ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Jan 2012, 23:50

manof píše:


Mumpsu je hojne v CZ, hlavne na Plzeňsku a Ústecku.

nic v zlom,ale to mi pride trocha pritiahnute za vlasy,aby som cestovala do tych oblasti len kvoli nejakemu mumpsu :-D ...ale zrejme mame stastie,lebo tam byva moja krstna a v lete sa k nej chystame, tak snad z toho nieco bude a dopadne to dobre ......
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 11 Jan 2012, 23:52

Norika píše:nic v zlom,ale to mi pride trocha pritiahnute za vlasy,aby som cestovala do tych oblasti len kvoli nejakemu mumpsu :-D ...ale zrejme mame stastie,lebo tam byva moja krstna a v lete sa k nej chystame, tak snad z toho nieco bude a dopadne to dobre ......


Je to vec vkusu. Keď sa usporadúvajú ovčo-kiahňové večierky pre deti, tak prečo nie mumpsové? :-)

Ak je dieťa normálne zdravé, má dostatok vitamínov a rodičom nenapadne dávať mu na horúčku Paralen či iné chemické svinstvo, tak sa v zásade nie je čoho báť.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Jan 2012, 23:57

a ja viem,ze to tu uz bolo,ale da sa to chytit aj od ockovaneho dietata??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 12 Jan 2012, 00:01

manof... takže mám podobné otázky sformulovať a poslať ich hygieničke? alebo si myslel doktorke?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 20 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 12 Jan 2012, 00:35

gabika78 píše:manof... takže mám podobné otázky sformulovať a poslať ich hygieničke? alebo si myslel doktorke?


Ak Ťa už predvolala hygienička, tak jej. Ak ešte nie, tak doktorke.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 12 Jan 2012, 00:37

Norika píše:a ja viem,ze to tu uz bolo,ale da sa to chytit aj od ockovaneho dietata??


Teoreticky áno (vo vakcíne je živý vírus), ale výrobca tvrdí, že doposiaľ nebol taký prípad zaznamenaný.
To však neznamená, že sa tak reálne nestalo.

Každopádne to ale asi nebude veľmi bežné...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 12 Jan 2012, 09:50

Norika, ak je malý chlapec očkovaný nie je vyložene náchylnejší v puberte, ale je takmer rovnako náchylný ako neočkovaný vobec, resp. ten neočkovaný mal šancu, že to ochorenie už prekonal v detstve, čiže v podstate máš pravdu, dá sa povedať, že má mierne vačšiu šancu dostať mumps v puberte. Ale zase ten očkovaný može mať nejakú reziduálnu imunitu , ozaj neviem, ktorý pubertiak bude náchylnejší :) Ale v každom prípade mne nepripadá vhodné v 15 mes. očkovať mmr, konkrétne pri tomto očkovaní si myslím, že prínos neprevyšuje riziká, ale chlapca by som asi dala zaočkovať okolo 10.roku. Manof ja pracujem na urológii - komplikácie po mumpse sa nám dostávajú z infekčného, prípadne, ak pacient nešiel cez infekčné, ale povedzme prekonal mumps doma a ku nám prišiel až s tým semeníkom, tak ho posielame na inf.konzílium. ONo v čase keď má postihnutý semeník už je po mumpse, táto komplikácia vzniká oneskorene, čiže my mumps nehlásime, hlásia to tí infekční, zrejme, u nás hlásime, keď tak len niektoré STD - ale i to hlási skor dermatovenerológ, ako urológ.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 6 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Jan 2012, 10:03

velka vdaka kinsi ze si sa ozvala v tomto,uz som dospela na 99% k rozhodnutiu....mam na plane preciat aj ockovanie pre a proti, ale furt si to nechavam na poslednu chvilu, tak som sa tomu este nevenovala....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 12 Jan 2012, 12:19

Norika píše:velka vdaka kinsi ze si sa ozvala v tomto,uz som dospela na 99% k rozhodnutiu....mam na plane preciat aj ockovanie pre a proti, ale furt si to nechavam na poslednu chvilu, tak som sa tomu este nevenovala....


No s tým si mala začať a nie si to nechávať na poslednú chvíľu. Potom sa nečudujem, že Ti chýbajú odborné informácie.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Anna » 12 Jan 2012, 15:47

Kinsi , v akom meste robíš na urológii, lebo moja príbuzná hovorí, že dlho na infekčnom v našom meste neležal nikto s postparotickou orchitídou, ani z urolólgie podobné hlásenia nemajú, ale opýtam sa, ako to je v KE, na detskom infekčnom pracuje kamarát, fakt ma to zaujíma.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 22 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 12 Jan 2012, 20:55

kinsi píše:Manof ja pracujem na urológii - komplikácie po mumpse sa nám dostávajú z infekčného, prípadne, ak pacient nešiel cez infekčné, ale povedzme prekonal mumps doma a ku nám prišiel až s tým semeníkom, tak ho posielame na inf.konzílium. ONo v čase keď má postihnutý semeník už je po mumpse, táto komplikácia vzniká oneskorene, čiže my mumps nehlásime, hlásia to tí infekční, zrejme, u nás hlásime, keď tak len niektoré STD - ale i to hlási skor dermatovenerológ, ako urológ.


OK, ale kde na urológii?

Lebo za celý uplynulý rok bol hlásený jeden jediný prípad mumpsu. Tak sa pýtam, kde sa potom mohlo zobrať toľko orchitíd? Ledaže by neboli z mumpsu alebo z mumpsu boli, ale niekto tie hlásenia mumpsu feeeest flaaaaaka.

Aby sme sa rozumeli: to nebola výčitka voči Tebe. Ja sa len snažím prísť na kobylku tomuto očividnému rozporu.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod didulka » 13 Jan 2012, 13:35

Inak Kinsi diky za prispevok.

Manof dnes som si kupila januarovu vitalitu. Dobry clanok, dam ho precitat zaockovanej sesternici, muzovi, kamoskam. :-)
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 13 Jan 2012, 15:43

didulka píše:Manof dnes som si kupila januarovu vitalitu. Dobry clanok, dam ho precitat zaockovanej sesternici, muzovi, kamoskam. :-)


Snažil som sa prísne držať faktov, tak neviem či to nie je príliš suché.
A čože, čože, kamarátky boli žhavé do očkovania proti HPV? Dobrovoľne si zaplatili mastnú sumu za ublíženie na zdraví?
:-)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod didulka » 13 Jan 2012, 15:50

Vobec to nie je suche. Je to dost dobry clanok...
Jedna znama sa dala zaockovat a to je onko gynekologicky pacient a robi vo farma biznise. :-D Jej by som to dala precitat, ale uz sa nestretavame.
Moju sesterku dali zaockovat a teraz ma kadejake problemy a nevedia zistit co jej je...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 13 Jan 2012, 16:31

didulka píše:Jedna znama sa dala zaockovat a to je onko gynekologicky pacient a robi vo farma biznise. :-D Jej by som to dala precitat, ale uz sa nestretavame.
Moju sesterku dali zaockovat a teraz ma kadejake problemy a nevedia zistit co jej je...


Ale z očkovania to určite nebude...
:-)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod didulka » 13 Jan 2012, 16:39

Vsak jasne... Ako inak. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Anicka » 13 Jan 2012, 20:49

jedna otazka, co mi hrozi, ak nieco hrozi, ked nepojdem s malym na poradnu?, Maly je po poradni stale nachladeny a sopli, asi to je tym, ze tam ide donaha na vazenie, a musim s nim vlastne cakat povazeni u sestricky, , kym doki vybavi deticky pred nami. A navyse, k doktorovi ideme cez cakrne dospelych lekarov, taze bacilov je tam pozehnane, preto by som to razdej odlozila do casu,ked nebude teplejsie, a nebude trea tak hrubo obiekat a aj mimo "chripkovej sezony", niekdy v marci,, mam mu zavolat, ze nepridem?, teraz sme chodievali raz za 6 tyznov,,,,,
Anicka
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 20 Okt 2011, 17:35
Bydlisko: Presov
Počet detí: 1
1. dieťa: Marko
Rokov: 13 rokov, 4 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod martuliena » 14 Jan 2012, 00:18

Prave som pozerala na portal pravnych predpisov, je tam cislo 566 k hromadnej pripomienke, to by malo stacit, ci? Tak drzim palce, nech to dopadne lepsie ako predosla hromadna pripomienka, lebo z nej mam pocit, ze sa toho vela nedosiahlo :(
martuliena
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 20 Okt 2011, 21:48

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 14 Jan 2012, 11:12

martuliena píše:Prave som pozerala na portal pravnych predpisov, je tam cislo 566 k hromadnej pripomienke, to by malo stacit, ci? Tak drzim palce, nech to dopadne lepsie ako predosla hromadna pripomienka, lebo z nej mam pocit, ze sa toho vela nedosiahlo :(

áno, to stačí. K úspechu vedie dlhá cesta, lemovaná neúspechmi, takže netreba sa nechať odradiť. Minister(stvo) má ďalšie maslo na hlave skrz neoprávnené očkovanie proti TBC, čo sa tej vyhlášky tiež týka, medializované to bolo slušne, takže to rozhodne nevidím ako stratenú záležitosť. SaS je tiež na našej strane, takže to nebol zas tak celkom neúspech.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 14 Jan 2012, 11:18

Anicka píše:jedna otazka, co mi hrozi, ak nieco hrozi, ked nepojdem s malym na poradnu?, Maly je po poradni stale nachladeny a sopli, asi to je tym, ze tam ide donaha na vazenie, a musim s nim vlastne cakat povazeni u sestricky, , kym doki vybavi deticky pred nami. A navyse, k doktorovi ideme cez cakrne dospelych lekarov, taze bacilov je tam pozehnane, preto by som to razdej odlozila do casu,ked nebude teplejsie, a nebude trea tak hrubo obiekat a aj mimo "chripkovej sezony", niekdy v marci,, mam mu zavolat, ze nepridem?, teraz sme chodievali raz za 6 tyznov,,,,,

keby si mala ozaj sviňu doktorku, tak by Ťa mohla udať sociálke, ktorá by Ti mohla pozastaviť vyplácanie sociálnych dávok. To je jediné, čo Ti hrozí. Inak súhlasím. Tzv. preventívna prehliadka je najspoľahlivejším spôsobom, ako sa nakaziť. A to je samozrejme úplne choré, lebo sa tak zo zdravých vyrábajú chorí - v mene zdravia.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 14 Jan 2012, 14:59

Anicka píše:jedna otazka, co mi hrozi, ak nieco hrozi, ked nepojdem s malym na poradnu?, Maly je po poradni stale nachladeny a sopli, asi to je tym, ze tam ide donaha na vazenie, a musim s nim vlastne cakat povazeni u sestricky, , kym doki vybavi deticky pred nami. A navyse, k doktorovi ideme cez cakrne dospelych lekarov, taze bacilov je tam pozehnane, preto by som to razdej odlozila do casu,ked nebude teplejsie, a nebude trea tak hrubo obiekat a aj mimo "chripkovej sezony", niekdy v marci,, mam mu zavolat, ze nepridem?, teraz sme chodievali raz za 6 tyznov,,,,,


Ahoj Anička, myslím, že návšteva poradne by sa dala lepšie zmenežovať, keby si o to lekárku požiadala. To jest: telefonicky si s ňou zajednať návštevu na presný čas. K váženiu donaha nemám slov, NIKTO Ťa nesmie nútiť aby si dieťa vyzliekala pri vážení donaha. Môžeš si dieťa odvážiť sama doma, a váhu oznámiť sestričke na zapísanie. Ak Ti ju chce silou mocou vážiť, nech sa páči, ale s dovetkom, sestrička nehnevajte sa, máte tu zimu, prievan, ja si dieťa nebudem vyzliekať, odpočítajte si za oblečenie 300-400 gramov, a za plnú/prázdnu plienku 250-300g/50g. Alebo, ja osobne som si dieťa vyzliekala maximálne do body+plienka mu ostala na tele, s tým, že som si ho znova obliekla, a keď sme prišli na radu, ak ho chcel doktor pozerať až vtedy som ju znova vyzliekla podľa potreby.

Tie komunistické časy sú už hádam dávno preč, keď s človekom je jednané ako na bežiacom páse.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Anicka » 16 Jan 2012, 12:19

dakujem Vam, Manof a Artemis, skusim zavolat a sa vyhovorim, popripade, ked bude chciet tak jej nahlasim vahu a vysku po telefone, merali sme ho doma,ked mal 7 mesiacov posledny piatok, ved to, ze mne sa tiez nepaci ten- komunisticky pristup-a navyse chodit so zdravym dietatom madzi chorych ludi je pritiahnute za vlasy, no a este jedna vec co sa tyka sestricky, minule ma nechcela pustit s kocikom do vnutra, a ja jej na to, ze potom ideme prec, ze nechceme nic, ani osetrit, ze malemu nic nie je,,,tak som sa vytocila a ze idem,,,,,a ona, no tak pote , ale len preto, ze nikto iny teraz necaka :D, no ku nej nie, ale chodba bola plna mamiciek s detami do poradni vedla, tak ked pojdem na buduce, tak jej poviem, ze nech mi podpise prevzatie hmotnej zodpovednosti, ked mi z kocika,alebo cely kocik zmizne, ze co mi na to povie :D, tak si viem predstavit, aka bude stastna, ked jej zavolam, ze nepridem s malym, ze az na jar niekedy, to asi preto, ze som jej nepriniesla vsimne,lebo do poslednej poradne bola celkom v pohode :),
Anicka
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 20 Okt 2011, 17:35
Bydlisko: Presov
Počet detí: 1
1. dieťa: Marko
Rokov: 13 rokov, 4 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Jan 2012, 12:25

Anicka píše:dakujem Vam, Manof a Artemis, skusim zavolat a sa vyhovorim, popripade, ked bude chciet tak jej nahlasim vahu a vysku po telefone, merali sme ho doma,ked mal 7 mesiacov posledny piatok, ved to, ze mne sa tiez nepaci ten- komunisticky pristup-a navyse chodit so zdravym dietatom madzi chorych ludi je pritiahnute za vlasy, no a este jedna vec co sa tyka sestricky, minule ma nechcela pustit s kocikom do vnutra, a ja jej na to, ze potom ideme prec, ze nechceme nic, ani osetrit, ze malemu nic nie je,,,tak som sa vytocila a ze idem,,,,,a ona, no tak pote , ale len preto, ze nikto iny teraz necaka :D, no ku nej nie, ale chodba bola plna mamiciek s detami do poradni vedla, tak ked pojdem na buduce, tak jej poviem, ze nech mi podpise prevzatie hmotnej zodpovednosti, ked mi z kocika,alebo cely kocik zmizne, ze co mi na to povie :D, tak si viem predstavit, aka bude stastna, ked jej zavolam, ze nepridem s malym, ze az na jar niekedy, to asi preto, ze som jej nepriniesla vsimne,lebo do poslednej poradne bola celkom v pohode :),


No tak prichádza tým o biznis...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 16 Jan 2012, 23:45

pane Bože, čo som našla na koni http://www.modrykonik.sk/fotoblog/katrenka/ chlapček tri dni po prvom očkovani umrel na meningitidu :-( pod tym komentom je komentar autorky, čo sa vlastne stalo, bože :-( to je hrozne
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 8 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 13 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 16 Jan 2012, 23:54

vejula píše:pane Bože, čo som našla na koni http://www.modrykonik.sk/fotoblog/katrenka/ chlapček tri dni po prvom očkovani umrel na meningitidu :-( pod tym komentom je komentar autorky, čo sa vlastne stalo, bože :-( to je hrozne


Najhoršie na tom je, že nie je ani zďaleka prvý a, žiaľ, asi ani posledný, čo doplatí na Infanrix Hexa životom, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vys ... avakcinou/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia