Štrajkovanie v bezplienkovaní - je to bežné?

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Štrajkovanie v bezplienkovaní - je to bežné?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 31 Mar 2011, 12:46

Ahojte, som bezplienkárka-teoretička, nemám to oskúšané, každopádne som na bezplienkovanie prípadného budúceho potomka namotaná a rozhodne ho chcem vyskúšať. Teoreticky som zatiaľ toho veľa nepreštudovala, skôr mám prakticky odsledované pri kamarátke, ako to robí, ale - v rámci občasného preletu informácií o tejto téme okolo mňa ma zarazilo, že sa spomínalo, že je bežné, že bábätko, ktoré je od narodenia úspešne bezplienkované, po nejakej dobe napr. v 8.-9. mesiaci má akýsi štrajk, kedy napr. kakanie hlási, ale ciká tajne a majú teda nejakú dobu nehody. Je to naozaj bežné? Nie je to - podobne, ako napr. pri dojčení - len prejav toho, že sa niečo v predchádzajúcom období udialo, čo narušilo nejako vzťah dieťaťa a matky alebo niečo iné? Máte na toto nejakú teóriu, prípadne aj praktické skúsenosti? Ďakujem ;)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Štrajkovanie v bezplienkovaní - je to bežné?

Neprečítaný príspevokod Luvie » 20 Apr 2011, 21:37

U nás praktikujeme BKM aso od 2,5 měs. Jsou období, kdy to jde samo, a jsou období, kdy to nejde. Nerada říkam bojkot, nebo štrajk, protože dle mého je to opravdu podobné jako s kojením, jen trochu naopak - když se chystá nějaký převrat, něco nového, není čas na čůrání do nočníku... Takže třeba teď se snažím už asi 3. týden zůstat v klidu, i když malá na nočník nechce, vím, že bude kakat, ale pustí to až v klidu do plenky... No, a najednou jsem v puse objevila dvě stoličky a ještě jedna skoro venku. Předtím jsem schovala skoro všechny plenky, protože si krásně říkala a počůrala se málokdy... teď je zas vytahuju, protože nestačí.
a jinak, nehody u nás byly a jsou na denním pořádku, BKM není rozhodně o tom, že dítě vždy a za každých okolností vydrží suché a řekne si.
Luvie
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 20 Apr 2011, 20:18
Bydlisko: Opava
Počet detí: 1

Re: Štrajkovanie v bezplienkovaní - je to bežné?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 21 Apr 2011, 19:54

My bezplienkujeme ciastocne skoro do narodenia a ani, su obdobia, ked to ide lepsie a ked to ide horsie. Ja by som to pripisala stresu z mojej strany.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 26 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Štrajkovanie v bezplienkovaní - je to bežné?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 26 Máj 2011, 23:15

Este k tomu dodam, ze tak, ako moze cumel a flasa sposobit strajk v dojceni, tak jednorazove a ultrasave plienky mozu sposobit strajk v bezplienkovani. Odporucam preto obycajne bavlnene plienky.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 26 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Štrajkovanie v bezplienkovaní - je to bežné?

Neprečítaný príspevokod petronelka » 11 Okt 2014, 20:02

Asi to nebude patriť celkom do tejto témy, ale neviem kam inam s tým:) prípadne ma kľudne nasmerujte:)
Dcérka má 27 mesiacov, od narodenia s ňou (takmer)bezplienkujeme. Píšem takmer, pretože sme mali cez deň latkovky ako poistku a v noci jednorázovku - to má dodnes.
Do istého času nám to fungovalo parádne, jasné boli občasné nehody:) nová hračka - jasne, že niet kedy na nočník a pod:) ale tak to viacmenej nerátam.
Asi pred 4 mesiacmi si začala "cvrkať" asi tým spôsobom, že na nočník šla až vtedy keď už v gaťkách mala jednu - dve kvapky. Od vtedy sa to postupne namiesto zlepšovania skôr zhoršuje, a teraz sme na tom až tak, že cvrkne, nie niekedy ale zásadne vždy, prípadne sa až pociká (tak raz do týždňa) a najnovšie sa včera pokakala, čo sa mi pri nej nestalo od jej dvoch mesiacov a zostala som úplne v šoku!! (a na hanbu sa o stalo v materskom centre počas podpornej skupiny:((()

Podľa mňa to robí vedome. Lebo ona je inak veľmi šiková a múdra. Vie si veľa vecí pekne logicky zdôvodniť. Napr. ked minule vecer zaspávala, len mi tak medzi recou oznámila že sa práve pocikala. Tak sa jej pýtam, že prečo, ked hned vedla postielky je nočník, a ona, že ved to nevadi, že má ona plienocku....:(
Myslím, že na seba chce upozorniť,že potrebuje toho vela spracovať, lebo toho v poslednom case bolo naozaj vela, najskor nastup tehotenstva, tým strata mliecka (i ked didku dudlla nadalej) 3 krát sme sa museli prestahovat a teraz príchod surodenca...aj na dospeláka toho bolo hodne...
Ale čo s tým?
Naviac musím "bojovať" v tomto aj s drahým, pretože má také myšlienky, že sa začala pocikávať preto, že je ešte malá a mám na nu vysoké nároky v tomto, aby sama sla na nocník.
Ja som predtým s malou fungovala tak, ze kým nerozprávala, tak som si odledovala jej signály, a hlavne musel byť očný kontak, akoby mi teda sama povedala, ze "mama, potrebujem ist, pomož mi". cca od 10 mesiacov začala hovoriť "pipi" ked potrebovala a to teda bolo až do nedávna. V situáciach ako nova hracka a pod, aj ked som videla ze potrebuje ist, nasilu som ju nedavala, nerusila som ju, ked sa nevypýtala sama, bola v mokrom (a potom samozrejme už rýchlo sama prisla, ked jej bolo neprijemne mokro)
Vsetko preto, že moj názor bol a aj je, že ked by om sa jej neustále vypytovala, prestala by si sama dávať pozor, prevzala by som túto "zodpovednosť" za u na seba a samy by nesla, az ked by sa jej niekto spýtal.
a teda to donenávna aj tak fungovalo, pekne si na seba dávala pozor, nebolo treba sa jej absolutne vypytovat, vždy teda prišla sama.
Preto si memyslím, že by to bolo nejakou nezrelostou, že nieje schopná sa sama sledovať, ked doteraz to celkom dobre zvládala...

Drahy sa jej teda zacal každú chvílu vypytovať ci potrebuje,nejaký čas sme tak fungovali, zlepsenie samozrejme aj tak nenastalo, nadalej sa to zhorsuje, povie že nepotrebuje aj už ked vidno, ze už na pancuskach má mokrý fliacik..
Momentálne som teda presvedcila drahého aby sme miesto vypytovania sa na cikanie zaviedli dvojnásobne tulkanie a mojkanie, tak cakáme na výsledok:)
ale aj tak by som ocenila aj iný názor,radu a skúsenosť:)
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 2 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 29 dní

Re: Štrajkovanie v bezplienkovaní - je to bežné?

Neprečítaný príspevokod petronelka » 11 Okt 2014, 20:08

Ešte dodám, včera som sa bavila o tom s kamarátkou, jej sa synček tiež okolo dvoch rokov, začal opat pokakávat, jej pediatricka vtedy povedal, že je to preto, že v tomto období si dieta začína uvedomovat svoje sociálne postavenie a je to reakcia na to, a že má počkať, nijak to neriešiť, nekarhať, a že to odznie samo...Celkom som to nepochopila, čo je tým myslené, ale beriem to s rezervou, pamatám sa ako táto istá pediatrička vyhlásila, že dieťe do dvoch rokov sa nevie vypýtať na nočník, lebo do dvoch rokov si neuvedomuje ked vylučuje...
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 2 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 29 dní

Re: Štrajkovanie v bezplienkovaní - je to bežné?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Okt 2014, 11:45

Myslim si, ze tvoj instinkt ti presne hovori v com je problem - nieco sa deje v jej okoli.

Ja som u mojej strednej mohla rovno pocitat s pocikanim bud v skolke alebo doma, ked zacal skolsky rok v skolke, ked prisla stara mama na navstevu, ked prechladla. Bola bez plienok, fungovala normalne, iba v case tohto stresu sa pri spani pocikala. Skoncilo to tak asi pred 2 rokmi (t.j. ked mala 6-7 rokov). Nedalo sa s tym robit nic - maximalne tak ju po hodine spanku cikat. Avsak obvykle som si spomenula az po pocikani - aha, nieco sa deje, preto sa pocikala. Tvoja je o kus mensia, takze sa to prejavi i cez den. Asi plati co pri klasickych strajkoch - vela fyzickeho kontaktu a vediet, ze to co sa deje, je normalne. Ta podporka je ukazkovy priklad - bolo to nieco take nove, vzrusujuce, ze dokonca neovladla ani velku potrebu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 21 rokov, 10 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 17 rokov, 10 mesiacov, 8 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 9 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Štrajkovanie v bezplienkovaní - je to bežné?

Neprečítaný príspevokod petronelka » 13 Okt 2014, 13:25

Tulkame, mojkame a pozorujem zlepsenie, cvrkla 2x za 24 hodin, co je vzhľadom na posledné obdobie celkom rekordné:)
Ked dnes cvrkla, som sa neovladla a som tak zvesila hlavu a sa ma pýta či som smutná, tak som jej popravde povedala, že áno. "lebo som cvrkla?" "áno" a už slzičky v očiach ona aj ja,no smutné:( tak ma potulkala a hovorí "Ja už nebudem cvrkať"
No tak čakám čo bude po pobednom spánku:)))
Ale kedže som našla e prečítala si aj túto diskusiu, kde bolo veľa preveľa info o cvrkani
viewtopic.php?f=11&t=212
, pozerám na to realisticky:) asi bude tých cvkov ešte hodne:)
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 2 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 29 dní


Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron