Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

debata o všetkom a pre všetkých

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Nov 2011, 14:37

ziadne napady co hanke posledne dva dni na obed..vcera som rychlo len hodila na paru hovadzie,zemiak a tekvicu-zjedla. a dnes jej grilujem zeleninu, mix ako vzdy-brokolica,karfiol,cukina,papirka,rajcina,por a cesnak. len som nakrajala,poliala olivovym olejom,pridala oregano,podliala trochou vody a sup do truby. tak uvidime,ci zje.

a inak,akdarka ako sa pouzivaju susene paradajky? napr do "zrna"? treba ich nejak specialne upravit(neviem,namocit alebo nieco s nimi proste)

nejaky recept s tofu co by aj hanka mohla nepoznate?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Dec 2011, 18:06

no tak už som aj ja nakúpila nejaké to zrno :lol: . už varím zeleninu (pór, brokolicu, fenikel, cuketu, papriku,cesnak) s pohánkou, snažím sa vytvoriť takú hustejšiu polievku pre Tomáška. uvidíme, či nevarím zbytočne.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 14 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Dec 2011, 18:49

shira odhodila predsudky :mrgreen:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Dec 2011, 19:03

aj v tejto téme je kvalitné a úspešné poradenstvo :D :goodjob:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 14 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod estterka » 13 Dec 2011, 01:30

olala shira,ako chutilo zrno ? :))))
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Dec 2011, 18:44

pohánková polievka celkom chutila (mám pocit, že som to prehnala s cesnakom) tak som sa trochu bála, či mu nebude zle. potom som skúsila vločky z pšeničných klíčkov na raňajky do jogurtu, ale to som hned zistila, že túto potravinu mám už odskúšanú v minulosti na sebe a nemohla som ju jesť. tak isto Tomáško, jedna lyžička, druhú vyplul a išla som spraviť praženicu :mrgreen: potom hrachová kaša s petržlenom tak to zjedol porciu pre mňa :o , ovsená kaša na slano aj sladko je výborná. ryžový nákyp s pohánkou a ovocím nič moc, nevydarilo sa, nedostatočne uvarené, takže jedine zriediť, zmixovať, dala som ovsené vločky a potom zjedol. mám aj pohánkové vločky a pšeničné otruby. ale nejak mi dochádzajú nápady, resp. stále sa mi to pripadá rovnaké. malý sa naučil tento mesiac piť cez sosák z pohára, takže dostáva ovocnú a mrkvovú šťavu a dnes ma celkom šokoval, že vypil cvilku+jablko. neskúšali ste niekto robiť mandľové mlieko?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 14 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 19 Dec 2011, 10:43

nasla som super stranku, oplati sa kuk recepty: http://www.poradnazdravia.eu/recepty.htm
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 20 Dec 2011, 17:48

pridavam receptik, zajtra idem skusit: jablkove knedlicky.

obsahuju iba jablka a muku, cize vhodne napr. pri bezmliecnej, bezvajecnej dieteNastruhame jablka, posypeme mukou, rukami vypracujeme cesto. Muky treba tolko, kolko jablka znesu, aby vzniklo tuhsie, ale poddajne cesto, asi ako ked sa robia tvarohove gulky. Mokrymi rukami tvarujeme gulky, ktore vyvarame v slanej vode.
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Dec 2011, 17:59

ja sa teraz snažím prepašovať do pokrmov čo najviac surovej zeleniny. včera som do cestovín (klasika- so šunkou a vajcom) pridávala strúhanú červenú kápiu a petržlenovú vňať. ale musím uznať, že všetko, čo obsahuje atypické "zrno" , chutí malému podstatne menej, dosť potom vyhadzujem.. takže z obilnín len klasika- ovsené vločky, ryža, kukuričná kaša, krupica atď. max. pohánka. ja mám veľmi rada jačmenné krúpy, takže skúsim tie. ale my sme mäsožravci, to sa nezaprie. papáme aj vajcia a mliečne výrobky- takže v pohode ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 14 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 20 Dec 2011, 18:25

tak mne mala odmieta akekolvek kasovite dat do ust :roll: maximalne si da za lyzicku jogurtu, co znamena, ze ten jej fakt velmi chuti a vybavene :mrgreen: inak iba vsetko tuhe.struhat ma nenapadlo, skusim jej tak dat mrkvu s jablkom. fakt mi dochadzaju inspiracie, co jej/nam varit na obed, bo zvlast pre nu nehrozi, to by som tiez vsetko vyhadzovala. a maso je naj aj u nas, takze to sa tesim, bo tiez sme masovi :mrgreen: objednala som si tu biokucharku, leelo to tu niekde spominala, si ju chvalia aj ini, tak skusim podla toho, neznasam len tak bezcielne hladat na nete...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Dec 2011, 18:44

mne kašovité papá rád, ale to musí byť také, že stojaci kopček na lyžičke, nesmie to byť tekutejšie a hlavne nie lepivé. som rada, že vie už zjesť mandarinku, mesiačik iba trochu nakusnem a dám, alebo spapá už celé hroznové bobule ale šupku musím dať dole. avokádo natrel na gauč a koberec, banán neznáša, mrkvu len odkusuje a vyplúva, to isté s jablkom, paprikou, kalerábom... takže to musím nejako upraviť, aby mal z toho aj výživový úžitok, nie len hru. rozmýšľam postrúhať uhorku a dať s kyslou smotanou alebo jogurtom +trochu cesnaku- akože uhorkový šalát... my sme dosť šalátoví ale to ešte potrvá, kým zje taký ozajstný, zeleninový. inak vedú cestoviny (tak trochu rozvarím) s čímkolvek.. to má po mne, ja možem jesť cestoviny asi každý deň.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 14 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 20 Dec 2011, 21:34

fliacik0103 tú biokuchárku myslíš od Hanky Zemanovej?
Inak veľmi dobrá kniha vrelo odporúčam je táto: http://www.martinus.sk/?uItem=97778 Je to o zdravej výžive nie len pre detičky ale aj pre celú rodinu. Oplatí sa investovať. :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 20 Dec 2011, 22:15

gabika, ano presne tu, citala som na nete aj nazory ludi, co ju mali, plus som videla par receptikov, no hadam sa oplati a budem spkojna, bo sme sa s chlapom rozhodli, ze zacneme seriozne zdravsie jest kvoli malej, nech aspon doma nechyta zle navyky - a to je tazko praktizovat,ked sa nam v chladnicke vala klobasa, slanina a napr o psene si myslime, ze je to nieco co neexistuje:-D idem kuk link co si dala
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 20 Dec 2011, 22:24

gabi, ta kniha vyzera fakt super!!! idem si o nej este pokukat na nete. varievas z nej casto?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Dec 2011, 13:03

pozeram tu knihu.....trocha ma odradil hned prvy napis na obalke: "strava kojicich maminek" ...akokeby sa kojici maminky nemohli normalne najest ale museli jest specialnu stravu, pricom to nie je pravda
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 21 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod estterka » 09 Jan 2012, 18:06

pridavam par velmi jednoduchych receptov-vcera obed bolo pecene kura: nakrajala som zemiaky,cukinu na to do misy na pecenie polozila kuracie stehno a poliala olivovym olejom a upiekla. ked bolo hotove,pridala som zeruchu a petrzlenovu vnat. na veceru mala "privarok": uvarila som cervenu sosovicu a na pare som udusila tekvicu,to spolu mixla,opat pridala petrzlen a zeruchu a spadlove cestoviny(kupovala som slovensku,vraj slovenska ryza) a chutilo slecne.
dnes mala spenat: spenat som na troske vode udusila,mixla som so sojovym mliekom,zahustila spaldlovou mukou,povarila a nakoniec pridala cestoviny,co ostali zo vcera.

celkom sa rozjedla,tak sa tesim a vyuzivam situaciu. chcem sa spytat,nejaky tip co na veceru? inak na ranajky davam bud spaldlovy chlebik alebo som v nemecku z alnatury kupila detske musli a to su prve cerealie,ktore je ochotna zjest-ale chcem skusit kasu urobit so sojovym mliekom,ci by jej nezachutila. jogurt jej stale velmi chuti,ale kym nemame vysledky testov,nechcem davat castejsie ako 1-2krat tyzdenne. medzi jedlami vyjeda ovocie-cucoriedky sme mali z nemecka,uz dosli :/ a jahody,hrusku teraz mala alebo ma velmi rada suche cestoviny,len tak pocas dna vyjeda,namiesto olovrantu napriklad.

ja by som bola rada,keby ste napsiali,co posledne dni vasi drobci jedli,nejaku inspiraciu :)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Jan 2012, 18:25

trochu zdravšia "mlska" -puding. ryžové mlieko, vanilka, trochu kukur.škrobu, pohánkové vločky. povariť, nechať vychladnúť, kým nie je vlažné. malému velmi chutilo. viem si to predstaviť aj s nastrúhaným jablkom a škoricou. v dm majú obilnú biokašu babylove bez mlieka a cukru, je aj viaczrnná aj prosová, dá sa dobre využiť na všeličo rýchle, ked nie je čas variť.. inak ked boli sviatky a boli sme všetci spolu doma, snažili sme sa spolu stolovať. z nášho jedla som vždy niečo vybrala a upravila. dala som mu stoličku k stolu, nech sa učí. teraz mám taký problém, že strašne chce lyžičku do ruky a rozhadzujje jedlo, alebo dáva do toho ruky, aj ked je to polievka :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 14 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 09 Jan 2012, 21:01

momentalne letime na psene - uvarene mixnut s hociakym ovocim, dosladit ryzovym sirupom, datlovym, javorovym - kto ma co rad. tiez som urobila psenovo - zemiakove stuchance: uvarit zemiaky a pseno, zmiesat nna oleji, dochutit- mnaaaam. nabuduce tam dam aj zeleninu - brokolica, karfiol, hrach, atd a zapeciem...teraz sa chystam na spenatovu roladu, len si upravim recept, bo pouzivame spaldovu muku a namiesto vajicok dam ovsene vlocky ako pojitko asi a plnku vymslim inu, kopirujem povodny recept:
400 g mrazeného špenátu

· 120g polohrubej múky

· 3 vajcia

· 2 strúčiky cesnaku

· ½ KL soli

· Muškátový oriešok

· olej

· PLNKA: 125g masla

· 2-3 ks smotanového syra

· 1 vajce

· 1 malá cibuľka

- Do mrazeného špenátu pridáme žĺtka a múku.Pretlačíme cesnak, posolíme a ochutíme muškátovým orieškom. Poriadne premiešame.Zo soli a bielkov vymiešame tuhý sneh. Pridáme k špenátovej zmesi.Cesto vylejeme na papierom vyložený a vymastený plech.Upečieme.Necháme cesto trochu odstáť a vychladnúť a ešte teplé ho zvinieme do rolády.Pripravíme si plnku z uvedených ingrediencií. Vajíčko uvaríme natvrdo.Potrieme roládu plnkou a opäť zvinieme do rolky.Dáme do chladu, nesmie byť teplá.
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 09 Jan 2012, 21:49

vaše recepty sa mi náramne hodia (dcéra je ešte primalá, otestujem ich teda ja), lebo dnes som si bola nakúpiť všakovaké "zrná"- pohánku, pšeno, kus kus, bulgur,... skúpila som všetko, čo mali :D
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 14 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 09 Jan 2012, 22:00

na ten bulgur som minule pozerala, ale netusim co to je, idem si to hned aj pozriet, potom daj vediet ako chutil:-) ja som so zrnami zacala az teraz, uz som sa nemohla pozerat na to ako otrasne s priatelom jeme, ze nic z toho nemozem dat automaticky malej, tak sme urobili razne rozhodnutie a zacali sme sa kvoli nej stravovat lepsie...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Jan 2012, 22:22

aj ja som skúpila všelijaké zrno, ale nie je to moja parketa a ani malého som tým neohúrila. musím ho vyslovene zamaskovávať a špekulovať všeličo na "oklamanie" a aj tak dosť vyhodím. lepšie ked urobím "normálne" jedlo- zemiaky, cestoviny, ryžu, zeleninu. u nás sa konzumuje veľa surovej zeleniny takže pojdeme tou cestou, šaláty, šťavy a tak. my normálne jeme mäso, ryby, vajcia, jogurt a zeleninové prílohy, surový šalát jem takmer každý deň. tie prapodivné obilniny zaraďujem len preto, že sú zdravé a nevarím to denno-denne. radšej dám instantnú kašu s nejakým ovocím na večeru, to aspon nie je zbytočná robota a urobím si "obilninovú čiarku".
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 14 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Jan 2012, 22:25

fliacik0103 píše:gabika, ano presne tu, citala som na nete aj nazory ludi, co ju mali, plus som videla par receptikov, no hadam sa oplati a budem spkojna, bo sme sa s chlapom rozhodli, ze zacneme seriozne zdravsie jest kvoli malej, nech aspon doma nechyta zle navyky - a to je tazko praktizovat,ked sa nam v chladnicke vala klobasa, slanina a napr o psene si myslime, ze je to nieco co neexistuje:-D idem kuk link co si dala

dobrá klobása a slanina nie je zlá ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 14 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod estterka » 09 Jan 2012, 23:29

no bulgur som kupila aj ja a tiez netusim co s nim :D ale dnes som mungo fazulu vytiahla po mesiacoch zo skrine a odhodlala sa dat klicit,no som zvedava
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 23 dní

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 10 Jan 2012, 10:13

[quote="shira"][/quote]
dobrá klobása a slanina nie je zlá ;)

xaxa, ale nie ked jej mas 5kg v chladnicke, k tomu kilove proscutto (ved v lidli je akcia, treba kupit, nie?:-), kacaciu mast a plech vysokokalorickej baklavy a mas z toho nakrmit dieta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 15 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zdrave recepty a inspiracie pre deticky od prveho roku

Neprečítaný príspevokod Anna » 10 Jan 2012, 11:49

Však jasné, ja tiež pojem mäsa a klobásu neodmietnem, ale aj deti sú rôzne, napr. Shira tvoje poje kaše, tie sú väčšinou celozrné, ale môj ani za svet, skúšala som dookola, takže láska k tomu jedlu naozaj chýba, ale napr. špalda zrno uvarené v zeleninovom šaláte alebo špalda zrno vo fazuľovej polievke to zje.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron