, čo ešte mám urobiť, riešim si pracovné veci a tak.. niekedy sa tak strašne zamyslím, že ani neviem, kedy mi malý zaspal.. dojčím ešte ráno, ale tiež iba ked sa malý zobudí skoro a chcem ho udržať v posteli. naopak, ked treba rýchlo vstávať, nedojčím už vôbec. sľúbim mu dojčenie zase navečer- čo si pamätá a treba to dodržať :D snažíme sa otehotnieť a ja myslím, že ak by sa to podarilo, malý sa hádam už aj odstaví, ked by som sa tak rozhodla.. už vidím na ňom, že sa nedomáha a neprotestuje, ale proste ked dám, tak si dá :D :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod Norika » 17 Júl 2013, 22:06

Tak maly zaspal sam. Chcel sa dojcit ale ja som nevydrzala. Tak sa mrvil skoro hodinu v posteli a zaspal. Ja som nestastna
. Chcela som ho kojit do 4 rokov a nie takto nasilu ho odnaucat. Keby aspon zaspalpri mne alebo drziac za ruku ale on nir. Bud pri prsniku alebo .uplne sa otoceny
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Júl 2013, 01:06

norika ale ved dojčíš riadne dlho. určite vysoko nad slovenský priemer. náš sa dojčí večer stále, ale ked už vidím, že je pokojný, odtiahnem sa. aj on sa vtedy celkom otočí odomňa preč. ale ved to je výhoda, aspon môžem v pohode odísť z postele :lol: mne to nepripadá ako odstavovanie nasilu. u nás je to nejaký prirodzený vývoj, že sme k tomu tak nejak spoločne dospeli. verím tomu, že keby som ponúkala x krát za deň, že by sa dojčil zrejme ešte dlho, ale to už mne nevyhovuje, takto navečer to možno ešte potiahneme nejaké mesiace...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 18 Júl 2013, 18:04

Norika,velmi ma mrzi,ze som mojim prispevkom zrejme prispela k tvojej nepohode. Podla mna je uplne Ok ,ze mu vecer das cici len na chvilu a ked uznaz za vhodne,tak to ukoncis. Ja som to tiez parkrat tak musela urobit a odvtedy,ak mala vymysla,tak jej len poviem,ze uz budeme cici len chvilocku a potom vacsinou aj sama rychlo zaspi,alebo sa pusti. Aj mamina ma nejake prava a potreby :-) a tieto mi po povedzme 2 rokoch pridu celkom adekvatne,nemusis mat nijake vycitky. Daj si limit,ze povedzme 5min a dost,myslim,ze aj on pochopi, ze cici tu nie je na hodinove natahovanie,ked sa mu nechce spat.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 18 Júl 2013, 18:12

Vejulka,ako je to teraz u vas? Mate sa lepsie?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Júl 2013, 22:28

No dnes zaspal normalne dojciac do 5 min.......vcera som ja bola vo velkej psychickej nepohode. Vybijala som to na malom.....dnes maly casto plakal...stratil istotu u mna....kym som to pochopila...snazim sa ju budovat spat....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod vejula » 25 Júl 2013, 21:56

kinsi norika ahojte. Tak u nas je to ako na hojdačke, ale mam pocit, že trocha lepšie. TEda myslim, že je to spôsobene tym, že mam možno trocha viac mliečka, a teda maly je akosi nuteny piť a vtedy mi dojčenie nevadí. KEd sa mi spusti mlieko je to pre mna vykupenie... ked počujem dominka preglgať je to v pohodičke. Mne nervy drasa len to, ked mi maly ožužlava bradavky bez toho aby pil. JE mi to velmi neprijemne, doslova ako by mi len ožužlaval bradavky a navyše aj pokuskaval, dokonca ma to aj boli. Tak som si pre istotu začala natierač bradavky citrovitalom. Ja by som už velmi uvitala keby sa Dominko odstavil, ale neviem, no, nezda sa mi, že by to nejako k tomu smerovalo. On mi stale prsia pusinkuje a hlavu zabara medzi ne, uplny maniačik :-D No ved uvidime, ja si stale tak v hlave premietam, že dokedy ešte, a koniec koncov tak či tak tu bude musieť prisť nejako tak samo zrejme bez planovania, lebo to čo si ja naplanujem v zasade nevychadza :? :D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Júl 2013, 22:49

Vejula co na to manzel?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Júl 2013, 14:36

norika, momentalne to akosi nerieši, občas hodí nejaké poznamky. Najmä ked sa sťažuje, že nikde nechodí (ako chodí, ale podla neho malo) a ked ja poviem na to, že nie on, ale ja nikde nechodím (myslim ako sadnuť večer s kamaratmi do baru, tak odpovie, že si zato sama môžem, lebo tak bazirujem na tom dojčení a že potom nech sa nečudujem, že som taka obmedzená.
Ale vieš, mne to nejak nechyba, ako občas by som vypadla, ale tak nepotrebujem to bezpodmienečne k životu, a určite kvôli tomu neprestanem s dojčením, to je pre mna velmi chabý dôvod
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Aug 2013, 08:29

moj manžel by bol najradšej, keby som už nekojila, ale ked je zle, tak len povie - daj mu mlieko, daj mu mlieko :lol: :lol: boli sme na dovolenke, malý mal úpal, tak sme sa tam zase nejak rozkojili, z večerného dojčenia bolo zase večerné, nočné, ranné, denné.. malý pri pristávaní lietadla začal plakať, lebo ležal a spal na sedačkách, len letušky trvali na tom aby sme ho dali sedieť a zapli.. tak sa zlakol chudák, chytil hrozný rev.. a muž zase daj mu mlieko a ja som nemohla, šaty až po krk.. ani zhora, ani zdola..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Aug 2013, 09:46

:D
:dojcenie: :goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: prestimulovanie jednostrannymi podnetmi?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 05 Aug 2013, 07:26

S tymi manzelmi je to sranda. Mne sa zdalo, ze moj priatel sa tiez uz tak trochu zacina hanbit, ze sa mala dojci. To bolo tak pred rokom. A teraz mi skor pride, ze je na to hrdy a rozhodne sa nehanbi. Teraz na dovolenke(rakusko), mala pyta skoro furt, je unavena, je teplo...A ja vzdy ked sme niekde, kde su ludia, sa vykrucam, posuvam. A on mi uz niekolko krat hovori - ved jej daj tu, nech aspon vidia ako sa to ma robit :D
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron