Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod didulka » 10 Jan 2012, 12:21

Dnes som uparila brokolicu s porom, karelabom, majorankou, polejem konopnym olejom. A ako prilohu som uvarila pohanku. Vcera som jej k tomu robila kus-kus.
Zacala vymyslat a obcas mi kase nechce. :-/ Tak tie obilniny robim ako prilohu pripadne do polievok.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod Anna » 10 Jan 2012, 12:27

Presne tak, ja to robím rovnako, zrná väčšinou do polievky alebo do šalátu.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 10 Jan 2012, 13:39

inak este dam do pozornosti tzv gomasio - sezam a sol v urcitiom pomere oprazit a jemne rozdrvit/mixnut, pouzivam namiesto soli najma do nevarenych jedal, robim si to doma a davam aj lan semienka: http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=25959 je to vynikajuuuuce. da sa aj kupit. mala mi dnes spapala plno chlebika s maslom posypanym gomasiom. davam pomer 22:1, cize 22 lyziciek semienok a lyzicku soli(necelu a je to slane akurat)
a teraz som narazila na taku vec, ze ghee, to chcem skusit tiez, hadzem link http://www.jedloakopriatel.sk/nesmiete- ... uste-ghee/
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod didulka » 10 Jan 2012, 14:04

Gomasio? Aj ty si si kupila knihu Makrobiotika pre najmensich? Tam ide gomasio skoro do vsetkeho.
Odporucam tahini pastu. To su pomlete sezamove jadierka. Mazem to na chleba. A v bio-obchode maju pomazanky z orechov. Su v nich len bio-orechy a troska morskej soli. Ja som kupila slnecnicovu a velmi chuti. Ale maju aj mandlovu, z vlasskych orechov atd.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 10 Jan 2012, 14:06

didulka, tahini mam doma ale nenapadlo ma mazat len tak...vyskusam, dakujem!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod estterka » 10 Jan 2012, 14:08

to ghee vyzera zaujimavo. ja mam rada hummus,kupujem hotovy v bio obchode. ale hanke som zatial dnes mala na ranajky spaldlovy chlieb s lanovym olejom a zeruchou,celkom jej chutilo. a moje mungo zacina pomaly ale isto klicit,jupiii
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 10 Jan 2012, 14:13

didulka, nemam tu knizku, nahodou som narazila na to a taketo fakt mozem:-) celkovo sa snazim solit menej a toto mi gomasio mi uplne vyhovuje...aj tahini mi hniezdi na cestnom mieste v chladnicke, aj to bola vlastna vyroba.na chlieb som ho este neskusala dat, vyskusam:-)
essterka, ako vyklicujes? kupila som aj ja mungo, tiez chcem dat, tak hladam po nete napady...mas tu neaku specialnu misku na to?lebo ja nie a ani sa nechystam, iba na tanier dam...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 10 Jan 2012, 14:13

a co potom s mungom? ako klicis?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod didulka » 10 Jan 2012, 14:18

Tahini mozes dat do pomixovaneho ciceru a pokvapkat citronom a mas hummus. No Sare hummus nechutil. Ale samostatne tahini s chlebom zje.
ester keby si niekomu "inemu" povedala, ze dietatu kvapkas chleba olejom a na to das burinu, tak by tukali po cele, ze nie si normalna. :-D Raz som niekomu hovorila, ze davam Sare lanove semiacka pomlete a ta osoba zareagovala slovom PREBOHA. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod didulka » 10 Jan 2012, 14:19

Len na to gomasio by si mala mat nejaku speci treciu misku.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 10 Jan 2012, 14:25

hej viem, ale kedze nemam, mlyncek na kavu posluzi tiez dobre:-)mixnem asi 2 sekundy, nech su tam aj kusocky .
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod estterka » 10 Jan 2012, 14:43

kocky nemam ziadnu misku na klicenie a teraz testujem dva sposoby,tak dam vediet. jednu varku klicim v nadobe na mokrej vate a druhu varku na sitku-to som na noc namocila mungo do vody a teraz cely den ked si spomeniem preplachujem pod tecucou vodou a mam to prikryte utierkou. zatial ale vy nic neskusajte,lebo nerucim,co z toho vznikne. mne klemka poradila oprazit ho na troche oleji a vtedy len tak samotne bolo chutne a inak este neviem,asi ho budem pridavat do jedal-napr do ryze,alebo hanke do zeleniny.mala som ho dlho doma a vcera som si pvoedala,ze skusim.

este jedna otazka,uz ste niekto jedli listy z repy?? lebo babka,co nam predava bio zeleninu mi to kazdy tyzden odporuca,tak chcem skusit. vraj je to velmi chutne,podusit ich trochu. som zvedava.

didulka,mne je skor proti srsti dat jej na chleba nejake blede lacne supermarketove maslo bez chuti s podivnym povodom,take dava moja suseda synovi ..alebo tie kekse,na ktorych tu deti doslova ziju-biela muka,cukor...
na mna sa divno pozerali uz aj ked hanka jedla spenat na jednej detskej oslave,som jej doneisla,ze PREBOHA,CO ZELENE TO JE,nuz mala som chut odpovedat,ze rozmixovane zaby :D semienka jedava uz davnejsie,ja mam taky mix z bio obchodu,kedze nemam mlyncek,uz pomlete-ma to sezam,lan,tekvicove,slnecnicove a goji. aj my si to davame do jogurtov. zeruchu este nemala,ale v nedelu som kupila bio naklicenu,tak teraz chuda vo vsetkom to ma :D ale vraj to obsahuje vela zeleza.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Jan 2012, 15:31

estterka ja ked som si to skúšala sama naklíčiť, tak som to vyhodila..smrdelo mi to, nemohla som sa zbaviť pocitu, že to nie je dobre spravené
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 10 Jan 2012, 17:25

Ja som klicila mungo fazulky asi pred 2 mesiacmi a mne to chutilo. Dala som na spodok zavaraninoveho pohara mungo fazulky, zaliala vodou a nechala celu noc na tmavom mieste, asi 15h, potom som vodu zliala a prelila v sitku a dala spat do pohara, bez viecka, len prikryla gazou. A dalsie 3-4 dni rano a vecer premyla v cistej vody a precedila na sitku a na piaty den jedla, mnam, bolo ako sladky hrasok, tie klicky trosku nahorkle, manzelovi to tiez chutilo.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 25 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 15 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Jan 2012, 16:00

takze dnes chutilo velmi-rybka na zelenine. baklazan,cukina,rajcina,paprika a cesnak na kocky a na to rybku,polozila som vetvicku cerstveho rozmarinu a poliala oliv.olejom a trochou vody podlielala a upiekla. tak sa na to slecna vrhala,ze som zabudla pridat zeruchu a petrzlen po dopeceni :D a mungo nam chuti vsetkym,hoc len dopoly vyklicene :D vecer idem skusim cviklovu polievku,dam vedeit. jaj,ja sa tak tesim,ze je a mozem vymyslat pre nu ;)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 11 Jan 2012, 20:45

essterka, neviem ci to uz bolo niekde spominane, ak hej, tak pardooon, ale napadlo ma ohladne cvikle: cviklu na stvrtky nakrajat, dat do alobalu, k tomu hodit cca 6 (aj viac kludne) strucikov cesnaku - naj su neosupane, len umyte, maju vyyyybornu chut potom, cele to v tom alobale uzavriet a sup do truby na 180 stupnov na cca hodinu. je to neskutocna delikateska.nepouzivat ziadne korenie a sol, chut cvikle je bozskaaaaa...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 11 Jan 2012, 23:27

fliacik0103 píše:essterka, neviem ci to uz bolo niekde spominane, ak hej, tak pardooon, ale napadlo ma ohladne cvikle: cviklu na stvrtky nakrajat, dat do alobalu, k tomu hodit cca 6 (aj viac kludne) strucikov cesnaku - naj su neosupane, len umyte, maju vyyyybornu chut potom, cele to v tom alobale uzavriet a sup do truby na 180 stupnov na cca hodinu. je to neskutocna delikateska.nepouzivat ziadne korenie a sol, chut cvikle je bozskaaaaa...

to vyskúšam, nikdy totiž neviem, čo si s cviklou počať :?
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 15 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Jan 2012, 14:35

fliacik, dnes som kupila cviklu, bio cesnak - vyskusam :-) vdaka!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod didulka » 12 Jan 2012, 15:06

Fliacik musim povedat nasim, nech mi donesu cviklu a vyskusam. Diky

Ester aka bola polievka? Chutila? Poprosime receptik.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod estterka » 12 Jan 2012, 15:32

ahojte!

fliacik,bol tu podobny recept s batatami,ale vyskusame urcite aj toto,dakujem za tip!

didulka,polievka chutila. ja som jej skor len zeleninu z toho davala,stavu moc nie. extra jednoducha rychlovka-na oliv.oleji som oprazila cibulku,medzitym som nastruhala mrkvu ,kalerab a cviklu(v recepte bol aj petrzlen,ale ten u nas neexistuje-myslim koren). potom som podliala vodou a pridala nadrobno pokrajane zemiaky a uvarila. chutila strasne,trikrat si nechala slecna nabrat :D
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 12 Jan 2012, 15:40

zienky, este počas tehotenstva som ficala na TV paprika. Robili tam "židovskú tvarohovu tortu z kuskusu". Nebola moc sladká, na tanieri ju polievali zmiešanou pomarancovou stavou s medom. Recept som si zapísala do strateného phonu. :( My robíme doma kuskus len ako ryžu. Neviete poradiť ako urobit z kuskusu cesto kt. by držalo? Dnes som urobila granatiersky a namiesto cestovin som dala pseno :) Mnaaam! Uz to budem robit len tymto sposobom. Dakujem za inšpiráciu fliacik :love:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 12 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod estterka » 12 Jan 2012, 16:14

moj mungo experiment-na vate to uz klicit nebudem,zosmradlo to trosku ale na sitku super,klicim to druhy den a uz som z toho odobrala a spravila si rychlo obed-mungo s vajickami,chutilo mi. hanka to vyjeda tiez.

lenkaa to si ani nepamatam,ten rcept na granatir,skusime tiez.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod miška11 » 12 Jan 2012, 23:06

estterka, mungo sa najlepsie klici ako pisala tomulik:
mungo zalejes vo flasi...nechas cez noc stat vo vode, potom cez gazu precedis, premyjes, take premyte, zbavene vody nechas klicit, premyvas potom rano vecer tak 3 dni, potom konzumujes :) uchovavat mozes v chladnicke cca 4 dni. Takto to robim ja...mungo mam velmi rada, odporucam :)
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 8 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod estterka » 13 Jan 2012, 00:40

miska skusila som aj do flasky dat,ale mala som pocit,ze to zosmradne,neviem preco. tak som to hodila na to sitko a mala prykryte. ale dobry napad,ze to vydrzi v chladnicke. idem to hned schovat;)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 24 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod miška11 » 13 Jan 2012, 12:39

Estterka, ked to mam v chladnicke, tak to tiez aspon raz za den premyjem...mam potom lepsi pocit :)
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 8 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron